28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Klaus kritizuje ČNB

Dokonce i ten, kdo opravdu nemá rád Václava Klause, mu musí jednu věc přiznat. Dokáže velmi efektivně dostat svá témata do veřejné debaty a trvat na nich tak dlouho, až se projeví, že měl aspoň v něčem pravdu. Prokázalo se to při jeho kritice nedostatků v evropské demokracii i při jeho útocích na ekologické hnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 28.3.2014 12:28

Dokončení

Václav Klaus je nyní nezávislý ekonom a znalec politiky, který svým odmítáním současného neo-levicového "náboženství" (enviromentalismu, multikulturnosti, politické korektnosti europeismu, sociálního, byrokratického a "zeleného" parazitismu) svou obhajobou demokratické kapitalismu a

svým odporem ke všem regulacím (i k těm, které provádějí centrální banky) ovlivňuje intelektuální postoje v celém západním světě. Jeho proroctví totiž obvykle splňují!

B. Rybák 28.3.2014 12:30

Re: Dokončení

Dokončení mělo být připojeno k příspěvku "Václav Klaus"!

B. Rybák 28.3.2014 12:17

Václav Klaus

Je bezkonkurenčně nejvýznamnějším polistopadovým politikem, který nás svým odmítnutím hledání "třetích cest" a rozhodným obratem k vytváření demokratického kapitalismu (toto slovo bylo oněmi hledači dlouho zakázané) náš stát, který byl v evropské části RVHP díky našim komunistům ideologicky nejrigidnější a nejvíce od "tržního hospodářství" vzdálený, posunul do čela onoho "peletonu" usilujících o tehdy životně důležitou důvěru západních politiků a západního kapitálu (životně důležitá pro úspěch státu byla tehdy především rychlost transformace).

Kuponová privatizace se stala metodou doporučovanou a chválenou MMF i SB. Byli jsme jedinou transformující se zemí, v níž nedošlo (tisíce procentní) hyperinflaci, která občany těchto zemí připravila o veškeré úspory. Byli jsme první, kdo měl konvertibilní měnu, západní tisk psal o středoevropském "hospodářském tygru", tehdejší komise ES nás hodnotila jako vzorový příklad (excelentní řešení).

Když ale "Brusel" a západní kapitál zjistil, že poskomunističtí hlupáci nepřivedou své země k nějaké nezávislé třetí cestě, ale k hospodářskému a politickému "bankrotu" (nejprve v Maďarsku), díky němuž jsou pak snadno hospodářsky a politicky ovládnuty přestala být úspěšná česká transformace podporována a bylo přikročeno k jejímu postupnému zničení. Nezanedbatelnou roli sehrála i skutečnost, že P&L nejenom že nedovolili potrestání ani těch nejodpornějších komunistických vlastizrádců a dokonce jejich mafiím umožnili korumpovat naši ekonomiku svými nakradenými penězi!

Zničující vlastizrádnou sabotáž (pád do recese, pád bank, uškrcení toku peněz..) započal guvernér ČNB Tošovský a po EU-Hujerských pučích. "Sarajevském puči", puči v TV nova, puči v ČT, puči v ČSSD,..jsme se stali cizími bankami ovládanou montovnou zahraničního kapitálu, což hodlá současná vláda intenzivně prohlubovat (Amazon,korejské firmy..).

V. Němec 26.3.2014 22:14

když má někdo

Když má někdo stále pravdu tak to ty kteří ji mají, pouze když se zmýlí velice zlobit a ze své hlouposti viní toho kdo je chytřejší a vzdělanější než oni.

Z. Sohorova 26.3.2014 14:32

Tak ze S. Donát Prokop jedna osoba?

I to je mozne ...oba dva jsou trotlove opevujici zlodeje a svetoveho saska Klause,tak ze Donat Prokop dva teplousi v jednom:):)

S. Donát 26.3.2014 14:47

Re: Tak ze S. Donát Prokop jedna osoba?

Někdo s rozhledem žáby a intelektem houpacího křesla mě nemůže urazit :-)

S. Donát 26.3.2014 13:42

A hele, paní Sohorovou

pustili z klecového lůžka na krátkou procházku. Jestli máte tu možnost, běžte se raději projít ven, je tam krásně. Tady svým projevem akorát všechny utvrdíte v tom, o čem už vědí :)

Z. Sohorova 26.3.2014 14:27

Re: A hele, paní Sohorovou

Kdo jako   vedi myslite tech par netovejch pitomcu co zde opevuji zlodeje Klause?  Na Vas me zalezi jako na lonskem snehu  Vy hlupaku

M. Moravcová 26.3.2014 15:32

Re: A hele, paní Sohorovou

ikonka té potřeštěné osoby je tak naštěstí výrazná, že ji přešlapuji jak loňský sníh. To je to to nejjednodušší, co můžu udělat.

Z. Sohorova 26.3.2014 16:59

Re: A hele, paní Sohorovou

Myslela jste Donata ze ano?  O tom neni pochyb....... To ja taky ......

S. Donát 27.3.2014 8:58

Re: A hele, paní Sohorovou

No jo, já zase neodolám do ní pokaždé šťouchnout. I když je to asi poněkud dětinské a zároveň naprostá ztráta času :). Myslel jsem si, že už mě od ní nedokáže nic překvapit, ale ona se skoro pokaždé překoná... tentokrát to byla "práce prospěchová", nevěřil jsem vlastním očím :).

Z. Sohorova 26.3.2014 13:33

Nikdy jsem nenapsala ze Klaus muze za vsechno

Vzdy pisi o tom co mohl udelat dobreho a neudelal Mel jako prezident moznosti plno,jenze on je vyuzil take naplno...Rozvratil celou republiku naruby ve svete udelal ze sebe saska a z nas Cechu hlupaky  Co udelal dobre ze vseho je to, ze osvobodil zlodeje ve velkem a korupare svoji zlocineckou amnestii o ktere nekdo sem napsal ze jsme ji nepochopili.Pochopil ji kazdy z nas jenze ti jeho opevovatele ji pochopili s klapkou na ocich  a pane netovej blbecku prokesi do te lecebny patrite hlavne vy burane

Z. Sohorova 26.3.2014 13:35

Re: Nikdy jsem nenapsala ze Klaus muze za vsechno

Prokope

Z. Sohorova 26.3.2014 13:22

Martin + Janiska + Donat

Vy byste mohli s Klausem ridit ten hovnocuc i kdyz je to prace prospechova a Klaus a Vy delate jen to hnedy   Na Klause jednou dojde urcite a potom ho pane Donate muzete navstevovat v hrade Mirove  tam mu to bude sedet nejlepe

M. Pivoda 26.3.2014 12:37

Relevantní diskuze o budoucnosti

Klaus je pro naši budoucnost už nepodstatný (i když jeho současná kritika ČNB je oprávněná - a určitě není sám, kdo k tomuto závěru přišel). Potřeba diskuze o naší budoucnosti určitě existuje, doporučuji širší pohled zde: http://www.druckerforum.org/

Nová doba žádá nové činy.

M. Prokop 26.3.2014 12:09

" i při jeho útocích na ekologické hnutí"

Ekologistické.

Ekologové nikomu nevadí. Zelení šílenci ano.

J. Řezníček 26.3.2014 11:20

Pane Holube,

proč se o té osobě vůbec zmiňujete ? Jaký to má smysl ? Přece víme co udělal a naopak neudělal, ale od r. 1992 nic dobrého pro republiku a občany. A že má někdy pravdu ? Kdo se vyjadřuje často, musí mít občas pravdu - třeba, že voda je mokrá. Často vystoupí, aby odvedl pozornost od skutečných témat.

S. Donát 26.3.2014 11:58

Re: Pane Holube,

"Víme co udělal..." za koho mluvíte? Za sebe? Svoji rodinu? Nebo nějaký uliční výbor?

M. Prokop 26.3.2014 12:11

Re: Pane Holube,

Já vím naopak, co dobrého udělal (a převažuje to nad špatným) i o lidech, kteří ví podobně.

Pravda, nejsou to komouši, oranžgutani ani ekoteroristé a ekovyžírkové.

Z. Sohorova 26.3.2014 13:09

Re: Pane Holube,

Prave naopak  nejvice zde na  diskuzich se ho zastavaji komousi  Ja osobne nevim o nicem co by udelal tento padouch dobre  To muze napsat jenom Klause pucflek

Z. Sohorova 26.3.2014 13:15

Re: Pane Holube,

Tento pan mluvi za miliony lidi v CR ma ve vsem pravdu

Z. Sohorova 26.3.2014 13:17

Re: Pane Holube,

Myslela jsem pana Reznicka  on ma pravdu Klaus nestoji ani za slovo  Uz konecne  by mel nekam zalest a neotravovat narod uz se ho naotravoval az az

J. Holiš 26.3.2014 10:47

Re: Na K. Filka a M. Pechra, každý má svoji pravdu

Amnesie prospěla těm největším zločincům tohoto státu a nebyla to jen ta novoroční, ale bylo jich mnohem více, které obdrželi jeho příznivci a "dobří" známí, ano ti ji ocení, ale né národ. Postiženým zůstaly jen oči pro pláč. Kam dovedl tuto republiku Otec zakladatel ODS, neustále se propadáme v řadě mezinárodních srovnáních, to je důsledek jeho moudrého vedení, ve kterém pokračují jeho příznivci a obdivovatelé. Ano, chilské pero je banalita, stejně jako demonstrativní "atentát", zasmál se tomu celý svět.

M. Prokop 26.3.2014 12:12

Re: Na K. Filka a M. Pechra, každý má svoji pravdu

Pokud se propadáme, je to hlavně zásluha "talentů" jako jistý Holiš.

Z. Sohorova 26.3.2014 13:14

Re: Na K. Filka a M. Pechra, každý má svoji pravdu

Pan Holis ma ve vsem pravdu a ze propadame muzeme dekovat jen lidem kteri jsou stejneho nazoru jako Klaus  Ten pohnojil vse na  udelal  jen zlodejnu delal bez chyby...    Vy pane Prokesi jste jeden z hodne mala kteri Klause opevuji a maji ho za idol naroda  Jo kdyz ma nekdo klapky na ocich to je tezky...

J. Chaloupka 26.3.2014 9:34

Klaus jako ekonom neřídil ani trafiku a o trhu nemá ponětí.

I tu profesuru získal jako předseda vlády od "devótních poddaných". Prostě si jej už nevšímejme. To bude nejlepší odměna za jeho "vlády". Jako pravicový politik se odkopal už v době, kdy pomýšlel na obecní byt.

S. Donát 26.3.2014 9:37

Re: Klaus jako ekonom neřídil ani trafiku a o trhu nemá ponětí.

Vy si dělejte co chcete, já si ho určitě všímat budu, neboť zhusta na jeho slova dojde.

M. Martin 26.3.2014 9:39

Re: Klaus jako ekonom neřídil ani trafiku a o trhu nemá ponětí.

Zato vy chaloupko jste řídil tak akorát hovnocuc.

Z. Švrček 26.3.2014 10:04

Re: Klaus jako ekonom neřídil ani trafiku a o trhu nemá ponětí.

SDte se zbláznil? Nevšímat si rádiomajáku, když letím v mlze?

K. Janyška 26.3.2014 9:30

Václav Klaus je třídou tříd a jednou bude chválen do nebes.

Ale až po smrti. Tak to u nás chodí... Dzp.