25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

POLITIKA: Elektrošok nebo snad elektroteror

Na můj článek Konec šetření v Čechách! přišla nebývale bohatá žeň odpovědí a názorů, což mě nutí k tomu ještě jednou se k tomuto tématu vrátit, neb se zdá, že rychle zmizí z očí postižené veřejnosti, ze stránek periodik, ale že se nesmazatelně projeví v našich peněženkách!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 1.2.2016 13:42

Myslím, že to celé byla varianta současné daně

z nemovitostí.

P. Vaňura 1.2.2016 10:48

Pane Šesták, máte pravdu. Ale v prvé řadě to chce

vymést novinářský hnůj z veřejnoprávní ČTV, která lživá tvrzení zelených tunelářů propaguje dokonce i ve zprávách.

The good green is a dead one!

L. Novák 1.2.2016 11:31

Re: Pane Šesták, máte pravdu. Ale v prvé řadě to chce

Je neuvěřitelné, že idioti ze zpravodajství ĆT nechají ve hlavním zpravodajství jako jediné, kdo kritizuje navýšení plateb za jističe, mluvit zelené magory z hnutí DUHA!

To je stejné, jako by lety do vesmíru nechali komentovat představitele Sdružení přátel UFOnů...

M. Prokop 1.2.2016 12:18

Re: Pane Šesták, máte pravdu. Ale v prvé řadě to chce

Proč neuvěřitelné? Buďto nikoho jiného neznají (pamatujete, jak s každou blbinou chodili jen za Pehe?), nebo s nikým jiným nesympatizují. Dtto VeMeNo Václav Moravec.

L. David 1.2.2016 10:38

A co na to všechno říkají lidumilové z ČSSD?

Třebas nějaký Sobotka?

Ten asi nic, poněvadž se momentálně zabývá řízením vesmíru a ostrahy řeckých hranic namísto toho, aby se velmi rychle postaral o ochranu hranic naší republiky!

M. Prokop 1.2.2016 10:28

Stále stejné panstvo nevolím,

ale je mi to plat prtné, kvůli koblihářům i oranžgutanům.

K. Janyška 1.2.2016 10:00

O tom nemůže být žádných pochyb. V jejich však také.

U nadšenců tak, jako u nás, u těch co ty zločinné hrůzy organizují tak, že jim je jejich peněženky naplnují k prasknutí... Dzp.

P. Vaňura 1.2.2016 11:05

A proč se tohoto tématu nechopí ODS či Svobodní?!

Nebo že by zelená korupce pronikla i tam???

K. Janyška 1.2.2016 15:22

Re: A proč se tohoto tématu nechopí ODS či Svobodní?!

Ale důvod toho zeleného zločinu jiný není. Vystrašit státy a jejich občany, aby navalili prachy... Dzp.

B. Hamáček 1.2.2016 8:39

ANO

ANO - BUDE LÍP, pro Babiše a sosany jednoznačně. Hlavně si to pamatujme ve volbách . Babiš si diktuje kdo bude a nebude v televizní diskusi s ním. Prostě levice vše pro sebe, na lidi kašle! Vždyť pro sosany a odbory jsou živnostníci pro ně paraziti .

J. Slanina 1.2.2016 8:29

Pyšná princezna:

https://www.youtube.com/watch?v=txwQrY_urwY

V. Kolman 1.2.2016 8:25

VŽDY S ÚSMĚVEM :-)

Pokud tento "jističový" nesmysl (čti "megatunel") bude skutečně schválen, pak navrhuji toto jednoduché řešení: Přesně!!! ve 20:00hod zapnout na 2 minuty (a v celé republice!) všechny spotřebiče v domácnosti tak, aby celkový příkon dosáhl hodnoty max. proudu jističe. V mém případě, jistič 3x25A by to bylo 17,2kW. Ručím za to, že tenhle šok by rozvodná síť "dráteníků" neustála, síť by "spadla" a nastala by tma. No a pak se soudit o nedodržení podmínek plynulé dodávky....... Třeba by těm vyčůránkům došlo, že něco nedomysleli.

P.S.-Spotřebitel by se nedopustil ničeho nezákonného. Pouze by "přistoupil" na hru distributora a do důsledků by využil svého práva zaručeného příkonu!!!

B. Hamáček 1.2.2016 8:42

Re: VŽDY S ÚSMĚVEM :-)

Dobrý nápad , ale FB se samozřejmě postaví na stranu mocných , stejně jako s IVČRN a M. Konvičkou . Pokud budou sosani a ANO mít pocit ohrožení , tak určitě znemožní spojení . Prostě klasická diktatura proletariátu !

P. Vaňura 1.2.2016 11:04

Vypínat lidem elektřinu je dost dobrým způsobem, jak

si je naštvat. Lze doufat, že se některá strana, třeba Úsvit tohoto tématu chopí, mohlo by to zafungovat!

F. Kusák 1.2.2016 11:34

Re: VŽDY S ÚSMĚVEM :-)

No vidíte, to lze, ale jen v případě, že máte jen VT. Ti, co mají ještě tzv. NT, tj. používají elektřinu k vytápění a ohřevu užitkové vody, se mohou jít klouzat, neb distributor jim to pomocí HDO prostě vypne. Já bych ve VT tento příkon ani nedal dohromady. Takže jsem zase v ..............

Já pořád pasu po něčem, abych se mohl definitivně odstřihnout od rozvodné sítě. Snad mně ani tak nejde o výši investice a provozní náklady (nemyslím to samozřejmě doslovně), jako spíš o to, abych si své náklady mohl určovat sám. Již jsem v tomto ohledu podnikl některé kroky.

V. Hošek 1.2.2016 8:19

Pan Emeritus, dr.h.c.

Pan Emeritus, dr.h.c. asi není vzdělán v energetice, tolik nesmyslů zde uvedených přesahuje tolerovatelnou chybovost. Nejhorší, zřejmě to co někde opsal, je pravda a celý problém zasluhuje diskusi. Velmi by mne např. zajímal názor pana Vágnera nebo pana Nejedlého, kteří se zde k energetice kvalifikovaně vyjadřují. Ale názor pana Šestáka, ten zde být nemusí, ten zde zcela odbornou problematiku bulvarizuje. Pokud si ovšem přečtu diskusi, tak diskutérům jeho článek vyhovuje.

Z. Švrček 1.2.2016 8:45

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

Zkuste to rozebrat, pane Hošku, ať vím, co není pravda, co nesmysl a co pravda je. Zadal jsem do kalkulačky své údaje a hrůzo, budu za elektřinu platit jak mourovatej. Nebo ne? Zkuste diskutovat k věci a ne k osobě "nerelevantně vzdělaného" pana Šestáka.

Ostatně mne začíná štvát, že jsem se chvoal celý život zodpovědně, topil koksem s dřívím v dobrém kotli, kompostoval bioodpad, separoval plasty, šetřil elekřinou i vodou a bydlím ve svém, takže jsem se domníval, že budu ušetřen společných rozpočítávaných nákladů na provoz nájemného bydlení atd. atd. Stát mi nyní leze do peněženky stylem, který mi již notně vadí. K platbě za OZE, či diskutovanému zvýšení ceny elektřiny "na jistič" třeba přistupují nově i "maličkosti" typu povinné revize kotle na tuhá paliva 1x za 2 roky a podobné "povinnosti pro dobro celku". Stát neumí chytit zaruku gaunery, škůdce a podvodníky a ať je to platba daní (EET a kontrolní hlášení), či poplatky za energie, či domácí topení, vždy nakonec plošně postihne všechny, z čehož se opět jen gauneři nějakou nelegální kličkou vysmeknou.

V. Hošek 1.2.2016 9:59

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

např toto je nesmysl -

Tak jejich velkolepý rozsudek uspořit peníze velkoodběratelům přichází k veřejnosti opět znenadání a odsuzuje ji do role pouhého (vlastně přiblblého) pozorovatele. Znovu a znovu jen musí! Zdá se, jako by platil obyčej, který si ve své plné nahotě dovoluji zreprodukovat: „Sereme na tebe, dělný lide, drž hubu, krok a zaplať!“

např. toto je lež -

Nutno rozlišovat prodejce a distributory. Prodejci jsou tři: ČEZ, EON a PRE a každý má svou rozdělenou působnost, zatímco distributoři jsou ti, kteří jakoby „vlastní“ na daném území rozvody (» dráty) a kteří nakupují od výrobců el. energii a prodávají ji dále spotřebitelům (jako Yellow , Nano, Eneka, Bohemia, překvapivě nejvíc se angažuje původně plynárenská společnost RWE).

Dál se mi nechce hledat chyby, nicméně neměl by jste pod vlivem demagogů a populistů měnit svou zodpovědnost. Také já vidím problém v tom, že se vytvoří problém, který má celospolečenskou pochybnou váhu, ale dobroserové se ho chytí a chtějí zachránit svět, tak jak to popisujete. Stát, problém většinou neumí řešit a když jej řeší je to jen za cenu postižení poctivých a ti co na to s.rou, ty chytit a napravit neumí. Na závěr si kladu otázkou jsou pro společnost nebezpečnější ti co se chovají nezodpovědně nebo ti co bezmezně věří ve schopnost státu něco racionálně řešit, nejčastěji pomocí restrikce.

V. Šťastný 1.2.2016 10:52

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

v čem vidíte chybu? Pan Šesták možná úplně přesně nevládne odbornými termíny ale článek srozumitelný je a popisuje problém, který tak nějak lidé zatím moc nezachytávají a pochopí až budou muset platit dardu.

V. Hošek 1.2.2016 11:40

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

problém je diskutován, pan Emeritus problém nepřiměřeně politizuje a posunuje do polohy, která může způsobit, nesmyslné řešení.

P. Vaňura 1.2.2016 13:49

Nesmyslné řešení?

Pozatýkejte všechny, kdo hlasovali po zákon 180/2005Sb a zastřelte je! Pak už by žádný takto zhovadilý zákon neprošel...

L. Novák 1.2.2016 14:03

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

Nesmyslné "řešení" už nám ČSSD naordinovala. Nic horšího už tady asi vymyslet nejde. Ikdyž u Sobotky, Mládka a spol. člověk nikdy neví...

J. Lepka 1.2.2016 11:35

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

Vidím, pane Hošku, že jste odborník. Zkuste tedy vypsat argumenty, ne jen konstatování toto je lež, toto nesmysl. My, hloupí čtenáři jen prahneme po vysvětlení, PROČ? Do toho, toto diskuzní fórum je naštěstí dost demokratické a unese to !!!

V. Hošek 1.2.2016 11:54

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

Dostatečně mi ERÚ nevysvětlil proč toto činí, jak to činí. Odborník jsem asi takový, že mám 4 elektroměry u dvou dojde k úspoře u dvou ke zdražení. Tzn. že věřím tvrzení ERÚ, že celý systém regulovaných plateb je vyrovnaný a že se upraví jinak ceny, ale není mi zcela jasné proč je zvoleno toto co je navrženo.

P. Vaňura 1.2.2016 14:02

Toto je navrženo proto, aby se náklady na fotoltaický TUNEL

hodily na bedra maloodběratelů. Někdy před rokem toto poslanec za ČSSD Urban dokonce přiznal. Tlačí na to průmyslová lobby!

Mimochodem, některé rozvodné sítě v chatových osadách si v minulosti chataři zaplatili ZE SVÉHO a ČEZ je dostal ZADARMO! Přitom na chataře je připravovaný zákon zaměřen především!!!

F. Kusák 1.2.2016 12:10

Re: Pan Emeritus, dr.h.c.

Pan Šesták má samozřejmě pravdu. Jestliže přesunu platby více do instalovaného výkonu (fixních nákladů) na úkor plateb za elektrickou práci (variabilních nákladů), pak ti, co potřebují čas od času odebrat více elektrického proudu, mají prostě smůlu. Buď to zaplatí formou fixních nákladů nebo mohou tu "cirkulárku" prostě vyhodit. A nemluvím o tom, že mnozí spotřebitelé jsou už dnes omezeni nejen tím jističem, ale také časem, neboť je jim regulován odběr hromadným dálkovým ovládáním(HDO).

Že to je důležité politikum, tak o tom snad není pochyb. Pokud si někdo myslí něco jiného, pak je dost naivní.

M. Rott 1.2.2016 8:13

Ano, je to odporné.

Kecy paní Vitáskové, že to nepodepíše (jak tvrdí), jsou k smíchu. I kdyby se dáma zabejčila, tak bude odvolána a na její místo bude dosazen někdo loajálnější. Nejvíc mi na tom ale vadí postoj Ministerstva průmyslu a obchodu, v jehož čele stojí sociální demokrat a které svorně chrochtá blahem, jak je to prima, jak to bude spravedlivé a jak to zabrání v jakési "budoucnosti" dopad právě na ty nejchudší. Pan ministr nám jasně dokazuje, o co ČSSD jde - podrazit voliče a přihrát firmám s už tak astronomickými zisky další desítky miliard. Sosiální demokracie nechť se laskavě přejmenuje na stranu podrazů. Slušný člověk už je volit nemůže!

J. Krejčí 1.2.2016 7:45

Jistič

3 x 25A, který jsem neprozřetelně instaloval před 35 lety v zahradním domku, se mi teď prodraží. Mívám spotřebu okolo 10Kwh za rok, převážně na sekání trávy, loni bylo sucho, tak ani tolik ne. Platil jsem okolo 1000 Kč za rok, tedy asi 100 Kč za jednu Kwh! Teď to bude 200 korun za 1 Kwh nebo ještě víc ? Ta baba Vitásková se nám prodraží ! Cena 1 Kwh ze sluneřní elektrárny byla stanovena asi pžed 5 lety na 13 Kč, zatím co z jádra stojí okolo dvou korun a z uhlí o něco málo víc. Za to mohou i mudrci z ČSSD, byli u toho.

J. Lepka 1.2.2016 11:51

Re: Jistič

Tak to vás trhnu, já předloni platil za celoroční odběr 1kWh přes 1300.-. To vše za připojení k síti, kterou jsme si sami zaplatili, postavili a pak museli velkoryse věnovat ČEZu.

Opět se vracím k oblíbenému : již před časem jsem se setkal s elektrikářem od firmy obchodující s LED osvětlením. A ten mi řekl, že má čím dál víc zákazníků, co si na chatě - chalupě vyřeší svícení LED, na to si přiveze akumulátor, ten to přes víkend hravě zvládne i s TV.

P. Maleček 1.2.2016 7:32

Žádní ekoteroristé, socani nás eko-vydírají

No autorovi uniklo, že ne ekoteroristé, ale politici parlamentních stran jsou ti, co tohle zelené vykořisťování uvádí v praxi. Zvláště pak ti, co mají ve štítě péči o sociálno těch ekonomicky méně výkonných - tj. ti z ČSSD.

Není větší důkaz prolhanosti ČSSD - přes zelenou energii v prospěch těch bohatých okrádají ty nejchudší. Že pak část peněz těch okrádaných končí v jejich kapsách je mimo jakékoliv pochyby.