28.9.2020 | Den české státnosti


Diskuse k článku

SVĚT: Klimatický alarmismus

Klimatický alarmismus patří mezi nejnebezpečnější ideologie dneška. Proč si to myslím? Stačí domýšlet do důsledků jeho základy a premisy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 8.5.2019 6:00

rozoráme meze!!!!!!

"na pole vrátit remízky" no hlavně meze, které dřív byly efektivní zábranou eroze půdy. Ty meze ale byly hlavně ohraničení soukromého pozemku i zároveň místem, kde křepelka či zajíc mohli bydlet. JZD stavnostně meze rozoralo, pole zcelilo no a voda se valí po svahu a bere ornici. Jenomže dnes už na poli nehospodaří soukromý sedlák, ale jeho vnuci pole pronajali velkofarmáři a ten samozřejmě chce pole kde by se velký traktor nemusel motat jak nudle v bandě. Navíc z neobdělávané plochy pole platí VYŠŠÍ daň. Čili: změnit daňovou politiku tak, že z remízků,mezí a mokřadů se nebude platit nic. Kukuřice, kterou povětšinou dáváme do bioplynky je nejvíce náchylná k erozi protože obnažuje půdu. Nevím jestli by nešla pěstovat povinně s podrostem třebas vojtěšky, co agronom na to? Vojtěška by navíc dodala dusík. No za ty směsné kultury by byla nižšší daň! Ledacos by šlo dělat, ale jistě zábavnější je bojovat se klimatickou změnou, nejlépe na konferenci v Thajsku, samozřejmě za peníze nějaké neziskové organizace..... J.L.

P. Rada 8.5.2019 8:27

Re: rozoráme meze!!!!!!

V boji o přežití nejde nikdy o "zábavnost". Zatím se ale lidem vše spíše jeví tak, že když už tak půjde o životní úroven, problémky se zadlužeností - ale o celkové civilizační bezpečí zatím nejde. Lidé často při svém životním opojení přehlížejí, že jiné životní formy už hromadně vymírají. Hromadnou zábavností dnes je rekreační cestování letadly.... po celém světě, reklamní hrátky rozvíjející konzum pro konzum atd.

Porovnejte si takto produkované imise s tím jak velké jsou v případech kdy se někde sejdou zástupci jen jednotlivých zemí a pokusí se hledat východisko s bezprecedentně složité a rizikové situace.

S tou podlomenou diverzitou a úrodností krajiny která vznikla kolektivizací a dodnes je půda nájemníky velkoplošně obhospodařována a pro rizikovost tohoto postupu spíše drancována - Vám ale dávám zapravdu.

J. Schwarz 8.5.2019 9:31

Re: rozoráme meze!!!!!!

A teď se, pane Rado, podívejte na věc jednou realisticky a upřímně se zeptejte které že to společenské vrstvy se živí těmi reklamními hrátkami, kdo "zábavně cestuje letadly" atp. Jestli to náhodou nejsou právě ti moderní mladí "kreativci" vychovaní "neautoritářsky" co na jedné straně jezdí na kole, pijí sójové latté a preferují veganství, na druhé vymýšlejí reklamy na nesmysly a cestování mají jako životní styl, který obhajují "poznáváním jiných kultur a sbližováním lidí"...Stejně se chová jejich náctiletý dorost, který demonstruje na "Fridays for future" ale bez mobilu, tabletu, instagramu a facebooku nedá ani ránu a "erasmus" a cestování si taky nedá vzít...To jsou lidé co káží vodu a pijí víno, na svém preferovaném životním stylu totiž nehodlají nic změnit. Jim tesku zaplatí rodiče a ostatní, co na ni nemají ať chodí pěšky. A jestli nám smrky sežral kůrovec jest otázkou, jestli kvůli "globální změně klimatu" nebo kvůli "ekologům" považujícím kůrovce za "lékaře lesa"...

J. Schwarz 8.5.2019 10:00

Re: rozoráme meze!!!!!!

Oprava: Teslu jim zaplatí rodiče...

J. Kovaříček 8.5.2019 1:34

Snadné řešení

Ano, klima se mění, o tom není pochyb. A mění se už nějaké 4 miliardy let, ba ještě déle. Kdo to těm alarmistům vysvětlí? Nikdo, nepochopili by to. Jedině soudruzi nás mohou poučit, jak poroučet větru, dešti. Nějací dobrodinci vyhlašují stoprocentní zákaz vypouštění skleníkových plynů, tedy i CO2. Jenže takový plyn my vydechujeme. Doufám tedy, že oni aktivisté dodrží své slovo a přestanou dýchat. To by mohl být slibný začátek řešení problému.

P. Rada 8.5.2019 8:07

Re: Snadné řešení?

Zkuste si ujasnit jaké projevy má součastná klimatická změna a související procesy. Teprve poté by jste se mohl pokusit něco někomu "vysvětlovat".

Situace je dnes totiž dnes a ještě po celé minimálně ještě století nejspíše bude s hlediska gradientu změny globálně anomální a to dokonce optoti všem změnám globálního klimatu které proběhly na planetě za posledních 55milionů let!!! A to přitom i v období PETM nebyla planeta v metastabilní situaci s polárními čepičkami a naakumulovanou zásobou metanu v premafrostu.

http://climatemap.blogspot.com/2013/03/posledne-velke-oteplovanie.html

Nestabilní klimatická situace přitom nutně vede k poklesu metabolické výměny a tedy úživnosti celé biosféry. Pokuste se nejprve sobě vysvětlit, kde bude te brát obživu a s čeho budete čerpat životní úroven jakmile nastoupí další změny, vzroste populační četnost a poklesne surovinová dostupnost. Jevíli se to složité, zkuste se kriticky zamyslet nad ekonomickým vývojem i třeba bez zohlednění klimatického problému. Natož pokud se optimisticky předpokládá, že trchnologicky půjde snadno vývoji klimatu dál čelit.

https://ourfiniteworld.com/2019/01/09/2019-world-economy-is-reaching-growth-limits-expect-low-oil-prices-financial-turbulence/

J. Kovaříček 8.5.2019 9:29

Re: Snadné řešení?

Milý pane Rado, když jste tak chytrý tak mi vysvětlete, proč došlo ku změně z "globálního oteplování" na "klimatickou změnu". Změna totiž může jít tím či opačným směrem! A vy věříte na globální klima? Dovedete vyjmenovat pět základních komponentů klimatického systému? Víte třeba, že CO2 je důležitou součástí biologických procesů a bez něho by život přestal existovat?

Je nepochybné, že ekologický systém se dostává do krize a příčin je více - rychlý nárůst populace, drancování přírody, plýtvání zdroji a energií, překotný rozvoj technologie bez kontroly zpětnou vazbou, zamoření prostředí chemickými produkty a hlukem atd atd. Tohle nevyřeší vybírání peněz, unáhlené zavírání uhelných elektráren, stávky pubertálních dětí, vzletné žvásty aktivistů. Pokud se budoucnosti lidstva na této planetě týče, nejsem optimistou.

J. Schwarz 8.5.2019 9:34

Re: Snadné řešení?

No, tak u nás "populační četnost" spíš poklesne než vzroste a pak stačí ubránit svoje teritorium... stejně jako to dělají jiné, "přírodní" formy života.

T. Hudeček 8.5.2019 1:15

Zase jde jen o prachy a je mi lito hlupcu, kteri to gretenum zerou.