20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

KLIMA: Přijde už konečně apokalypsa?

Dovolte mi začít citátem, který mě zaujal. Stanislav Jerzy Lec prý řekl: „Vždycky se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velkých veder.“ Napadlo mě to, když jsem odpovídal jedné studentce gymnázia na její dotaz ohledně stavu naší planety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 19.2.2019 15:19

Mohli by na nich veslovat zelení aktivité a "profesoři"

nesmyslných oborů, případně k ničemu jinému nepoužitelní migranti...

Ale vážně. O CO2 tady VŮBEC NEJDE, jde o skutečně škodlivé plyny. Jejich produkce je ovšem dále od lidí, ALE některá americká přístavní města už požadují, aby v blízkosti pobřeží lodě přešly na kvalitnější palivo.

J. Sinnreich 19.2.2019 15:09

Re: Kritické myšlení u autora?

Ve svem prispevku "Diskuse s fanatiky" jsem mel na mysli presne argumenty zde uvedeneho P.Rady.

M. Mikulec 19.2.2019 15:08

Skvělý článek.

To se pozná matematik.

J. Jurax 19.2.2019 14:56

Nejlíp atomové ponorky. Jsou bezemisní a ponořené nejsou vidět.

J. Jurax 19.2.2019 14:53

Pronese-li lékař toto sdělení o spolehlivém úmrtí ke dvacetiletému, jenž je až na namožený kotník zdráv, celkem pravděpodobně se mýlí.

P. Zinga 19.2.2019 14:52

Re: Apokalypsa už nastala.

Pro němčináře, co chtějí znát více:

https://www.tichyseinblick.de/wirtschaft/mobilitaet/fahrverbote-aus-modellrechnungen/

"Zákazy jízd z modelových výpočtů."

K. Zelený 19.2.2019 14:50

Re: No to je teda maso v tom Hampuchu!

Pokud vám poukazování na lživou demagogii připadá zbytečné, nestěžujte si, až vám taková laxnost způsobí nějakou škodu.

P. Zinga 19.2.2019 14:49

Apokalypsa už nastala.

Je jí zločinná ideologie klimalarmistů.

V Mnichově hrozil zákaz dieselových osobáků, kvůli nadlimitním emisím NO2. Data pro zákaz dodal Zemský úřad životního prostředí. Protože ty vysoké emise měly být i v místech řídkého provozu, nakoupilo město měřící stanice a rozestavilo je tam a ejhle: žádné překročení limitů!

Jak to? Jednoduše, zelené svině použily modelová data. A tak je to skoro se vším modelováním: výsledek znám... A když už je rozpor se skutečností neudržitelný, změní se "algoritmus" a reálné hodnoty se napasují na ty modelové. K malé radosti "modelářů" to vždy nevyjde.

K. Zelený 19.2.2019 14:46

Re: S tím Hamburkem je to tragikomická pravda

Ovšem jsou rovněž známé tím, že přepravují cca 90% celosvětově obchodovaného ho zboží přičemž jejich podíl na lidské produkci skleníkových plynů je cca 3%. Jak ztohoven? Plachetnice? Veslice? Vlaky? Náklaďáky? Nosiči? Zrušit obchod?

M. Krátký 19.2.2019 14:38

Re: No to je teda maso v tom Hampuchu!

když se budete takhle zbytečně rozčilovat nad prkotinama tak vám prdne cévka a bude ticho

M. Šejna 19.2.2019 14:38

pane Vintře

Váš lékař také neví, jak Vám bude za 14 dní, jestli budete mít chřipku, průjem, nebo škytavku. Zato Vám sdělí, že za 60 let budete spolehlivě už mrtvej.

P. Zinga 19.2.2019 14:37

Re: No comment

Pane Hendrychu, informujte se! Těch 95% je stejně zfalšovaných jako zbytek. Máte-li zájem, dodám Vám rozbor onoho "dokumentu", na který se odvoláváte.

Galileo Vám něco říká?

Takže ti "meteorologové"-mimochodem, mezi těmi 95% bylo meteorologů menšina-odnikud padat nemusí, protože jednoduše nejsou.

Navíc: ty lodě jsou rudozeleným argumentem, měl byste vědět, co vyvádí např. v Hamburku.

Už jste začal "žít skromně"? Žádný plast, žádný notebook a telefon-o autu ani nemluvě a doma v obýváku 18°C? Pochybuji, tak buďte zticha.

V. Církva 19.2.2019 14:36

S tím Hamburkem je to tragikomická pravda

Zaoceánské lodě jaou známé obrovskými emisemi.

P. Zinga 19.2.2019 14:29

Re: Souhlasím a nesouhlasím.

Nejsou emise jako emise. Ano, snižovat CO2 emise nepokládám za nezbytně nutné.

K. Zelený 19.2.2019 14:28

No to je teda maso v tom Hampuchu!

„...jedna loď vyprodukuje emisí jako milióny osobních aut.“ Pane učiteli, to je pravda u několika největších kontejnerových lodí pokud plují plnou parou na širém moři. Přístav není širé moře a lodní motory v něm nepracují na plný výkon ba po většinu času v přístavu stráveném nepracují vůbec ergo neemitují nic.

To je ovšem jen taková shnilá třešnička na plesnivém dortu vašeho demagogického článku.

J. Lepka 19.2.2019 14:04

Re: pane Tůmo

P.S. zas tu řádí censor, některé expresívní výrazy jsem musel nahradit eufemismy. Inu svoboda projevu!

J. Lepka 19.2.2019 14:02

Re: pane Tůmo

Pánové, dohadujete se věcech, na které nemají jednotný názor ani skuteční odborníci fyzikové, astronomové, meteorologové. Jen šarlatáni a rádobyvědci rozumící všemu. A samozřejmě obchodníci s deštěm, co vsadili na klimaalarmismus a sekají na tom miliardy. Ono je to snadné tvářit se jakobyodpovědně a z kontextu vytrhanými grafy oblbovat důvěřivce. Důsledkem je, že si huntujeme motory aut, ničíme bonitu zemědělské půdy a likvidujeme historické lesy s idealizovanými představami, že tím něčemu pomůžeme. Specielně situace s kůrovcem vůbec se změnou klimatu nesouvisí, je to důsledek nezodpovědné až zločinné skupiny ekoblbů prosadivších před 25 lety ničím nezdůvodněný optimismus, že si příroda pomůže sama. Jen nějak zapomněli zdůraznit, že příroda funguje v jiných cyklech než je délka lidského života a hlavně, že i my jsme stále tou součástí přírody a jako jediný druh jsme zoufale přemnoženi.

J. Vintr 19.2.2019 13:52

Re: No comment

100c/o meteorologů neumí předpovědět spolehlivě počasí ani na další den. Zato 95c/o ví, jak bude za sto let.

I. Hendrych 19.2.2019 13:46

No comment

Asi 95% meteorologů má v tomto případě zcela jasno...takže asi dle autora nebo taky potažmo českého vševěda Klause asi spadli z višně.

J. Lepka 19.2.2019 13:44

Re: Pan Zahradník

jen poznámka : česká kotlina byla v průběhu staletí již několikrát lesů prostá, naši předci a prapředci vyžďářili co se dalo. Ostatně i proto se tolik osad, vsí i měst jmenuje Žďár.

J. Lepka 19.2.2019 13:35

Re: A proč dovolila, aby "odborníci," jako teatrolog V. Just

Tam je to patrně trochu složitější, i změna klimatu je jen důsledek s největší pravděpodobností souběhu více faktorů jako je precesní pohyb, Sluneční aktivita a možná i další, které způsobují, kromě oteplení severní polokoule i posun pasátních větrů, které přinášely vláhu, ovšem už několik tisíc let se stačí vypršet dřív, než dotáhnou nad Saharu. Horší je, že nejsme ani v polovině cyklu, tak odhadem ve třetině, takže změny se jen tak nedočkáme.

V. Braun 19.2.2019 13:25

Re: Souhlasím a nesouhlasím.

Snižovat emise je celkově správná cesta, ideologie vstupuje až do toho JAK je snižovat, například odpor k jádru. Zatím se mi ovšem zdá, že nesouhlasíte se snižováním emisí jako takových, nebo se pletu?

J. Lepka 19.2.2019 13:24

Re: Pan Zahradník

Pane Hrbku, trh řešil problémy lidstva hezkých pár tisíc let. S jakousi regulací jste přišli až vy rudí, a hlavně melouni, kteří se snaží znásilnit pár % populace, kdežto většina nato zvysoka ....

J. Lepka 19.2.2019 13:21

Naprosto souhlasím.

Navíc mě zrovna dnes dopoledne praštila přes oči údržba silnice. EU nám diktuje nesmysly ohledně aut, uhelných elektráren a další blbosti, ale nikoho vůbec nezarazí, kolik motorů funguje dnes a denně na různých sekačkám, motorových pilách, fukarech a já nevím na čem ještě. Místo toho se bazíruje na elektromobilech v bláhové naději, že se budou dobíjet OZE (!), ale když vám klekne, protože deklarovaný dojezd je fikce, zvlášť teď v zimě, kdo pro vás přijede? Odtahovka s tím fuj dieslem a ani při nakládání motor nevypne, páč by vás museli asi nakládat ručně.

Tenhle přístup krásně kritizuje strip Plné zuby, kde zubař říká : "Mám vzkaz pro všechny, kdo nesouhlasí s očkováním nebo adoruje s porody doma, až vás budou bolet zuby, pěkně postaru vyrazte ke kováři!"

A. Trick 19.2.2019 13:01

Re: Pan Zahradník

Gruzie kdysi oplývala lesy. Pak Gruzíni je vykácely a východně od Rustavi je už pouze zešedlá tráva.

M. Šejna 19.2.2019 12:58

pane Tůmo

dvanáctiletý sluneční cyklus je momentálně na minimu. Je dokonce na takovém minimu, které tu bylo naposledy počátkem 19.století

Proč se tedy neochlazuje?

qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-15275878868ad650c82b2b658fca86fd

A. Hrbek 19.2.2019 12:49

Re: Pan Zahradník

Nějak si nepamatuji, že bych někde napsal, že ve všem má člověk prsty. Ale spolupůsobí a čím dál tím více.

Historie je dobrá učitelka, jen ji málokdo naslouchá.

Ne všechny kvetoucí zahrady musel založit člověk, ale řadu z nich ano. A zase je dokázal zničit, tak jako třeba na Blízkém východě. Jadran s kácením lesů jste uvedl sám. Amazonské pralesy se stále zmenšují. Mrtvé moře je stále mrtvější. Aralské jezero dovysychá, vzniklo plastové moře, atd.

Sahara se, podle dosavadních výzkumů sedimentů mění v Milunkovičových cyklech. Samozřejmě že jsou i jiné přírodní cykly, které mají vliv na podnebí. Ale v posledních 100 letech mají skutečně stále větší vliv i lidé.

S pozdravem

M. Šejna 19.2.2019 12:41

Prokop, se na mě zas lepí, jak trus na košili

Já jsem nikdy netvrdil, že ochlazování a oteplování klimatu je něco nenormálního. To jen Prokop tady zas o mě odporně lže.

Změny klimatu bývají normální a vždy je to reakce na změny fyzikálních podmínek. Dlouhodobě se jedná o změny v rozložení kontinetů a s tím spojené změny oceánského proudění. Nebo změny paramentrů Milankovičova cyklu. Tyto změny jsou ale v řádu desetítísíců až milionů let

Krátkodobé změny (desítky let) nastávají po katastrofických explozích sopek, po dopadech asteroidů apod. Ke krátkodobým změnám lze pak počítat i rychlé změny ve složení atmosfěry. To je současný případ.

P. Zinga 19.2.2019 12:28

Zelený "nový úděl" nás vrátí do středověku.

http://www.cfact.org/2019/02/10/the-green-new-deal-would-takes-us-back-to-medieval-times/

Zničující rozbor plánů americké rudozelené elity.

P. Zinga 19.2.2019 12:05

Re: Pan Zahradník

Ale pane Hrbku, Vy víte, proč? Proč se změnila Sahara v poušť? Proč roztály ledovce a stouplo moře? Proč vyhynul mamut a tygr šavlozubý?

Ve všem tom má člověk prsty?

Samozřejmě nadělal člověk spoustu blbin, ale na otáčení Zeměkoule to nemělo žádný vliv. Místně ano, viz Jadranské pobřeží atd.

A ještě poznámka: jestliže někde byly květoucí zahrady, musel je někdo založit. Pán Bůh, ředitel Ráje?