Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DOBA: Co do demokracie nepatří

Předvolební boj má ke klidné diskusi hodně daleko. Nejde jen o hysterické uřvance, sprosťáky, posílání nábojů, výhružky nebo pouliční kravály.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Podle dění z poslední doby soudím, že vyspělou demokracii u nás rozhodně nemáme. Ale on je to pojem dost ošidný, zvlášť když se za demokraty prohlásí jedna názorová skupina s tím, že ostatní demokraty nejsou. Což je názor zjevně nedemokratický, ovšem zkuste jim to vysvětlit.

Měl bych ještě připomínku k těm médiím. Autor článku píše, že přístup veřejnoprávních médií je skandální. Já sice nejsem právník, ale podle mě je nejen skandální ale taky v rozporu se zákonem. V zákonu o ČT je hned ze začátku uvedeno dost přesně, jak má vypadat zpravodajství veřejnoprávní televize. Všestranné a ve svém celku vyvážené, ke svobodnému vytváření názorů. Proč na to nikdo nepoukazuje a nezjednává nápravu? Jedná se přece o porušení zákona!

0 0
možnosti
VK

V43. 50K78u35h90a78j

1. 2. 2023 10:31

Co do demokracie nepatří? Tak zatím to vypadá, že do ní nepatří Andrej Babiš, osoby označené za proruské šváby protože si dovolují tvrdit že konflikt započal dávno před útokem Ruska a dokonce byl Západem podporován, desinformační weby protože přinášejí rozhovory např. s mírovými "štváči" Petrem Hamplem nebo prof. Drulákem, vyhozeným za své názory z práce, Miloš Zeman, Okamura...dost se obávám, že nám počty lidí a organizací, a názorů, které do demokracie nepatří budou povážlivě narůstat.

0 0
možnosti
RD

Konflikty tohoto druhu obvykle mají velmi hluboké kořeny. Např. na náš konflikt se sudetskými Němci bylo zaděláno někdy po roce 1848, ne-li dříve. Ospravedlňovat tím masové vraždění a destrukce spojené s ozbrojeným "řešením" je ovšem zcestné.

0 0
možnosti
JA

Btw proč by regionální představitel strany neměl organizovat demonstraci proti jednomu z kandidátů? Být v politické straně znamená, že má být nestranný?

Není to náhodou pitomost?

0 0
možnosti
Foto

Záleží na formě. Demonstrace ano, ale tady šlo o rozbíjení demonstrace protivníka.

0 0
možnosti
MJ

Dost špatně zvolené příklady. Tomuto se říká minela.

0 0
možnosti
Foto

To už tak bývá, že potrefený husák se ozve, když je trefený.

0 0
možnosti
DL

Vzacne dobry, kriticky clanek. O tom, jaka "Pravda, Respekt, Pokora a Slusnost" zvitezily nam nejlepe poskytuje ukazky zdejsi diskutant, pan L. Novak, ktery me u kazde prilezitosti nazve "putinovou devkou", a "k*avou nebeskou" (cokoliv tim mysli), i kdyby tema bylo o hvezdach. Proste se mu nelibi muj nazor, ktery neodpovida jeho bubline, takze me oceni v ramci svych schopnosti. Presvedcen, ze prave on je lepsi clovek s daleko vetsim existencnim opravnenim! Takze, pratele, jestize pan L. Novak reprezentuje "Dobro, Respekt a Slusnost", pak nezbyva, nez prilnout k tomu, co dnes plati za pravy opak. ;-)

0 0
možnosti
JV

J 32V38l63č69e14k

1. 2. 2023 9:51

Dobrý den, paní Laurenčíková, je příznačné, že největší hovada a hulváti, si berou do huby demokracii, coby její zastánci a mluvčí.

Moc si cením vašich nekonformních názorů, které zdejší uštěkané ratlíky vyvádí z míry. R^R^R^

0 0
možnosti
JA

K titulku, patentům a slovu "hlavně" - všichni přesvědčení diskutéři na NP se projevují, jako kdyby měli patent na rozum, pravdu atd.

Liší se pouze podle toho, zda fandí týmu mainstreamu, nebo některé z alternativ. Nic v chování těch alternativních nesvědčí o větší toleranci, respektu, že by byli u moci lepší.

Ano, ty u moci je pořád nutné krotit ve snaze určit jedinou pravdu zákonem. At je to pravda náboženská, sociální nebo politická. Vlády, církve, neziskové organizace musí mít těžký život. Mají-li klid na práci, dopadne to časem špatně. Rovnováha se dynamicky udržuje, dokud nemá nikdo dlouhodobě (!!) navrch.

Což je ostatně smysl demokracie, kterou potenciálně ohrožují všichni, ne jen jedna strana.

Individuálně se určitě lišíme v názoru, kdo ji ohrožuje víc. Proto jsme ve sporu, který je dobrý.

0 0
možnosti
KK

Co takhle zastropit platy státních zamestnanců výškou platu středoškolských učitelů ? No dobře, tak třeba platem lékaře na klinice. To by platilo pro politiky, poslance, vojáky až po generály, ...

Odchod do důchodu, ... chápu, že pilot stíhačky už v určitém véku na to nemá, ale mohl by do 66 rovnat akta v archivu, nebo pucovat rajony. Nejen pilot, ale i generál. Chápu že vypucovat chodbu je pro zelený mozek příliš složitá práce. Ale ono by se už néco přiměřeného našlo. Stačí chtít.

0 0
možnosti
FN

Škoda, že se tento rozumný názor neobjevil na Neviditelném psu ještě před volbami. V tu dobu byl bohužel zahlcen lacinou propagandou fialových politruků.

0 0
možnosti
LH

Napadlo mě jít s dobou a modernizovat zastaralé pojmy a výrazy a vy jste mi nahrál. Sám pro sebe začnu používat termín Fialový politruk namísto lehce pejorativních: pražská kavárna, havlista, pražák, guma, lampasák, estébák a kontráš. Pro mě se jen bolševici překabátili na fialové politruky. Nedej Bože, aby to trvalo zase 40 let.

0 0
možnosti
VM

Těch, co mají tento patent je, médii/ČT, počínaje

0 0
možnosti
Foto

Neffe, když už nezbývá nic jiného, tak tohle zveřejníte až po volbách, že?

Ostuda.

0 0
možnosti
Foto

Jo a výšplechty Zieglera či nově jakéhosi Boudy si místo najdou

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz