21.10.2019 | Svátek má Brigita


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Chrastina 17.9.2019 17:19

:-/ Je až s podivem, že nikoho zatím ani nenapadlo slečnu Gretchen volat k trestné odpovědnosti za šíření poplašné zprávy. Tož Tak!!

P. Rada 17.9.2019 19:56

Je naopak s podivem, že nikdo v ČR doposud nevyvodil trestní odpovědnost z opoždění obnovy našich lesů - ačkoli hrozba byla avizována už před 30ti lety.

Podobně za nedořešení odsíření uhelek s dopady stres porostů vedoucí k dlouhodobému stresu a tím až ke katastrofckému stavu lesů. Vyčíslitelně jde přitom o miliardové ekonomické ztráty na které navíc navazují nevyčíslitelné ztráty další.

Nečinností vlád a parlamentů bylo fakticky zlikvidováno doposud pozitivní bilanci vykazující lesnictví.

Nemáte snad na tom příznačně také svůj podíl?

Soudím totiž podle toho, že Gréta začala protestovat před svým parlamentem poté, co Švédsko nezvládlo hasit rozsáhlé lesní požáry a dotyční politici se o zásadní kroky k nápravě nepřičinili.

J. Fridrich 17.9.2019 15:58

28.8.2019 JSEM NAPSAL -

Pozor, pozor - důležité sdělení - " Aktivistku Gretu bude v New Yorku vítat 17 plachetnic " - nejraději bych si rychle koupil letenku do NYC a přivítal tu zachránkyni naší planety a lidstva osobně..

Letenky na ten její triumfální příjezd už ale jistě nedostanu koupit ale i tak se těším na TV přenosy a na to, že se nám GRÉTIČKA konečně vyčurá a vykaká na pořádné toaletě - ona v zájmu lidstva chodila při plavbě přes Atlantik na kýbl... No prostě HRDINKA - druhá Jana z Arku..

Na naší planetě za těch cca 4,5 miliardy let její existence byla i bez lidské činnosti různá období, kdy bylo podstatně tepleji ( přesličky, plavuně a naše uhlí z nich a ropa z živočichů..), ale bylo i podstatně chladněji - ledovce, doba ledová.. Také skladba naší atmosféry a poměr kyslíku s CO2 se v určitých obdobích dost výrazně měnil - a to i bez lidské činnosti.. Chovat se rozumně ekologicky je jistě správné, ale vyváženě a ne dle hesla " zpátky na stromy a do jeskyní.." To, co nyní probíhá je dle rozumných lidí, ale i vědců " ode zdi ke zdi ". A pokud jede odborníkům-vědcům do Ameriky-NYC na kongres kázat ten fracek Gréta, tak se Svět opravdu ZBLÁZNIL...

P. Rada 17.9.2019 20:09

Jak drzý hloupý fracek se tak akorát vyjadřujete Vy! Nejde ale anitak o míru hlouposti jedince jako o osud civilizace kde mnohé jedince representujete.

Na světě totiž nebylo prakticky nikdy období, kdy by v důsledku činnosti jediného druhu nastala tak razantní změna klimatu jaká nadchází dnes. Už prakticky století totiž chrlí komíny civilizace 100x více CO2 než je průměr dlouhodobé sopečné činnosti za celé epochy.

To by ještě samo o sobě tolik nevadilo pokud by planeta nebyla v tak labilním stavu, že stačí relativně málo a dojde celoplanetárně k poklesu její úživnosti s dopadem na životy až miliard lidí.

Svět se tedy opravdu jaksi fosilně zbláznil. To bláznovství tkví v tom, že si lidé přestali vážit života jako nejvyšší hodnoty a upřednostnují zbytečný konzum pro konzum propagovaný extrémě nákladnou reklamou.

Dnes proto hrozí této civilizaci naopak kolaps. To vše přesto, že lidé měli hvězdný vesmír plný dalších obyvatelných planet relativně na dosah.

V. Petr 17.9.2019 21:26

Já žádné převratné změny nepozoruji a tp pamatuji docela dost. V době mého narození byla koncentrace CO2 jen 320 ppm a to není tak daleko od 280 ppm roku 1780...

J. Vintr 17.9.2019 21:46

Ne svět, ale Evropa se zbláznila. Nechává sebou orat bandou darebáků, kteří pod záminkou zcela nesmyslného a marného boje proti údajné změně klimatu tahají lidem z kapes miliardy a chystají se udělat ještě něco mnohem horšího. Uvrhnout náš kontinent do bídy.

I. Novák 17.9.2019 14:11

Jakékoli víře nelze oponovat racionálními argumenty. Zvlášť když se nějaké vlivné skupině bohatě vyplácí.

P. Rada 17.9.2019 20:12

To ano. Fosilní průmysl byl donedávna jedním s nejdotovanějších odvětví a dodnes prakticky nemusí škody napáchané externalitami spalování hradit.

https://a2larm.cz/2018/11/miliardy-ktere-platime-fosilnim-korporacim/

T. Hraj 17.9.2019 13:32

Autor si nějak nevybral, jestli chce napsat věcnou a vyargumentovanou nebo spíš obecně mravokárnou kritiku. Splácal obojí a přes značný rozsah nemá text mnoho obsahu. Je nudný. Světlejší místa typu "Ale konkrétně" čtenáři vlijí trochu optimismu, ale ten je v zápětí zklamán.

M. Moravcová 17.9.2019 12:03

Tak Greta prostřednictvím nadnárodního byznysu, za peníze občanů, poručí větru, poručí dešti. A možná i rozdojí kozla.

P. Rada 17.9.2019 12:34

A co příkladného děláte s tím "kozlem/deštěm..." Vy alespon pro svůj národ - když se tak bezostyšně jiným i situaci posmíváte?

M. Moravcová 17.9.2019 13:11

A co bych tak měla dělat? Žiju, pracuju, vychovávám. Pěstuju kytky. A pak vyjede výletní dvacetipatrová loď kolem světa, někdo odpálí dronem naftové těžební věže, od někud vyletí vojenská letadla s bombami a moje snažení je v pérdeli, pane chytrý Rado. Kecama, a ještě ke všemu blbýma kecama, ještě nikdo nic nezachránil. Posmívat se cvičené opici? Na to se chodí do cirkusu. Teď ten cirkus kočuje po světě s Grétou a vy jí tady děláte advokáta. Císař je nahý.

P. Rada 17.9.2019 13:27

Zkuste se třeba zamyslet nad svou uhlíkovou stopou, svými osobními možnostmi (zvlášt pokud se cítíte být více jek jen cvičená opice) a nebo dokonce nad tím co už dnes začínají chápat i dorůstající děti na které bezděčně hloupě ale přesto upozornil autor a Vy s vlastního popudu reagovala asociacemi na ... poroučení větru dešti .... i kozlem...

Máte snad na víc - nebo ne?

M. Moravcová 17.9.2019 13:29

O chytrých hlav jste tady přece vy. Utíráte si zadek toaletním papírem? Používá vaše žena menstruační vložky a tampony? balíte své děti, vnoučata do jednorázových plen? Jo. Tak neraďte, nad čím se mám zamýšlet.

P. Rada 17.9.2019 13:42

Paní Moravcová pokud opravdu nechcete "radit" // - diskutovat...// - nepište sama věty:

..."A co bych tak měla dělat?"...

( Jděte si namísto toho elektronického třeba utřít svůj zadek od svého reálného výtvoru reálným papírem - používám bidet).

M. Moravcová 17.9.2019 14:11

Já žiju s tím, co mi život nabízí. Nikoho nemlátím po hlavě rádoby morálními nesmysly. Nikoho cizího nevychovávám a nestavím se nad něho. To dělali komunisti a je to tady zase. Asi tak.

J. Kombercová 17.9.2019 14:49

Až bude Radova rodina tak vzorná, že nebude ani dýchat, tak ať se pan Rada ozve a začne mistrovat.

P. Grigar 17.9.2019 16:10

.. paní Kombercová, četla jste knihu Spalovač mrtvol? Hrdina se také snažil dosáhnout dokonalosti, byť poněkud nezvyklým způsobem. Oheň je takový čistý..

P. Rada 17.9.2019 20:14

Paní Kombercová moje rodina už nedýchá. Zůstal jsem prakticky sám a tak Vás vyzývám k následování:

J. Kanioková 17.9.2019 16:13

R^R^R^

P. Grigar 17.9.2019 14:35

..a kde jste byl se svou moudrostí 2-4.srpna letošního roku, když se nad Masarykovým okruhem v Brně vznášela uhlíková stopa gigantických rozměrů? Takovou obyčejný smrtelník nevytvoří ani za rok! Nikde jsem vás neviděl s transparentem.. ale vytahovat se na pěšáky, to vám i Grétě jde jako když namaže. Obyčejným lidem odstavíte auta, na kterých závisí jejich dojíždění za prací, ale z jejich daní budete, pro firmy a horních deset tisíc, dotovat předražené elektromobily. Podobně už celý národ roky doplácí na solární kšeft nebo biopaliva, do kterých si většina řidičů stejně přidává aditiva, aby chránili motor před jejich působením. Račte se probudit!!

Z. Lapil 17.9.2019 14:06

Já jim rozhodně neporoučím, dobře vím, že kdyby se jim zamanulo, už tu nejsem. Už dvakrát se mi "podařilo" být vysoko v horách při bouřce, jednou vylepšené fakt solidním vichrem a krupobitím.

"Jen" vylepšuju svět, kde dokážu.

S. Donát 17.9.2019 12:47

Měla by se raději léčit. Nebo si najít chlapce, třeba by přišla na jiné myšlenky.

A. Pakosta 17.9.2019 14:06

To, pokud hovoříte o Grétě, je rozhodně dobrý nápad, a doufejme, že to tak brzy dopadne.

J. Skýpala 17.9.2019 11:56

"proměnu Greenlandu, kdysi zeleného, do podoby dnešní."

Grónsko pojmenoval jako "Zelená země" viking Erik Rudý a chtěl tímto pojmenováním přilákat jiné vikingy k osídlení ostrova. Podle geologických nálezů ale podnebí v Grónsku nebylo tou dobou nijak významně odlišné od dnešního. Na ostrově rostly břízy, které bylo možno použít jako palivo nebo stavební dříví, ale to bylo tak vše. Rozhodně nebylo možné v Grónsku cokoliv zemědělsky pěstovat. V Grónsku vznikly tři vikingské vesnice, které ovšem brzy opět zanikly pro nehostinnost země.

Pan Cícha argumentuje svým technickým vzděláním. Bohužel je typické, že lidé s technickým vzděláním se na svět dívají výhradně přes svůj zúžený inženýrský pohled a nejsou schopni zahrnout jiné obory, které nejsou tak jednoznačné, nelze v nich vypočítat výsledek, ale jsou neméně důležité, jako historie, sociologie, antropologie apod.

J. Ganaur 17.9.2019 12:04

Čtěte Chechtavého tygra.Tam najdete nejčastěji kladené otázky absolventů různých fakult.Ta poslední je Vaše.

J. Tachovsky 17.9.2019 12:14

Teplota a koncentrace CO2 je ciste jen technikalie. To nijak nesouvisi s badanim historiku, sociologu, antropologu a genderistu.

P. Rada 17.9.2019 12:46

Technikálií sice jen vědně pojatá spektrální vazba radiačně aktivních plynů je - ale tím to v realitě zdaleka nekončí. Na planetě Zemi to donedávna znamenalo přírůstek +33C oproti stavu bez skleníkových plynů a na Venuši dokonce +400C!

Kdo takovéto zákonitosti nezohlednuje či si dokonce bude nedomyšleně pohrávat s jejich bezvýznamností... - zahrává si se samými podmínkami pro svůj vlastné život.

Bádání historiků a antropologů ohledně migrací až skázy celých osídlení toto právě dokládají. Sociologové by Vám zas mohli vyložit jak to dopadně při nahromadění rozdílů mezi lidmi.

V. Petr 17.9.2019 13:33

Historikové skutečně zaznamenali v minulosti různé velmi významné klimatické změny, které ovlivnily osudy celých civilizací. Ovšem úplně bez souvislosti s nějakým CO2.

Ovšem, nezdegenerované civilizace se dokázaly s pohyby barbarů, způsobenými klimatickou změnou vyrovnat. Svědčí o tom osud Cimbrů a Teutonů, kteří se chtěli násilně usadit na římském území! Gaius Marius s nimi nakonec, po předchozích římských ztrátách, zatočil tak, že přestali existovat!

F. Kusák 17.9.2019 12:30

Vám zase nedostatek vzdělání brání pochopit, že existují i jiné studie, které vlídné klimatické podmínky potvrzují. Není problém, si je na internetu najít. Jste-li staromilec, vydejte se do technické knihovny. Tam je informací dost.

Já bych si nikdy nedovolil někoho tato hloupě urážet rozumprde.