Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MP

Článek Vlčáka jsem jen velmi rychle přeběhl očima, což mi stačí na dvě poznámky (nikoliv na podrobnější analýzu):

1. Střelné zbraně by mohly podstatně ovlivnit průběh současné války, jen pokud by se našel dostatečný počet vojáků ochotných položit svůj život (což se ale nepodařilo ani Prigožinovi). Drony, řízené AI, jsou v dnešní válce účinnější.

2. Planeta Země má dnes cca 8 miliard lidí. Necháme všechny ty občany demokraticky hlasovat? Připomenu, že i prezident disident ČR, Václav Havel, kdysi v počátku své kariéry prohlašoval z politické tribuny, že zárukou demokracie je občan, a že je proto třeba usilovat o občanskou společnost.

AM

To obrovské dělo Orbána skutečně v bitvě použito bylo, ale byl to krach. Rozhodně nepřispělo k vítězství muslimů. Sice jako jediné dokázalo udělat díru do hadeb, ale hlaveň se přehřívala a obsluha byla tak náročná, že dokázalo vystřelit je několikrát za den. Obránci ty díry dokázali zazdívat. Sultán byl nespokojen a přikázal střelbu zrychlit. Nakonec praskla hlaveň a zabila celou osádku včetně vynálezce Orbána, který střelbu řídil.

To bylo ovšem v počátku bitvy. K vítězství muslimy dovedl jiný překvapivý tah.

Takže ten příběh s dělem historicky nesedí, ale autor to myslel jako příklad. Jsou zkrátka lepší příklady, než zrovna tenhle.

JM

Kennedy jr. má pochopení pro Putina: „USA slíbily Rusku, že se NATO nerozšíří ani o píď“ 4. června 2023!!!

https://www.echo24.cz/a/H8Lnm/zpravy-svet-usa-nato-slib-rusko-robert-kennedy-jr

Být občanem Spojených států, zvažoval bych Kennedy jr. jako kandidáta v prezidentských volbách...

VC

Byly doby kdy se USA nemusly Ruska na nic ptát.

Nejen proto proto bych Kenedyho nevolil.

MG

Z bývalé mocné říše Byzance zůstalo jenom jedno město a okolní pole. Dnešní Západ je na vrcholu své moci, USA diktují své podmínky celému světu a všichni se jim podřizují. Nikdy v historii nebyl nikdo tak mocný jako dnešní USA. A rozhodně nejsou na ústupu, NATO se rozšiřuje na východ a Rusko zoufale a asi beznadějně bojuje proti svému rozpadu pod tlakem Západu.

Porovnávat Byzanci z 15. století se současným Západem ovládajícím celý svět je úplný nesmysl.

AT

A96l69e73š 59T98e28p89l41ý

28. 6. 2024 19:29

Míchání Ukrajiny do situace Byzance mi přijde zcestné.

Jako kdyby Konstantinopol před Turky pomohlo zachránit vyvolání konfliktu mezi např. Benátkami a Římským císařem - za silné podpory jedné z těchto stran.

PD

První věc je definice nepřítele, druhá vůle k odporu. Uznání Ruska za nepřítele se leckdo brání, vůle k odporu taky nic moc.

KN

K81a64r44e63l 20N65o80v15a93k

28. 6. 2024 18:42

Zidi uz tehdy otevirali nepratelum brany.

OM

O51. 18M95.

28. 6. 2024 17:37

Vlku, tady jste střílel na lišku a trefil Maryšku. Neboli, jste úplně mimo. Akademie věd nemůže vyvíjet zbraně - nemá na to vybavení ani lidi, od toho jsou tu specializované výzkumáky a vývojová oddělení zbrojovek. Šít kvádro od ševce a lakýrky od krejčího byste si taky nedal. Akademie věd může dělat, a dávno dělá presně to, co deklarovala - řeší dílčí výzkumné úkoly těmi zbrojovkami zadané.

Takže se můžete jít bodnout.

Foto

Akademie věd je spolek vcelku schopných lidí.

Takže by se jich pár mohlo dát dohromady a začít pracovat na nějaké novince v oblasti zbraní.

A mimochodem, ševci i krejčí si během vývoje technologií vzájemně dost pomohli. Ty jejich stroje na dělání stehů...

Jo, také do toho dost mluvili tkalci. Nebýt tkalcovských stavů na žakárové textilie, nebyly by šicí stroje. Ale to už se dostáváme trochu za roh. Někde před tím pobíhali po světě hodináři, bez kterých by to celé nešlo.

Jasně, asi bych si od hodináře nenechal ušít boty do hor. Ty mi ušije někdo, kdo používá technologii, kterou ti hodináři vymysleli. Stejně jako vymysleli převodovku ve Vašem autě.

Takže si zkuste představit vedení hodinářského cechu, které zakáže využít znalosti hodinářů k vývoji nových technologií, a rozhodne, že napříště se všechny znalosti cechu budou vynakládat pouze na zpřesnění chodu pendlovek, na protikorozní úpravu ozubených kol a na lepší kalibraci závaží.

Jasně, on si s tím poradit někdo jiný.

RW

„aktivní blbec je horší než diverzant“ - znám to v lepší verzi: „aktivní blbec je horší než třídní nepřítel“

PK

Ano hloupost politické reprezentace napříč Evropu je do očí bijící. Tady nás zabere Rus. A západ Evropy muslimové. Za blbost se platí. Ale proč za ty blby máme platit My občané? Není lepší se jich včas zbavit ať se vláda věcí našich k nám navrátí?

TK
ZK

Možná bych připomněl spíše pád Tróji. Trojané zbořili část hradeb svého města, aby mohli dovnitř přemístit dřevěného koně za účelem jeho uctívání, a přepravili v něm bojovníky nepřítele. Evropa (tedy ta relativně nedávno ještě křesťanská a bílá) si podobně počíná již několik desítek let a hluboko dovnitř si po odstranění právních hradeb dopravila či nechala volně vstoupit hezkých pár milionů (nejméně potenciálních) bojovníků odvěkých nepřátel z nekompatibilních kultur. Starověkou Tróju musel Schliemann těžce vykopávat ze země a zapomnění.

TK

History Will Teach Us Nothing. Dobrá písnička.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz