29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

SVĚT: Jak funguje klimatická propaganda

Strašením nebezpečnými povětrnostními jevy údajně spojenými s klimatickou změnou si evropská byrokracie buduje pověst zachránce podnebí, který si ovšem za tuto službu bude vybírat odpustky i za cenu chudnutí většiny svých občanů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 6.9.2021 19:56

Momentálně jsou zelení magoři tuzemští a hlavně bruselští mnohem výkonnější.

V. Petr 6.9.2021 20:59

Kromě rudozelenéh Pol Pota byli proti Bruselu komunisté zlatí, uznávali Zdravý Rozum.

J. Pokoutný 6.9.2021 15:33

Tak v sobotu jsem se v článku, jistě ověřeném na Demagog.cz, dočetl, že stoupání moře hrozně ohrožuje varana komodského a existuje riziko, že se jeho teritorium brzy zmenší na pouhých 30%. Zajímavé, pokud by si to autor ověřil. Zatím se totiž pod hladinu neponořily ani Maledivy a různé atoly, které opravdu příliš nevyčnívají. Nicméně v případě ostrova Komodo nehrozí nejspíš ani to: ostrov (520 km2) je totiž značně hornatý a dosahuje maximální výšky až 825 metrů. Takže pokud domorodci ty varany nesežerou, jako ptáky moa jinde a jindy, jsou na tom komodští draci lépe než Holanďané a Frísové.

V. Novák 6.9.2021 15:38

Podle toho, čím se komodští varani živí, asi nebudu moc chutní - na rozdíl od ptáků moa nebo doda. Sup na grilu taky nebude zrovna lahůdka...

P. Brich 6.9.2021 16:19

Olomoucké tvarůžky jsou pochoutka, když je jíte s ucpaným nosem;-)

K. Drábek 6.9.2021 18:25

Korálové útesy řešil už starý Darwin. Útes roste směrem vzhůru, i když se ostrov třeba potápí. V ideálním případě je výsledkem kruhový atol. Díky zkouškám atomových zbraní v Tichomoří byly atoly provrtány až na podloží. Tím jsou sopečné horniny - někdejší sopečný ostrov. Tedy korálové ostrovy zaniknou jen tehdy, pokud se zlikvidují útesotvorné organizmy (a nejde jen o korály).

Pokud by někdo nechtěl studovat Darwina, doporučuji alespoň Vernův Tajuplný ostrov.

V. Braun 6.9.2021 21:42

To je zpráva IUCN a v originále není jen stoupání hladiny moře, ale i růst teploty jako důvod zmenšování vhodného území.

https://www.iucn.org/news/species/202109/tuna-species-recovering-despite-growing-pressures-marine-life-iucn-red-list

D. Polanský 6.9.2021 14:35

Politici jsou zde především od toho, aby všemi možnými prostředky zabránili přirozenému vývoji společnosti.

J. Jurax 6.9.2021 19:59

Tací jsou naopak přímo přirozeními společnosti :-)

J. Novák 6.9.2021 12:40

politici krize vytváří aby mohli čerpat z krizového účtu bez VZ a slibovat i spřízněncům rozdávat, tak prosté to jest

J. Ganaur 6.9.2021 13:56

Nejen krize, ale i války!

J. Černý 6.9.2021 12:28

Letos jsme si užili 500 leté sucho.;-)

Š. Hašek 6.9.2021 12:37

Já si to užil. Všechno je v cajku. Užívám si i Mariánské léto, užíval si ho asi i Palacký.

Krom televizních, bruselských, votravných blábolitelů. A v okolí mám asi tři vykulené "sledovače klimatu", ale ti jsou vykolejení jž padesát let. Co se to zas děje! Prej nebudou meruňky! Mně větve se švestkama leží na trávníku. Švestkama! Ty stromy přežili šarku.

:-);-)

P. Rada 6.9.2021 13:49

Pane Černý z hlediska lidského jde od Vás nejspíše o nedomyšlenou až o hloupou ironii.

S hlediska lesnictví navodilo sucho předešlých několika let začátek jeho ekonomického konce. 10 miliard korun které do nedávna odvádělo do rozpočtu se změnilo na požadavek dotací a prakticky nevratná ztráta jeho dříve nejlukrativnější dřeviny - smrku - nejspíš povede k dotacím i do budoucna.

O značnou část vitállních lesů nejspíše tato krajina a další generace obyvatel přijdou. Stomy totiž jako dlouhověké organismy vyžadují po celou dobu svého růstu i adekvátně ustálené klima.

Až mohutné lesy navodily před 5 tis let dostatečný potenciál úrodné půdy na které se mohli lidé trvale usadit a tak vytvořit civilizace.

Dnes jsme na počátku opačného trendu a to mi k smíchu nepřijde.

P. Han 6.9.2021 15:16

"Stomy totiž jako dlouhověké organismy vyžadují po celou dobu svého růstu i adekvátně ustálené klima."

Ale jděte. Právě podle stromů se určuje, jaké klima bylo kdy v minulosti, tedy jaké klima přežily. To určuje dendrochronologie. A máme na Zemi stromy staré i několik tisíc let. Za tu dobu se vystřídalo několik podnebních cyklů.

J. Pokoutný 6.9.2021 15:25

R^

P. Rada 6.9.2021 17:55

Ano podle letohruhu stromů a nejnověji podle zastoupení radioizotopů v daných vrstvách se také dá zpětně odhadovat místní klimatická situace. Nedávno dokončená práce o vláze ve středoevropském prostoru takto ukazuje na celé sérii navazujících zbytků kmenů dubů až 2500let dozadu.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/sucha-suzujici-evropu-jsou-nejhorsi-od-dob-rimske-rise-prozradily-letokruhy-stromu-40354055

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2021-03/uoc-esd031021.php

Nevím ale s čeho usuzujete na více podnebních cyklů?

Holocén jako poslední glob. ucelené klima. období trval cca 10 tis let a tam už má dendrologie datovací potíže. Předtím totiž konkrétně na našem území byla suchá tundra, narůstaly spraše.... a stromy zde prakticky nerostly.

Š. Hašek 6.9.2021 12:18

Začíná nevolnictví ..... Polehounku!

Dejte si na papír všechno, co nesmíte (i třeba mít starší kotel, ačkoliv nemáte automobil, nepotřebujete koloběžku se šílenou baterií, kolo se šílenou baterií, .... , nepotřebujete letecký dovoz hroznového vína z Argentiny, .... atd.), no schválně.

Naprosto nechápu, proč o našem životě mají hlasovat hejhulové z Lucemburska, Portugalska, Finska, ..... a bezdětná, bezvnoučatová Říšská kancléřka se naparuje, jako .........

Lze být i tlustým, blahobytným otrokem!

Něco si dát píchnout jenom kvůli týdennímu hotelu v Řecku.

P. Molík 6.9.2021 11:40

Členové vedení EU propadli klimatickému alarmismu, protože právě klimatický alarmismus a související kolosální podvodný projekt Green deal jim přinese maximální osobní prospěch. Obyčejní Evropané vše zaplatí ze svého.

J. Jurax 6.9.2021 20:04

Ano. Ale to vše nevylučuje, že jsou ještě k tomu též i blbí.

V. Merasicky 6.9.2021 10:59

88 letá babička mě uvítala slovy: Ty Číňani zase postaví desítky elektráren na uhlí. Ti nás tady upečou. Když jí oponuju, že je to kravina, odpoví, že to říkají údajně vědci v televizi a že mám já pořád něco proti.... A jsem v háji.

L. Beneš 6.9.2021 10:41

Zatímco dříve obecné veřejnosti pro posouzení budoucího vývoje počasí postačilo suché a stručné konstatování, že "nebude-li pršet, nezmoknem", dnes je počasí jako aktuálnímu obrazu stavu klimatu věnováno mnohem více úsilí a času. Nechci nikterak zlehčovat a bagatelizovat práci celé té početné armády meteorologů a klimatologů, nicméně pro mne jako jedince - součásti té obecné veřejnosti - postačí předpověď počasí na dnes odpoledne, zítřek a mlhavý výhled do konce prázdnin. Nakonec to sledování předpovědi počasí přednášené například paní Alenou je často nejhezčím programem v celém televizním vysílání. Počasí je (opakovaně během dne) věnováno na obrazovce přinejmenším tolik času jako prezentaci všech těch hodných subjektů, které tu předpověď (na ČT) sponzorují. Podle počtu všech těch "počasologů" v televizních i rozhlasových vysíláních, jde jistě o povolání lukrativní přinejmenším tolik, jako je povolání ještě většího počtu sociologů a geografických politologů. Ostatně spolehlivost výpovědí těch i oněch vyjádřená v procentech je často stejně mlhavá a nepříliš spolehlivá. Je-li hezky poznám i bez meteorologa, stojí-li to okolo mne za zlámanou grešli, nemusí mi to vykládat věhlasný politolog, všimnu si toho sám.

F. Kusák 6.9.2021 12:14

Trochu jste to zjednodušil, ale v podstatě máte pravdu. Koneckonců, vždy se říkalo, že potkají-li se dva Angličané, tak jediné, v čem se dokáží shodnout, je v nadávání na počasí.

Z. Jiroušek 6.9.2021 10:36

Zákon o zachování energie stále platí. I kdyby se jedna, nebo druhá strana postavila na hlavu.

Tisíce větrníků vyrábí elektřinu.. Energii odebírají z pohybu vzduchu, tedy z větru. Když odeberou větru energii, zmení se jeho proudění. Jak a o kolik?

Lesklé plochy panelů odráží víc teple, než louka. Jaký to má vliv na místní podnebí?

Pane Rado, tak to je?

L. Beneš 6.9.2021 10:42

Zapomněl jste na mávání křídel motýlů.

Z. Jiroušek 6.9.2021 10:52

dost blbý fór.

M. Šejna 6.9.2021 11:07

Na vás ale platí dokonale.

Zkuste si zjistit energii, jakou má vzdušné proudění, s energií, kterou tento vítr předává větrným elektrárnám.

A pak si vzpoměňte na toho motýla.

A hlavně až budete někde v přírodě, tak neroztahujte ruce proti větru, protože byste mohl ten vítr zastavit a možná i zpomalit rotaci zeměkoule.

J. Pavel 6.9.2021 14:21

Fair argument, ale ruku na srdce, Vám se ta krajina mezi Vídní, Mikulovem a Bratislavou takhle líbí? Chtěl by jste žít s výhledem na desítky větrníků?

Asi i ti rakušani jsou trochu pokrytci, protože do Alpských údolí si je nepostavili, tam přeje jezdí turisti. :-)

M. Šejna 6.9.2021 14:27

Žádná krása to není.

Vy byste chtěl bydlet v Podkrušnohoří s výhledem na uhelné doly a teplené elektrárny?

J. Pavel 6.9.2021 15:20

To zrovna ne, ale jako technicky založenému člověku, mi například nijak nevadí výhled na atomku.