17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Tonoucí se i poplatků chytá

Česká strana sociálně demokratická je na tom podle předvolebních průzkumů dost bledě, o druhé místo v tabulce se přetlačuje s komunisty a na ně se pomalu dotahujícími občanskými demokraty. Je to bohužel způsobeno i jejím nevýrazným účinkováním ve vládě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. John 16.8.2017 13:44

Nazdar Jardo ...spolubojovníku neviditelné fronty....

... kolik těch stran ten Moroz prošel ?.. já jen jestli jich bylo více, jestli je to zkušenej politickej harcovník... aby to s ním kibic vyhrál... tuhle jsem viděl reklamu ..na ní kibic a u toho "realisté a děti"... vzpoměl jsem si na Kulínského..

M. Varadinková 16.8.2017 14:06

Moroz o sestavování kandidátek a o předvolebních průzkumech

celá kandidátka je zde, Robejšek je na 36. místě.

https://realiste.cz/devel/webportal/webportal.nsf/0/9C25BE837414FA38C125814B0031506B/$File/Kandidatni_listina_PRAHA.pdf?OpenElement

J. Matuška 16.8.2017 14:11

Re: Moroz o sestavování kandidátek a o předvolebních průzkumech

Paní Varadinková, děkuji.

P. Vandas 16.8.2017 12:13

Už ani ti němečtí hroši nejsou, co bývali.

Mladý samec v Hradci Králové byl zraněn naší hroší samicí a uhynul. Čest jeho památce. :-):-):-)

K. Berka 16.8.2017 12:22

Re: Už ani ti němečtí hroši nejsou, co bývali.

A neodskočil si onen hroch na Gay pochod Prahou? Proto asi ta samice zuřila, jelikož od samce asi nebyla ochota k páření.

P. Vandas 16.8.2017 12:25

Re: Už ani ti němečtí hroši nejsou, co bývali.

Se jí nedivím. :-):-):-)

O. Prokop 16.8.2017 12:04

poplatečky

socanům vyhrály hlavně krajské volby. Budeme si muset vybrat. Mít zdravotnictví kvalitní( což za 3x méně peněz než na západ od nás zatím máme), mít tu kvalitu pro všechny ( což zatím taky máme) a za pár pětek... - je už neudržitelné. Hlavně personální devastace je problém, navíc v příštích létech, jak lékaři odejdou více do důchodu( nyní zdravotnictví drží nad vodou důchodci, narození ve 3O., 40., a 50.-tých létech), jak mladí nejsou motivováni v ČR pracovat, kde 300 hodin měsíčně v práci je pravidlem. Více na www.zdravotnictvivolaopomoc.cz

D. Polanský 16.8.2017 12:14

Lékařů je dost, třebaže mladí vyráží do světa, což

je ale jaksi v kosmopolitním světě normální. Spíš vidím problém v elementárních věcech, jako že např. se neplatí ani 100 Kč/den za pobyt v nemocnici. Doma také člověk jí, spotřebovává energii atd. To je nedobré, když ani tohle nechce veliká skupina obyvatel akceptovat. Je zde obrovská absence kritického myšlení, asi jako u K. Marxe a S. Freuda.

K. Berka 16.8.2017 12:16

Re: poplatečky

A co soustružníci, frézaři a dojičky? Taky jim přidáme.

R. Tesařík 16.8.2017 12:48

Re: poplatečky

Jestli někoho takového zamněstnáváte, tedy jim přidejte.

D. Polanský 16.8.2017 12:02

Zaorálek by měl opustit politiku, začít podnikat

a svým zaměstnancům platit vysokou mzdu. Přece příklady táhnou. Nebo ne?

J. Franke 16.8.2017 11:49

Tak tady to máte...

Vše je dáno od samého počátku, kdy nejvyšší posty ve státě obsadili soudruzi z Prognosťáku, jiní komouši převlékli kabáty a rozprchli se do ostatních partají, které jim tam přichystaly teplá místečka a jsou tady dodnes rozlezlí všude. Od Hradu, přes Senát i Parlament po Strakovku.

Dobře nám tak!!!

V. Hájková 16.8.2017 11:54

Re: Tak tady to máte...

Máte za 1* :-)

V. Kotas 16.8.2017 13:20

Re: Tak tady to máte...

Jó, nebylo nad sametovou revoluci.

J. Matuška 16.8.2017 11:56

Re: Tak tady to máte...

Jaroslave, tak jsme se dočkali kandátů. Nepožádáte Realisty o odpověď, jestli nebyl někdo z nich členem KSČ? A tím by se celá strana stala pro Vás nevolitelnou?

J. Franke 16.8.2017 12:21

Re: Tak tady to máte...

Proč bych to dělal? Prolustruji jen naši kandidátku a rozhodnu se. Křoví vespod by mi až tak nevadilo...

J. Matuška 16.8.2017 12:50

Re: Tak tady to máte...

Jaroslave, Vás se týká který kraj, Hradecký?

J. Matuška 16.8.2017 12:52

Re: Tak tady to máte...

Královéhradecký?

J. Franke 16.8.2017 13:12

Re: Tak tady to máte...

Olomoucký...

M. Berka 16.8.2017 11:46

Tak jsem koukal na ten

§ 212 – Dotační podvod : Trestní zákoník – 40/2009 Sb.Dotaci dostalo Čapí hnízdo v roce 2008. Ony u nás zákony platí zpětně? Celé je to divné...

D. Polanský 16.8.2017 12:04

Štvanice nezná pravidla a nectí zákony.

Proto je to štvanice. Hon má přece jenom jakési pravidla.

M. Varadinková 16.8.2017 12:21

Re: Tak jsem koukal na ten

Navíc policie bezostyšně fabuluje:

....Z dvaceti akcií společnosti jich deset koupila tehdejší Babišova partnerka Monika, po pěti získaly jeho děti Adriana a Andrej, uvedl iRozhlas.cz a Radiožurnál s odkazem na obsah policejní žádost

Tím však podle policejní rekonstrukce převody akcií neskončily. Babišův švagr Martin Herodes v únoru 2008 uzavřel tři smlouvy, které považují kriminalisté za fiktivní. Měl tak získat všech deset akcií Moniky Babišové a po jedné akcii od Babišových dětí, čímž ve společnosti Farma Čapí hnízdo získal většinu. „Tento účelový převod Herodes provedl zcela vědomě, aby znepřehlednil vlastnickou strukturu společnosti Farma Čapí hnízdo. Jediným účelem těchto fiktivních převodů akcií bylo další zastření identity skutečného vlastníka a osoby s vlivem na tuto společnost, tedy Andreje Babiše,“ cituje iRozhlas.cz z žádosti.... Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zadost-o-vydani-babis-faltynek-capi-hnizdo-detaily-fwf-/domaci.aspx?c=A170816_093408_domaci_jkk

Podle mne je to snadno vysvětlitelné i jiným účelem: a sice dát podíl nejen dvěma starším, dospělým Babišovým dětem, ale i dalším dvěma (nezletilým) dětem, které měl s Monikou, a které vzhledem k jejich nezletilosti zastoupil bratr Moniky, tedy jejich strýc. Nevidím na tom nic špatného ani nezákonného. Co je komu do toho, jak si v rámci rodiny někdo přerozdělí svůj majetek?

A. Nový 16.8.2017 16:06

Re: Tak jsem koukal na ten

Ještě nedávno byl Babiš, dle blbky, práskač StB a dnes je to div ne Mirek Dušín. :-)))

Autor: M. Varadinková Datum: 15.4.2016 12:16

Ne každý výjezd byl ale nutně podmíněn spoluprací s Stb. To se týkalo spíš všelijakých Babišů, kteří jezdili často nebo setrvávali venku déle nebo venku jednali s lidmi, o které měla Stb zájem.

J. Pospíšil 16.8.2017 17:50

Re: Tak jsem koukal na ten

Trestný čin podvodu je pradávný. Není třeba speciálního trestného činu, když existuje obecný, který takové chování svým charakterem naplňuje.

M. Krátký 16.8.2017 11:34

na Novinkách.cz teď píšou - další perla Zaorálka

Další kopanec ČSSD podnikatelům: Platíš nízké mzdy, jsi neschopný darebák

OSVČ jsou paraziti, atd žvásty - ČSSD pokračuje ve své destrukci - a zaměstnanci dál žijí ve svém bludu : "že taky platí daně" - platí kulový - to za ně platí zaměstnavatel - když tak se zaměstnance zeptejte, do které banky nosí ty "svoje" daně ??? Jen závist a závist a vlastní neschopnost se postavit na vlastní nohy - už vidím jak zaměstnanci a ti opálení zvlášť utíkají do banky, nebo přímo na berňák odevzdat ty svoje daně - hezký den

J. Jurax 16.8.2017 14:37

Re: na Novinkách.cz teď píšou - další perla Zaorálka

Ale kuš - zaměstnanci taky platí daně - žádnou jim neplatí zaměstnavatel. U daně z příjmu vůbec a u sociální a zdravotní daně je to administrativně zařízeno tak, že to vypadá, že část platí zaměstnavatel "ze svého". Proč, to do dneška nechápu. Snad aby se prostý lid neděsil celkové výše daní nebo aby se hlupci ukájeli, že zaměstnavatel - tedy vydřiduch - musí něco plati "za ně" - a dobře mu tak!

Zaměstnanci si musí vydělat na své mzdové náklady - tzv. superhrubá - tedy i na daně a pojištění, na dovolenou, zaměstnavatelem placenou část nemocenské i na to případné odstupné, na pracovní pomůcky a všeliké bonusy včetně stravenek a ještě mnohé jiné - protože jinak by se zaměstnavateli nevyplatili a byli by nezaměstnanými.

Představa, že zaměstnavatel platí "za zaměstnance" ze svého - nejlépe již zdaněného :-) - příjmu je absurdně pitomá, byť mezi hlupci rozšířená.

OSVČ do toho radši nepleťte - platí daně formálně percentuálně stejné (téměř) - ale z jiného, respektive jinak konstruovaného základu. Zde je poněkud jádro problému.

P. Vandas 16.8.2017 11:03

Licoměrnost, jinak to nevidím.

Chápu, že politické strany mají za sebou různé poklesky, úplatnými členy počínaje až po chybná politická rozhodnutí. Kdo rozhoduje, nevyhne se omylu. Jenom mi vadí ta licoměrnost , kdy zločin privatizace bytů v OKD není předmětem studu a minimálně omluvy, zatímco pochybení Babiše v získání dotace je mi předkládáno, jako něco zavrženíhodného. Odmítám obojí, ač je to nesouměřitelné, co do počtu skutečně postižených lidských osudů. Stále netuším, koho Čapí hnízdo poškodilo a kde hledat onu škodu..:-):-):-)

V. Hájková 16.8.2017 11:16

Re: Licoměrnost, jinak to nevidím.

Ano- je to děs , že by měl jít ten slovenský komunistický fízl sedět za blbejch 5O milionu :-)))) KTERÉ PODVODNĚ VYLÁKAL ! Zvláště , když je to doslova prd proti všem jeho podvodum - čachrum a zničených lidských životu , které má na svědomí!

http://forum24.cz/capi-hnizdo-je-jen-zlomek-zde-jsou-prehledne-kauzy-andreje-babise/

Chápu i to, že se tento článek nebudete namáhat číst - i já jsem přesvědčena , že by toto měla číst především uplně jiná skupina lidí v této zemi !!

Ale ČESKO by nebylo první zemí světa- kdy by byl odsouzen podvodník za svuj nejmenší podvod! Viz USA v 30 letech min. století! :-))))))

V. Hájková 16.8.2017 11:22

Re: Licoměrnost, jinak to nevidím.

Ještě přidávám - že i ti drzí Slováci - CHTĚJÍ "" SVATÉMU BABIŠI -BUREŠI - dělat v jeho čestném podnikání problémy!!!!!!!

http://forum24.cz/problemy-babise-na-slovensku-se-stupnuji-proveruje-ho-tam-urad-i-evropska-komise/

V. Hájková 16.8.2017 11:24

Re: Licoměrnost, jinak to nevidím.

Že by také UČELOVKA - SORRY JAKO:-))))))))