18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Žádné migranty

Vláda už nepřijme žádné migranty, rozhodla vláda. Nadále se bude zabývat otázkou, co dělat, když proti nám zasáhne Evropská komise. To je jistě rozhodnutí, které většinově vyvolá potlesk, hlasitá menšina bude protestovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 6.6.2017 17:08

Re: Prázdniny za rohem, dávám tip na výlet.

No...

Plzeň je plzeň...

M. Prokop 6.6.2017 16:23

Re: Prázdniny za rohem, dávám tip na výlet.

Hezký.

Samozřejmě hodně cedulek o penězích z Brusele, nebo ne?

F. Doušek 6.6.2017 16:28

Re: Prázdniny za rohem, dávám tip na výlet.

Kdybych to nečetl v tisku, nevím o tom.

O. Uživatel 6.6.2017 15:05

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 6.6.2017 15:11

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Hm, zase ty pachové stopy, což mi v éře analýzy DNA připadá značně obsolentní. Jinak po něm na místě činu nezbyl ani chlup...

P. Boublíková 6.6.2017 15:11

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Vlastně na několika mistech...

R. Neveselý 6.6.2017 15:20

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Když po něm na místě činu nezbyl ani chlup, z čeho by dělali analýzu DNA ? ;-)

P. Boublíková 6.6.2017 15:20

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

:-)

B. Hančl 6.6.2017 15:48

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Po zloději nezbylo stop, neboť na co sáhl to ukrad.

M. Prokop 6.6.2017 15:37

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Ty pachové stopy páchnou vyloženým podfuckem. Policejním podfuckem. Možná i nevědomým.

Pokud by byly jediným důkazem, tak bych se dost obával omylu.

R. Brzák 6.6.2017 15:50

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Asi týden zpět tu pan Jemelík upozorňoval na případ mladíka odsouzeného na základě pachové stopy (prokazující pouze obecnou přítomnost mladíka u kamarádky v bytě - kdy to bylo, není průkazné) a svědectví do vazby nastrčeného osvědčeného policejního provokatéra, který ve vazbě údajně vyslechl mladíkovo přiznání k vraždě kamarádky...nejvyšší soud jej propustil po čtyřech letech strávených ve vězení a zdůvodnil to nedostatečnými důkazy. Policajti se samozřejmě drží své vyšetřovací verze - je to soudce, kdo musí být soudný. Jak může být soudný soudce, který má neomezenou moc (neomezenou proto, že neexistuje mechanismus, jak jej za jeho pochybení skutečně vyhodit z místa, natož potrestat)?

Východiskem jsou poroty z lidu a volení soudci.

M. Prokop 6.6.2017 16:26

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

S těmi soudci, s jiným systémem jejich ustanovení (například volbou) a s porotami jen vyměníte jednu sadu výhod a nevýhod za druhou, případně další.

Pokud chcete mít soudce neovlivnitelné kdekým, budou prakticky beztrestní. připustíte-li trestnost a ovlivnitelnost, dostanete se tomu, kým. A i ten zaručeně nebude bez chyby.

Neznám poměry v justici natolik, abych byl schopen říci, který způsob je nejméně špatný.

R. Brzák 6.6.2017 16:46

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

To Vámi popsané dilema chápu. Avšak je snadnější ovlivnit jednoho soudce, než dvanáct mužů v porotě. Soudce pak v systému s porotci nemá právo rozhodovat o vině, nýbrž jen dohlíží, aby dokazování probíhalo podle práva. Soudce bez poroty ale není ovlivnitelný jen někým zvenčí - nejpravděpodobnější je jeho vlastní ztráta soudnosti pod vlivem moci nad druhými lidmi bez zpětné reflexe od občanů. Takže v systému s porotami máme možnost ovlivnění porotců (dvanácti, což se prodraží), v systému se samosoudcem (tzv. laičtí přísedící jsou na soudci závislí, takže soudci poplatní) je tu možnost ovlinění soudce jednoho zvenčí a k tomu ještě korumpující vliv moci na soudce...pro mně jednoznačně vychází jako menší zlo systém s porotami.

A. Alda 6.6.2017 15:44

Stačí piškot v ruce

a pes najde pachovou stopu, kde chci.

S. Lazárek 6.6.2017 15:45

Re: Stačí piškot v ruce

Opravdu? Zajámavé.

I. Mertl 6.6.2017 15:16

Re: Další případ pro majora prezidenta Zemana?

Hrome, to globální čtení!

M. Berka 6.6.2017 14:53

Co "dešťový muž"?

Už je na Klinice??? :D :D :D

S. Lazárek 6.6.2017 14:47

Když sekám strunou, beru si holiny

mohl bych být presidentem nebo je to už nebezpečná úchylka?.....:-)

R. Sorge 6.6.2017 14:50

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

To je rozumné, od struny litá sajrajt.

S. Lazárek 6.6.2017 14:54

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

U mě na zahradě od ní lítá tráva a když si nevezmu holiny, mám pak plný tenisky trávy a to mě neba.

R. Sorge 6.6.2017 14:59

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Měl jsem na mysli trávu, která se lítá okolo. Beru si nějaké pracovní boty, holínky ne, i když budou praktičtější.

S. Lazárek 6.6.2017 15:00

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Aha, tady u nás se tomu pořád říká tráva, i když to lítá kolem.

R. Neveselý 6.6.2017 15:09

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Ani tu trávu nekouřím. Jsem normální? :-)

V. Fenzel 6.6.2017 15:14

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Když při sekání napálíte krtinu, tak lítá i sajrajt.

S. Lazárek 6.6.2017 15:42

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Tuto zahradní strukturu zaprvé nevlastním a zadruhé nevím, proč bych do ní měl bušit strunou.....:-)

O. Uživatel 6.6.2017 14:50

Uživatel požádal o vymazání
S. Lazárek 6.6.2017 14:53

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Proč seká s rukavicema je mi taky záhada, ale je to asi to poslední, co bych u něj řešil. Ach ty ženy......:-)

R. Sorge 6.6.2017 14:56

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Těžká chyba profesůrka z Akademie. Tahle fotka bude buranům z venkova, kteří rozhodují volby, k smíchu.

O. Uživatel 6.6.2017 14:58

Uživatel požádal o vymazání
S. Lazárek 6.6.2017 14:59

Re: Když sekám strunou, beru si holiny

Já bych spíš chtěl viděl burany z venkova u něj v laboratoři, ale asi máte pravdu, s rukavicema u sekačky si je asi nekoupil. Pokud ovšem proti sobě budou stát Drahož a onen výkonnostní lyžař, rukvice jdou u mě stranou.