11.7.2020 | Svátek má Olga



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Rozpočet mimo realitu



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 74, poslední: 17.12.2009 10:28, přehled diskusí

50 generálů:
Autor: WOTAN Datum: 17.12.2009 10:28

Naše malé ČESKO má malou armádu, snad 20 tanků

100 Steyr. transportérů a asi 25000 maníků- profíků.

Máme 50 generálů slovy padesát, nevím kolik máme

plukovníků, podpalkovníků, majorů atd.

Na kolik vojáků připadá 1 generál?

mimochodem:
Autor: Jen tak Datum: 14.12.2009 19:56

.. teď jsem si vzpěmněl jak ODS (tlustý) slibovali 20.000,- důchody... co vy na to ?

já říkám jeden za 18 a druhý za 20-2, dohajzlu s ODS i ČSSD (samozřejmě i s KSČM-to je samostatná kapitola). Promiňte když si vzpomenu jak jsem na doktora Sládka házel vajíčka, tak je mi ze sebe na blití.... :-(:-(:-(

LŽETE, HOLUBE!:
Autor: mira Datum: 14.12.2009 16:57

Vláda neutrácí "STAMILIARDY", přes 80% rozpočtu definují zákony, struktura zbylé části rozpočtu nedává téměř žádný manévrovací prostor, a VY TOHLE VÍTE  a přesto lžete.

Socani, komančové a lidovci minulou středu udusili malinký pokus o nápravu věcí veřejných. Zodpovědnost tedy jednoznačně nese tahle pakáž.

Pane Bubeníku,:
Autor: Tx Datum: 14.12.2009 14:16

půjčte si, prosím, někde mozek, když už vlastní nemáte. Klausova vláda měla 153 +- 2 mld. zděděného dluhu. Klaus se snažil o uzákonění vyrovnaného rozpočtu, což se mu bohužel nepodařilo. Po nástupu Zemana, který pravil, že deficitní rozpočet není žádné neštěstí (zřejmě to jako ekonom myslel tak, že si vypůjčím na něco, co bude vydělávat, pak jistě ano), jeho následovníci to ale pojali, že si mohou radostně vypůjčovat na štědré soc. dávky, které by socdem přinesly  cenné hlasy za státní prachy.  No, a jsme tam, kde jsme. 40 - 80 mld jen na SPLÁCENÍ úroků. Nic za to!! Prachy vyhozený z okna!! (ale kraje  vrací potomých 30 Kč, což je stojí asi 2x tolik na poštovném  a administrativě, ale ČSSD plní sliby! co na tom že protiprávně a za státní prachy, zhruba 80 melounů na kraj a pak kraj nemá posr... meloun na dotaci domova důchodců - nejsou peníze, 30 nemohoucích stařečků neví, co s nimi po 1.1. bude. Až vletíte na silnici do díry, vzpomeňte si na těch 30 Kč). A to Paroubek řekne, že "splácení státního dluhu není naše priorita." A to si říká politik!! Aby stát byl bez dluhů by měla být priorita KAŽDÉHO politika, bez ohledu na stranu! Je mi z toho na zvracení.

Re: Pane Bubeníku,:
Autor: Apea Datum: 14.12.2009 15:18

Možná si není tak moc potřeba půjčovat mozek. Špidlova vláda započítala ty pohledávky, které vznikly geniální bankovní politikou předchozích vlad (tedy napřed absencí regulace a pak drahou sanací bankovního sektoru) a tak náhle vyletěl deficit nahoru. Pokud se podíváte na to, co přešlo do dluhu z Konsolidační agentury (tedy ne že by to stát převzal, pouze přiznal), tak jsou relativně nízké deficity celkem zázračné.

Re: Pane Bubeníku,:
Autor: čtenářka Datum: 14.12.2009 15:22

Co si dají oranžoví do volebního programu, to splní, i když je to sebevětší pitomost. A nemyslete si že nemyslí na staré. U nás se staví hospic, na který si půjčíme a na jedno lůžko se prostaví 13 milionů a to bez vybavení. Na to si taky půjčí. Po nás potopa.

Papouškující Holub:
Autor: Bubeník Datum: 14.12.2009 12:29

nikoho nejmenuje, nikdo za nic nemůže. Ovšem státní důchodový systém, který nás tolik zatěžuje, zanechal právě velký ekonom V.Klaus. A kapitál, který mohl a měl výdaje státu na penze financovat, projebali všichni jak šli po listopadu k moci. Včetně Havla a dalších oblíbenců.

Re: Papouškující Holub:
Autor: Milan Datum: 14.12.2009 12:54

R^!!

Re: Papouškující Holub:
Autor: Pytel Datum: 14.12.2009 13:06

No, vás asi někdo pořádně praštil přes hlavu. Mezi dětmi, které živí své rodiče, je dnes jako přerozdělující prostředník Správa. Vy byste tam s chutí ještě přidal kapitalistu s vyhlídkou, že tento pak dělený koláč jako Midás pozlatí. Génie.

Re: Papouškující Holub:
Autor: Jura Jurax Datum: 14.12.2009 13:21

Nepřidal bych tam kapitalistu, ale vyřadil toho přerozdělujícího prostředníka, když už.  

A vůbec - nechte mi moje peníze a já se o sebe postarám i k stáru, ani mne děti nebudou muset živit - to je heslo, jímž se má každý dospělý a odpovědný jedinec řídit. Jenže stát ty prachy nenechá - a důchodová reforma kvůli blbým, zbabělým, korytchtivým a populistickým politikům je v nedohlednu - protože reforma by bolela a voliči třicetikorunáči by je nevolili a oni by mohli přijít o chleba ...

Re: Papouškující Holub:
Autor: Pytel Datum: 14.12.2009 14:25

Nikdo vám nebrání, abyste se sebral a přesídlil třeba na Niue.

Re: Papouškující Holub:
Autor: ps Datum: 14.12.2009 16:24

přesídlit můžeš ty, třeba do číny, tam se o tebe soudruzi jistě postarají. Tady se ten zhovadilý průběžný důchodový systém bude každopádně rušit.

Re: Papouškující Holub:
Autor: lojza Datum: 14.12.2009 19:26

No, reforma, to že se na něco dá nálepka reforma ještě neznamená, že to bude něco pozitivního. Jediné návrhy na reformu co jsem zatím kde viděl byly v tom, že zaplatím důchody současným důchodcům, že zaplatím důchody budoucím důchodcům, kteří budou mít děti kdybych zrovna já neměl, zaplatím provozovatelům fondů, u kterých budu rád, když v okamžiku výplaty nekrachnou a pokryjí aspoň inflaci a raději si budu ještě šetřit do prasátka, abych nebyl v důchodu úplně v prd*li. A doba odchodu do důchodu se posune za hranici průměrného dožití a na pracáku se budu přetahovat o místo s mladýma. To mě teda jako reforma vedoucí ke světlým zítřkům moc nepřipadá.

Re: Papouškující Holub:
Autor: Jura Jurax Datum: 14.12.2009 13:47

No, on ho Klaus spíš zdědil - jak myslíte, že to fungovalo za komančů - a nebyla síla a/nebo politická vůle či odvaha jej přizpůsobit změněným podmínkám. Ta vůle či odvaha tu ostatně není dodnes.

Re: Papouškující Holub:
Autor: Petr Kunetka Datum: 14.12.2009 13:47

Oproti predchozimu systemu byl tento zasadni zlepseni. Zjevne natolik velke, ze zadna dfalsi vlada s nim uz v zasade ani nehla.

A na to, aby jste videl, kam vede statni hospodareni s kapitalem Vam nestacilo 40 let?

imbecil:
Autor: Pytel Datum: 14.12.2009 10:32

Autor jako nějaký imbecil dvakrát zopakoval větu, že "dluhy budeme nakonec muset platit".

Nevím jak vy, ale já nikomu nic nedlužím, žádný dlužní úpis jsem s nikým nepodepsal. Jestli mají Kalouskové, Topolánci, Paroubkové, Grossové, Špidlové, Zemanové či Klausové nějaké dluhy, tak jsou to jejich dluhy.

Jenom imbecil si může myslet, že ten "dluh" je možno jakkoli splatit. On to především není dluh a není určen k tomu, aby se "splatil", nýbrž k tomu, aby se "platil" - z vašich kapes do kapes bankéřů. Hodně štěstí.

Re: imbecil:
Autor: Apea Datum: 14.12.2009 10:43

Nebuďte tak negativstický. Bankéři jsou taky lidé a sami to neutratí. Služebnictvo, prostitutky, společnosti pořádající rauty, politici (ach, pardon, o prostitukách jsem už psala výše) - to je paneču nějaká zaměstnanost. Jo. pane, bohatý dává druhejm vydělat, to jen chudácí sobecky živí sami sebe.

A navíc, nejde to jen do kapsy bankéřů, státní dluhopisy jsou užitečná součást portofolií a tak peníze na obsluhu státního dluhu nakonec fungují jako určitá srážka na daní pro ty, co na to maj. A zase, copak za to někdo může, že takovej učitel nemá solidní úspory. Stát do něj investoval, vzdělání mu dal zdarma a on se raději nechává živit ve státním sektoru než by někde vydělával. Dobře mu tak.

Re: imbecil:
Autor: Pytel Datum: 14.12.2009 11:01

Vy ste ňáká až moc chytrá :-)

Re: imbecil:
Autor: Minutus Datum: 14.12.2009 11:52

Což se o vás říci nedá.

Re: imbecil:
Autor: Wlasta Datum: 14.12.2009 13:41

myslím si, že za to že učitel nemá solidní úspory můžou takoví jako vy. Stát investoval do učitelů, aby měl někoho, kdo bude učit děti, aby měl v budoucnosti kdo na něj vydělávat. Pokud nebudou učitelé budou nádeníci a nevím jestli tu je tolik kopáčských prací. Máte děti? a budete pro ně chtít vzdělání? pak taky budete chtít, aby ti učitelé učili dobře, jenže oni budou vydělávat, aby měli solidní úspory, takže nebudou učit a Vy budete řvát, že nejsou učitelé.

Re: imbecil:
Autor: j Datum: 14.12.2009 10:45

takže prožrat ano, platit ne. Za platy statních zaměstnancům ale bojovat budete. :-)

Re: imbecil:
Autor: Apea Datum: 14.12.2009 10:53

Jistě, budu. To je potřeba. NIc nedostanou, ale musej mít pocit, že maj zastání. Jinak by se ještě mohli přestat chovat jako ovce a začali by nedej bože hájit své zájmy takovými prostředky jako j e stávka. A co kdyby přišli na to, že tím něčeho dosáhnou? Ještě by se pak mohla zavést progresivní daň a víte, co by to znamenalo dnes, v době krize? Už takhle jsem byla předevčírem na párty, kde podávali jen červený kaviár, o kvalitě lososa ani nemluvě. Víno bylo sice taky bídné, ale tam to nebyly úspory, ale nevkus hostitele.

Re: imbecil:
Autor: j Datum: 14.12.2009 11:11

a mohu stávkovat já a nic neplatit? Sám sobě odborář a vyhlašuji neomezenou stávku v placení daní:-)

Re: imbecil:
Autor: pavluska Datum: 14.12.2009 11:19

A co kdyby začali stávkovat důchodci?Jak je možné,že o těch se vůbec nemluví?Víte jaká je to voličská síla?Aby vám to milí socani u voleb nespočítali.Je jich určitě víc,než písařek v úřadech.

Re: imbecil:
Autor: Minutus Datum: 14.12.2009 11:54

Tady je otázka, komu by to spočítali. Jste příliš velký optimista.

Re: imbecil:
Autor: Apea Datum: 14.12.2009 15:28

Když ono fakt nejde o ty písařky. Těch není ve státních úřadech ani třicet tisíc a když jse jim zvýší plat, tak to zase s rozpočtem tolik nepohne. Jde o učitele, těch desetkrát tolik a tady už je vidět ve státním rozpočtu každých pár desetin procenta, o které si kantoři polepší. Proto se hledají líp peníze pro policisty, vojáky nebo hasiče, těch je relativně málo.

Důchodců máme sice požehnaně, ale nepředstavují zájmově integrovanou skupinu. Mezi zdravým chlapem, kterej vydělával slušný peníze a šel do důchodu po pětašedesáti a babkou starodůchodkyní, co do padesáti čtyř let dělala v mateřské školce, je obrovská propast. 

Re: imbecil:
Autor: Minutus Datum: 14.12.2009 11:58

A o tom je umění vládnout. Janota řekl, že se omezí výdaje na aparát o pár procent a ouřadové si to přeložili jako "Aha, chce nám o pár procent snížit plat." Kdyby spíše koukl na pavouka a vytypoval 1% placenějších funkcí, které musí být bez náhrady zrušeny a jejich vlastníci propuštěni, dosáhl by téhož. Těch 99% zbylých by se totiž ze strachu postavilo za něj. Případní rebelové by se k propuštěným přidali jako bonus.

Re: imbecil:
Autor: Jura Jurax Datum: 14.12.2009 13:25

Jojo, pytlíku, a přece jej budete platit - tedy pokud pracujete a platíte daně. A čím víc budete pilnější a pracovitější, tím víc budete platit ... z v tomto punktu se Vám vcelku vyplatí být parazitující sockou daně neplatící, ba ještě i dávky beroucí .... ;-)

Re: imbecil:
Autor: Petr Kunetka Datum: 14.12.2009 13:50

To jste si nejak moc jist, ze nedluzite.... Ale uroky splacite, nebojte ;)

To, že naši vládcové po 1989:
Autor: Dolly Datum: 14.12.2009 10:14

neumí elementární účetnictví, z politických postů si udělali výdělečné podniky je běžně ověřitelný fakt. Co s tím? Je možné těmto "politikům" majetek zákonně sebrat jako neplatné diplomy z Plzně? Kdo a kdy to udělá, když nejhorší účetní sedí na hradě?