Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DŮCHODY: Až se tobě třásti bude ruka…

Titulek pochází ze známé Nerudovy básně Dědova mísa: „Až se tobě třásti bude ruka, koryto ti synek udělá!“ Bylo ještě před sto lety přirozené, co by dnes málokdo už chtěl, že staří dožívali pod jednou střechou (či v jednom dvoře) s mladými na tzv. výminku, alias výměnku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

P68e93t91r 31H75a13t47i94n75a

24. 2. 2023 13:33

Bohužel, autorovi nedochází to podstatné. Pokud chce aby si lidé dlouhodobě spořili a investovali na stáří, musí být zajištěna minimálně právě ta dlouhodobá politická stabilita. Jaký by asi mělo smysl, aby si lidé dlouhodobě spořili, když by jim ty prachy mohli politici "protože stát právě potřebuje sebrat".

0 0
možnosti
JH

Problém vidím v tom, že po roce ́89 byl stát v docela dobré kondici. Minimální dluh, energeticky soběstačný, vzdělaná pracovní síla. Díky tomu se minulé vlády vzdor všem chybám se mohly ohánět slušnými výsledky. A moc se nezabývat budoucností. Teď narážíme na dno. Nezbývá, než tvrdě omezovat státní výdaje, dotace, podpora obskurních projektů, neziskovky, klientelismus, kdejakou pomoc směrem ven. Prostě nejsou zdroje, nebude rozhazování. Přiznat si, že prioritní je pro nás vnitřní stabilita zajištěná ekonomickou silou a racionální politikou. Skoncovat s tím, že určující směry politiky přicházejí zvenčí. Nakonec - slabý vazal je spíš na obtíž. Svádět vše na Putina je svádivé, ale bylo to naše rozhodnutí, že to na nás tak dopadlo. Vznešenými hesly a ideály se nenakrmíme, potřebujeme reálná řešení. Ten, kdo s tím o volbách přijde, vyhraje.

0 0
možnosti
JH

A k těm penzím. průměrně v Evropě je na penze vydáváno +- 10% HDP. U nás kolem 8%. Jak to dělají, že jim to jde? 15% je asi moc (Řecko).

0 0
možnosti
JS

Nejsem ekonom, proto nechápu, jak může fungovat (nejen)USA s neuvěřitelným státním zadlužením? (31,4 bilionu dolarů)

Mimochodem: nejvyšší poměr státního dluhu k HDP ke konci loňského třetího čtvrtletí mělo Řecko, a to 178,2 procenta. Následovala Itálie (147,3 procenta), Portugalsko (120,1 procenta), Španělsko (115,6 procenta), Francie (113,4 procenta) a Belgie (106,3 procenta). Nejnižší zadlužení v poměru k HDP mělo Estonsko (15,8 procenta), Bulharsko (23,1 procenta) a Lucembursko (24,6 procenta). Česko 40,4 procent

0 0
možnosti
FDW

Zatím to funguje proto, že Evropská centrální banka skupuje dluhopisy těchto zemí za vytištěné peníze. To bude mít samozřejmě za následek dlouhodobé zvýšení inflace, oslabení měny, zchudnutí obyvatelstva a úpadek, což už probíhá.

USA zatím těžily z toho, že dolar byl hlavním pilířem světového finančního systému, takže byly schopné udat téměř jakékoli množství dluhopisů. Tato éra už však také končí a svět se od dolaru odvrací. Následky budou obdobné jako v Evropě, jen nastanou později.

0 0
možnosti
VP

V70a21ň14u75r47a 62P55e60t12r

24. 2. 2023 11:08

"Není pravda že současný neutěšený stav zavinily naše hříchy, zavinily jej hříchy politiků, a to ne proti Božím přikázáním, ale proti zdravému rozumu." (c) Nicollo Machiavelli.

0 0
možnosti
JK

J32a28n 54K27u98l29h37e70i86m

24. 2. 2023 11:19

Většina voličů takové politiky volila. Takže nelze se zbavit odpovědnosti za současný stav.

Kdo volil Babiše, Fialu, Špidlu a podobně, nech se zamyslí sám nad sebou. Fiala říká, že udělá nějakou reformu. Neudělá nic. Reforma nestačí, musel by udělat systémové změny a ty by začaly fungovat možná za 30 let. To chce politika, který má odvahu, kecálista na to nestačí.

0 0
možnosti
AK

Vidím problém především v povinnosti, platit státu celý život na důchod a být pak odkázán na jeho blahovůli. Stát se tak staví do role vyděrače, když nebudeš platit, zavřu Tě, seberu Ti peníze, zničím Tě. A kdy Ti dám nějaké peníze? Až se mi bude chtít. A kolik Ti dám peněz? Kolik se mi bude chtít, něco si nechám, něco roztrajdám a prošustruju, protože ty Tvoje peníze jsou součástí mého rozpočtu. Tato vynucená povinnost odevzdávat svůj osud a život do rukou cizích lidí, je podle mně zločin ošetřený zákonem.

0 0
možnosti
Foto

nevolte demokraty a zloděje.

/tak jednoduché to je.

0 0
možnosti
MB

https://www.michalapetr.com/

V dnešní analýze Vám pomocí platů učitelů, válečných výdajů, a důchodů, vysvětlíme, co je Česká vláda za úplné fialové pitomce, kteří vůbec nerozumí ekonomice! Vláda se chystá okrást důchodce o 19 miliard, aby mohla 14 miliard rozdat svým zaměstnancům, a myslí si, že jí to projde.

0 0
možnosti
KB

Fiala? Čestně? Il resto nol dico.

0 0
možnosti
MM

Ve zhodnocování penzijního připojištění je pan autor ještě hodně optimisticky: "záleží na zvolené investiční strategii, nicméně žádné závratné zisky ani ztráty nebudou)."

Skutečnost je mnohem horší:

"Čtrnáct z 34 fondů – výhradně ty konzervativní – se dostaly nad nulu alespoň nominálně, tedy bez započtení inflace. Zbytek skončil za rok 2022 v minusu – především kvůli tomu, že loňský rok byl pro akciové trhy hodně špatný."

Zdroj: https://www.penize.cz/doplnkove-penzijni-sporeni/438327-vynosy-penzijnich-fondu-za-rok-2022-vysledky-ucastnickych-fondu

0 0
možnosti
VP

1) Ať vláda zruší grýndýl a peněz bude dost.

2) Ať vláda začne dělat propopulační politiku alespoň v tom rozsahu,jako tomu bylo za komunistů. Tehdy ovšem sociální dávky pro nemakačenky neexistovaly a vše se řešilo v rámci platů, např. nižší daňové pásmo pro živitele rodim. Tím, že to za Klause zrušili jsme přišli o milion dětí!

0 0
možnosti
KN

Pat a Mat radí!!;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

Babiš říkal, že má důchod 22 tisíc.

/my, miliardáři, to tak máme.

0 0
možnosti
JK

Podstatné je, kdy to říkal. Můžete to doplnit?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz