15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

KLIMA: Dopis z lásky

Neboj se, nejsem zamilovaný do tebe. Tento dopis píšu z lásky k politicky nezávislému a poctivému vědeckému poznávání světa kolem nás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pecka 31.5.2019 13:54

Re: Zelený magor - MAŠÍBL Rada

Jako byste mi, pane četl myšlenky!

I. Schlägel 28.5.2019 13:30

O tomhle Greta nemá čas přemýšlet.

Má totiž Poslání, víme? Je tak nějak Vyvolená. Jinak by s ní nehovořil sám Papež. Možná k ní dokonce promlouvá Bůh!!! Tak že poklekněte, chásko nevzdělaná!!!

J. Lukavsky 28.5.2019 7:56

Re: milé Lepko

No možná jste nepochopil, že termín "užitečný idiot" je něco jako "bílý kůň", "volavka" "vycpaná košile" atd. atp. Označuje se tím někdo, kdo v dobré víře poslouží v nějaké lumpárně. Nemusí nutně být "Otík" nakonec ten také chodil do bijáku v dobré víře. Zásadní ale je, že ta dívčina naprosto nemá potřebu se o předmětu svého boje vzdělávat, jí stačí vědět. A lidi co se zapojí do boje za nějakou hezkou ideu - aniž si jí dobře promysleli - se stávají často těmi "užitečnými idioty".A velice často jsou to mladí lidé, rádi se nadchnou, někteří ke stáru prozřou, někteří nikoli. J.L.

J. Lukavsky 28.5.2019 7:48

Re: "Milí" Zdenku.

"To, že pro překročení "Panetárních mezí" s řady důvodů nastává "Temný věk" No pokud si vzpomínám tak snad v r. 1964 se sešel Římský klub a vědecky propočítal, že za 20 let dojde ropa, uhlí, Cu, Pb.... a naše civilizace se zhroutí. V r. 1984 se sešli opět a pošoupli to o dalších 20 let. Nevím zda v r. 2004 se sešli...... Ty předpovědi konců světa a planety atd. atp. jsou spíše folklór. Jistěže za cca 5 miliard let naše Slunce dopálí vodík a zhroutí se a pak vybuchne a zničí život až k Marsu a pak se zhroutí do bílého trpaslíka... ale tím bychom se nemuseli neměli asi vzrušovat. J.L.

J. Lukavsky 28.5.2019 7:35

Re: údajný růst?

"Pochybuji proto, že by někdo soustavně měřil množství oxidu uhličitého předtím, než se začalo blbnout s globálním oteplovaním" No pokud vím tak se CO2 dá měřit v bublinkách vzduchu zamrzlých v Antarktickém ledovci, stejně tak jako se tam dá změřit tehdejší teplota vzduchu a to podle poměru izotopů 16O a 18O tedy kyslíku. Ten vrt zachytil dobu několik tisíc (desítek?) let dozadu, dá se to nahledat v internetu. A ty grafy ukazují pravidelné oscilace teploty a navíc to, že se nejdříve zvýší teplota a pak koncentrace CO2. To samozřejmě popírá náror, že CO2 je příčinou oteplování, natož jedinou, ale ukazuje, že je následek. Jistěže spalování uhlí a ropy, ba i dýchání lidí produkuje CO2, otázka je kolik. Na procenta C ve vzduchu je to kolem 2%, čili nic moc. J.L.

J. Lukavsky 28.5.2019 7:22

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

"Protože brát do boje dospělých dítě by bylo odsouzeníhodné." No je to jako když při rozvodu si jeden rodič vezme jako zbraň malé dítě (společné) a vydírá tím druhého partnera. A soudy mnohdy nepraští toho vyděrače po papuli jak by velel zdravý rozum, ale přihrávají mu. J.L. end

M. Pechar 28.5.2019 2:15

Re: Komnegativní pošuk

Ano, vy ji máte vycpanou komnegativními nesmysly, vám už tu hlavu vycpat nelze. Gratuluji.

Už jste někdy odpověděl panu Krejčímu?

http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2005/07/44865_11_0_0.html

Nebo chcete být neustále za komnegativního žvanila?

O. Zuckerová 28.5.2019 0:05

Re: Pošuci bez znalosti vedecké kompozitivní teorie,

Já myslím spíš, že zoofilie. Oslavování, zbožňování a hýčkání telete.

L. Novák 27.5.2019 22:17

Re: Zelený magor - MAŠÍBL Rada

Blbe, už konečně táhni do blázince!

Ś. Svobodová 27.5.2019 21:47

Re: Co Vy na to, paní Svobodová

Různé studie uvádějí různé nárůsty, v závislosti na tom, zda se týkají pevniny, oceánů, polokoulí nebo jednotlivých světadílů. Po Vašem upozornění jsem použila novější zdroj. I tak z něj vyplývá mnohé. Za posledních 17 let se oteplilo průměrně o 0,69 stupňů v porovnání s půměrem 1901-2000 (které zahrnuje i vyjímečně chladné období do r. 1910). 2017 a 2018 teplota klesá.

Měl byste být opatrnější v označování lidí za lháře. Také Vám to nečiním, i když nevím z jakého zdroje jste vycházel vy s 1,06 stupni.

Z. Roller 27.5.2019 21:41

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Pane Machu, kdybych se chtěl k někomu přirovnávat, asi bych se přirovnal ke Švejkovi nebo ke slečně Marplové. Ti také neustále někoho k někomu přirovnávali.

Historie modráska černoskvrnného v Anglii je dobře zmapovaná a publikovaná. Bez těch mravenců jejich housenky nepřežívají. Něco jiného je anglický trávník, který je skutečně chudý na motýly (ale travaříci tam žijí také) a přírodní travní porost, kde stačí pár trsů mateřídoušky, aby se housenky v první fázi vývoje nasytily, a taky je rozdíl mezi králíky a sekačkou. Jinak pokud máte trávník a pod vlivem internetových článků jej sečete méně často a na větší výšku trávy, pak opravdu děláte dobře a bráníte jeho vysychání.

J. Vintr 27.5.2019 21:31

Re: Co Vy na to, paní Svobodová

A kde berete jistotu, že ty průměrné teploty z minulých let lze srovnávat a že vůbec o něčem vypovídají? Ze se vždycky měřilo za stejných podmínek a se stejnou přesností. Navíc, když se určuje statistický průměr z hodnot, které kolísají ve velkém rozsahu, tak je to s tou "průměrnou" hodnotou jako v tom vtipu o tom, že když já sním celé kuře a vy nic, tak jsme v průměru snědli půl kuřete.

K. Janyška 27.5.2019 21:17

Re: Komnegativní pošuk

To budete muset vy. Vy máte prázdnou hlavu, to půjde dobře... Dzp.

P. Zinga 27.5.2019 21:04

Re: Metamorfóza?

Ale jděte , pane Rado,, říká Vám něco ironie? Na rozdíl ode mě to Vaší guru myslí smrtelně vážně:

" Jedna Amerika zatěžuje zemi mnohem více než dvacet Bangladéšů. To je hrozná věc. Abychom stabilizovali světovou populaci, musíme denně odstranit 350 000 lidí. Je to hrozné říct, ale je stejně špatné, neříkat to . “

- Jacques Cousteau , UNESCO

Už máte pořadové číslo?

P. Rada 27.5.2019 20:42

Re: Metamorfóza?

Zas zaznívají fašistické myšlenky: .."tyranosaura, usilujícího o vládu nad lidmi (až na některé, že?)".

..."Jelikož já nehodlám slevit na své životní úrovni, je pro mě nezbytné, aby halda lidí přestala dýchat. Měli by to být ti, co chtějí "zachránit klima", škoda jich nebude.".

(Autor: P. Zinga Datum: 10.5.2019 10:0)

P. Rada 27.5.2019 20:32

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Odsouzenihodné skutečně je, že dospělí se chovají vůči šancím dětí na plnohodnotný život často jak zloději hlásající předně právo si ho co možná užít. Argumentují trvalým růstem, rostoucí diskontní sazbou, plnými regály zboží ... a "po nás potopa".

Naopak Greta podala obdivuhodný výkon když na svůj věk neobvykle precizně zformuloala před Evropským parlamentem o co mladým jde. Docela jiný pohled, než dnešní Klausové, Kremlíkové, Zingové... měl už kdysi Exupery:

..."Nedědíme Zemi po našich předcích nýbrž si ji půjčujeme od našich dětí".

Jaké lesy, půdu, vodu... přenecháváme dětem?! Lesy celoplošně odumírají, půda celostátně ztrácí bonitu a podzemní vody na většině území obsahují rezidua pesticidů. To vše jak nikdy v historii. A já i od relativně nejrozumějších kteří alespon respektují data o změnách klimatu, opakovaně čtu, že ... JE TŘEBA SE NA TOTO OKRÁDÁNÍ DĚTÍ ADAPTOVAT?!"

P. Zinga 27.5.2019 20:30

Metamorfóza: z Brontosaura tyranosaurus.

Ano, za našeho přihlížení se lidstvu spíše prospěšný Brontosaurus (pro mladé: ekologické hnutí za komoušů, v dnešním ptydepe "antikomunistické", protože v konfliktu s režimem) se proměnil v tyranosaura, usilujícího o vládu nad lidmi (až na některé, že?).

J. Vintr 27.5.2019 20:26

Re: údajný růst?

Měření množství oxidu uhličitého v atmosféře je mnohem náročnější, než měření teploty. Přístroje na určení stopového množství plynu v atmosféře nemají lidé k dispozici moc dlouho a není to zrovna běžně dostupná věc jako teploměr. Pochybuji proto, že by někdo soustavně měřil množství oxidu uhličitého předtím, než se začalo blbnout s globálním oteplovaním. Kde tedy vzali ti šejdíři data, s nimiž srovnávají dnešní hodnoty? Navíc ani dnes se množství oxidu uhličitého neměří způsobem, který by dával alespoň trochu reprezentativní výsledky. U veličiny, která se v širokém rozsahu mění v prostoru a v čase vlastně ani nejde určit nějakou reprezentativní "globální" hodnotu. Ten podvod s globálním oteplovaním je celý kompletně postavený na vylhaných "důkazech".

P. Zinga 27.5.2019 20:25

Farizejství rudozelených fašistů:

Zatím co "pravicovým populistům" je vytýkáno šíření "nepodloženého strachu" před následky masové imigrace nekompatibilní kultury, stejnou hubou lepšoidé blahořečí švédskou Marfušu, usilující (úspěšně!) o vyvolání paniky. Zatím co v případě imigrace jsou následky dokazatelné, bláboly Marfuši (ona v ́dí CO2 v atmosféře!) jsou na úrovni pomocné školy a bez jakéhokoliv vědeckého fundamentu.

P. Zinga 27.5.2019 20:20

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Machu, blábolíš. Větší plocha trávy znamená větší odpařování. A vyvrať tu polovinu, prosím.

A tajky bys měl vědět, že např, na horských pastvinách pravidelné spásání udržuje rozmanitost, i těch tvejch motýlů.

Normální , omezené městské "znalosti" zeleňouše.

Zelenění roste kvadraticky se vzdáleností od skutečné přírody.

P. Zinga 27.5.2019 20:15

Re: ještě pomaleji, pane Zingo

Pane Šejno, podle Vaší teorie se "skleníkovým efektem " vrací na Zemi 324W/m2, navýšení "kvůli CO2" o 3,1W/m2 je zhruba navýšení příkonu o 1%. Toto 1% energie navíc má způsobit zvýšení teploty v našem pokoji (zemská přízemní atmosféra) z "ideálních" 15°C o 1°C, to jest o 6%.

Je "1" z "15" 6%?

O kolik procent je podle Vás zvýšení z 1 na 2?

L. Novák 27.5.2019 20:12

Moc pěkně napsáno! Díky!

:-)

L. Novák 27.5.2019 20:11

Re: "Milí" Zdenku.

:-D :-D :-D

M. Jandáková 27.5.2019 19:35

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Pan Roller se domnívá, že vše ví a že jen jeho názory jsou ty pravé. (nepodložené obvinění) Nic ho nevytrhne z jeho samolibosti a nafoukanosti (nepodložené obvinění). A jako terč si vybere malou holku.

.

Pane Machu, je třeba se rozhodnout, zda mají posluchači brát to, co říká "malá holka" tak vážně, jakoby mluvil dospělý a také se tak tomu stavět (pozitivně / odmítavě) ANEBO ne. Protože brát do boje dospělých dítě by bylo odsouzeníhodné.

D. Mach 27.5.2019 19:17

Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Pan Roller má zálibu neustále někoho k někomu přirovnávat. Těžko říct ke komu by připodobnil sebe, kdyby byl na sebe tak kritický, jako je na druhé. Opak je pravdou. Pan Roller se domnívá, že vše ví a že jen jeho názory jsou ty pravé. Nic ho nevytrhne z jeho samolibosti a nafoukanosti. A jako terč si vybere malou holku. Přitom minimálně polovinu jeho názorů lze snano vyvrátit. Pokud třeba králíci vyžerou louku na krátký anglický trávník, tak nejen že se na takové louce motýlům nedaří, ale ještě navíc tráva nechrání vodu v půdě proti zrychlenému vysychání a nezachytává ranní rosu. Sekání trávy je ten nejklasičtější příklad toho, co děláme špatně.

M. Pechar 27.5.2019 18:20

Komnegativní pošuk

Komnegativní Janyško, jděte se už konečně vycpat.

K. Janyška 27.5.2019 18:11

Pošuci bez znalosti vedecké kompozitivní teorie,

tedy výhradně vědeckého výkladu lidského světa, tedy zejména principů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, řádí a přivádí lidstvo do problémů. Myslí si totiž něco jiného, než by si měli myslet. Bodejť, mají v palicích msrxismus a ano to nevědí.

Případ tohoto nemocného děcka je ze strany těchto dacanů jistým druhem pedofilie... Dzp

J. Jurax 27.5.2019 18:09

Ale kuš - zbytečně se čílíte a hrozíte Karkulkou.

Zkuste si raději neco přečíst, případně i zagúglit - mne to třeba během sekundy našlo https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vikingy-z-gronska-zrejme-vyhnalo-prudke-ochlazeni-v-14-stoleti

R. Tesařík 27.5.2019 17:44

Re: No jistě, pane Juraxi ...

http://virtually.cz/archiv.php/art_download.php?art=13920

trošku si o tom počtěte.

M. Dvořák 27.5.2019 17:34

Re: No jistě, pane Juraxi ...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B3nsko