25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

EVROPA: Agentura usvědčila EU ze lži

Emise oxidu uhličitého se musí v EU dostat na nulu do 30 let. To je závazek stanovený členským zemím. Bez toho nedosáhneme „klimatického“ cíle udržet nárůst teploty na úrovni 1,5 stupně od konce předindustriální éry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 9.6.2021 7:34

"k tomuto účelu vytištěné Rudé Právo!" až dojemné bylo, když na titulní stránce se skvěl portrét nejakého generálního tajemníka či jiného zasloužilého a nějaký dědek usedl trůnit v kadibudce, zálibně si portrét prohlédl, utrhl a ..... J.L. end

J. Lukavsky 9.6.2021 7:30

Nechoďte tady na nás s nějakými % a čísly. My máme přeci víru! Sv. Gréta (ta co vidí CO2) nás osvítila a vy nějaké počítání? Jinak ten transport zboží by mohly zajišťovat plachetnice, a místo kamionů zavést dvoukoláky poháněné koňmi. Cílem všech těch ušlechtilých jurodivých věrozvěstů není nějaký nulový CO2, ale návrat Evropy do doby Jana Cimbury či lépe Praotce Čecha aby se Čína mohla protlačit do vedení. Elementary dear Watson. J.L. end

T. Hraj 9.6.2021 7:25

Co je to za nesmyslný, zpátečnický pesimismus "peníze budou státům chybět"?! Vždyť naši západní vůdci včele s Bidenem (s jeho energií a rozhodností) nám dnes jasně dokazují, že peníze ve státním rozpočtu nemají nic společného s daněmi a jsou tedy nevyčerpatelné. Třikrát hurá a poděkování dětem našich dětí.

V. Šťastný 9.6.2021 7:15

O nějakou dekarbonizaci stejně vůbec nejde. Nejdůležitější pro EU je, svázat své ovečky tak brutálním dluhem, že bez jeho splacení už žádná další nebude mít možnost opustit její dobrotivou náruč, jako to udělala Velká Británie.

H. Kotaz 9.6.2021 7:10

R^

V. Kolman 9.6.2021 7:09

Technický dodatek k příspěvku pana Langera, ohledně nedostatku toaletního papíru pro dnešní neodolné a změkčilé "mlaďochy/mlaďošky":

V době mého ranného mládí bylo běžné používat k purifikaci řitního otvoru po úspěšné defekaci - k tomuto účelu vytištěné Rudé Právo! Úhledně na obdélníčky nastříhané a těsně před použitím promnutím v rukou "změkčené";-D;-D;-D.

Pravda, tiskařská čerň, spolu se stopami olova z olověných liter nebyly zrovna ideálně hygienickým materiálem, ale to tehdejší budovatele světlých zítřků nemohlo odradit.

H. Kotaz 9.6.2021 7:08

Ono by stačilo přestat vozit plno zboží/produktů, potravin, přes 1/2světa, Evropy a vyrábět, pěstovat/chovat ve svém státě, regionu.

J. Nevrkla 9.6.2021 7:05

Dekarbonizace je hloupá, nefunkční a lidi zbidacujici idea, která se protagonistům dříve či později sesype na hlavu. Zvláště pokud se bude ochlazovat.

J. Strakoš 9.6.2021 6:54

Teď musíme jen počkat, až se zjistí, jak si namastit kapsu na přizpůsobení se oteplení - do té doby se bude bojovat za CO2. A klidně přijmeme usnesení, že budeme CO2 pohlcovat.

L. Písařík 9.6.2021 6:46

Konečně nějaké reálné stanovisko. EU produkuje 9%, polovina je 4,5%. Tak je veliký vliv EU na snažení a na klima, pokud je vůbec pravda, že lze klima ovlivnit. Teď ještě vyčíslit, co bude každého evropana stát to snížení nárustu teplot o 1,5C°, pokud by se vůbec podařilo. Sám si myslím , že sypat ty peníze do senkruvně je lepší, aspoň by bylo známo, kde ty peníze jsou.

V. Šedivý 9.6.2021 6:44

Pokud investujeme prostředky do neefektivní technologie, do čistě ideologicky vynuceného řešení, chybět budou.

R. Langer 9.6.2021 5:49

Chybět bude VŠECHNO. A ten začátek už je tady. Jenom se pořádně rozhlédněte kolem sebe, případně se zeptejte lidí, co skutečně něco vyrábí, jestli se náhodou něco neděje. ;-)

Ale je fakt, že my, z posttotalitních systémů jsme zvyklí na to, že něco, co je úplně běžné, prostě NENÍ. Třeba toaletní papír. No, tak teď na to přijdou i na "vyspělém západě". To bude překvapení. I pro ty naše mladé. No, my už si nějak poradíme, až se ten domeček z karet, EU, rozsype. ;-D

V. Církva 9.6.2021 5:45

U článků klimaalarmistů i klimaskeptiků mám pocit, že jsou dogmatické a fanaticky zaslepené obě strany. Tentokrát ale panu Součkovi není co vytknout.

Možná jen, že Evropa má ještě pocit že je středem světa a když se začne chovat ekologicky, bude ji Čína a Indie následovat. To částečně pravda může být, ale Evropa by si měla přiznat, že technologickým vítězem evropského snižování emisí bude Čína.

Další věc je, že dle mých výpočtů se evropská osobní přeprava podílí na světových emisích ca 1.6 procenty. Přitom tlaky na její snižování jsou neůměrné a dokonce jdou možná špatným směrem. 2 tuny těžká Tesla a jiná elektroauta možná spotřebují víc emisí při výrobě než ušetří energie.

Řešení bych spíš viděl v malinkých elekromobilech na krátší vzdálenosti a kvalitních vlacích na dlouhé. Taky se tlačí na výrobce aut, ale infrastruktura dobíjecích stanic a hlavně výroby elektřiny kulhá.

Zelení jsou paka co neumí počítat jinak by víc práce než buzeraci automobilek věnovali dodavatelům elektřiny.

A magořin zelených je mnohem víc.

H. Kotaz 9.6.2021 5:42

Zelené magory v Bruseli je nutné urychleně rozehnat, celej ten pojízdnej cirkus. Návrat k EHS zachrání Evropu. Jinak nemá cenu v tom spolku zůstávat.

R. Langer 9.6.2021 5:41

Lžete tady jedině vy, Zelení bolševici, von Braune. Jste prolhaní škůdci lidstva. ;-€

R. Langer 9.6.2021 5:37

S těmi loděmi je to taky nesmysl. Ve skutečnosti je to tak, že pokud byste k převozu veškerého toho zboží použil auta a letadla místo těch lodí, produkce užitečného CO2 by byla VÍCE NEŽ DVOJNÁSOBNÁ. Takže asi tak. ;-)

V. Církva 9.6.2021 5:36

Tak s těmi loděmi jsem to někde četl ale teď nehledal a nepočítal. Možná lodě byť spálí tolik co jiná doprava ale v tom co jsem hledal to nepíšou (tam by to bylo pod 30 procent). Co jsem narychlo našel potvryuje jin0 věci. Dle

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/emise-svet

Evropa vytváří ca 13 procent světových emisí. Dle

https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20190313STO31218/emise-co2-z-aut-fakta-a-cisla-infografika

což je rozhodně není server co by byl záměrně pro Evropu a auta optimistický, osobní automobilová doprava v Evropě má na světomí 60 procent ze 73 procent slniční která má na svědomí 30 procent z emisí.

Takže osobní auta Evropy mají na svědomí 12procent evropských emisí a 1.6 procent světových emisí!!!

V článku se sice píše, že se zvyšují, takže je dobré to redukovat, Je ale jasné že téměř likvidace evropských automobilek řeší jen 1.6 procent světových CO2!

Buzerace automobilek je tak neůměrná, stačilo by řešit proč se tyto emise zvyšují a jak to vracet zpátky, než buzerovat výrobce k neúměrným úpravám..

J. Berger 9.6.2021 5:04

Zelení šílenci se řídí nikoliv rozumem, ale svým "náboženským" přesvědčením. Např. jsou omezovány emise aut až k nesplnitelnosti, omezovány vjezdy do měst a nikomu nevadí, že 60 největších lodí má stejné emise jako všechna auta na světě, a že těch lodí není jen 60... Tam žádná omezení neplatí. To holt není tak vidět...

S. Pavuk 9.6.2021 2:20

Dovolím si tipovať ako uvažujú naši politici pri súčasnom klimatickom blbnutí: 1/Je to trend ktorý nezastavíš. 2/Keď príde fiasko že sa ciele Únie nesplnili, už pri vláde nebudeme. 3/Časť peňazí ktoré vyčlení Únia na boj s klímou sa dajú vhodne "odkloniť".

V. Braun 9.6.2021 2:13

Dobře, ale lživě napsáno. Ovšem někteří magoři jásají i nad lží, jen když jim konvenuje.

J. Jurax 9.6.2021 1:41

Dobře napsáno.

Ale zelené magory z brusele tohle stěží přesvědčí.

P. Han 9.6.2021 1:22

A stejně je to prd platné. Ty částky se musí napřed někde vydělat a ze zaškrceného průmyslu to nebude.

Z. Koutecký 9.6.2021 0:59

No, myslím, pane Součku, že ty biliony eur ani tak chybět nebudou, jen s přestěhují do jiných kapes, budou investovány, a to je přece pozitivní, ne? Chybět bude spíše elektřina.

V. Braun 9.6.2021 0:44

Spíše tady lže autor, na adaptaci jdou značné částky z Green Deal.

Více o adaptačních programech EU je na tomto specializovaném portálu.

https://climate-adapt.eea.europa.eu/

J. Vintr 9.6.2021 0:18

Vůbec nejde o klima. Na to má člověk asi tak stejný vliv jako na střídání ročních období. Jde o likvidaci ekonomik Evropy a USA. Pochopitelně čím dřív, tím líp. Proč by měl ten, kdo si to přeje (s největší pravděpodobností Čína), čekat desítky let, že ano.