21.9.2023 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

Vlády, nechte lidi spořit. Rovný důchod vede lidi do bídy

Jedině tím, že budou moci investovat na kapitálovém trhu a stát je v tom podpoří, se vymaní ze závislosti na politické garnituře a jejich momentálních rozmarech. Vždyť když se podíváme na to, jak se tu v posledních dvaceti letech vexlovalo s penzemi, přepadá většinu z nás zoufalství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 25.5.2023 22:39

Jednotlivé ukrajinské orgány se nemohou shodnout, zda už ofenzíva začala. ;-D

V. Sember 25.5.2023 22:20

Vzkaz pro soudruha POdložila z Forejtovny:

Byt, do kterého jsem se s rodinou nastěhoval v dubnu 1990, byl v paneláku, tedy v králíkárně, jak tomu říkal Václav Havel. Tyhle panelové domy, které stavěli tvoji komunisti, byly skutečně králíkárny. Obyvatelné jen s velkým úsilím. V dubnu 1990 už ale komunisti u moci nebyli.

Vzpomínám si, jak jsme usedli k první vánoční večeři v novém bytě a najednou začal nad námi říhat soused. Pak ještě něco vykřikoval. V té králíkárně, kterou pro nás vybudovali tvoji soudruzi, bylo z okolních bytů slyšet skoro všechno.

To už je ale pryč. Před asi deseti lety došlo k obrovské rekonstrukci, jejímž výsledkem se z králíkáren staly domy a byty, ve kterých mohli lidé kultivovaně žít. S tím už neměli tvoji komunisti nic společného.

Značnou část Nových Butovic dnes tvoří budovy, které byly postaveny dlouho po pádu tvých komunistů. Nejsou z panelů – byl použit úplně jiný a mnohem kvalitnější stavební materiál. Nedaleko Nových Butovic směrem do centra Prahy se dokončuje velmi luxusní čtvrť Waltrovka. Ani s tím samozřejmě nemají tvoji komunisti nic společného.

Pochop soudruhu, že neustále žiješ v jakési bublině, která už dávno neexistuje.

Z. Linda 25.5.2023 22:29

Pane a vy jste ten byt přijal? Od těch jeho komunistů? Tenkrát jste ještě nebyl neochvějným bojovníkem proti komárům. Ostatně, kolik jste jich vy a vaše manželka měli v rozvětveném příbuzenstvu? Počítejte i pionýry a disidenty, všichni spolupracovali.

L. Novák 25.5.2023 22:36

Běž se picnout, šašku ;-O ruskej komunistickej! Rv!!

V. Sember 25.5.2023 22:37

Co to meleleš. Ten byt jsem dostal od Akademie věd, protože jsem byl přijat do pracovního poměru v jedné z jejich institucí. Nemohl jsem bydlet pod mostem. To snad dá rozum. Za ten byt však nemohu být vděčný komunistům, ale vědecké obci, v níž se moc komunistů nevyskytovalo. Soudruhu Lindo, seš dotěrnej jak starý bolševik. Stejně jako POdložil z Forejtovny, Pávek a další ze zde nakumulovaných bolševiků. Ty si fakt myslíš, že můžeš i nadále slušné lidi buzerovat a urážet? Tvoje doba už dávno skončila.

L. Novák 25.5.2023 22:42

To jsou komouši, kteří měli za totality výhody, o které po roce 1989 přišli. Teď už jim nezbývá, než prudit a nasírat lidi... Než natáhnou bačkory. :-P

Celou dobu vlády měli komunisti v zestátněném vlastnictví všeho nedostatek, který byl důsledkem jejich hlouposti a nefunkčního ekonomického modelu hospodářství. "Řešili" problémy, které sami svou hloupostí vyvolali... ;-D

V. Sember 25.5.2023 22:43

A ještě tohle: S komunisty jsem nespolupracoval a nevím o nikom z mého příbuzenstva, kdo by tak činil. Je jednoduché obviňovat všechny, včetně disidentů atd., že spolupracovali s komunisty. Je to nesmysl a lež. Narodili jsme se do komunistické reality a každý se s tím vypořádal, jak mohl. Že se tím teď ohánějí staří komunisti, jde zcela příznačné. Ničím jiným se ohánět nemůžou.

J. Stárek 25.5.2023 23:42

Nestarej se o druhý, starej se o sebe.

E. Novotny 25.5.2023 22:39

Panu Odlozilovi neni nutno vysvetlovat kde bydis, ani soucasne, ani v minulosti. Jednak typ komunisticke zrudy pouzuje proti Tobe vsechno at uz taha z jakehokoliv rukavu. To je typek, jemuz se hodi do boje cokoliv. Uz jen to, ze treba zijes.

K tomu, protoze to s tim souvisi, bych chtela poznamenat jeste neco.

Pan Divis tu psal o devadestkach, ale nemyslim, ze to byla nejlepsi era v ceske historii, svym zpuvobem byla niciva.

P. Diviš 25.5.2023 23:38

Já jsem nenapsal, že to byla nejlepší éra, to konec konců nebyl ani rok 1968 před okupací, jen že člověk mohl mít dojem, že se věci obrací k lepšímu. A ten dojem mi teď chybí, spíš jde o přesný opak. Sere se to ...

V. Zadák 25.5.2023 22:20

Na Ukrajině každá ozbrojená či výzvědná složka si dělá co chce a Komik je jim dobrý pouze na shánění peněz a zbraní.

Už to tak vypadá.

L. Novák 25.5.2023 22:00

„Červená čára překročena.“ Němci provedli razii u aktivistů Poslední generace (24. května) :-) R^

Německá policie ve středu v několika spolkových zemích provedla razie u členů klimatického hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Státní zastupitelství uvedlo, že domovní prohlídky jsou součástí vyšetřování sedmi lidí, kteří čelí obviněním ze založení a podpory organizované zločinecké skupiny.

Hnutí se proti domovním prohlídkám ostře ohradilo a uvedlo, že žádné zločiny nepáchá, naopak se staví za životy všech lidí. Podporu aktivistům vyslovily mimo jiné ekologické uskupení Greenpeace a také postkomunistická Levice.

Naopak spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová razie hájila. „Červená čára v právním státě je vždy jasná, legitimní protest končí tam, kde začínají trestné činy a kde jsou porušována práva ostatních,“ řekla. Dodala, že pokud se červená čára překročí, policie musí jednat.

Klimatické hnutí v posledních týdnech vystupňovalo blokády silnic a další nátlakové akce, jimiž se snaží politické představitele a úřady přinutit k důraznějšímu boji proti globálnímu oteplování. Radikální akce aktivistů, které vyžadují doprovodné nasazení stovek policistů, však vyvolávají rozporuplné reakce veřejnosti i politiků. ...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-policie-razie-letzte-generation-posledni-generace.A230524_151756_zahranicni_kha

J. Farda 25.5.2023 21:55

Ruský prezident Vladimir Putin je na seznamu cílů, které chceme zlikvidovat, úplně první, přiznala ukrajinská tajná služba. Moskva reagovala pohoršeně a zopakovala tezi, že invaze na Ukrajinu je oprávněná. Znovu se přitom rozvířily spekulace o tom, kdo může za nedávný útok dronu na Kreml.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-putin-atentat-prigozin-cil-kreml-vojenska-rozvedka-the-new-york-times-valka-ukrajina.A230525_191415_zahranicni_jhr

Taková teroristická sprostota - účelem zahájení SpecVojOper přeci bylo přivézt desantem přes Hostomel pozvání Zelenského do Kremlu k Vožďovi na potlach u kafe - a nevyslyšení Rusové vytrvale posílají na Kijev pozdravné brizantně třeskuté holubičky slovansky bratrské lásky - a takhle se jim ti banderosatano odvděčují za prokazovanou dobrotu? To svět, co světem stojí, ještě neviděl! :-(Rv

J. Matuška 25.5.2023 21:52

Chceme zabít Putina, přiznala se sama vojenská rozvědka Ukrajiny

J. Václavíková 25.5.2023 21:53

No a?

E. Novotny 25.5.2023 21:54

Uz aby.

L. Kolman 25.5.2023 21:39

Vzpoura Rijádu proti USA: Saúdové podali oficiální přihlášku do ŠOS a BRICS. Arabský svět se obrací na Východ. USA a NATO jako kulhající válečná kobyla. Uzavřou Arabové raději spojenectví s Ruskem a Čínou?

Změna orientace arabského ropného království dokumentuje blížící se konec amerického panství (nejen) na Blízkém východě. V březnu a dubnu podniklo Saúdskoarabské království několik přelomových kroků, aby překonalo systém staleté anglosaské nadvlády nad jeho politikou: Podalo vládou schválené oficiální přihlášky ke vstupu do ŠOS (Šanghajská Organizace pro Spolupráci) a BRICS. Prolomilo tak princip „rozděl a panuj“, který na ně uplatňovali Anglosasové, protože se za pomoci čínského zprostředkování usmířilo s Íránem a zastavilo válku v Jemenu. K tomu uznalo Asadovu vládu v Damašku a zajistilo jí podporu ostatních arabských států, čímž zcela delegitimizovalo přítomnost amerických vojsk v Sýrii. V rámci OPEC Saúdové navíc souhlasili s dalším snížením těžby ropy, což podle Washingtonu podkopalo snahy Západu o blokádu Ruska.

V. Pavelka 25.5.2023 21:54

Izrael ? to bude mít blbé ..

H. Lukešová 25.5.2023 22:12

No jak se to vezme. Vrabci cvrlikali o tajných schůzkách mezi saudskými a izraelskými politiky za účelem normalizace vzájemných vztahů. Sice Saudové zatím podmiňují pokrok s Izraelem pokrokem v izraelsko-palestinském jednání, ale ani nikdo nečekal uzavření Abrahamovských dohod z roku 2020. Uvidíme.

Nejdůležitější je, že se v Izraeli podařilo přijmout rozpočet, že vláda vydržela, že se Netanjahu dohodl s Ben Gvirem i haredskými stranami, reforma soudnictví se vrátí na plénum později.

E. Novotny 25.5.2023 21:16

Nedovedete si mozna (nekteri z Vas) predstavit, jaky to byl air tesne pred vjezdem ruskych tanku - zejmena pro nas teenagery. Mozna to byla nejstastnejsi era nasich zivotu. O to horsi bylo videt pak ty tanky hucet nasim mestem.

E. Novotny 25.5.2023 21:26

Nikdy na ten sok nezapomenu. Budil m mne muj tatinek a varoval mne, nechod radeji vubec ven. Sla jsem ven. Lidi v tramvajich breceli. Kolem nich hucely ty kretenske obludy a bylo po vsem.

Nemuzu rict ze nenavist by byla moji typickou vlastnosti, ale Rusaci, nenavidim vas i kdyz vim ze kazdy zVas za to nemuze.

P. Diviš 25.5.2023 21:30

Mají u mne za to černou tečku. Ani ne tak jednotlivci (ti jak kdo), jako stát, Rusko, právní nástupce SSSR.

V. Pavelka 25.5.2023 21:41

Kdyby jsi byl Rusko , potrhlej Diviš ? tak bys všechno rozdal USArmy a Bruselu a odstěhoval se za Moskvu ? Že ty Gumo !?

V. Sember 25.5.2023 22:48

Koukám, že už ti též začíná šplouchat na maják. Vy komouši jste nechutná havěť, která, když ji někdo šlápne na kuří oko, začne hystericky blekotat nějaké nesmysly.

V. Pavelka 25.5.2023 21:47

Ještě že jsme neměli ve vládě nějakého ? Mobilizačního hrdinu , jako Ukrajinci ? Z hradčan a Stareho města by ted bylo panelové sídliště !?

Z. Linda 25.5.2023 22:12

No madam tu dobu viděla většina lidí trochu jinak, vždyť nám přijeli zachránit socialismus s lidskou tváří.

L. Novák 25.5.2023 21:27

Dnes se tady nahromadili spíš vítači... ;-D Tehdy sice v mladistvém věku, ale později se dali ke kolaborantům a komunistický SSSR oplakávají dodnes, šmejdi...

V. Pavelka 25.5.2023 21:53

Americké děti květin , taky zvadli ,a šli dělat byznys , To je normální vývoj ! Ale Soroš svinárny, Neziskového převracení světa a ničení normána , Je velké darebáctví !!EU Za to musí někdo zaplatit !§

P. Diviš 25.5.2023 21:28

Jestli jde o rok 1968, tak dovedu, když zavzpomínám.

Ale dobré vzpomínky mám i na "devadesátky". Člověk mohl mít, přes všechny průsery a nedodělky, pocit, že se věci nějak hýbou k lepšímu. Ten mi teď trochu chybí.

O. Vorálek 25.5.2023 21:28

A co teprv před vjezdem tanků ukrajinských.