17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Zeman školí Ameriku

V rezidenci amerického velvyslance asi museli mít radost, když na slavnostnosti Dne nezávislosti začal prezident Miloš Zeman poučovat přítomné, že heslo Black Lives Matter je rasistické, a kázal, aby si Amerika i Česko zachovaly zdravý rozum a nepodléhaly Velkým bratrům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Laurin 1.7.2020 21:24

Pane Vy jste vůl.....

J. Ganaur 1.7.2020 21:26

A Vy jste hovado!

J. Ganaur 1.7.2020 21:25

Jak s Vámi v ničem nesouhlasím, tak v tomhle jsem s Vámi zajedno.Kočky a psi jsou přátelé.A žerou je jenom barbaři.

M. Mařák 1.7.2020 21:29

Tihleti grýnpís děti země sluníčkáři, pro které je kdejaká žabička důležitější než člověk, když se rozčílí, to je teda cvrkot, jářku, nebo co.

Tyhlety Švik-Gréty a podobně, až se tedy jednou dostanou k moci, to se ještě budou všichni divit...

P. Staronový 1.7.2020 21:48

Možná jo, ale já se divím už teď. Současní squadra není o nic lepší, jen své fantasmagorie podává zaobaleněji.

J. Laurin 1.7.2020 22:58

R^R^R^

V. Kolařík 1.7.2020 20:48

Astone, heslo "Black Lives Matter" je ze své podstaty rasistické. Nevím, zda je nutné o tom někoho poučovat.

A nemyslím, na rozdíl od Rudyho Giulianiho, že na rasistickém hesle "Black Lives Matter" jako takovém je něco špatného.

J. Franke 1.7.2020 20:28

1106

ještě 4 příspěvky a včerejšek je překonán!

P. Staronový 1.7.2020 20:33

Co jsem tak během dne nahlédl, tak kvantitou asi jo. O kvalitě už dlouho darmo mluvit.

J. Franke 1.7.2020 20:35

A je to... Včera 1109 a nyní 1110.

Můžu zalehnout ku knížce.

P. Staronový 1.7.2020 20:37

Rodina čumí na Sexmisi. Taky jeden film, který by už dneska "neprošel". A nedávno jsem znovu sledoval ten zkrácený M.A.S.H., to se až divím, že si to ČT dovolila.

V. Mokrý 1.7.2020 20:43

Ten seznam " špatných " filmů, by byl podle těch dnešních pošahanců nekonečný.

J. Anděl 1.7.2020 20:46

Tak asi by bylo jednodušší vydat seznam ideově nezávadných filmů.

P. Staronový 1.7.2020 20:49

Určitě by byl kratší (jiná otázka je, zda by na ně někdo čučel).

J. Anděl 1.7.2020 20:50

Pár jsem jich viděl, třeba poslední seriál Star Trek.

Jen není jisté, jestli bude nezávadný ještě i za tři roky. Ono se to strašně rychle vyvíjí a mění.

D. Švik 1.7.2020 20:54

Star Trek jsem měl vždycky rád do chvíle, než si tam dva chlapi začali strkat jazyky do pusy- proti gustu....ale vidět to fakt nemusím.

J. Anděl 1.7.2020 21:01

Taky se mi to nelíbilo a celá zápletka tohoto vztahu mi navíc připadala nevěrohodná a umělá (zatímco namátkou scénář Filadelfie s Hanksem mi věrohodný připadal).

P. Staronový 1.7.2020 20:54

Já radši čtu, ale tam ta cenzura může probíhat také, pokud člověk nespoléhá jen na svou knihovnu. Mimochodem, v městské knihovně jsem si všiml, že pozvolna nabývají převahu knihy autorek. Co jsem jich pár zkusil, až na vyjímky nic moc.

J. Anděl 1.7.2020 21:16

Zajímavé.

U knížky se mi nestane tak často, že bych se začetl do něčeho, o čem bych zjistil, že mi to zásadně nevyhovuje. A současné autory nesleduju prakticky vůbec, i proto, že jsem vždycky četl jenom hodně úzké spektrum žánrů. A toho sci-fi od děvčat prostě zas tak moc není. Co pozoruju reklamy na knihy třeba v metru, ano, mám dojem, že v převaze jsou reklamy na knihy od žen autorek. Začnu to schválně sledovat, jestli můj dojem odpovídá skutečnosti.

P. Staronový 1.7.2020 21:52

Jen takový odhad, pokud se dříve ženská chtěla prosadit, aby to někdo vydal, musela být sakra dobrá. To už zřejmě neplatí.

I. Semrád 1.7.2020 21:26

Náhodou, Božena Němcová (korespondence, Pohádky a nakonec i ta Babička) není špatná. Ale taky je to spíš výjimka, teda z pohledu chlapa, všechno je relativní. A i Agatha Christie je klasik, nebo klasička. Dtto scénáře , tedy filmy podle nich natočené, Věry Chytilové.

I. Semrád 1.7.2020 21:06

Jindro, vezmeme-li české hrané filmy od r. 1930 do r. 1996, je jich v Březinově encyklopedii cca 1650.

Které z nich jsou podle Tebe ideově (ne)závadné (jasně že ne podle Tebe, ale podle jakési Tebou předpokládané a zde sdílené - ve smyslu vymezování se vůči ní - "politické korektnosti").

Díky za seznam, vezmi ten, co Ti vyjde kratší, asi teda ten nezávadnej. A nevymlouvej se, žes žádný neviděl, nebudu Ti věřit;-)

I. Semrád 1.7.2020 21:17

...české hrané dlouhometrážní filmy.

Březina: https://www.cbdb.cz/kniha-64327-lexikon-ceskeho-filmu-lexikon-ceskeho-filmu

Vzhledem k tomu, že uvedené období zahrnuje nejméně šest (spíš ale 7, tj. dva komunistické) různých politických režimů, musí být těch "závadných filmů", které by se podle Tebe (vysvětlení viz výše) neměly promítat, hafo.

J. Anděl 1.7.2020 21:20

Každý starý český film je ideově závadný minimálně z hlediska vyobrazování nemoderních postojů a genderových stereotypů.

Ale je možné, že Anna proletářka (kterou jsem neviděl ;-)) by zase pomalu mohla projít.

I. Semrád 1.7.2020 21:35

To je velmi moudrá odpověď8-o

Tedy by se podle Tebe měly zakázat, protože dosud zjevně zakázané nejsou.

Že se tady mnozí snaží snaží uplést z hov na bič mě neudivuje. Ale i Ty, Jindřichu?;-)

I. Semrád 1.7.2020 21:37

...mimochodem, Anna proletářka (tedy film z r. 52) je sice srágora, ale s Marií Tomášovou se dá přežít.

J. Anděl 1.7.2020 21:49

Ale já přece nebudu racionálně obhajovat ironii až sarkasmus tím, že bych procházel 1600 českých filmů.

Komentář TV Sky, že film (například) Vetřelci obsahuje zastaralé postoje, které se mohou někoho dotknout, považuji za dostatečný důvod k tomu být sarkastický.

https://www.sky.com/watch/title/programme/d4b63e32-3e67-4408-8c50-47720ef807a3/aliens-1986

A starší filmy opravdu obecně obsahují zastaralé postoje. Třeba filmy ze čtyřicátých let obsahují zastaralejší postoje, než filmy ze šedesátých let. A ty mohou být zastaralé ve srovnání s filmy z osmdesátých let. Na to zdravý jedinec nepotřebuje varování minsterstva zdravotnictví jako u cigaret.

P. Staronový 1.7.2020 21:55

Ovšemže.

Spor může být jen o tom, zda některé ty "zastaralé" postoje nejsou vlastně správné, ač v současnosti zatracované.

Většina určitě ne, ale nějaké bych asi našel.

I. Semrád 1.7.2020 22:04

Vezmi z těch více než 1600 ty filmy, cos viděl a z nich ty, které bys zakázal (podle jakýchsi měřítek), aspoň na "běžných stanicích" a budeme mít něco konkrétního, o čem se můžeme bavit.

To, co jsi zatím napsal je sice šalamounské, ale tak nějak k ničemu:-/ Jde o ty jmenovité zákazy. A přitom jsi sám začal seznamem.

I. Semrád 1.7.2020 22:16

"Zastaralý" je něco jiného než "ideově závadný" a to je zase něco jiného než "zakázaný".

Samozřejmě si umím představit a jistě i Ty, že nějaký film (když je tedy řeč o filmu) porušuje zákon a z toho důvodu je zakázán. Ale to se netýká, řekl bych, ŽÁDNÉHO z oněch hraných filmů z let 1930-1996.

Přitom například mezi léty 1970-1989 těch filmů bylo "zakázáno" spousta.