16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Ať nájmy platí (také) stát

Nemovitostní sektor patří společně s pohostinstvím, zpracovatelským průmyslem a dopravou k těm segmentům tuzemské ekonomiky, které jsou vůbec nejvíce poškozeny probíhající koronavirovou krizí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. John 6.5.2020 19:39

Stát nemá stromy, na kterých rostou peníze. Vše, co stát někomu rozdá ("dotace", podpory", "příspěvky", ...) musí nejprve někomu sebrat. Když nájmy "zaplatí stát", tak je zaplatí třeba i ti, kterým budou peníze, které jim stát sebere a přerozdělí, chybět více než těm, kterým stát něco přidělí navíc.

Jakákoli "státní pomoc" je extrémně asociální.

L. Novák 6.5.2020 19:53

Jenomže tady se stát pokouší alespoň symbolicky nahradit škody postiženým, kteří se dostali do problémů nařízením státu. Takže plané teoretizování o škodlivosti dotací je tady mimo mísu. Dotace jsou něco jiného.

V. Petr 6.5.2020 20:48

Nikdo se neddostal do problémů "nařízením státu, " ale epidémií koronaviru. Jeho provoz byl uzavřen proto, že majitel "svévolně" nedolázal zajistit, aby nebyl šiřitelem nákazy. Pokud by toto zajistil, provoznu by mohl klidně provozovat.

Je to podobné, jako kdyby se v provozovně objevila úplavice...

L. Novák 8.5.2020 0:27

Věc je jasná nad veškerou pochybnost. Stát zakázal provoz restaurací.

J. Jurax 7.5.2020 0:05

Stát nemá stromy, na kterých rostou peníze. Taky je nepotřebuje. Ten sklízí peníze z našich peněženek. I ty, které se do nich ani nedostanou ...