30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Vzešla hvězda?

Ivan Pilný se stal ministrem financí tak trochu, jako se Claudius stal císařem. Po zavraždění Caliguly ho objevili, jak se skrývá zamotaný do záclony a tak stanul v čele impéria a je dnes jedním z císařů, jejichž jména si pamatujeme. Ve své podstatě splňuje to, co si lidé slibovali od Andreje Babiše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Marcín 24.5.2017 15:00

Re: Ano.

Souhlasím s Vámi. Muslimky nevypadají šťastně. Také většinou chodí krok za manželem - vyjímkou je chůze přes minové pole. Tam mohou chodit krok před ním:-( Tuto kulturu zde rozvíjet nepotřebujeme. Dle 1. odkazu se nám sem však budou opět snažit nějaké musulmany umístit. Něco se chystá, neb p. Haišman odchází na vlastní žádost (nátlak aktivistů) z Odboru azylové politiky MV:

http://pravyprostor.cz/totalitni-praktiky-ceskych-intelektualu/

Bude z něj asi šaržedafér v Kosovu:

http://zpravy.idnes.cz/haisman-za-cesko-do-kosova-09v-/domaci.aspx?c=A170328_105731_domaci_kop

J. Fialová 24.5.2017 14:32

Re: Pane Anděli, nic ve zlém :-)

Zejména v letních vedrech černé hábity - to je écht týrání.

P. Boublíková 24.5.2017 14:58

Re: Pane Anděli, nic ve zlém :-)

Ve škole máme hodně muslimek ze zahraničí - i muslimů, ale na těch to není poznat:-) Nikdy jsem neviděla muslimskou studentku bavit se s kolegou - vždy jenom s holkama, natož abych někdy viděla muslimku se držet s klukem za ruce nebo nedej Allah dát si s někým pusu. Nikdy jsem neviděla muslimku se sluchátky v uších...

Co se týče oblečení, teď koncem května budou naše holky zase nosit trička a rifle, ve kterých jsou téměř nahoře i dole bez :-)

J. Matuška 24.5.2017 13:34

Evropo, zvykej si.

Muslimským imigrantům začíná ramadán, německá televize upravuje vysílání

"Ve Švédsku v roce 2013 se politici napříč politickým spektrem shodli, že ramadán je novou švédskou tradicí. U příležitosti ramadánu byla podávána ve švédském parlamentu slavnostní večeře iftar," píše server. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evropo-zvykej-si-Muslimskym-imigrantum-zacina-ramadan-nemecka-televize-upravuje-vysilani-488855

V. Novák 24.5.2017 14:13

Re: Evropo, zvykej si.

Slavit se má když je co - a když není, tak si něco vymyslet.

A slavnostní večeře? Zadarmo? Každá záminka dobrá...

J. Jurax 24.5.2017 15:16

Re: Evropo, zvykej si.

No, tohle je děs. Takhle se podbízet nepřátelům naší civilizace je opravdu fantastické. Není divu, že nás mají za změkčilé ... Islam über alles, kdepak Deutschland, to by bylo xenofobní, rasistické, nacistické, ba i fašistické a vůbec obecně fuj ...

A ramadán jako švédská tradice - to je měknutí mozku v přímém přenosu. Švédsko, probuď se, dokud ještě jsou nějací Švédové, co nemlátí pětkrát denně čelem o tépichy ...

R. Neveselý 24.5.2017 15:24

Re: Evropo, zvykej si.

K blití !!

J. Anděl 24.5.2017 17:31

Re: Evropo, zvykej si.

Večeře v parlamentu je absurdní, ovšem pro multikulturní politiky typické, smutně směšné nepochopení. Jestli chtějí vyjít vstříc muslimům, mohou konvertovat. To je tak asi všechno, co mohou dělat.

Upravování vysílání televize není žádné drama, vysílají jen přesné časy východu a západu slunce...

P. Aron 24.5.2017 13:08

více Teličků

No to snad ne ! Ten člověk je schopný ano dokonce všeho. A Pilný ? Jeho názor na důchodovou reformu. Jednak, že důchody nebudou a lidé si mají našetřit sami a to tak, že prý nemají létat na Seychely a kupovat nová auta. Hahah. Ona většina normálních lidí létá běžně na Seychely a neustále kupuje nová auta ? No a na co si pak platit státní důchodové pojištění ?

O. Uživatel 24.5.2017 13:45

Uživatel požádal o vymazání
A. Alda 24.5.2017 14:28

Ale pan Pilný to veřejně hlásá již dlouho.

Své názory neskrývá, já je znám z internetu už dávno. Dávněji, než kdo tušil, že by snad nějaký Babiš vstoupil do politiky.

J. Hejna 24.5.2017 13:06

Tak

Že nesnášíte Zemana, jste dal dostatečně najevo už mnohokrát - stačilo.

Jestli ještě chcete oslavovat Teličku, tak stačilo předem.

O. Uživatel 24.5.2017 13:46

Uživatel požádal o vymazání
F. Kusák 24.5.2017 12:47

K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

prokazuje se, že má-li někdo jako náboženské vyznání islám, není nikdy záruka, že se nepřikloní k radikálnímu řešení. Takže nějaká tolerance a přijmutí západních hodnot nelze předpokládat. Sice nikoliv každý muslim musí svůj postoj řešit takto, ale většina se vůči západu silně vymezuje.

Dále je zřejmé, že radikálnímu islámu se zejména daří tam, jsou-li mu vytvořeny podmínky, tzn. silná muslimská menšina a tolerance a přehnaná korektnost většinové společnosti. Proto je nutné pozvat k nám co nejvíce muslimů, aby tady takové podmínky mohly vzniknout.

J. Anděl 24.5.2017 13:10

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Proti Západu se vymezuje leckdo a u nikoho není nikdy záruka, že se nepřikloní k radikálnímu řešení.

Problém, chceme-li to tak nazvat, je, že chceme racionálně zdůvodnit, proč nemáme rádi islám. Ale třeba žádný racionální důvod neexistuje. A přesto ho nemáme rádi. Čo s tým? Některé věci nelze racionálně zdůvodnit a na každý důvod a argument se dá vyštrachat nějaké zpochybnění, které bude mít alespoň trochu hlavu a patu.

J. Anděl 24.5.2017 13:12

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Racionální člověk se tak vždycky dostane do pasti.

Existuje jediná, pro mozek přijatelná cesta z této pasti ven. Říkat si (ekvivalent) - Bůh to chce, což víme proto, že to řekl Mohamed.

A tečka. Žádné další zdůvodňování a vysvětlování prostě není zapotřebí.

R. Sorge 24.5.2017 13:15

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Proč by nešlo racionálně zdůvodnit, že nemáme rádi islám ?

J. Anděl 24.5.2017 13:22

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Zažil jste někdy rozhovor: Přijď na večírek. Nepřijdu, je to daleko. Tak my pro tebe přijedeme. Ale je to moc pozdě. Tak můžeš přespat. Ale já nepiju alkohol. Tak Pepa taky nepije alkohol, nebudete ho pít spolu. Ale v televizi je fotbal. Tak si ho nahraješ, nebo se na něj koukneme na večírku. Ale zítra vstávám do práce. To zvládneš......

Ne, to je marný. Když se mi nechce, tak je jednodušší říct "ne".

R. Sorge 24.5.2017 13:25

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Tak ano, něco nemusíte mít rád a nejste povinen to někomu zdůvodňovat. To je ta svoboda jednotlivce, na kterou kolektivistická ideologie neustále útočí.

J. Anděl 24.5.2017 13:28

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Prima. To jsem měl na mysli.

Formulací "racionálně nezdůvodníte" jsem myslel hlavně "nezdůvodníte tak, aby to druhý racionálně přijal a byl klid".

R. Sorge 24.5.2017 13:32

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Taky s tím někdy mám problém, někomu slušně vysvětlit, že se mi něco nebo někam nechce. Některý lidi si člověk musí držet od těla ...

J. Anděl 24.5.2017 13:37

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Ano. Proto jsem napsal, že mi připadá dobré a jednoduché řešení v pohodě "nemůžu protože mohamed" (či ekvivalenty bez mohameda). I když nejčistší je prosté "ne" :-).

J. Jurax 24.5.2017 15:19

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Nechce se mi je zdůvodnění naprosto racionální.

J. Anděl 24.5.2017 17:22

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Ano. Vždyť taky jo.

Debata je pochopitelně o islámu a ne o účasti na večírku. "Nechci" je podle mě smysluplnější, než hledat "racionální" důvody toho, proč nechci, pokud se chci vyhnout nekonečným "ale vždyť", "tak" a podobně.

Mohu napsat, proč to nefunguje u mě. Ze své zkušenosti pak získávám dojem, že to nefunguje ani ve společnosti. Ty nekonečné argumentace, které jsou k ničemu, protože ani jedna strana v zásadě není ochotná změnit stanovisko.

Uvádění konkrétního důvodu totiž naznačuje, že za určitých okolností by mi nevadil. Což třeba v mém případě (zatím) neplatí. Já osobně jsem normální nekomplikovaný xenofob a islám je cizí, ženy v kápích mi připomínají jezinky a celkově z toho mám "špatný pocit". Léčba vystavováním objektu hrůzy nepomáhá, ověřeno v praxi. Asi mě v minulým životě ukamenovali. Racionalizace přes lidská práva, kolektivismus nebo logické chyby v Mohamedově učení mi nepomáhají, protože nereflektují skutečný důvod mé averze. Ne, že bych při spatření ženy v šátku ztrácel kontrolu nad svými svěrači, ale nadšení, nebo alespoň milosrdná lhostejnost se také nekonají.

Ale i jestli nevidíte, že byste měl takovýhle "důvod" averze, přesto asi máte zkušenost, že v argumentační bitvě na internetu nemáte šanci přesvědčit nějakého vítače, tak jako on nemá šanci přesvědčit vás. Proto jsou ty argumenty k ničemu a stačilo by "nechci".

J. Jurax 24.5.2017 17:55

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Ano.

Nicméně pokud jde o islám semtam argumentík nezaškodí - může i zabrat, není-li špína už příliš zažraná :-)

J. Anděl 24.5.2017 18:25

Může. Nebo někdy je to alespoň zábava.

J. Anděl 24.5.2017 13:16

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Nebo: chci to já a nepotřebuju to zdůvodňovat. Což je jen jiná formulace toho výše, která se obejde bez bohů.

R. Sorge 24.5.2017 13:18

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

To jsem nepochopil. Racionálně nemám rád žádnou kolektivistickou ideologii, mj. i islám.

P. Zinga 24.5.2017 13:22

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

Pane Anděl, mě je Islám u pr.ele, zrovna tak jako ostatná náboženství. Já jen nechci, aby mi kafraly do života. A k tomu má největší sklony právě Islám, to je ten racionální důvod. Stačí?

P. Aron 24.5.2017 13:26

Re: K teroristickému útoku v Británii snad jen toto

K racionálnímu zdůvodnění proč nemám rád islám mi stačí přečíst si Korán. A nejde o pocity,ale jasně formulované súry o zabíjení nevěrců, bití žen atd.