30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Hodina Země - oslava tmářství?

24. března se jako každý rok konala akce “Hodina Země”. Tehdy jsou lidé vyzývání, aby symbolicky na jednu hodinu vypnuli všechna světla a elektřinu. Tímto aktem odříkání symbolicky uleví pocitu viny za to, že žijí v blahobytu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kavalír 29.3.2018 9:57

Re: Jo, lidem jebe.

Když publikuje něco, čemu rozumí (historie), pak není, co mu vytknout. Bohužel se plete do věcí, kde jsou jeho neznalosti z přírodních věd do očí bijící.

R. Gramblička 29.3.2018 8:43

pamatuju

pamatuji si, když jsem v 90-letech chodil do školy, tak na tento den nás učitelky brávali ven do města s pytlama a sbírali jsme odpadky, třeba z místního potoka nebo vytyčeného pozemku. Takový přístup mi přijde 1000x smysluplnější, než vypínání elektřiny. A dodnes mně vytáčí, když vidím lidi házet odpadky na zem

J. Chaloupka 29.3.2018 8:59

Můžeme se všichni přidat: 7. dubna je akce Ukliďme Česko.

Takže místo přispání si pytle a gumové rukavice a uklízet.

J. Svoboda 29.3.2018 9:00

Re: pamatuju

Omyl, den Země je 22.dubna.

To v ten den se chodí sbírat bordel do pytlů po lidech žijících v blahobytu.

Pěkný den.

R. Gramblička 29.3.2018 9:18

Re: pamatuju

Ano, to jsem měl mysli.

Nejen po lidech žijících v blahobytu. Co jsem vypozoroval, tak nejvíc bordelu vyhodí načerno socky a cikáni

J. Svoboda 29.3.2018 9:25

Re: pamatuju

Od těch asi nebudou tuny odpadu vyhozených z okénka vozu kolem silnic nebo naházených do lesa u odpočívadel ...

Nebo vy jste chodili uklízet kolem cikánckých baráků?

R. Langer 29.3.2018 9:29

Re: pamatuju

Kde jsou silnice, kolem kterých se válí TUNY odpadu? Já jsem si toho fakt nevšiml, když někam jedu.

J. Svoboda 29.3.2018 9:34

Re: pamatuju

Nikde, vyhodit bordel z okýnka vozu by si nikdo nedovolil. 22. dubna dobrovolníci a školáci marně pátrají po odpadcích kolem silnic, v lesích a kolem řek a večer se smutně vracejí s prázdnými pyly domů :o)

J. Kavalír 29.3.2018 9:35

Re: pamatuju

Já za jízdy také ne, ale stačí zastavit a jít si ulevit... :-)))

R. Langer 29.3.2018 9:37

Re: pamatuju

Hmm, no já vám fakt nevím...

R. Langer 29.3.2018 9:38

Re: pamatuju

Jezdím hlavně na kole. Myslím, že bych si toho fakt všiml.

J. Svoboda 29.3.2018 10:39

Re: pamatuju

Například tihle. To si tam sami v noci nanosili a teď jsou slavní v novinách :o)

https://svitavsky.denik.cz/galerie/brezova_den_zeme40511.html?photo=13&mm=2963883

R. Gramblička 29.3.2018 10:33

Re: pamatuju

a cikáni a další chudí snad nemají auta?

J. Svoboda 29.3.2018 10:43

Re: pamatuju

To jistě mají, ale kolik jich je proti těm, co žijí v blahobytu a nenechají se "obžerstvím spotřeby" nijak limitovat ...

O. Uživatel 29.3.2018 13:36

Uživatel požádal o vymazání
Z. Lapil 29.3.2018 13:02

Re: pamatuju

O tom nic nevím. U nás evidentně nejvíc vyházejí cyklisti.

R. Tichý 29.3.2018 7:26

Hodina nesviceni je pokrytectvi. Zejmena u budov, ktere celorocne sviti naprosto zbytecne. Uz jsem videl i gymnazium, ktere je po zatepleni pysne nasvecovano kazdy den. Reflektory hezky zamirit do nebe a spustit.

J. Svoboda 29.3.2018 7:17

------- FakeNews --------

"Tímto aktem odříkání symbolicky uleví pocitu viny za to, že žijí v blahobytu."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hodina_Zem%C4%9B

Polemizovat s něčím, co není záměrem akce, je šíření "alternativní" pravdy a hodí se spíš na Sputnik.

Pěkný den.

R. Langer 29.3.2018 8:08

Re: ------- FakeNews --------

To, že to nechápete neznamená, že autor nemá pravdu.

R. Gramblička 29.3.2018 8:47

Re: ------- FakeNews --------

původní smysl: "podpora zvýšení informovanosti o změnách klimatu" je snad ještě směšnější

J. Svoboda 29.3.2018 8:53

Re: ------- FakeNews --------

Leda z pohledu alternativní pravdy, že "ledovce tají jen ve filmu Al Gora" :o)

R. Langer 29.3.2018 9:05

Re: ------- FakeNews --------

O alternativní pravdě znáte jistě všechno, co? :-D

J. Svoboda 29.3.2018 9:08

Re: ------- FakeNews --------

Ani ne, ale to s těma ledovcema od Klause se nedalo přehlédnout :o)

R. Gramblička 29.3.2018 9:20

Re: ------- FakeNews --------

ledovce sice tají, ale není jasno, jakou na tom má člověk s vypouštením CO2 zásluhu. Jasno v tom mají jen magoři

J. Svoboda 29.3.2018 9:28

Re: ------- FakeNews --------

Ne, Klaus jednoznačně tání ledu popírá a basta. Má v tom jasno. On to bude pěkný ...

R. Langer 29.3.2018 9:35

Re: ------- FakeNews --------

Vy v tom máte evidentně jasno také. Také jste pěkný...?

J. Svoboda 29.3.2018 10:44

Re: ------- FakeNews --------

Kde jsem to o sobě napsal? NIkde.

O. Uživatel 29.3.2018 13:42

Uživatel požádal o vymazání
J. Berger 29.3.2018 6:53

Tak to dopadá vždy,

když nadšenci, kteří ale nemají o problému velice šajn, vyhlašují akce. Nechtěl bych být dispečerem přenosové soustavy, když by mi na hodinu všichni vypnuli elektřinu. Co s rozjetými elektrárnami, které není možné okamžitě vypnout? To dokáží jen vodní, kterých tedy pohříchu mnoho nemáme... To je jen jeden, praktický problém. Jinak musím říct, že s článkem pana profesora plně souhlasím.

A. Bocek 29.3.2018 6:48

Trochu energetiky :

Některé elektrárny základního režimu ( jaderné, hnědouhelné, a vodní které mají dostatek průtočné vody) je lépe v nočních hodinách provozovat a neodstavovat Přebytky jdou do přečerpávacích elektráren no a zbytek do nočního osvětlení. Přebytek výkonu je o sobotách a nedělích ještě větší.Proč to kurňa někdo nevysvětlí zeleným poťapancům , že hodina nesvícení a zvláště v sobotu večer je zbytečná komplikace pro energetický systém.Navrhuji zřídit vesničku v ostrovním provozu napoájenou jen bioplynkama,větrnýma pařátama a fotovoltaikou a nechat v ní všechny zelené během jednoho krásného bezvětrného a mrazivého únorového týdne pomrznout ....a byl by pokoj.