Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Jak uspořit Česko až k ekonomickému kolapsu

Média píší o schválené pomoci domácnostem ve výši 5000 Kč na dítě do 18 let a o problematické slevě cca 1,50 Kč ze spotřební daně na benzín a naftu. Ale tuzemské podniky drtí meziroční růst cen energie a jsou stále zoufalejší.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

No ale jak dlouho ještě si to necháme líbit ?

0 0
možnosti
PD

Ta není j͇e͇n͇ v ruské agresi na Ukrajině, ale v důsledcích naprosto urychlované a ekonomicky nezvládnutelné EU politice dekarbonizace a ideologie Green Deal.

0 0
možnosti
MJ

Fiala a jeho vláda jsou ubozí zoufalci a zbabělci.Bože jak by nyní republika potřebovala chlapa s tahem na branku jako byl Václav Klaus.!!!!!!

0 0
možnosti
PD

Ani s Klausem to nebylo tak slavné, odborářům ustupoval dost rychle. S "hadem na tři" v zádech sice nebylo divu, ale tak tvrdý bohužel nebyl ani on.

0 0
možnosti
Foto

Přiznám se, že jsem nevěděl, na co peníze za CO2 odpustky jdou. Myslel jsem, že se za ně nakupuje zelená barva, kterou se natírají nejrůznější projekty i "projekty". Smysl (celého toho nesmyslu) zůstává obhajitelný (alespoň teoreticky), výrobci zelené barvy jsou v žitě. Dvě mouchy jednou ranou.

Ale to, že se část těch peněz vezme a jejich darováním se podpoří nějakých 31 soukromých firem v nouzi, je opravdu šílenost. Není to nic jiného, než krádež za bílého dne. Moje peníze z daní (CO2 povolenka je daň) tát vezme a nedá je na ekologii ani infrastrukturu nebo třeba bezpečnost, ale daruje je soukromníkovi. Neuvěřitelné.

Ale ještě horší je ta absurdita celého konceptu: stát/EU zdraží náklady na výrobu uvalením daňové zátěže a tuto zátěž se potom snaží kompenzovat finanční injekcí z takto vybraných daní. Smysl se vytratil, kruh se uzavřel, had si žere ocas.

0 0
možnosti
JS

Přesně takto rozčíleně jsem se po přečtení cítil.

Smysl to má jen pro účastníky v tom kruhu - každému něco odpadne, někdo musí rozhodnout, kdo bude ten potřebný, komu se finance přidělí. A něco zůstane státu. Takže do zrušení celého konceptu se nikdo nehrne.

0 0
možnosti
PP

P82e49p66a 87P27e56p50a34x

9. 6. 2022 8:20

Fialova vláda České republice intenzivně škodí a je už jedno že řadu problémů tzv. zdědila po předchozích vládách. Tato vládá nemá vlastnosti ani na řízení cirkusu Humberto, bojí se Německa a neudělá nic co by Německo naštvalo navíc lidem lže.

0 0
možnosti
FK

No nedobře se žije v EU, to je fakt. Nedávno jsem si měnil OP a úřednice mně říkala, kolik lidí se vystěhovává na druhý konec světa, hlavně míří do Latinské Ameriky. Vůbec se tomu nedivím, a i při všech problémech, které vládnou třeba v Chile, je asi optimističtější žít tam, než v Česku. A pak, lepe je žít tam, kde je přeci jen více slunce, a to na severu této dlouhé země, lze. v mém věku to už nedává žádný smysl, ale být mladší, určitě bych neváhal.

0 0
možnosti
PS

Jak zničit národní státy a ožebračit občany EU.

1 POKUS: migrace

2POKUS: covid

3POKUS: greendeal

No a na potřetí se to asi povede.

0 0
možnosti
RL

3. bod máte špatně, tam přece patří Putin! ;-D

0 0
možnosti
FN

Národní zájmy prodává vláda signalisty Fialy za mísu euročočovice.

0 0
možnosti
JJ

J21u90r47a 79J28u51r37a12x

9. 6. 2022 19:04

Ovšem ta euročočovice se dostane jen nemnoha vyvoleným. Ostatní dostanou leda přesdržku zabalenou do líbivých frází a hesel.

0 0
možnosti
MP

Národní zájmy tato vláda zkrátka nebrání a bránit je nebude ani pŕi předsednictví. Spousta věcí by šla zkrátka ihned změnit či vypovědět a dělat zde po svém a za naše ceny. Ať si EU trhne nohou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz