27.6.2024 | Svátek má Ladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Submik 15.2.2007 18:41

Blábol

Jejej, to je blábol. Skoro bych řekl, že pán je pravidelným čtenářem návrhu ústavní smlouvy. Text nekonsistentní, myšlenkově prázdný, ulpívá na podružných detailech.

hodne neRath 15.2.2007 16:03

copak supranacionalisto...

nic? je libo dalsi clanky at se obecenstvo vzdela?

treba hezky kripticky je

III-174

Zjistí-li Komise, že existující rozdíly mezi právními a správními předpisy členských států narušují podmínky hospodářské soutěže na vnitřním trhu a vyvolávají narušení, které je nutno odstranit, konzultuje dotyčné členské státy.

Nevede-li tato konzultace ke shodě, stanoví nezbytná opatření k odstranění daného narušení evropský rámcový zákon. Mohou být přijata jakákoli jiná vhodná opatření uvedená v Ústavě.

supranacionalista 16.2.2007 14:15

Re: copak supranacionalisto...

Nevim proc, jste-li zastancem laissez faire, brojite prave proti tomuto clanku,ale budiz. Zasada in ceteris paribus plati pro fungovani hospodarske souteze i v oblasti pravniho prostredi. Komparativni vyhody nelze timto umele vytvaret ani menit. Maly vyklad. Predstavte si fotbalove utkani, kde by po polocase rozhodl vyhravajici klub o tom, ze druhy polocas bude hrat tento tym pouze 10 minut a pote musi opustit hriste, kdo by asi prohral, to by byly soutezni podminky jedna radost, snad ani ti kaprici by se nemuseli rozdavat.  

AeroKarel 15.2.2007 15:55

Šakal to vyhmátl,

co čekat od Eurohujerů EDů .......

AeroKarel 15.2.2007 15:46

Mně se moc líbila definice

že EU znamená volný pohyb osob, zboží, práce a kapitálu a navrhovaná ústava EU vyjmenovává vyjímky z této definice ........

hodne neRath 15.2.2007 15:39

pr.2

bezbrehy slint s potencialne nebezpecnymi konci cl.83

Rovnost žen a mužů

Rovnost žen a mužů musí být zajištěna ve všech oblastech včetně zaměstnání, práce a odměny za práci.

Zásada rovnosti nebrání zachování nebo přijetí opatření poskytujících zvláštní výhody ve prospěch nedostatečně zastoupeného pohlaví.

AeroKarel 15.2.2007 15:47

Re: pr.2

A kdyby jenom ten. To je manifest sociálních inženýrů, celá ta "ústava".

Pete Brich 15.2.2007 14:05

Neřekl bych, že Velká Británie by po několik posledních staletí bez ústavy

fungovala nějak obzvlášť špatně.

PB

oakman 15.2.2007 15:12

Re: Neřekl bych, že Velká Británie by po několik posledních staletí bez ústavy

Zato posledních pár let s Tonym jí poslalo do kolen.

vládík 15.2.2007 13:17

K jednomu detailu článku:

Nezdá se mi, že by poslanci Parlamentu ČR nechrlili "stejné sady nesmyslných nařízení, jako to často dělají byrokraté bez politické odpovědnosti".  Ba spíše naopak. A nemyslím si, že poslanci EP budou lepší. Spíš horší (jsou dál od voličů).

Tímto nenapadám článek celkově, je zajímavým příspěvkem do diskuze.

brok 15.2.2007 11:46

ústava - možná, ale jaká?

Nejde o to jestli ústavu ano nebo ne, jde o to, že to, co se projednávalo a má (snad) znovu projednávat není ústava, ale nesmysl. Ústav mající 500 stran je blbost. Ústava musí být stručná a zcela jasná. Musí být srozumitelná každému a nesmí (pokud možno) dávat příležitost k dvojímu (vícerému) výkladu. To rozhodně nynější ústavní smlouva nesplňuje. Vezměme jako příklad ústavu USA" je to ústava jednotného federativního státu, ale dává jednotlivým členským státům mnohem vyšší pravomoci, než navrhovaná ústavní smlouva. Členské státy i v EU musí mít právo o vlastních interních otázkách rozhodovat s konečnou platností. Příklad - kvóty na cukr: EU stanoví v současném uspořádání nepřekročitelné kvóty pro každý stát, v rozumném uspořádání by EU stanovila (pokud vůbec) kvóty na obchod s ostatními člemskými státy. Kolik si který stát vyrobí je jeho věc, ale musí to prodat na svém území a nesmí své přebytky vyvážet (u toho zboží,,kde jsou kvóty přípustné). Také rozhodování o vnitřní bezpečnosti je rozhodování členských států. Při tom jsou možné přesně vymezené "federální zločiny", které vyšetřuje federální policie. Z USA je známé, že existují rozdíly i v trestnosti některých činů a že v některý státech platí např. zákaz trestu smrti a v jiných se dále popravuje. Takže nevymýšlet blbosti, sednout a opsat.

supranacionalista 15.2.2007 12:02

Re: ústava - možná, ale jaká?

pral bych ti nalezt pravni text, u ktereho je mozny jen jediny vyklad, snad mozna tak telefonni seznam. Je pravda, ze v jednoduchosti je krasa, ale ta bohuzel realne neni pri kompromisu 27 diskutujicich mozna, kazdy si tu krasu predstavuje prece jen trochu jinak, nekdo je na vysoke blondynky nekomu se zas libi male cernovlasky. Jinak kvoty na cukr jsou stanoveny jako maximalni mnozstvi cukru, za jehoz neprodane prebytky unie garantuje urcitou jistou vykupni cenu. Pokud se rozhodnes sam vyrabet cukr v CR a naleznes pro jeho prodej se ziskem odbytiste bez toho, abys chtel dotace, nikdo ani ustava ti v tom snad nebrani? 

rýpadlo 15.2.2007 12:44

a jsme u toho - je to boj o kvoty dotace a garance

V EUlandu se obchod volné soutěže mění na středověký cechovní systém. Podle toho to i vypadá. Je třeba zvolna přijmout fakt, že dotace opravdu, ale opravdu nejsou pro fšechny (to bylo jen OF). Proto je třeba všeckny dotace nenávratně zrušit, což je nutná podmínka pro zachování a rozvoj EU. (ať jde o cukr či víno). To by ale znamenalo nejprve vyhrát EUobčanskou válku proti francii..   

hodne neRath 15.2.2007 12:51

Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

no a proc vubec dotace existuji?

vládík 15.2.2007 13:21

Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

Jsou ochranářským opatřením státu (buď proti laciným dovozům, nebo proti laciným cenám v zemích kam exportujeme). V Unii zůstávají ochranářským opatřením jednotlivých států proti ostatním členům Unie. Proto jsou nezrušitelné (ve jménu "jednotného /sic- chachacha/ trhu).

hodne neRath 15.2.2007 13:30

Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

tak tak... takze az v preambuli EUstavy bude - jejim schvalenim se rusi VESKERE dotace, budu o tom uvazovat....

supranacionalista 15.2.2007 14:21

Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

To je videt, ze se rozhodujes kvalifikovane na zaklade vlastniho zdraveho usudku cetbou preambule ustavy. To „jejim schvalenim se rusi veskere dotace“ bys chtel asi nacpat do preambule mezi krále belgů a anglickou královnu ci kam? Ale ted vazne, dotace jsou jenom provizornim polstarem, ktery ma usnadnit restrukturalizaci a racionalizaci zemedelstvi. Nikde v ustave nenajdes, ze by meli byt naporad, prave naopak, naruseni volneho trzniho pusobeni je omezeno prisnymi podminkami a myslim, ze je rozumnejsi zemedelcum nejakej ten rok prihodit euro na kilo cukrovky, ovsem s tim, ze se do tri nebo peti let budou muset naucit pestovat neco jineho nebo z toho cukru vyrabet treba biolih, nez je poslat na pracak, vyplacet soc. davky a zacit z mista dovazet levnej trtinovej cukr ze tretich zemi, kde sou naklady na pracovni silu 10 USD na osobu/mezka a tyden.

hodne neRath 15.2.2007 15:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

takze

1)si netykame

2) v ustave je ledacos - ale o dotacich a jejich odbouravani ani slovo... za to je tam kupa slintu jak obrat zeme o zbytky suverenity a pravo veta

takze - pokud jde o mne - TUDLE

supranacionalista 15.2.2007 15:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

Kdybyste ty „slinty“ alespon jednou precetl a neco z nich pochopil, pak by ste tam nasel

a) odbouravani dotaci a prosazovani volneho pohybu zbozi

a nenasel

b) nic o obirani o „zbytky suverenity a pravo veta“.

Pokud se vase nazory zakladaji na cetbe jinych poucnych a zarucene pravdivych prirucek ci komentaru k euroustave, doporucuji zmenit knihovnu. Dotaz: jaky text krome vyplatni pasky nepovazujete za „slinty“ ?

hodne neRath 15.2.2007 15:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

2 priklady - vzdani se suverenity 1.16

. Členské státy aktivně a bezvýhradně podporují společnou zahraniční a bezpečnostní politiku Unie v duchu loajality a vzájemné solidarity a respektují činnost Unie v této oblasti. Zdrží se jakéhokoli jednání, které je v rozporu se zájmy Unie nebo může snižovat účinnost jejího působení.

hodne neRath 15.2.2007 15:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

priklad potencialne nebezpecneho slintu - 83

Rovnost žen a mužů

Rovnost žen a mužů musí být zajištěna ve všech oblastech včetně zaměstnání, práce a odměny za práci.

Zásada rovnosti nebrání zachování nebo přijetí opatření poskytujících zvláštní výhody ve prospěch nedostatečně zastoupeného pohlaví.

hodne neRath 15.2.2007 15:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

taky je squely III-227b

uatavou zarucene pravo na zvyseni prijmu

b) zajistit tak odpovídající životní úroveň zemědělského obyvatelstva, a to zejména zvýšením

individuálních příjmů osob pracujících v zemědělství;

supranacionalista 16.2.2007 13:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

zrejme prirucka, ze ktere cerpate, nezminuje celou pravdu. Citujete pismeno b) bez toho, aby ste ocitoval a), ktere je navetim vyroku. Jestlize prectete souveti cele, zjistite, se jde o obecne cile, nikoliv tedy o ustavou zarucene pravo jednotlivce, ktere by mohl dle vas okamzite narokovat.

a) zvýšit produktivitu zemědělství podporou technického pokroku a zajišťováním racionálního rozvoje zemědělské výroby a optimálního využití produkčních činitelů, zejména pracovní síly

a zajistit tak vase mile b :-)

AeroKarel 15.2.2007 15:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

Kdo bude rozhodovat o tom co se kdo má nebo nemá naučit pěstovat? Tomu dovážení cukru z těch levných zemí bych dal přednost než zde stanovovat kvoty.

Supranacionalista? Spíš superúředník !

supranacionalista 16.2.2007 14:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

O tom, jestli se nekdo ma nebo nema naucit neco pestovat, rozhoduje pouze sam pestitel. Lze mu jen vytvorit pro to uceni vice ci mene vyhodnejsi podminky. V tom dovazeni z levnych zemi se s Unii dnes zrejme shodujete, bohuzel ta cena je vykoupena casto otrockou praci v prisernych podminkach, pricemz se do ni nezapocitava, vyjadreno v suchych ekonomickych pojmech snizeni zivotnosti lidske sily na osobo-jednotku o 50% oproti „vyspele EU“ a jine neprime naklady, napriklad oportunity cost z vynosu trvale udrzitelne tezby z tropickeho pralesa, ktery se kdysi rozkladal na miste, kde jsou nyni prave treba ony trtinove plantaze.  Ale z Ripu stejne dal nez na Klet nejni videt, tak vo co jako de, ze, hlavne ze bude cukr zas za kacku. 

AeroKarel 15.2.2007 15:51

Re: Re: ústava - možná, ale jaká?

Z jakého titulu má unie garantovat cenu jakékoliv komodity? Aby byla co nejdražší?

A.S. Pergill 15.2.2007 11:04

Autor se krásně odkopal následujícím výrokem:

V každé zemi jsou v daném roce nějaké volby a strana, která sáhne na dotace farmářům, prohraje volby. Takže je snazší neefektivní a plýtvavou politiku prodloužit o dalších sedm let a pak uvidíme.

Demokratické volby jako překážka pro "moudré úředníky" ve spravování státu, co jiného na to než: ;-O

vládík 15.2.2007 13:24

Re: Autor se krásně odkopal následujícím výrokem:

Ale o zrušení dotací rozhoduje nakonec ( a především) konsensuální souhlas vlád. Proto vadí fakt, že je vždycky někde před volbami.

zm 15.2.2007 18:06

Re: Autor se krásně odkopal následujícím výrokem:

kolik, že je zemědělců? 3%? Něco tady neštimuje.

šakal 15.2.2007 10:59

Ahááá!...

...Tak označení autorova působiště v zápatí článku mi to teprve vyjasnilo ;-)