17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Agentura usvědčila EU ze lži

Emise oxidu uhličitého se musí v EU dostat na nulu do 30 let. To je závazek stanovený členským zemím. Bez toho nedosáhneme „klimatického“ cíle udržet nárůst teploty na úrovni 1,5 stupně od konce předindustriální éry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 9.6.2021 11:45

No jo, to je ovšem z toho důvodu, že ty jejich "výpočty" jsou asi tak důvěryhodné, jako ty pro předpověď toho klimatu. V podstatě je taky mohli klidně odhlasovat. Mimochodem - jak chcete stanovit pravděpodobnost, že se pomoci čehokoliv náhodného něco kdykoliv nestane? ;-)

J. Vintr 9.6.2021 11:42

Příklad manipulace. Naprosto neškodný CO2 vznikající při spalování, se nazve "emisemi", čímž rázem získá punc něčeho škodlivého. A budou to do lidí prát horem spodem, aby se nezačali včas bránit, když je budou vracet do středověku.....

P. Kubáč 9.6.2021 11:41

Řekněme, že měření hladin CO2 je relativně důvěryhodné - opravdu jsem zvědavý o kolik - zruinováním evropské ekonomiky poklesne.

Ostatní věci jako "pokles teploty o 1,5 stupně" připomíná čínskou bajku o velikosti Císařova nosu. Protože jeho nosu se nesměl nikdo dotknout vyslali eunuši posly do celé Číny aby se ptali "jak velký je císařův nos" - každý řekl co si myslí - a měli průměr na tři desetinná místa !!

R. Langer 9.6.2021 11:39

To si řekneme, až zase začneme v zimě pořádně klepat kosu... ;-D

R. Langer 9.6.2021 11:37

Studium minulosti jednoznačně ukazuje, že klima planety i obsah UŽITEČNÉHO CO2 se neustále měnilo, a to zcela bez jakékoliv lidské uhlíkové stopy, takže si ty svoje vylhané nesmysly laskavě STRČ NĚKAM, Zelený bolševiku... :-P

R. Langer 9.6.2021 11:32

Kdepak, spíš jako Rudé gardy. ;-D

J. Šrajer 9.6.2021 11:27

Je kouzelné, jak se demagogicky šermuje s CO2 a jeho koncentrací v ppm. Např. 400ppm, bože jaká to obrovská hodnota. Přeloženo do selského rozumu to je koncentrace 0,04% v atmosféře. To už vypadá trochu jinak. Ale pozor, oteplovač praví: to je ta pověstná tenká deka, která vrací infračervené paprsky zpět k zemi a otepluje ji. A hned k tomu přidá nákres přístroje Johna Tyndalla, který to má dokázat. To je ale faul. Když si prostudujete tento přístroj a jeho měření, zjistíte, že dokazuje pouze to, že přidáním CO2 do atmosféry se zvýší její vodivost, nikoliv tepelná akumulace. Takže naopak zvýšení CO2 v atmosféře způsobí rychlejší proudění tepelných mas. A teď pozor, to je základní otázka: myslíte si, že kolísání intenzity slunce 0,1% je míň než 0,04% CO2 ? Většina lidí řekne: Když se tedy intenzita slunečního záření zmenšuje, proč tedy se otepluje? Je to tím, že celý tepelný systém země má obrovskou setrvačnost a lidský život je tak krátký. Nicméně v příštích 20-ti letech uvidíme ochlazování. Je dobré, že na internetu existuje cca 5 let meteorologická mapa VENTUSKY. Když si budete každý den ofocovat obrazovku celé zeměkoule, zjistíte že oproti zimě 2019/22020 nastala v zimě 2020/2021 jedna zajímavá změna. Nad celou Sibiří, od Moskvy po Beringovu úžinu a od Severního oceánu po Mongolsko, se vytvořil obrovský rezervoár studeného vzduchu, který zapříčinil jak chladnější zimu, tak jaro.(v předchozí zimě tomu tak nebylo). Jižní teplé proudění kolem Himalájí od Indie, nestačilo včas tento rezervoár oteplit. Jestli se toto bude opakovat v dalších 2 letech, tak je to jasné - ochlazuje se.

R. Tesařík 9.6.2021 11:03

No vida, Rada tu řádí jako černá ruka.

J. Vintr 9.6.2021 11:03

Bohužel to takhle prosté nebude. Ten záměr je mnohem horší. Někdo chce totálně podělat náš svět.

V. Povolný 9.6.2021 11:01

Evropa a Amerika už má odemitováno, státy jako Čína nebo Indie ještě ne. Takže musíme snižovat emise, pokud možno na nulu zatímco ostatní nemusí. Pěkné, že? Takové ekologické. Jinými slovy řečeno, v této záležitosti vůbec nejde o emise, ale o politiku.

G. Onion 9.6.2021 10:48

Přestaňte pořád používat ten nesmysl když srovnáváte emise na hlavu mezi ČR a Čínou. Děláte že sebe idiota.

G. Onion 9.6.2021 10:40

Víte vůbec co to znamená klimatické optimum? Tak jak používáte vy tenhle termín je nesmysl

Pokud budete trvat na KO tak jsme v pohodě, protože v holocénu bylo na severní polokouli o něco tepleji než je dnes a v Antarktidě dokonce o několik stupňů, dále se KO projevoval velkým úbytkem ledovců a následným stoupáním hladiny oceánů. Klimatickým optimem se označuje fáze ve vývoji klimatu holocénu.

Takže co tvrdíte vy je hloupost.

R. Langer 9.6.2021 10:35

No, k tomu bych podotkl jen to, že v dnešní době se už zase objevuje spousta tiskovin na úrovni toho Rudého práva, takže alespoň tento toaletní problém je tímto částečně vyřešen... ;-D

Š. Hašek 9.6.2021 10:33

Zajímavá otázka i problém.

Rovněž by mě zajímalo, kterak jsem se na Zemi ocitl já. Velice chytří lidé vypočítali (neusnesli se v nějakém výboru), že se to pomocí náhodných mutací nedalo do dneška stihnout. Člověk není ani pes, ani hrách.

R. Langer 9.6.2021 10:30

No, a to právě NEMAJÍ, v tom je ten vtip.

R. Langer 9.6.2021 10:28

Kdepak, nejenom on...

L. Novák 9.6.2021 10:26

Obávám se, že o tvoje kydy zeleného bolševika sotva někdo stojí...:-P

L. Novák 9.6.2021 10:13

Vás jako na NP zavedeného zeleného magora (podobně jako ;-O komouše "Rada") už sotva někdo bude brát vážně. Na politice EU je podstatné to hlavní: Nesmyslný a ekonomicky likvidační "Green Deal", k němuž se samozřejmě vy jako zanícený zelený aktivista nevyjadřujete. :-P

M. Šejna 9.6.2021 10:12

Co máte proti migraci?

Češi se do střední evropy dostali také migrací.

A jistě víte, že i na globalni OCHLAZOVÁNÍ reagují organismy migrací.

Vy nejspíš patříte k lidem, kteří by chtěli mít klima konstantní na věčné časy a nikdy jinak.

L. Novák 9.6.2021 10:08

Celé to slavné EU "vedení" se zelenými magory v čele je potřeba zavřít do blázince nebo vyvézt na opuštěný ostrov, aby si ty fantasmagorie, které nám ordinují jako "lék proti klimatickým změnám", plácali jen mezi sebou a naučili se sami žít skromně. Chápu sice autora, že se snaží porazit zelenou blbost metodou, že je s jejich slovníkem a "plánováním klimatu" a nesmyslnými čísly "nachytá na švestkách", ale neustále dokola ne potřeba opakovat, že celé proti-uhlíkové šílenství je od samého počátku nesmysl, což jasně vyplývá z mnoha již dávno zveřejněných textů všude po světě.

Dnes je nejlepší rozhovor s ekonomem Pavlem Kohoutem, který jde přímo k podstatě celého problému:

Temný cíl Grety Thunbergové

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/rozhovor-temny-cil-grety-thunbergove.A210607_211335_p_zahranici_wag

Oslavujte CO2. Zakladatel Greenpeace kritizuje zelené radikály

https://www.euro.cz/politika/oslavujte-co2-zakladatel-greenpeace-kritizuje-zelene-radikaly-1294188

P. Pepax 9.6.2021 10:02

R^

J. Hajský 9.6.2021 9:59

Hlavní poznatek z článku (v článku jen zdůrazněný, jinak musí být jasný každému absolventu obecné školy) je, že zemská atmosféra je entita společná pro celou Zemi a vzdušné proudy v ní CO2 promíchávají.

Je tedy hloupost si myslet, že snížení emisí CO2 státy EU se projeví jen uvnitř hranic těchto států, a jen tyto státy nepocítí případné zvýšení teploty.

Co ale státy EU určitě pocítí při bezhlavém snižování emisí CO2 je ztráta konkurenceschopnosti průmyslu a snížení životní úrovně. A státy, které na snížení emisí CO2 nepřistoupí, nebo budou emise snižovat pomalu, uvážlivě třeba celá desetiletí budou z této sebevražedné zelené politiky EU profitovat.

V. Braun 9.6.2021 9:58

Tak autor píše, že EU agentura usvědčila EU ze lži, a to prý proto, že doporučuje adaptaci a EU na adaptaci kašle. Je to ale autor, který zde lže, neboť EU se adaptaci poměrně intenzivně věnuje, viz odkaz, který jsem dal dole na začátku diskuse. Je s podivem, že evidentně lživé tvrzení autora zde mnohým nevadí a autorovi tleskají.

P. Rada 9.6.2021 9:56

Základní adaptací pro živočichy včetně hominidů byla vždy zejména MIGRACE!

Pokud pomineme racionální možnosti MITIGACE - tedy snižování nadbytečné zátěže - nejspíše se tedy nevyhneme migračním vlnám stamilionů lidí a s tím spojeným konfliktům až válkám které pak urychleně zničí doposud životadárný planetární potenciál.

Je ale opravu možné, že inteligence už s principu není dostatečným předpoladem pro dlouhodobý biologický rozvoj druhu. Vy to bezhlavým setrváváním na dogmatu adaptace (nejste ani schopen zdravou adaptaci pojmenovat - natož vymezit) opakovaně dokládáte.

M. Šejna 9.6.2021 9:52

Tak to by mě zajimalo, jak mohl na zemi vzniknout život.

Těch 280 až 300 ppm CO2 bylo totiž v atmosféře po celou dobu existence biosfery málokdy

P. Pepax 9.6.2021 9:48

Adaptace na ochlazování, či oteplování, které příjde tak či tak je dle mého názoru jediná možnost. Proces adaptace musí nutně zahrnout deinstalaci EU.

L. Novák 9.6.2021 9:47

EU Komunistický zelený idiot jsi tady jenom ty sám. ;-D

L. Novák 9.6.2021 9:46

R^ Tahle prognóza byla vědecky podložená... ;-D

M. Šejna 9.6.2021 9:46

Profesr má pravdu jen teoreticky. Praxe je jiná.

Sluneční aktivita klesá už od poloviny 20. století, zatímco globální teplota od té doby pořád roste.

Sluneční aktivita by musela klesnout opravdu velmi znatelně, aby se začalo ochlazovat. Slunce ale tak výrazné výkyvy aktivity nemá. Bohudík

P. Rada 9.6.2021 9:45

Slunce rozhodně je dominantním ale oproti jiným dnes proměnlivým vlivům relativně stálým zdrojem energie. Pravdu sice ukáže i budoucnost ale dokazuje ji dnes už i studium minulosti.

Takže např při koncentraci jen 400ppm CO2 se na planetě Zemi nikdy v minulosti minimálně 60milionů let neprojevovalo cyklování dob ledových.

Do budoucna 100tis let se tedy vysoce pravděpodobně bude jen oteplovat (Clark a col 2016). Po další stamiliony let tuplovaně protože v tak velkém horizontu už astrofyzikálně doložitelně výrazně poroste sluneční žár.