12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

Vina nevinných

Je to až kupodivu, kolik nevinných se motá kolem jedné očividné všivárny. I ledabylý čtenář novin ví, že se připravuje rozšíření letiště v Ruzyni a že nová přistávací dráha spolkne velkou plochu půdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
briza 9.11.2005 9:16

Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

Privatizace zisku a socializace ztrat je pruvodnim jevem celeho polistopadoveho vyvoje nikoliv specifikem socialistu (aniz bych to co predvadeji chtel obhajovat). Staci se podivat co vsechno skoncilo v Konsolidacni agenture.
huhu 9.11.2005 9:24

Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

KOnsolidační agentura a privatizace by mělo být pouze přechodný jev. Pokud se rozděluje státní majetek, vždy se někdo přicucne. Ale levice chce držet státní majetek a hospodaření jako trvalý jev...
briza 9.11.2005 9:33

Re: Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

"Socani to předvádějí nejen s pozemky, Unipetrolem či Čepro." "Ale levice chce držet státní majetek" ... trochu protimluva ne?
huhu 9.11.2005 10:20

Re: Re: Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

proč, kde ? ..nejen, ale i...není protimluv. Jo a kde jsou ty stamiliardy ze socanské privatizace posledních 7 let ?
mlok 9.11.2005 11:03

Re: Re: Re: Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

prozrali je volici
kanadan 9.11.2005 7:49

spatny pohled

pane Astone, mate ponekud spatny pohled. Spekulace s pozemky je naprosto legitimni. Pokud nekdo za to muze, ze cena vybehne nahoru je to sprava letiste nebo vlada ( kdokoliv kdo odpovida za rozhodnuti o rozsireni letiste) Tito lide meli pro letiste odkoupit pozemky ( nebo alespon opce na ne ) pred tim, nez bylo uverejneno rozhodnuti, ze se letiste bude rozsirovat.
Andy 9.11.2005 8:05

Re: spatny pohled

nemáte tak docela pravdu. Problém byl se zvláštním režimem při příležitosti tzv. restituční tečky, kdy 7. června 2005 ve vší tichosti přijalo Prezidium Pozemkového fondu v čele s ministrem zemědělství Petrem Zgarbou ojedinělé pravidlo: vrátíme pozemky všem, kteří nás žalují. Platilo do konce června. O přelomovém rozhodnutí, které fond nazval "zvláštní režim", však vědělo jen pár lidí. A právě ti lidé skoupili například zmíněné pozemky, s odhadní cenou v řádech desítek haléřů až korun za metr čtvereční. Rozebrány byly pozemky pod sjezdovkami, u dálnic, rozšiřující zony měst pro stavby atd. Nešlo o klasické spekulace s pozemky. Vy to možná v Kanadě nemáte, ale tady tu tradici zavedli po Bílé hoře a je to prachsprostá zlodějna, na ministerstvu zemědělství zdaleka ne první. Informace k problému jsou velmi zajímavé, ale v našem Bělorusku odsouzené k ukrytí v trezorech.
jeff 9.11.2005 8:31

Re: Re: spatny pohled

A není naprosto uklidňující, že Zgarba, který „políčka“ osobně přihrál svému kámošovi je volebním lídrem socanů, že Paroubek, který nad ním drží ochrannou ruku je v průzkumech jeden z nejdůvěryhodnějších politiků, že v televizi opět spatříte usměvavé tváře starých známých socanských šíbrů Brožíka a Machovce, kteří, neviňátka ubohá,   na tom mafiánském fondu by snad měli nést nějakou zodpovědnost ?
johanka from Baskervil 9.11.2005 9:49

Re: Re: spatny pohled

proste všiváci na lukrativních místech se předváděj. Politici, místo aby jejich zájem byl obecný vzestup národa si z toho dělají trampolínu pro zapomění na svou přízemní zakrnělost. Jak si vyskakujou , myslej, že si při tom můžou pískat.Ovšem je to blbá hračka.
huhu 9.11.2005 8:53

Re: spatny pohled

Kanaďane, asi neznáte konkrétní případ. Pozemky v Ruzyni byly státní, že tam bude státní letiště stavět runway se vědělo. Ta "spekulace" spočívala v tom, že PF vydal zdarma pozemek pro runway soukromé firmě jako náhradu za jiný (někde kde je za babku) a ted bude tenhle svůj pozemek pro runway kupovat za hodně zpět. Je tohle spekulace nebo podvod ?
johanka from Baskervil 9.11.2005 9:56

Re: Re: spatny pohled

kdybych byla vulgární řekla bych něco o vyč*ran*sti. Jestli jde o takzvanou šedou zónu, je to spekulace.
Jestli jsou v legislativě zakotveny a vyspecifikovány aykovéto machinace jako protizákonné je to jasné ni???
huhu 9.11.2005 10:26

Re: Re: Re: spatny pohled

no tohle je jednoznačně špatné hospodaření se svěřeným majetkem, nemyslíte ?
IBN 9.11.2005 7:49

A pak, ze uz neni co rozkradat!

Soucasni pani uz melou z posledniho a chteji- li statu neco ukrast, musi to nejdriv sebrat svym spoluobcanum, pote to prevest na stat a teprve potom jej podojit.
 
Tohle nevypada dobre, tady jsou moznosti temer neomezene. Bezzuby stat, ktery sam sebe vybizi k darovani zdravych organu stoji za h*vno, tak jako jeho predstavitele (cti vlastnici).
Jiří 9.11.2005 7:33

nic nového pod českým sluncem

pPkud jde o peníze a majetek, jdou všechny zábrany stranou a vždy jsou průšvihy iniciovány z nejvyšších míst. Kšefty s topnými  oleji byly posvěceny náměstkem ministra za ODS Klakem. Podvody s likvidací družstev a okrádání oprávněných osob, byly iniciované ministerstvem zemědělství za panování J.Luxe blahé paměti. A připravený zákon, který má umožnit definitivní okradení majitelů půdy tím, že na půdě budou smět hospodařit pouze osoby se zemědělským vzděláním je zase z dílny ČSSD. S pozemky kšeftují úředníci a vedení Pozemkového fondu od jeho založení. To také bylo jejich cílem, i když pro veřejnost se musela dát přijatelnější legenda. Takže dnešní humbuk je pouze divadlo nebo je vyvolán někým, kdo se k pozemkům nedostal i když chtěl. 
huhu 9.11.2005 9:16

Re: nic nového pod českým sluncem

podvody s lehkými topnými oleji byly na základě toho, že byla stanovena jiná daň pro automobilní naftu a topení. Tyhle vyjímky ODS vždy odmítala, na vyjímky (topení, zemědělská nafta atd.) vždy tlačila levice vč. KDU.
Ladislav N. 9.11.2005 9:26

Re: Re: (Huhu) nic nového pod českým sluncem

Když si vzpomenu na Jana Klaka (ODS), náměstka min. financí Kočárníka pro nepřímé daně, jak ty blbé předpisy sám obhajoval i před TV kamerami, protože je i navrhoval, tak mám dojem, že vy (Huhu) a) buď o problematice nic nevíte (a obhajujete slepě ODS), a nebo víte, a pak jste sprostý lhář a tlučhuba (a slepě obhajujete ODS :)...
onlooker 9.11.2005 9:45

Re: Re: nic nového pod českým sluncem

Stačí si najít stará vydání Českého deníku z devadesátých let a celá záležitost LTO ( a pomalé reakce, případně nic neřešicí změny vyhlášek z dílny ministerstva financí - v rukou ODS) je poměrně průhledná.
Huhu je dost mimo mísu nebo je jednostranně zaujatý.
Kajan 9.11.2005 7:18

Astone, Vy jste nějak přesedlal! Že by to mělo nějakou souvislost s novým, medrozeleným image, Vašeho diskuzního serveru? No, každopádně gratuluji! Dzp.

Andy 9.11.2005 7:23

Re: Astone, Vy jste nějak přesedlal! Že by to mělo nějakou souvislost s novým, medrozeleným image, Vašeho diskuzního serveru? No, každopádně gratuluji! Dzp.

nedělejte si plané naděje, Kajane, to je buď vějička pro konzervativní, pravicové diskutéry, aby nedezertovali a traffic se nesnížil, nebo je Aston opravdu NEZÁVISLÝ NOVINÁŘ:)))
huhu 9.11.2005 9:18

Re: Re: Astone, Vy jste nějak přesedlal! Že by to mělo nějakou souvislost s novým, medrozeleným image, Vašeho diskuzního serveru? No, každopádně gratuluji! Dzp.

"pravdaláska" splihla, fouká jiný vítr..snad i příznivým směrem...
Béda 9.11.2005 10:04

Kajane,

nevyhovující stav zdejšího diskuzního serveru je určitě dán především skutečností, že ho neprogramuje von Hayek.
Andy 9.11.2005 6:58

no, že se rozčilujete:/

aféra přijde, pobyde pár minut a odejde ke svým bratrům a sestrám, dálnicím a Unipetrolům, Čeprům a zemědělským podnikům bývalého ministra, Indoši a třeba i tývý Nova. Škoda slov.
Rpuť 9.11.2005 6:19

Rpuťova Bobří teorie

Čím klidnější je hladina politikova resortu, tím více se toho skrývá pod ní.   Mezi nejdůležitější schopnosti bobrů patří umění žasnout. Bobr stojí po kolena v blátě a udiven se táže: „Kde by se tu vzal bobr? Vy nějakého vidíte?“
loula 9.11.2005 6:09

Zajímavá byla informce

včera v televizních novinách, kde jeden z funkcionářů Fondu bez obalu řekl, že jde o praxi provozovanou minimálně od roku 1993. Čili Fond je státní instituce zřízená za účele tunelování státního majetku, jinak si tuto informaci vysvětlit nedovedu.
rime 9.11.2005 13:30

Re: Zajímavá byla informce

myslim ze jste to pochopil uplne presne
herdekbabka 9.11.2005 23:55

Re: Zajímavá byla informce- mno zajímavé je že mluvil v jednotném čísle, pokud vím,

tak většina fondů je vyčištěná a dokonce líp než ten fond dětí - majetek - původně hodnoty nesmírné se jaksi taksi rozplynul ....
Daniel 9.11.2005 2:53

A za Pentu "kopou" bývalý náměstci a odvolaný ředitel letiště Praha

Zkusme zjistit, kde je bývalý obchodní náměstek generálního ředitele a také v nedaleké minulosti odvolaný generální ředitel letiště Praha. Budeme se divit, že prý v řadách "významného podnikatelského subjektu" ? A kdo je významný "podnikatelský subjekt" ? Nic proti spekulacím a spekulantům - někdy vyhrají, jindy prohrají, ale když zaměstnají bývalé vrcholové managery firmy s těmi nejintimnějšími informacemi o strategických záměrech jejich bývalého chlebodárce ( mimochodem státní podnik, kde měli ze státních peněz - tedy z peněz daňových poplatníků - statisícové měsíční platy ), je otázkou, kdo je ten " Černý Petr ". Určitě ne "spekulující firma" .
Osoba neznalá 9.11.2005 1:13

výsledek je trapný: pozemky jsou v rukou spekulantů

"Výsledek je trapný: pozemky jsou v rukou spekulantů", píše se v úvodníku.
Asi mi zase něco uniklo. Já jsem z běžného prolétnutí tisku (a internetu) získal dojem, že ty "letištní" pozemky jsou nyní v majetku těch, kteří se mnohem a mnohem častěji, než slovem spekulanti, nazývají slovy "významné podnikatelské subjekty"¨nebo také "nejsilnější kapitálové skupiny" a podobně.
Jak se v tom pak mohu vyznat. Mám napříště pod těmi víceslovnými pojmy číst už jenom jednoduché spekulanti? Mám napříště předpokládat, že finanční síla takových skupin nevzniká jinak, než podobnými nepříliš košer spekulacemi?
fotr 9.11.2005 0:53

---------

A co má být? Je stavba dálnice stavbou ve veřejném zájmu? Je. Tedy nedohodne-li se stát-investor s novými majiteli (zdůrazňuji slovo NOVÝMI), dojde k vyvlastnění - tedy nucenému odkupu za přiměřenou cenu. A co je přiměřená cena u takto nově zakoupených pozemků? Přeci cena nákupní + % úroků za dobu, kdy měli v pozecích uloženy peníze, které nemohli zhodnotit jinak. Cokoli jiného by bylo nejen nemorální, ale i protizákonné. Samozřejmě něco jiného je nucený výkup pozemků, budov atd. v případě, že pro majitele mají i jinou hodnotu. Bydlí a hospodaří zrovna zde, a vyvlastnění pro něj není jen pohyb peněz na účtu. V obopu případech musí být náhrada PŘIMĚŘENÁ.
wer 9.11.2005 1:02

Re: ---------

Nespletl jste si diskuzi?