6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavel 4.5.2021 22:09

A co jiného by asi měl tvrdit akcionář, který kvůli vysokým investičním nákladům, přijde o dividendy. Samozřejmě, že bude šnobr vykládat sebevětší nesmysly, jen, aby této investici zabránil.

Na dotaz na toto téma Havlíček v rozhovoru označil šnobra za antijaderného maskota.

Ano, Dukovany jsou obětí politikaření. ... burešova politikaření. Agent bureš je roky u moci a kam se tendr za tu dobu pohnul. Nikam. Bureš rozhodnutí o stavbě další bloku už několikrát odložil a udělá to zas. Není divu, máslo a hadr na podlahu bureš se vždy, když má přijmout rozhodnutí, za které by musel nést zodpovědnost, poděIá.

Dan Drábová, která na rozdíl, od autora článku (pravděpodobného akcionáře rosatomu) ví o čem mluví a píše, má pro svou skepsi vůči rosatomu své dobré TECHNICKÉ důvody. A tou je totální neschopnost jakou rosatom prokázal při stavbě jaderných elektráren ve Finsku a Maďarsku. Tedy "stavbě".... za 4 roky kdy už se mělo plnou parou stavět, byl rosatom sto tak akorát srovnat plac buldozerem.

A. Renjascu 4.5.2021 22:16

Už to tady v diskuzi zaznělo vícekrát, takže jen ve skratce. Stavba v Maďarsku měla začít v roce 2018, ale kvůli zdržení při schvalování v EU byl začátek posunut na rok 2020. V té době také začaly přípravné práce. Pro srovnání jen dostavba Temelína se opozdila o pět let a prodražila se o 420 %. paní Drábová žel mluvila dříve jinak, ale v posledních 3 - 5 letech se její postoj změnil. Tato změna se ovšem netýkala kvality a technologie. Na kolik je tato změna postoje způsobena reálnými argumenty a nakolik tím, že by ještě ráda nějaký pátek šefovala jadernému úřadu toť otázka...

P. Pavel 4.5.2021 22:31

"Schvalování v EU" je z prstu vycucaná fantasmagorie. Realitou je, že rusáci měli dodat úřadům v roce 2017 veškerou dokumentaci nutnou pro vydání stavebního povolení, kterou vyžadovala maďarská legislativa. Tuto dokumentaci rusáci dodali až letos. Mají tedy zpoždění 4 (slovy čtyři) roky. Ve Finsku se stalo přesně to samé. Na elektrárně Hanhikvi mají rusáci 4 roky zpoždění, a to jstou teprve ve fázi přípravy. 5 let bylo zpoždění za celou dobu dostavby Temelína. Rusáci nabrali v obou případech zpoždění 4 roky už ve stádiu přípravy. Třeba Areva ve Finsku tuto fázi zvládla zcela bez problémů, Proaztím to vypadá, že ve Finsku vede Areva nad Rosatomem na body. Nemluvě o tom jaké zpoždění nabral atomstrojexport (dnes součást rosatomu) při stavbě dvou bloků v Indii. Tam už má zpoždění dokonce 10 let. Drábová na rozdíl místních teplákových jaderných znalců ví o čem mluví a dokáže svá vyjádření korigovat podle faktů (například o neschopnosti rosatomu), které postupně vyplouvají na povrch.

P. Palíšek 4.5.2021 23:26

Sancta simplicitat. Rusové sice mají zpoždění, ale ve srovnání s Francouzi jsou pořád "rychlí". Ve Finsku - JE Olkiluoto - mají zpoždění oproti původním plánům skoro o 11 let!!! Zpoždění nabírají i v Hinklei Point C i v domácích JE. U Drábové bohužel vítězí politika nad odborností.

P. Pavel 5.5.2021 8:51

Ano, složitější texty vám evidentně dělají problém. Takže znovu, jednoduše a VELKÝMI pímeny. Francouzi měli (nikoliv maji) zpoždění 11 let za CELOU dobu stavby. Rusáci nabrali zpoždění 4 roky jen kvůli neschopnosti dodat požadovanou dokumentaci a aniž se k nějaké stavbě vůbec dostali. Z výhledů jak se zpoždění rosatomu bude vyvíjet až se začne stavět maďary a finy jímá hrůza. Příklad můžeme viďet v indii, kde rusáci mají zpoždění 10 let za plánem.

P. Pavel 5.5.2021 9:57

A ano, u místních teplákových kritiků Drábové vítězí politika. Ti nikdy odborníky nebyli.

P. Brich 5.5.2021 12:34

Paní Drábová se nejspíše zalekla mocných loutkovodičů, kteří "zařídili" výbuch ve Vrběticích.:-P

P. Pavel 5.5.2021 13:58

S tímto mentálním "výbuchem" doporučuji navštívit psychiatra.