28.9.2020 | Den české státnosti


Diskuse k článku

SVĚT: Klimatický alarmismus

Klimatický alarmismus patří mezi nejnebezpečnější ideologie dneška. Proč si to myslím? Stačí domýšlet do důsledků jeho základy a premisy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 8.5.2019 18:05

Re: Již se těším?

Takto se chovají právě alarmisté - ať věci dopadnou jakkoli, vždycky mohou říct že to předvídali. Pokud se oteplování zastaví. bude to v důsledku jejich neúnavného úsilí. Pokud se nezastaví, bude to důsledkem nedostatečné spolupráce / sabotáže klimaskeptiků.

D. Stirský 8.5.2019 12:09

Alarmismus, NGOismus, homosexualismus, lesbismus, havlismus, humenrightismus, multikulturalismus,... předměty výzkumu IVK resp. hanspaulského VÚMLu.

R. Langer 8.5.2019 13:20

Re:

Ne, to není výzkum VÚMLu, ale o VÚMLu. A vy jste jeden z profesorů. :-D

J. Svoboda 8.5.2019 11:57

"snahy o vytvoření globální teokracie"

dál to nemá cenu číst.

Pěkný den.

R. Langer 8.5.2019 13:21

Re: "snahy o vytvoření globální teokracie"

Tak pro už věřící ne, to máte pravdu. :-D

J. Chaloupka 8.5.2019 11:32

A to tu kdysi byly savany a v nich šavlozubí tygři a

také doby studené a ledovce. Co teď s tím?

Š. Hašek 8.5.2019 11:07

Jen připomenu. Zopakuji.

Značnou část alarmistů tvoří mládež, která nechce chodit do školy. Zatím v pátek. V letadle seděla již v šesti letech. Bez obrazovčičky si ani nezaváže boty. Nezná toky peněz. Čerpání peněz nerozezná od čerpání vody, ....... . Než aby pomohli babičce na chalupě se slepicema, bramborama, ...... debatují o zázračných potravinách, ve kterých "je fšechno", a přifrčí do spešl obchodů letadlem z Indonésie, ......

Také mi bylo osmnáct, ale tak vymaštěnej jsem, myslím, nebyl. Který z těch "zachránců přírody" by se dokázal pohybovat po slovenských horách/v přírodě podle mapy "stovky", měsíc, celý červenec bez spojení s maminkou, .......... a odehnat kravky od horského pramene. Jet vlakem. Tedy někam dál, podle papírového jízdního řádu. Pokud bych si chtěl udělat freecoolin díru na kalhotách, s nitěma do luftu, musel bych si je koupit zcela za svoje kapesné ...... . Ale já věděl, že dírama hlavně táhne zima. To bylo za Husáka.

A taky jsou alarmisté se vzděláním, kteří zapomněli, že hmotnost atmosféry Země je "poněkud" větší, než hmotnost vzduchu v jejich kuchyni s digestoří. Zkráceno. Jen povzdech.

P. Rada 8.5.2019 11:33

Re: Zopakuji.

Značné části té mládeže o kterou se otíráte a hlavně o jejich děti nejspíše půjde jedou o život. Nemisí to být přímý důsledek tepla ale spíše migračních tlaků... V tomto smyslu je velmi dobré, že si problém nyní začínají uvědomovat.

Aby si situaci sice zpozdile ale alespon trochu více ujasnil i pan Hašek tak připomínám, že dnešní míra oteplení u nás a dnes navozené jevy sucha, válek, migrace jsme si dominantně zůsobili jetě v době místní totality kolem roku 1970 tehdejšími měrnými imisemi CO2.

Sám jsem si sice tehdy uvědomoval jen dopady kyselých deštů které u nás posléze vedly i ke gradaci protitotalitních nálad až pádu režimu za sametové revoluce. V roce 70 jsem jako student VŠ sice něco s fyzice věděl ale nebyl jsem si vědom dalekosáhlosti dopadů CO2 o němž jsem přeedpokládal, že se zas uloží zpět do biosféry. Později jsem četl i od VŠ pedagogů údaje o jeho setrvání v atmosféře na cca století. Teprve dnes ale vím, že v cyklu uhlíku zůstane prakticky napořád. Po 80% doby existence života na planetě (500milionů let) bylo klima teplejší a celou tu dobu s vyšším obsahem uhlíku který biosféra zřídka kdy dokázala snížit na úroven kdy vznikaly civilzace. Pro dynamiku opačného procesu se takto důvodněně obávám o dobu setrvání té naší. mě už to tolik nepostihne - dnešní studenty daleko spíše.

B. Rybák 8.5.2019 15:00

Re: Zopakuji.

Dokud si neuvědomíte jak mocnou klima proměňující silou je to, že Země je "živá" (především tím, že mění množství odraženého světla, "úmyslně" vytváří lokální oblačnost)... nebudou Vám Vaše předpovědi stejně jako např. "Římskému klubu" vycházet!!

P. Rada 8.5.2019 15:52

Re: Zopakuji.

Pokud mi budou vycházet předpovědi podobně jak Ř.K. tak to budu považovat za osobní úspěch. Navíc každá včasná předpověd může vést ke změně chování. Proto je dvojnásob pozoruhodné, že předpovědi Ř.K. učiněné už před půlstoletím se i dnes relativně výrazně kryjí s realitou. Je to asi tím, že pro člověka je významější emotivita a momentální situace jak racionální reflexe na budoucí jevy. Lidé se v tomto ohledu proto stále ještě chovají spíše jak stádo. A vykládejte volovi o úterku když na porážku jde v pondělí.

http://sustainable.unimelb.edu.au/sites/default/files/docs/MSSI-ResearchPaper-4_Turner_2014.pdf

V. Petr 8.5.2019 17:03

Přečtěte si knihu Zelená apokalypsa od Ivana Breziny

Protože ta kniha shrnuje minulé čánky třeba z roku 2000, najdete tam také Brezinovo tvrzení, že roku 2015 opravdu nedojde k zelenými "převídané" klimatické apokalypse. A ropa skutečně nedošla roku 1962, jak bylo předpovídáno r. 1937...

A mořská hladina měla už dávno stoupnout o 7 metrů.

Co všechno mělo už dávno dojít byste jako čtenář "předpovědí" Římského klubu mohl vědět sám!

J. Svoboda 8.5.2019 17:19

Re: Přečtěte si knihu Zelená apokalypsa od Ivana Breziny

Jaké asi bylo geologické poznání světa v roce 1937, že se jim dnes vysmíváte ...

Pěkný den.

J. Schwarz 8.5.2019 19:37

Re: Přečtěte si knihu Zelená apokalypsa od Ivana Breziny

To se jen vy domníváte, že dnešní "geologické poznání světa" je lepší než v roce 1937. Ale autoři alarmistických předpovědí se přece taky domnívali že vědí dost na to, aby mohli "s plnou zodpovědností varovat Lidstvo"... pěkný den...

J. Lukavsky 9.5.2019 6:13

Re: Zopakuji.

"předpovědi Ř.K. učiněné už před půlstoletím se i dnes relativně výrazně kryjí s realitou" No to mi nějak uniklo. Já tenkrát (1964 ?) četl, že za 20 let dojde ropa, uhlí, plyn, měď, olovo.... a naše civilizace se zhroutí a skončí. No za 20 (1984 ?) let to opět posunuli o 20 let... ale opět nic! Sešli se Římané v r. 2004 a opět posunuli nebo né? Jinak samozřejmě mají oni i vy pravdu v tom, že každý neobnovitelný zdroj se musí jednou vyčerpat. Ale kupř. pazourek se nevyčerpal ale byl nahrazen mědí, bronzem, železem, hliníkem.... a doba kamenná se nezhroutila leč přešla na bronz. Ale ty katastrofické scénáře jsou takové ušlechtilé a moderní... J.L.

T. Jiřík 8.5.2019 16:48

Re: Zopakuji.

Pletete nesmysly,příspěvek člověka k CO2 je tak do 2 procent Cykly oteplování a ochlazování byly už dávno nezávislé na člověku a industrializaci. Ale co dokàže rozvoj lidstva určitě zastavit je víra že za vše múže CO2 a uhlíkova ekonomika. Pokud to noví náboženští ekoblouznivci prosadí, hrozí nám nejenom nová totalita a omezení svobody( protože některá opatření bez omezení svobod se prostě udělat nedají) ale skutečně nová doba temna. Proto i já si dovolím být trochu hysterický ( a mám p.Rado titul z Vš a dokonce technického a pak ekonomického směru) , bojujme proti těmto ekoteroristúm a Grétúm jak múžeme...

V. Petr 8.5.2019 16:54

Pokud jde o migrační tlaky, pak je třeba

podpořit nacionalisty a už vůbec ne zelené, kteří migranty do Evropy pomáhají tahat!

Mimochodem, od roku 1950 se počet obyvatel Afriky zvýšil 4,5x. A toto Vy chcete připsat "globálnímu oteplování?!"

Namísto demonstrací by se měli učit střílet!

J. Svoboda 8.5.2019 17:21

Re: Pokud jde o migrační tlaky, pak je třeba

Klasika, nikde ani slovo o vlivu oteplování na populaci v Africe, ale už ho s tím nesmyslem tlučete do hlavy, vy génie :o)

Pěkný den.

T. Jiřík 8.5.2019 17:31

Re: Pokud jde o migrační tlaky, pak je třeba

No mimo jiné, bylo krásně vidět z družic, jak je obrovská dýmová clona z vypalovaných lesú z pásu Afriky a Amazonie, hm CO2 jak vyšitý...no ale ubývá tímto rapidně "jímačú" CO2.

J. Svoboda 8.5.2019 17:56

Re: Pokud jde o migrační tlaky, pak je třeba

To nic nemění na to, že ten pán vložil do úst předřečníkovi něco, co netvrdí a pak ho za to peskuje. Mimo jiné jste se k mojí připomínce vůbec nevyjádřil.

Pěkný den.

V. Petr 8.5.2019 18:44

Pan Rada opakuje zelený propagandistický výmysl, že

migrace je způsobena "globálním oteplováním." Pouze jsem upozornit na to, že ignoruje něco, co je EVIDENTNÍ, obrovský nárůst obyvatelstva v chudých zemích!

Hlavním důvodem ovšem je, že je sem Evropa POUŠTÍ, což by v minulosti bylo nemyslitelné!

Politik, který by se choval jako Merkelová nemohl před WW2 vůbec existovat, nikdo by ho nikam nezvolil a pokud by otevřel hranice, skončil by před popravčí četou.

J. Svoboda 8.5.2019 19:38

Re: Pan Rada opakuje zelený propagandistický výmysl, že

Kolik Turků si před Merkelovou natáhli do Německa bez popravčích čet dost jasně vyvrací vaše pindy.

Pěkný den.

R. Vacek 8.5.2019 17:26

Re: Zopakuji.

Ale migranti nebudou utíkat kvůli klimatickým změnám, ale proto, že se množí jako kobylky. https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_pop_totl&idim=country:EGY:ETH:MAR&hl=cs&dl=cs#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_pop_totl&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=region:MEA:SSF&ifdim=region&hl=cs&dl=cs&ind=false

Pak je pochopitelné, že jim přestanou stačit místní zdroje.

A je zajímavé, že klimaalarmisté bojují proti všemu možnému, ale proti přemnožení nedělají vůbec nic. Přitom uhlíková daň a všechny ostatní návrhy jak zachránit svět na růst populace nemají vůbec žádný vliv.

T. Jiřík 8.5.2019 17:39

Re: Zopakuji.

S těmi minulými dúsledky lidské činnosti industrializace v 70 tetech na války v Africe a jinde to jste naprosto korunoval:).Takovou neznalost faktú a historie jsem dlouho nečetl.

J. Svoboda 8.5.2019 12:00

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Ty děti nezachrání znalost buzoly, ale to, že vy a vám podobní je přestanou "trávit pesticidy" a podobným svinstvem, které máte až za zanlostí práce s buzolou.

Pěkný den.

R. Langer 8.5.2019 13:23

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Cha cha cha, prej "trávit pesticidy". Zeptejte se těch mládežníků, co je to pesticid, schválně, co vám řeknou. :-D

J. Svoboda 8.5.2019 13:25

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Nevyvrátil jste nic, chechtale.

Pěkný den.

Š. Hašek 8.5.2019 13:42

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Pane Langere,

chovejte se laskavě méně kontroverzněji.

Mládežníci, pojídající v lednu rajčata z Belgie. A kterým se ekluje kvašený zelý s bramborama z Humpolce (taky v lednu), VPŘED!!! Kupředu Toníku a Anno!

Zkráceno, zjednodušeno.

J. Svoboda 8.5.2019 15:42

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Ekluje se jim jíst pesticidy kontaminované potraviny z Česka.

Pěkný den.

P. Rada 8.5.2019 15:57

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Mladým se pro převažující pohodlnost asi ledacos "ekluje" - něčemu ale přeci jen na stopě jsou dost reálně.

Rezidua pesticidů ale stále více pijeme všichni a sotva kdo to chutově vnímá. Populárně třeba zde:

https://www.televizeseznam.cz/video/adost/otravena-voda-alarmujici-vysledky-testu-vody-v-cesku-197762

J. Lukavsky 9.5.2019 6:18

Re: Jen připomenu. Zopakuji.

Zatímco ta rajčata ze skleníků jsou naprosto a zaručeně a na 102,5% BIO... stejně tak jako banány, kiwi, avokáda.... co sem jedou lodí přes půl světa. J.L.