18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Míra 14.5.2008 12:51

Re: Re: Re: Dotaz k věci

Já jen takových 160 km, a stojí to za to, akorát nevím, kdo vymyslel hrát divadlo večer ;-D

vita 14.5.2008 13:26

Re: Re: Re: Re: Dotaz k věci

Brání někdo v odpoledních představeních?

Jo, že by to ansámbl neutáhl... Tedy že by to dvojka starokomiků neutáhla... Asi budou muset přizvat někoho na výpomoc...

Míra 14.5.2008 13:38

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz k věci

Hrají odpoledne, taky díky tomu to zvládám ;-)

martin TT 14.5.2008 20:04

Re: Re: Dotaz k věci

já z dálky 360 km jsem byl na "Sukni" a cestou noční Prahou jsem konstatoval, že "to všechno odnes čas".

Hobo 14.5.2008 17:23

Re: Dotaz k věci

Já. Tuším 3x, musel bych do archivu.

V této souvislosti jen poznámku k počtu sedadel: problém je, že ani ten malý počet nedokáže dnes Semafor naplnit. Odhaduji to tak na polovinu. To je pak těžké, když někdo píše o malých divadélkách. Suchého mám odjakživa rád, ale dnes tam chodím spíš pro milé vzpomínky, překvapení tam už nehledám.

ocelin 14.5.2008 12:21

Mě přijde hrozně srandovní,

že podporu dostává i Divadlo Pod Palmovkou, co vlastní nějakej Heřmánek, co mu jeho účetní ukradla z účtu několik melounů , aniž by si toho všiml.Jinak jsem byl naposledy v divadle v Řeznický, tam se ani ta stovka lidí nevejde, zato čepovali dobré vínko u baru.;-D

sestřenice Běta 14.5.2008 12:41

Re: Mě přijde hrozně srandovní,

Těsně vedle, to je Divadlo Bez Zábradlí.

vlasta 14.5.2008 12:16

Tady se někdo ptal,

kdo má určovat, co je ta správná, dotace si zasluhující, kultura. No podle mého by to mohl dělat Jan Rejžek a někoho by si k sobě mohl přibrat, aby to nebylo jen na něm.

balthasar 14.5.2008 12:18

Re: Tady se někdo ptal,

Funus už skončil, mladíku.

honzak 14.5.2008 12:26

Re: Tady se někdo ptal,

Jasně! Rejžek ví úplně všechno a všude byl 2x! To je ten pravý muž. A rovnou by mu mohli zřídit na tu činnost ministerstvo!

martin TT 14.5.2008 12:28

Re: Tady se někdo ptal,

co máte proti Justovi, ten přece té komisi expertů šéfuje a je to tam samej odborník!

balthasar 14.5.2008 12:31

Re: Re: Tady se někdo ptal,

No kupodivu, možná že je tam teatrologů víc .. jen aby vám tam zase netrhali borůvky ;-D

Spokojený 14.5.2008 14:25

Re: Tady se někdo ptal,

No, on už je v těch komisích Just, tak ještě Rejžek. A Hutka by mohl sedět v komisi pro přehrávky třeba Jarka Nohavici 

Alf 14.5.2008 11:42

Dotace

Dotoval magistrát za první republiky divadlo Oldřicha Nového nebo Vlasty Buriana?

ok 14.5.2008 12:35

Re: Dotace

Burian dělal komerční divadlo "pro všechny", ta Burianva kvalita je tam "navíc".

Spíš se zeptejte, jak za první republiky dotoval magistrát Národní divadlo.

ocelin 14.5.2008 12:41

No do sbírky na Národní divadlo

přispěl i císař pán  a to častkou nikoliv malou ? Proč to trouba starej asi udělal ?:-D:-P;-D

kotaz 14.5.2008 11:17

víte co, vy chytráci

on vám ten Suchej nakonec umře, je to starej pán, komunisti na něj sra li  jako vy, a budete mít ho vn o. Pak o něm můžete psát články. To je ta naše republika už tak na huntě? Že se nestydíte!!

Ivan Nový 14.5.2008 11:20

Kotazi,

ať nahraje a vydá DVD, nebo CD a podepíše ho, já si ho koupím třeba za 1500 Kč. A co Vy?

kotaz 14.5.2008 11:37

Re: Kotazi,

já k tomu víc neřeknu dělám do techniky ale připadá mě, že jednou bude mít v praze sochu, tak proč se s ním nějak město nedohodne teď, když se třeba jedná o rok, dva - prostě mu dát nějakou tu volnou kartu v mezích možností. A co sponzoři? Kolikrát se podporuje všelijaká kravina - kdyby S. napsal ještě třeba jednu pěknou písničku - je to OK.

F2 14.5.2008 12:37

Re: Re: Kotazi,

Dobrá zpráva pro pana S., už má jednoho sponzora- ten co dělá do techniky. jen houšť !

AndyO 14.5.2008 14:08

Re: Re: Kotazi,

Kotazi, on dostává na své divadlo( jehož je jediným majitelem) peníze- v mezích možností. Dotace mu hradí kompletní mzdové náklady, lidí tam má víc než dost. Sekat dluhy a rozčilovat se, že je někdo jiný neplatí...to si vážně mohl pan Suchý na stará kolena odpustit.

rezy 14.5.2008 10:51

podle vysvětlení pan Suchého, dotace na vstupenku

je velice rozumný princip dotovat jen divadla do kterých chodí lidé. K čemu je představení kde to zeje prázdnotou?  Dovolit si to v centru Prahy je asi blbost ne? Nedavno jsem byl v malém divadélku vyprodaném do posledního místečka. V Praze a taky v centru. Jsem rád, že takové divadlo nemusí žebrat o granty, ale právě proto, že hraje dobře dostane peníze bez žebrání.

Psí vrah Čumil 14.5.2008 10:57

Re: podle vysvětlení pan Suchého, dotace na vstupenku

Myslíte vyprodaná představení divadla Archa, Kašpara, atd? Kašpar skončí stejně jako Semafor, Archu, v jejíž správní radě zasedá pan primátor, věru také žádné zlaté časy nečekají. Nicméně je dobře, že počiny Ta Fantastiky se dočkaly dotací, ta to potřebuje ze všeho nejvíce.

F2 14.5.2008 11:08

Re: Re: podle vysvětlení pan Suchého, dotace na vstupenku

KDO má rozhodovat o tom,kdo potřebuje víc a kdo míň, kdo nejvíc a kdo nic ? Děkuji za odpověď.

vita 14.5.2008 11:11

Re: Re: Re: podle vysvětlení pan Suchého, dotace na vstupenku

Já bych to nechal na lidu.

Koneckonců o Shakespearovi rozhodl taky - a dobře. Si aspoň myslím, že dobře...

Ivan Nový 14.5.2008 11:18

vito,

no nějaký osvícený odborník by třeba vygeneroval lepšího Shakespeara a nebo taky ne. My ale máme výhodu, že si můžeme z minulosti vybírat sami co se nám líbí, nad tím už žádné dotace moc nemají.

vita 14.5.2008 11:23

Re: vito,

Osvícení odborníci se o to tenkrát pokoušeli. Napsali stovky mravoučných a nábožných her.

Občas se vyskytnou v knize o S. jako poznámka pod čarou...

Ivan Nový 14.5.2008 11:26

Re: Re: vito,

Ale ve své době se určitě hrály u dvora a za mnohem lepší honoráře. A taky to může být příznakem našeho úpadku, že jsme si vybrali zrovna Shakespeara. To zase zhodnotí budoucí :-))) A dokonce několikrát, jednout tak, podruhé jinak, až se na naši dobu zcela zapomene :-))))

brblal 14.5.2008 12:53

Re: Re: podle vysvětlení pan Suchého, dotace na vstupenku

Jedovatě poznamenávám:Ta fantastika dotace potřebuje!Jeho spolumajitelka je velkou obdivovatelkou tunelpapá a to je to nejlepší doporučení pro jakoukoliv podporu.Heřmánci "potřebují" také pořádnou finanční injekci,to aby měli víc nežli dost!!!

balthasar 14.5.2008 11:16

Re: podle vysvětlení pan Suchého, dotace na vstupenku

A vám se zdá, že to v Semaforu zeje prázdnotou ?8-o kapacita 184, volná místa mezi 0 a cca 50 na představení co budou za měsíc, to mi přijde jako slušnej zájem, zvlášť když je to až někde v řiti horoucí v Dejvicích.