27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

ROZHOVOR: O klimatu (2)

Na planetě je nás opravdu moc, zkrátka se člověk přemnožil a utiskuje své přirozené okolí – přírodu, ve kterém žije a bude žít. Přestala existovat rovnováha typu super-organizmu „Gaia“, to znamená, když je moc zajíců, přibude i lišek a naopak, když je málo zajíců, ubude i lišek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 17.10.2019 8:30

Vyznat by jste se v tom měl i Vy! Tedy pokud si ujasníte co je příčina a co následek. Jeli příčinou oteplování to co je teplotně stabilní a roste jen koncentrace - tedy CO2, Nox, freony... a zesilovačem H2O(které ale může vymrzat) ... pak dostáváme výsledek jaký právě pozorujeme.

Zkuste si i jako bonus něco dalšího dohledat k tématu "Země jako sněhová koule" (https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_sn%C4%9Bhov%C3%A9_koule)

To kyvadlo mezi různou měrou povrchových teplot obou světových hemisfér je sice pozorovatelné ale vysvětlitelné jako víceméně periodický přenos tepla oceánskými proudy a navíc rozdílným vlivem aerosolů od průmyslu či sopek které se naopak od vodstev méně mísí mezi severní a jižní polokouí, rozložením pevnin atd.

J. Ganaur 17.10.2019 10:17

No to jsou ale pitomosti!!!!

J. Lukavsky 17.10.2019 19:21

No pořád tomu nerozumím. Pokud v polárních oblastech voda vymrzne do sněhu tak se dostane mimo hru a oteplování zajišťuje jen CO2. Pak by se ovšem v polárních oblastech mělo oteplovat nejméně neb tam funguje jen a jen CO2 a nikoli i voda. Ta zesiluje oteplování v teplých oblastech. Navíc sníh a led odráží teplo zpět, takže opět další faktor proč by se v polárních oblastech mělo oteplovat nejméně. Pokud uvažujeme i ostatní skleníkové plyny tak těch je stejně na rovníku jako na pólu, čili rozdíl je jen ve vodě. OK? J.L. end