19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Za hranicemi únosnosti

Teď už se celá země nezabývá ničím jiným, než privátním problémem Andreje Babiše. Bylo to už dříve, v podstatě od chvíle jeho vstupu na půdu politiky. Neoficiální zveřejnění předběžného auditu Evropské komise o premiérově střetu zájmů posunulo celou věc za hranici únosnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 3.6.2019 22:58

Re: Pochvala!

Stát je silný!

Rath, v.r.

J. Schořík 3.6.2019 23:01

Re: Pochvala!

Vy máte zájem na jiném silném státu, chápu že je Vaše práce tohle shazování a nedůvěru ve vlastní stát podporovat.

J. Václavíková 3.6.2019 22:52

Re: Pochvala!

Bohužel.

I. Kellner 3.6.2019 22:53

Re: Pochvala!

bum - bum - bum.

Už máte předplacené eNko?

I. Semrád 3.6.2019 23:07

Re: Pochvala!

Přesně tak to "fungovalo" na konci dvacátých a na začátku třicátých let v Německu.

(Jenže tam se fyzicky mlátili, včetně četných vražd, náckové s komunisty. A mnoha lidem se vedlo opravdu špatně, v důsledku krize, která v Německu měla - i vzhledem ke krátkodobým a vymáhaným půjčkám - horší důsledky než v jiných zemích).

J. Schořík 3.6.2019 23:10

Re: Pochvala!

Ještě nejsme na konci příběhu. A jede to docela rychle..

J. Schořík 3.6.2019 23:19

Re: Pochvala!

Každý pátý dospělí v nějaké formě exekuce..

J. Schořík 3.6.2019 23:20

Re: Pochvala!

ý.. Jdu radši spát. Dobrou.

P. Jirkovský 3.6.2019 23:19

Re: Pochvala!

Nejenom náckové s komunisty, nejen náckové měli širší záběr.

J. Matuška 3.6.2019 22:32

Mylné, zavádějící, neuvěřitelné.

Ministři za ANO kritizují audit o Babišovi a chtějí se bránit

Podle Hamáčka vypracují reakci jednotlivá ministerstva. „Česko má zákon o státní službě, máme státní úředníky, kteří by neměli podléhat vlivu ministrů. Takže pokud se ptáte, který z ministrů bude psát tu zprávu, tak žádný. Budou to psát resorty, které jsou dotčené,“ řekl. Zpráva se týká i resortu zemědělství, který vede Miroslav Toman z ČSSD.

... „Pokud chce pan předseda Fiala vyvolat hlasování o nedůvěře, ať to udělá. Využiju to k tomu, abych české občany seznámil s tím, kolik peněz nemohla Česká republika vyčerpat z evropských fondů kvůli nesrovnalostem za posledních patnáct let, tedy i v době, kdy vládla ODS,“ reagoval premiér Babiš.

http://jdem.cz/e7e6w7

K. Janyška 3.6.2019 22:12

Vědecký objev spontánního řádu, tedy lidově řečeno,

že to samo přinesl už koncem 17.století Gimbattista Vico. Od té doby se různí lidé pokoušeli věc objasnit, ale marně, je příliš složitá. Až nositel Nobelovy ceny z ekonomii F-A.Hayek ji popsal přesně, prokazatelně a z hlediska spontánního řádu lidského světa.

Lidský svět neřídí lidé, natož demokracie, ale spontánní síly. Zejména civilizace divochů a občanů z účinků z obchodu a civilizovanými jejich nekoordinovanou aktivistou vyvolaný už jmenovaný spontánní řád lidské interakce a lidského světa, jehož evolučně vyvinutá pravidla tvoří naši mysl.

Je to relativně nová vědecká materie a bohudík a bohužel zároveň naházela, a správně, do jednoho zločineckého pytle rudé a černé. Takže se nikde a vůbec nevyučuje. I ty nejotitulovanější hlavy o kompozitivní teorii nevědí nic, vůbec nic.

Demarchie tedy je úplně novým vědeckým postulátem pro správu věcí veřejných a jak pomnohokráte opakuji, převádí úplně všechno lidské pod institucionalizovanou kontrolu jediného práva pravého, práva soukromého, které nás všechny ve skutečnosti řídí odjakživa 24 hodin denně.

Kde to funguje ? Nikde. Lidé tomu nerozumějí. Proto se pořád perou a zabíjejí... Dzp.

R. Neveselý 3.6.2019 22:22

Re: Vědecký objev spontánního řádu, tedy lidově řečeno,

Vyměň si plenu. Už tu zase trousíš kajance.

P. Szirotný 3.6.2019 22:11

Problém je v tom,

že už se v tom lidi přestávají orientovat. A to nemyslím nějaký anonymní dav, nýbrž i lidi kteří politiku a veřejné dění sledují. Zprávy už pomalu přestávám sledovat, protože jsem nabyl dojmu, že jediné kolem čeho se točí svět je střet zájmu Andreje Babiše. Střet zájmů jistě měl když jako velkopodnikatel vstoupil do politiky a byl zvolen už jen poslancem. Ale je jediným poslancem který má větší či menší firmu ? Jasně, je teď premiér. Takže má jistě větší možnosti jak by své zájmy mohl prosazovat. Ale co řada těch ostatních, menších ? Když už tak už. Takže navrhuji ať žádný poslanec, senátor a člen vlády nesmí vlastnit firmu. A pokud ji vlastní, musí ji dnem vstupu do funkce dát do svěřeneckého fondu dle současných regulí EU. Potom to bude "padni komu padni".

A teď tu čtu o nějaké dotaci na linku toustového chleba, údajně podvodně získané. Nevím o tom nic. Kdy ji získal ? Za svého premiérování ? Nebo před vstupem do politiky ? Každopádně už causa Čapí hnízdo je zvláštní. Podváděl Babiš ? Pokud ano, nechť je obžalován. Ale v seznamu kandidátů na obžalobu mi chybí řada politiků z různých stran, kteří tu dotaci schválili a následně kontrolovali (údajně opakovaně). Pokud nenalezli žádné pochybení, měl by být Babiš zproštěn viny. V opačném případě dotyční úředníci a politici minimálně zanedbali svoje povinosti při kontrole dotací, v horším případě byli uplaceni. O tom opozice pochopitelně nekřičí. Mohlo by to totiž nemile zasáhnout jejich straníky na krajích.

J. Schořík 3.6.2019 22:12

Re: Problém je v tom,

Pokud lhal v žádosti a nedalo se to dřív zjistit kontrolou tak co? To je přece podstata věci. Účelové vytvoření malé a střední společnosti ve skutečnosti pevné součásti koncernu po celou dobu..

J. Matuška 3.6.2019 22:52

Re: Problém je v tom,

Ad mgr. Schořík. Jako laik často čtu, že se lidé znalí práva odkazují na neznalost spisu a tak se vyhýbají odpovědi. Vy znáte ony vyšetřovací spisy nebo jak se to správně jmenuje?

J. Schořík 3.6.2019 22:56

Re: Problém je v tom,

Podrobný popis skutku je veřejně známý pane Matuško. A jeho trestnost nikdo nezpochybnil (ani Válková). Je shoda na tom, že pokud se to tak stalo, tak je to trestné. A o tomto popisu skutku teď hovoříme. Já nepředjímám výsledek sporu, nevím kolik toho PČR má třeba právě na Babiše.

Dokazovat se bude hlavně úmysl a na tom dost možná Andreje ztratí, protože nebude dost důkazů, že to skutečně zorganizoval on. Jeho rodinu, ale mají mnohem jasněji, ti se podíleli na všech účelových převodech..

J. Matuška 3.6.2019 23:02

Re: Problém je v tom,

Pane magistře, děkuji vám za vysvětlení, cením si toho. Ale odpusťte laikovi jednu otázku: je normální, aby podrobný popis skutku byl veřejně známý? Z živého případu?

J. Schořík 3.6.2019 23:04

Re: Problém je v tom,

Ne. Ale protože se jedná o chlapíka který si právě privatisuje ČR, tak je to pochopitelné. Nikdo jiný než média ho zastavit nemohou. Teda jasně zastavit ho nemůže pravděpodobně už nikdo, je vás moc pane Matuško :).

J. Matuška 3.6.2019 23:12

Re: Problém je v tom,

Pane magistře, děkuji. Teď mě ještě napadlo, jestli je normální poslat tak výbušný materiál el. formou, jestli se tedy nemýlím. Proč taková ́pošta ́ neputuje v písemné formě pomocí spec. kurýra? To mi prostě smrdí. Přijít to v papírové formě, únik tohoto důvěrného materiálu by byl podstatně obtížnější. Na jedné straně se jedná o stamiliony, kriminál, pád vlády apod., je to vůbec běžné? A už nebudu otravovat, dobrou...

J. Schořík 3.6.2019 23:15

Re: Problém je v tom,

Jestli myslíte ten audit, Tak je to průběžná zpráva k diskusi. A šla papírem co já vím.

Navíc ona není tajná, je jenom důvěrná - protože ty závěry nejsou ještě odsouhlasené a vypořádané. Hotová bude okamžitě naprosto veřejná..

V. Petr 3.6.2019 22:56

Uvědomte si, že speciálně západní právo je čistě FORMÁLNÍ!

Babiš formálně dodžel všechny podmínky a dokonce mu to stát potvrdil!

Můžete ovšem oživit zprofanovanou Havlovu myšlenku o "duchu zákonů."

Mě se ta formálnost obecně dvakrát nelíbí ale speciálně v případě dotací to jinak nejde. Další možná varianta je totiž "porcování medvěda" na úrovni dotování firem, tedy čistě politické rozdávání!

Mimochodem, jediný způsob, jak zneužívání dotací zabránit je DOTACE ZRUŠIT, což by bylo úplně nejlepší!

J. Schořík 3.6.2019 23:00

Re: Uvědomte si, že speciálně západní právo je čistě FORMÁLNÍ!

Panebože. Naše právo není formální a nikdy nebylo. Platí skutečná vůle, nikoliv její formální projev. Prostě když kupní smlouvu pojmenujete veverka, tak ji pořád soud posoudí podle obsahu.

Je to stejné jako u těch dluhopisů, žada laiků má představu že jde o to vejít se do slov zákona, není tomu tak, nesmíte obcházet smysl. Havlova věta o duchu zákona není Havlova a platí pro výklad v právu obecně..

J. Schořík 3.6.2019 23:02

Re: Uvědomte si, že speciálně západní právo je čistě FORMÁLNÍ!

Akorát ji teda nepoužil při úplně správné situaci. Tam jsem toho ducha zákona (ještě organizačního) neviděl.

K. Janyška 3.6.2019 22:15

Re: Problém je v tom,

Ony nejsou v těchto věcech zorientované ani ty nejotitulovanější hlavy. Kompozitivní teorii, tedy kotvu vědění lidstva o lidském světě a lidské situaci prostě neznají... Dzp.

M. Prokop 3.6.2019 22:18

Re: Problém je v tom,

" Ale v seznamu kandidátů na obžalobu mi chybí řada politiků z různých stran, kteří tu dotaci schválili a následně kontrolovali (údajně opakovaně). " - politici kontrolují žádosti?

"Pokud nenalezli žádné pochybení, měl by být Babiš zproštěn viny." - to je práce soudu. Snad k němu konečně dojde.

R. Neveselý 3.6.2019 21:45

Bravo Aun Schan Su Ťij.

ta se s nimi nemaže !!!

J. Venc 3.6.2019 21:14

Vysvětlí mi někdo, když pan Matuška vysvětlit nechce

proč sem pan Matuška permanentně rve výsledky hlasování na PL, když pan Matuška psal, že si tam může kdo chce kdy chce odkliknout kolik chce souhlasů/nesouhlasů a tedy i pan Matuška ví, že jde o srajdu, kterou si tam kdo chce kdy chce odklikávají jiní Matuškové a přesto to sem rve, jakoby jiní Matuškové byli méně hloupí, nežli pan Matuška?

:-)

I. Kellner 3.6.2019 21:15

Re: Vysvětlí mi někdo,

proč se zabýváte věcmi, které vysvětlit nejdou?

J. Venc 3.6.2019 21:21

Re: Vysvětlí mi někdo,

Ptal jsem se původně pana Matušky - neodpověděl a rve to sem i nadále. A když ani Vy (coby jeho souvěrec nevíte) začínám propadat jisté trudomyslnosti. Vlastně už téměř panikařím. Takhle tady tedy žijeme?

:-)

I. Kellner 3.6.2019 21:27

Re: Vysvětlí mi někdo,

A BUDE HUŘ !!!!!