13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hodne neRath 19.7.2006 15:29

ostatne se domnivam

ze Bursikovi by mel byt odebran titul RNDr.

Verejne totiz tvrdi, ze prirodni zakony neplati - a jeste se o tom snazi presvedcit mene vzdelanou cast populace...

Pavel 19.7.2006 18:56

Re: ostatne se domnivam

třeba se sním dělila paní Kuchtová o peníze od rakouské energetické lobby

Šedovous 19.7.2006 14:44

Dovoluji si potvrdit co tu napsal Zdeněk,

pí Drábová je absolventka ČVUT, fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, katedra dosimetrie a aplikace ionizujícího záření.

Typická představitelka není, katedru absolvovalo několik sladkých blondýnek a velmi přítulných černovlásek...;-)

M. Zima 19.7.2006 15:24

Není snad jedno, zda Drábová

promovala na tyčovém dosimetru za Tycovi asistence, nebo zda byla zvolena za Miss mokrá Dekontaminace? podstatné je, že svůj job fláká.

Šedovous 19.7.2006 16:24

Zimo neblbněte,

já jsem se tu jenom ohradil vůči tvrzení že Drábová je úkazkovou absolventkou MF UK. Není. Její čisto čistá žižkovština mne zase vede k tomu že v moravských sklípcích zapírám ,že mám cokoliv společného s ionizujícím zařením. Mohli by mne vyhodit na luft...

Tak se uklidněte. Její role při monotorování radiační situce po výbuchu (nikliv jaderném) černobylské elektrárny (ve skutečnostizávodu na výrobu plutonia ještě nebyla dostatečně prozkoumána nani právně zhodnocena....

Tak klid....

M. Zima 19.7.2006 17:28

Konečně téma, nad kterým se

člověk rád rozčílí a už jste tady s požadavkem po "klidu". 

Ale k věci, nevím, co má společného s měřením po Černobylu, ale z toho, jak se chovala v ČT, je jasné, že je jako kontrolní orgán absolutně nevyhovující.  

ahasver 19.7.2006 17:05

Re: Není snad jedno, zda Drábová

Na místě, které zastává  paní Drábová nechci mít žádnou prázdnou tykev, i kdyby byla krásná jako BB,CC nebo jak se všechny ty filmové star jmenovaly (pro pana Zimu pro jistotu dodávám, že BB byla Bridžitka též Bardotka a CC  nikoli řimský císař Claudius, ale Klaudia Kardinálová), ale špičkového odborníka nebo odbornici, a tím si myslím paní Drábová je, nebo si snad pan Zima myslí, že se tam dostala přes postel??

M. Zima 19.7.2006 17:21

Co si myslím není relevantní,

co se ale nechá lehce prokázat je skutečnost, že je Drábová atomová lobbyistka, tudíž sedí na špatném místě. Následkem jsou deficity, které zatím v Česku, které se potácí z jedné frašky do druhé, nejsou ani diskutovatelné, natož napravitelné.

Obdivuji Vaší znalost zkratek femininních idolů, zapoměl jste ale MM, což se Vám stát nemělo, protože to na Vás, jako experta vrhá stín..

tygr007 19.7.2006 17:28

Re: Co si myslím není relevantní,

Tak to lehce prokazte. IMHO je ing. Drabova zena na svem miste, kvalifikovana odbornice a narkout ji z lobbyzmu povazuji za neopravnene a neopodstatnene.  Take byste mohl nastinit, jakym zpusobem muzou rozhodnuti D. za deficity verejnych rozpoctu CR.

M. Zima 19.7.2006 17:33

Neblbněte s rozpočtem,

já jsem myslel deficity v její činnosti.

tygr007 19.7.2006 20:07

Re: Neblbněte s rozpočtem,

Dekuji za vysvetleni, ale porad nevidim nejaky priklad jeji nekompetence, atomlobbysmu, necinnosti ...

Pokud Vas trapi zvysovani zamoreni zivotniho prostredi, zjistete si, kolik tun uranu, kadmia, artuti, arzenu a dalsich lahudek vyleti rocne z komina 1GW bloku uhelne elektrarny kvuli ppm primesim v energetickem uhli. (v CR mame ~10GW v uhelkach).

ahasver 19.7.2006 17:37

Re: Co si myslím není relevantní,

Pokud myslíte MM jako  tu, co byla milenkou JFK,  tu jsem tam neuvedl záměrně, abych sinevystřílel veškeré náboje. prosím o vysvětlení, co máte ny mysli pod pojmem "deficity" a "z jedné frašky do druhé" -tomu jsem opravdu neporozumněl. Díky

M. Zima 19.7.2006 17:58

Tak tedy, jak možná víte, v Česku, v důsledku

permanentních šaškáren a šlendriánu od kLause, přes celou politickou scénu, až po posledního domovního důvěrníka nefungují instituce a orgány, nebo fungují, jak se jim zachce. To se týká i Ustavu pí Drábové.

Konkrétně, necháme stranou vztahy Drábová - prognostici a její výroky k atomu, jenom jeden příklad z mnoha možných z z mého hlediska důležité oblasti.

Při provozu reaktorů se kupí slabě radioaktivní odpad. Vzniká také při likvidaci silně radioaktivního. Vezměme železo, kam s ním? A tento radioaktivní odpad se přimíchává v hutích do pecí, čímž se zátěž rozděluje a "mizí v přirozené aktivitě", což je stejně podvodné tvrzení, jako, že v ní zmizela černobylská zátěž. Jenom pro ilustraci: Tento stav již pokročil tak, že již před lety, když byla pro fyzikální potřeby hledána "panenská ocel", bylo nutno nechat vyříznout kus plátu z potopené ponorky. Neslyšel jsem, že by se pí Drábová tímto fenomenem, kdy si každý koupí s kusem železa do obýváku jeho Remy zabývala. Naopak, slyšel jsem, jak mluvila o černobylské zátěži, a to bylo neudržitelné, protože diletantské. Na další příklady nemám bohužel momentálně čas.

ahasver 19.7.2006 18:32

Re: Tak tedy, jak možná víte, v Česku, v důsledku

Přiznám se, že v jaderné elektrárně jsem nepracoval. Když jsem studoval energetiku, byl jsem na praxi v elektrárně Tisová, kde v té době pochopitelně žádné odsiřování nebylo, a taky nevím, jak se v dané lokalitě odrazilo spalování hnědého uhlí na vzrůstu  radioaktivity v ovzduší - tehdy se patrně žádná měření nedělala, a pokud, a  byla by hladina radioaktivity zvýšená, byly výsledky určitě přísně tajné.  Tolik jenom pro srovnání úniku radioaktivity z klasických TE ve vztahu k JE . Pan profesor Slavík blahé paměti nám vždycky kladl sugestivní otázku :"Jestlipak víte, proč má atomová elektrárna komín". Smozřejmě i v okolí JE může být pozadí přirozené radiace ( a v české kotlině - kde prosím není pod zemí uran - radon jeho věrný průvodce  je prakticky všude) zvýšené - pokud však nedojde ke katastrofě jako v Černobylu, určitě není  zdraví škodlivé.  Já osobně jsem zastáncem jaderné energetiky, protože se domnívám, že jinak musíme prolomit limity těžby hnědého uhlí - třeba pro výrobu benzinu, jako to dělali Němci za války v Litvínově, pokud by šejkové zavřeli kohoutky. A v současné době je to možná aktuální více než kdykoliv předtím.

h 19.7.2006 19:08

Re: Tak tedy, jak možná víte, v Česku, v důsledku

boze boze, jo a taky jste nemel cas studovat, sice jen soudim, ale dle vaseho projevu je to vice nez patrne. To nazarene zelezo (jinak je to ocel) je v kategorii VLLW velmi malo aktivni odpad, a do obyvaku bych si ho klidne dal. Kdybyste umel pocitat vedel byste proc.

M. Zima 19.7.2006 20:05

Byly doby, to jedla

šlechta a učenci z olova. Tehdy to byla objektivní neznalost, dnešni experti to dovedou spočitat. Při tom se nepozastavují nad tím, že jsou nuceni vypočitávat stále nižši hranice pro ozáření, pod kterými to "zaručeně není škodlivé". Už ta formulace o neškodlivosti je idiotská, ale vrchol je, když činí taková prohlášení expert, který ještě donedávna určoval bezpečnost podle ohřevu 1kg masa a nevadilo mu, že dochází pro tlusté lidi k totálně absurdním doporučením.

h 19.7.2006 20:46

Re: Byly doby, to jedla

Co ? Co ? Boze, mate-li nedej boze diplom vratte HO ! 

Tak pokud nahodou tusite, ze gray je v zakl. jednotkach J.Kg-1, tak to ale neznamena, ze se da davka urcit podle ohrevu. Gray je dost. No a gray  vyvola ohrev ~2E-4 K a chci videt, jak tohle nekdo zmeri. Totiz to co je na krku neni jen na klobouk, i kdyz ve vasem pripade tomu tak nejspise bude. A jako nad cim se mam pozastavovat, nad tim jak jste mimo? Mimochodem silny clovek opravdu dostane vic - od gamy, neutronu nebo X.  A o tech zarucene neskodnych davkach se poinformujte u zubare az vam bude delat panoramaticky snimek.

M. Zima 19.7.2006 21:03

Vaše výstupy pouze ukazují,

že jste prostě v tom Česku pořád ještě atomoví leninovci, kteří se vypořádají s radioaktivitou stranickým přesvědčením. Jdete na to stejně, jako experti u Černobylu. "Vsjo normalna" a ukázal skálu čítače(.je obrazově zadokumentováno). Vy na to jdete, jako ta Drábová, mě by jenom zajímalo, jak teď vysvětlíte lidem, kteří dostali dávky podle českých starých stupnic a kteří jsou podle západních limitních hodnot přes, že je vše v pořádku, že byli za socialismu odolnější.

h 20.7.2006 9:49

Re: Vaše výstupy pouze ukazují,

O problemu nevite lautr nic, ani neznate nazvoslovi, ale stejne si rypnout ze? Presvedceni mate vy, ja si to narozdil od vas umim spocitat. Teda na to ohrati vody vlivem IZ staci trojclenka, ale vy jste asi zrovna chybel ve skole.

A co jako mame vysvetlovat? Ze nove limity jsou zbytecne konzervativni? Jake davky ti lide dostali?  Vite vy vubec, ze panoramaticky  rentgen do vas slehne to co pozadi za 3-4m, ne nevite a nevite mnohem vic, a proto radeji nez se poustet do diskuze soupejte nohama.

EmillXX 19.7.2006 21:15

Re: Byly doby, to jedla

Přirozená radioaktivita je jasnou hranicí, zejména s ohledem na to, že se místně značně liší. A mezi těmito místy nebyly zjištěny žádné rozdíly v nemocnosti.

Víte, s tím olovem ve starém Římě byl největší malér v tom, že mizerné víno sladili octanem olovnatým ("olověný cukr"). Můžete se o tom dočíst u tehdejších spisovatelů, kteří ovšem kritizovali nepoctivost, nikoliv jedovatost.

EmillXX 19.7.2006 21:10

Víte k čemu je třeba ta stará ocel???

Používá se k výrobě stínění v zařízeních pro měření velmi nízkých aktivit, kdy je třeba vzorek stínit před vnějším PŘIROZENÝM POZADÍM. Olovo nejde pro tyto účely použít, neboť jeho přirozená radioaktivita je příliš vysoká.

Podobná zařízení se používají i pro měření radioaktivity LIDÏ, jejichž přirozená radioaktivita je snadno měřitelná.

h 19.7.2006 19:08

Re: Dovoluji si potvrdit co tu napsal Zdeněk,

no soude podle projevu, vy jste neabsolvoval.

Šedovous 19.7.2006 19:27

Re: Re: Dovoluji si potvrdit co tu napsal Zdeněk,

Vy nejste fešná blondýnka nebo přítulná černovláska ? Tak co se cpete do diskuse ?;-P

Scarabeus 19.7.2006 13:18

Dráb Drábová.

Bezpečnost stálého trvání neskonale ukrutně(Kočkův slovník) vysokých příjmů čezníků,hlavně jaderníků-to jest role miss Drábové!Pokud krákorá v ČT,je třeba si rychle rozevřít pornočasopis,vypnout zvuk a pustit Beatles či jiné kvíkaly!

Petr Vaňura 19.7.2006 14:06

Mimochodem scarabee

vláda ručí za půjčky ČEZu. Kdyby nepovolila spustit Temelín, musela by je uhradit ze státní kasy. Je to tedy úplně naopak, stát nefinancoval stavbu Temelínu, musel by ale uhradit náklady jeho nespuštění NEBO dovolit ČEZu, aby si to vybral zdražením elektřiny. Druhá možnost nastala v reálu v Rakousku, když nebyl spuštěn Zwenterdorf.

Jenda 19.7.2006 16:34

Re: Dráb Drábová.

V tom pripade nezbyva nez doufat, ze si vy a vam podobni otevrou pornocasopis a pusti Beatles i misto voleb.

ahasver 19.7.2006 17:07

Re: Re: Dráb Drábová.

R^R^R^

h 19.7.2006 19:26

Re: Re: Dráb Drábová.

No jo. Doufat je asi tak vse co muzeme.

Jenze takovito se seskupi a pak nam vysvetluji jak ty elektrony stepi jadra a hlavni prusvih ma pry nastat jak se obnazi grafitove tyce z nichz je temelinsky reaktor sestaven. Cast populace po konzultaci s astrologem a nahlednuti do horoskopu usoudi ze tomu tak skutecne je - a uz mame zelene v parlamentu.

starosta 19.7.2006 13:15

Bursík kritizuje Drábovou

Příklad severu Evropy ukazuje, že bezpečně zhotovené "jádro" je vhodnější jak uhlí s popílkem či horami sádrokartonu.

Tam kde dožijí uhelné elektrárny, a u některých to bude v bližší době, tam se může postavit jaderná e., bude to levnější, jsou tam veškeré rozvody a zařízení pro distribuci a voda na chlazení může být z některých vytěžených velkolomů jako ohromného bazénu srážkových vod.

whocares 19.7.2006 12:53

Zelené prostě sponzoruje jeden uhlobaron

Tak co se divíte ... ?