22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Výročí klidné, bez velkých výstřelků

Letošní říjnová metalizace se na Hradě obešla bez většího vzrušení. Předcházela obvyklá strkanice typu pozvali – nepozvali, a pudu – nepudu a když se pak premiér Petr Fiala rozhodl že půjde, pokračovalo to má jít – nemá jít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Novotny 30.10.2022 20:00

Já tedy jzykem jsem daleko menší hotentot než někteří zdejší vlastenci, jen z technických důvodů dělám preklepy. Jinak ale je to jako před pár týdny. Prostě lidí, kteří nežili delší dobu někde v zahraničí určitým věcem nerozumí, sice ti chytřejší si to uvědomují, ale tím min to chtějí prispustit.

S. Lazárek 30.10.2022 20:03

Já se nejvíc těším na to až bude generálovi vyčítat členství v KSČ a u jakési české obdoby GRU.

P. Boleloucký 30.10.2022 20:07

Na to má lidi tupo. Jednoduché.

S. Lazárek 30.10.2022 20:09

A na tu jeho husákovštinu se závěrečnou fistulí taky? Už se těším.

J. Václavíková 30.10.2022 20:12

;-D;-D;-D;-D;-D;-D

M. Ilsner 30.10.2022 20:13

zhovadilec boleloucký se těší nejvíc

J. Kombercová 30.10.2022 20:18

Jak to tady melete pořád dokola, tam mě to nakonec také zaujalo. Jak je možné, že obvykle píšete bez diakritiky a s překlepy a najednou napíšete text bez chyby? Že když to jde jednou (dneska dvakrát), proč ne pořád?

U paní Hájkové bezchybný text znamenal, že ho opajcla, aniž by udala autora.

Vlastně by mi to bylo fuk, ale protože tu probíráte také různá soukromá témata, tak jsem se zeptala, aby náhodou řeč nestála.

R. Nešpůrek 30.10.2022 20:28

A ten první “vzorek” jsou samá souvětí, rozvité věty, samé čárky ...

Já jsem za to upozornění vyfasoval “blb” a “fígl”. Uvidíme, jak dopadnete vy.

Ale nikdo to ještě neobjasnil. ;-)

R. Nešpůrek 30.10.2022 20:31

... fízl ... ;-D Ty automatické opravy ...

P. Boleloucký 30.10.2022 19:58

Kdo pojede v rámci Dušiček na hrob, zajistěte si nějakým způsobem svíčky. Jsou drahé a nedostatek. Prodavačka prohlásila, že se vše lifruje do zahraničí.;-D

L. Kolman 30.10.2022 19:56

"Osobně si myslím, že dnešní davová psychóza - máme-li to tak nazvat - vznikla odstupem od duchovních a morálně společenských hodnot.

Ne nadarmo platí jedno moudro: "Chceme-li změnit svět, musíme nejprve změnit myšlení lidí". Bohužel v případě stavu dnešního liberálně-demokratického světa se toho dosáhlo. Klasické hodnoty liberalismu "svoboda a projev každého člena společnosti" se mění na "svoboda a projev každého člena společnosti bude zachována jen těm, kteří "správně" chápou tyto hodnoty dle toho, jak jsou jim tyto hodnoty námi interpretovány". Někdo se prostě ujmul práva nediskutovatelné hodnoty určovat svým hlasem.

A v jakékoliv společnosti, kde se počne rodit stav zvýšeného a mnohdy vůbec nezaslouženého osobního příjmu právě za naplnění podmínky "musíš s námi ale souhlasit", vždy počne růst třída, která bude podporovat cokoliv vyhlášeného, jen a jen právě z důvodu, aby o svůj vyšší příjem a tím i jakési elitnější postavení postavení ve společnosti nepřišla. Snad jen ti, kteří skutečně něco umí, kteří skutečně vytváří svou prací hodnoty a navíc jsou schopni nabývat na tomto základu i zasloužený vyšší příjem, ti jediní jsou schopni se vyjadřovat a chovat nezávisle. Pochopitelně do té doby, dokud se nestanou "trnem v očích" nejen u těch, jež si přivlastnili právo hlásat význam nediskutovatelných hodnot svými slovy, ale stále více u těch, kteří svou prací hodnoty nejsou schopni ani tvořit, ač jsou vysoce za tuto práci jako umělé nástroje odměňování. V jejich loajalitě předepsanému je žene jen obava o vznik možných změn, které by je mohly o takové postavení (mnohdy i velmi pohodlné) ve společnosti připravit"..... /J. S./

V. Zadák 30.10.2022 19:53

Babiš je šašo.

Jeho kandidatura prospěje soudruhu NATO generálovi.

P. Boublíková 30.10.2022 19:56

Njn, míchání karet se nekoná, platí původní modely.

M. Kolář 30.10.2022 19:59

Škoda, prezidentská volba by si zasloužila kultivovaný průběh.. Babiš z toho udělá hnojník..

P. Boublíková 30.10.2022 20:02

To je docela možné, protože na Babiše už byl patrně všechen hnůj vytažen - takže teď bude Babiš vytahovat hnůj na ostatní kandidáty. Hromadná karma nebo co ;-D

M. Kolář 30.10.2022 20:05

Na Babiše nemusí nikdo nic vytahovat, ten si veze svůj vlastní hnůj kam se vrtne..

V. Mokrý 30.10.2022 20:04

To by se média, musela o to snažit.

R. Toman 30.10.2022 19:59

Aspoň se ta kampaň trochu osvěží, už to bylo v podstatě nudné.

S. Lazárek 30.10.2022 20:00

Osvěžení? Hmm...

M. Ilsner 30.10.2022 20:06

pan toman se osvježuje hnojem ;-D

R. Toman 30.10.2022 20:17

Tak já se osvježuju pivem, pokud z vlastní zkušenosti doporučujete hnůj, tak to někdy zkusím.

R. Toman 30.10.2022 20:07

Určitě, souboj elitního komunistického estébáka s elitním komunistickým rozvědčíkem. Tedy Bureš kontra Pávek, kdo to má ?, jak říkal Jirka Paroubek.

S. Lazárek 30.10.2022 20:10

Tak jo, proti gustu žádnej dišputát.

P. Odložil 30.10.2022 19:49

Fiala není sice můj premiér, takže je to celkem fuk, ale jak mu to nandal jeho poradní ekonomové z NERV, to si asi za klobouček nedá ?!!

Pořád jsem jim říkal ....vemte si do vlády nějakého ekonoma .....depáááá.

M. Kolář 30.10.2022 19:53

Kdybyste nerozuměl pouze jednomu velkému nic, napsal byste i v čem konkrétně.. Ale to prostě nedokážete..

P. Odložil 30.10.2022 19:55

najděte si to v tisku, to snad zvládnete ??

R. Nešpůrek 30.10.2022 19:55

No, tak to by byl dost ďábelský plán. A možná, že i reálně uskutečnitelný.

Volba Babiše proti Fialovi ... Ďábelské. ;-)

M. Kolář 30.10.2022 19:48

Rozhodnutí Babiše kandidovat na prezidenta je zprávou dobrou i špatnou.. Dobrou v tom, že za ANO nikdo prezidentem nebude, špatnou v tom, že naděje na konečně kultivovaný průběh prezidentské volby je zmařena..

Pokud jde o samotné kandidáty, je to dobrá zpráva pro Petra Pavla, jehož šance to výrazně zvyšuje, a spíše lehce špatná zpráva pro kandidáty jako Danuše Nerudová a pod.. A hodně špatná zpráva třeba pro Středulu, apod..

Ovšem to je jistě současná optika, je to velmi otevřené..

P. Odložil 30.10.2022 19:46

Pokud neodvolá Fialu ještě Zeman, pak to jistě udělá Andrej. Ten dobře ví, jak je psaná česká Ústava ...aha.

M. Kolář 30.10.2022 19:50

Nemá takovou kompetenci. A zrušil by to i Ústavní soud..