22.9.2021 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

Velký problém na Karvinsku

K panice nejsou důvody, v podstatě se nic neděje, nakažený není nikdo a když, tak bezpříznakově, ale nedá se vyloučit, že celé Karvinsko uvázne v karanténě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Chrapek 6.7.2020 6:05

A jaké varianty jsou na stole?

1) Ihned po prvním nebo max. pátém pozitivně testovaném podnik uzavřít. Všechny poslat domů do karantény a vyplatit (stát nebo firma?)

1a) plnou mzdu

1b) 60% mzdy

2) Zkoušet čekat, jestli se to nějak samo nevyřeší a až se to rozjede tak jako bod 1)

3) Nechat to osudu a nedělat nic, resp. léčit až ty s těžkým průběhem.

P. Jirkovský 6.7.2020 6:07

A kde je ten stůl?

E. Chrapek 6.7.2020 6:09

P.S.: Pokud se bude aplikovat verze 1), tak se nám tu rozšíří taková nepěkná věc - podobných firem začne přibývat a ekonomika padne.

L. Černín 6.7.2020 5:59

Poté, co Babiš prohlásil, že nikdy nevezmou nějakou oblast do karantény, by mu příliš nepomohlo, kdyby Karvinsko do karantény vzali. Do voleb už navíc zbývají jen 3 měsíce (Babišovci získali v Karviné před 3 lety 38 %, ČSSD 10 %), a horníci chtějí jet na dovolenou, což jistě udělají, protože každý se chce instinktivně dostat ze zamořené oblasti do oblasti nezamořené.

R. Franz 6.7.2020 5:47

Karviná a Čapí hnízdo-co je spojuje? Babiš hraje v obou na cizinu betla (jsme na tom jako země zle), proto Karvinsko neuzavře. Že lidi nemusí vycestovat je mu jedno. Doma pak hraje na všechny durcha. Tedy na Karvinsku mám vše pod kontrolou, blbnou jenom v zahraničí. Podobně se choval i při podfuku s Čapákem. Na EU hrál malou začínající firmu (betla-žebrotu) a doma pak durcha (Velkého bratra, co ty peníze narval do svého již tehdy megapodniku.

H. Kotaz 6.7.2020 6:09

Ty že umíš mariáš ?

Kibic, drž klapajznu, než tě přes ní majznu.

O. Uživatel 6.7.2020 6:25

Uživatel požádal o vymazání
P. Kmoníček 6.7.2020 7:32

Agrofert přece není jeho, jen mu posílá z lásky miliony korunek. A navíc, kdyby ho epidemiologové a další havěť poslechli, tak už je dávno po epidemii. To je jasné, ale pochopilo to jen cca 30% mamlasů.

J. Strakoš 6.7.2020 5:27

Pochybuji, že by současná situace s koronavirem na Karvinsky přinesla nějaké změny při volbách. Maximálně se vymění hygienici (viz neshody ohledně použitých testů), ale jinak to spíše bude bráno jako sezónní chřipka, ze které také neviníte vládu.

A z principu bude Karvinsko prvím z mnoha ohnisek, které budou postupně vznikat a zanikat a opravdu se s tím nebude dát moc dělat a je třeba si to přiznat. Buď budeme pokračovat v karanténách, zákazu cestování, hospod a spol. čímž zabijeme ekonomiku a virus jen oslabíme nebo věcem necháme volný průběh a šlápneme na brzdu až v okamžiku, kdy bude hrozit saturace nemocnic.

R. Franz 6.7.2020 5:12

Co takhle za Karvinsko potrestat všechny. Kdyby vláda vyhlásila lokální ohnisko (jeden za všechny) a Karvinsku pak pomohla (všichni za jednoho), nevznikl by zahraniční problém. Jenže vládě nejde o nějaké Karvinsko, jde o to přenést chorobu, kterou šíří Anděl Hrabiš, a které se v Evropě říká střet zájmů, na celou populaci.

R. Franz 6.7.2020 5:00

Tu doktrínu "si Karvinska nevšímat" vymyslel kdo? Mediální mágové Anděla Hrabiše, kteří tak ve chvíli, kdy jeho vláda selhala, hledajíi falešného, anonymního zlořáda? Pak je to ale pan Nikdo! Prostě nikdo takový neexistuje. A toho pana Nikdo znají na čtyřce u Vacátka moc dobře. Tak s ním Astone nestraš lidi.

R. Franz 6.7.2020 4:48

Mistrovské dílo demagogie. Za to, že je na Karvinsku problém nemůžou poměry v tamních dolech, které odrážejí první skutečně velké koronavirové selhání přijatých opatření české vlády, nemůže za to tedy tato vláda, ale cizáci, kteří obavy z karvinska zveličují. Je to taková publicistická sestřička antichartičky Marušky Benešové.:-):-)

V. Heidlerová 6.7.2020 5:25

Vždy je třeba najít nepřítele, jen ne ve vlastních řadách. Musím se smát, jak estébák Babiš, kdykoliv je v úzkých, vytáhne na světlo boží Kalouska!!! Dodnes proti němu nenašel důkazy, že je zloděj atd. - zatím co nad ním samotným se stahují mračna důkazů za spoustu těžkých pochybení a přešlapů. Tak teď pro změnu má 4 státy, a možná jich bude přibývat. Jak asi musí takový politik být našponovaný na mučícím nástroji vlastních zločinů, když musí naoko dobře vycházet s EU (zdroj dotací) - a na druhé straně ho to bytostně táhne na východ, kam patří se vším všudy. To je skřipec|!!! Jednou strunka praskne..........

R. Franz 6.7.2020 5:37

To jsou běžné praktiky, když se daří, vystupovat jako Velký Bratr a když ne poštvat své "hlídací psy "(včetně neviditelného) na opozici. Kalouska si vzal do parády sám Anděl Hrabiš. Na cizáky, kteří "nic nechàpou",ačkoli ani co chápat není, ppštval dnes Astona. Vláda Karvinsko neuzavřela a tak v zahraničí berou čísla za ČR, jako čísla za ČR.

V. Heidlerová 6.7.2020 5:58

No ale asi mají pravdu ty státy, vždyť epidemie už přeskakuje i do širšího, civilního prostředí. Babiš by měl zavést další úřad vládního zmocněnce pro vysvětlování regionálních zvláštností a odchylek v ČR a úřad pro označování občanů podle výše procentuálního zamoření oblasti, odkud pocházejí. Sníží tím nezaměstnanost, zvýší schodek rozpočtu, což posléze svede na ministry ve vládě, že byli jmenováni pouze "za ANO", nebyli to však členové hnutí. Háááááááááá A kam se poděl Faltýnek?;-D

V. Zadák 6.7.2020 6:23

Milá paní, Vy hledáte nepřítele osm dní v týdnu a 25 hodin denně.

M. Matura 6.7.2020 4:05

Na Karvinsku probíhá pouze to, co dříve chtěli všichni ti odmítači roušek, karantén a uzavírání hranic. Dnes zase řvou, že vláda situaci podcenila.

R. Franz 6.7.2020 5:05

Ale vláda opravdu situaci podcenila. Na tim nic nošení (či nenošení) roušek nemění.

R. Langer 6.7.2020 5:27

Aha. A jak je to tedy správně?

O. Uživatel 6.7.2020 5:45

Uživatel požádal o vymazání
V. Heidlerová 6.7.2020 5:36

Ale vláda skutečně selhala. Babiš se ujal řízení protikrizových opatření bez přizvání skutečných odborníků, a pak se po anglicku vypařil a uschoval, protože pochopil, na čí straně je vina. Přitom existuje zákonem stanovený krizový plán jako souhra odborníků, ne jako sólo pro jednoho oligarchu, který považuje Česko za svůj lénní prostor. Už po několikáté obměněná vláda "odborníků", kterou drží silou mocí za pomoci KSČ nad vodou, vyvolala chaos v informacích o epidemii. Vždyť oni sami nedodržovali pravidla karantény, viz schůzka s presidentem,vládní chlap, navrátivší se z Číny lítal po pražských hospodách v době karantény apod. Nesvádějte to na lidi, kteří v takové situaci právem vládě a presidentovi nevěří!!! No Zeman se ukázal jako chrabrý velitel ozbrojených sil, zalezl do luxusního zákopu, a už o něm není slyšet. Opravdu státník nejvyššího kalibru, který ponechá národ bez své podpory, která plyne z jeho funkčního postavení. Brrrrrrrrrr

J. Fridrich 6.7.2020 8:27

Jaký byl dlouhý pobyt na ISS ? Píšete - " Babiš se ujal řízení protikrizových opatření bez přizvání skutečných odborníků, " - vy nevíte, že vláda vytvořila tým vedený mikrobiologem Prymulou ?Víte co se vůbec v této zemi, v Evropě a na celém Světě děje ? Že je velmi vážná, životy desetitisíců a statisíců lidí ohrožující smrtelná epidemie koronaviru, která byla vyhodnocena jako pandemie ? Víte, že naše vláda bezpochyby zareagovala jako jedna z nejlepších ve srovnání se Západem-DEMOKRACIEMI ? Naši předci se dovedli v dobách ohrožení a nouze USKROVNIT..

Zdá se - snad to nebude sen a druhá vlna nepřijde, že ta aktivní část boje s novým koronavirem končí - a v naší zemi celkem vítězně.. Je to realita, která je pro opozici a stěžovatele-potížisty všeho druhu NEPŘÍJEMNÁ, ale naše země pod vedením této vlády a při aktivaci správných odborníků-mikrobiologů dokázala naši zemi, tedy naše občany uchránit od daleko citelnějších ztrát na životech a těžkých onemocněních, než ve většině zemí Evropy a Světa. Pohled na reálná data nakažených a zemřelých lidí u nás a v zemích celého Světa to jasně dokumentuje.. Hromadné hroby a mrazící boxy na zemřelé občany u nás nebyly.

Tak si snad někteří lidé v naší zemi uvědomí, že by mohli vedení naší země PODĚKOVAT, když velké skupiny našich pobrblávačů a sdělovací média jen a jen hledají chyby a nadávají dle hesla - " Po bitvě každý generálem.."

V. Heidlerová 6.7.2020 13:47

Amen.:-)

V. Heidlerová 6.7.2020 6:00

Kam se poděl Faltýnek? Ten by nám to objasnil!!!;-D;-D;-D