19.9.2021 | Svátek má Zita


Velký problém na Karvinsku

6.7.2020

K panice nejsou důvody, v podstatě se nic neděje, nakažený není nikdo a když, tak bezpříznakově, ale nedá se vyloučit, že celé Karvinsko uvázne v karanténě.

Zprávy si vzájemně protiřečí, jenže důsledky mají, už čtyři země - Slovinsko, Estonsko, Lotyšsko a Kypr - spustily před Českem závoru.

Má to mnoho důsledků. Opatření dopadá především na lidi, kteří pracují v dolech Karvinska. Roste tam nespokojenost, mají pocit, že se na ně všichni vykašlali. Dosavadní průběh celé aféry stál na důvěře, že je situace pod kontrolou více méně rozumných lidí. Tento dojem je značně oslaben.

Navíc je jasné, že to, co se děje na Karvinsku, se může kdekoli stát kdykoli jindy. Při extrémní nakažlivosti koronaviru stačí větší sešlost lidí a je zaděláno, viz tenisový turnaj, který si odskákaly i hvězdy první velikosti. Vidina tygra pobíhajícího po lese najednou dostává reálný obsah.

V této souvislost se znovu objevila doktrína, že by bylo nejlíp si tygra nevšímat. Takových tygrů pobíhá víc, nejznámější je chřipka, i ta poutá lidi na lůžka s ventilací a třetina z nich umírá. Jenže i kdybychom si v Česko přestali tygra všímat, jsme pořád pod drobnohledem jiných zemí ve světě a výroba velbloudů z komárů je v dnešní mediální době na velkoprůmyslové úrovni.

V tom víru nejistot jedno jisté je: podzimní volby na severní Moravě nebudou klidné a přinesouo změny.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.