30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Tak zase Česko-Slovensko

Bylo by to laciné, kdybych ironizoval bombastičnost aktu obnovení volného styku mezi dvěma státy, které pocitově pořád spolu sounáleží a k sobě patří. Jen to si neodpustím, že bylo docela legrační to doposud stávající, že můžeme, ale jenom na 48 hodin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tesařík 4.6.2020 9:29

expres nebo normál:-))

J. Fialová 4.6.2020 9:34

Bejvávalo.

Teď je to "normál" nebo "ještě pomaleji" :)

J. Polesny 4.6.2020 10:01

Dneska podáte a pak jen koukáte... :)

J. Drobný 4.6.2020 10:10

V listopadu 1989 jsem si užíval lázeňský pobyt v Bardejovských kúpeloch. Přestože zemi zmítal sametorevoluční kvas, dopis odeslaný z mé domoviny v Severních Čechách mi pošta doručila druhý den. Ani nemusel být doporučený, nebo expres.

J. Polesny 4.6.2020 10:20

Tedy :))) Ano, jste druhý zaregistrovaný ...

M. Němec 4.6.2020 10:44

Když ještě nebyl Havel na Hradě a veškerá moc ve státě patřila pracujícímu lidu, šlapala pošta jak švýcarský hodinky .

Myslím tedy švýcarská pošta.

J. Drobný 4.6.2020 10:54

Od té doby co Havel usedl na Hrad, tu vše jaksi začalo pokulhávat a škobrtat a skončilo to "blbou náladou", která bohužel přetrvává dodnes a je čím dál tím blbější! Jak šlape švýcarská pošta netuším, ale žádné stížnosti jsem dosud nezaznamenal.

J. Polesny 4.6.2020 11:13

Ano vy komunisté a zelináři to tak vidíte... :)))

D. Polanský 4.6.2020 9:09

Matovič žádný dárek nepřinesl. Stačí se podívat do Brna, tisíce mladých Slováků zde žijí, pracují a studují. Na Slovensku je veliká nerovnoměrnost v ekonomickém vývoji. Jižní Slovensko je v pohodě, jinde už to tak růžové není.

M. Moravcová 4.6.2020 9:15

Máte pravdu. Cizinců je u nás spousta. Včera jsem procházela centrem a připadala jsem si jak na Rudým náměstí. Venku i v metru.

S. Lazárek 4.6.2020 9:19

A teď si představte, jak si musí připadat takový Benátčan.

D. Švik 4.6.2020 9:20

Tipl bych si, že v tom dost PLAVE :-)

M. Moravcová 4.6.2020 9:22

:-)

M. Moravcová 4.6.2020 9:21

Asi se cítí jako já.

S. Lazárek 4.6.2020 9:22

Hůř paní Moravcová. Byla jste někdy v Benátkách?

M. Moravcová 4.6.2020 9:48

Byla a chovala jsem se tam slušně. S pokorou a obdivem.

S. Lazárek 4.6.2020 9:51

Ale mlvila jste česky a Ital češtinu od ruštiny moc nerozliší, tak měl možná taky pocit, že je to tam jako na Rudym náměstí. Než nám ve vesničce střediskové oduělali obchvat města, v pátek a v neděli jsem kvůli Pražákům, kteří hromadně valili do jižních Čech nepřešel ulici. Taky jste mě pěkně štvali.

M. Moravcová 4.6.2020 9:59

To už vymýšlíte hovadiny.

Kdyby Rusové nebyli hluční a nechovali se jako by jim to tu patřilo, ani bych si jich nevšimla. A o tom to je.

S. Lazárek 4.6.2020 10:06

Já mám na ruské turisty taky svůj názor , třeba ho porvrdí i místní Křídla Sovětů, nicméně v těch Benátkách to nabralo zajímavý směr, nejdřív měli turistů tak plný zuby, že by jim stavěli turnikety a teď je líkají zpátky, protože jejich ekonomika je na nich poměrně zásadně navázaná a v Praze to máte stejně. I uřvanej Rusák u vás umí utratit za noc v šantánu slušný prachy a o to asi jde.

V. Hájková 4.6.2020 9:24

A jak se Vám V Benátkách líbilo? Teda - nemyslím ty Benátky n/Jizerou :-) :-)

R. Tesařík 4.6.2020 9:31

Pěkně se mi tam líbilo.

D. Švik 4.6.2020 9:36

:-)

K. Zelený 4.6.2020 9:06

Milí venkovští spoluobčané, pokud jste se v jiném dnešním textu vašeho oblíbeného krmiče své naszranosti, že v Praze zablokovali jeden z posledních volných průjezdů městem, aniž se postarali o náhradu, mohu vás co očitý svědek ujistit, že na tom není ani zbla pravdy. Průjezd, ani zdaleka jeden z posledních, stále existuje, jediná změna je, že jedním směrem se jezdí jinou ulicí. Takže klídek, přijeďte se podívat na své hlavní město a třeba si dejte kafe na jedné z nábřežních zahrádek, které jsou na místě toho jednoho směru, co se objíždí jinudy. Odměnou vám budiž krásný výhled na sídlo vašeho milého prezidenta a nebojte se, cízinci tam skoro nejsou a kafe tudíž nestojí majlant!

P. Staronový 4.6.2020 9:09

Ciwe, máte pravdu v tom, že tahle zelená pitomost je ještě celkem únosná, jsou i horší, viz třeba omezení počtu pruhů magistrály, aby tam auta stála déle. Ještě štěstí, že ta dnešní vypouštějí čistší vzduch, než je ten nasátý.

D. Švik 4.6.2020 9:13

Děkujeme milému pražskému spoluobčanovi za srdečné pozvání do Matičky, nicméně, když jsem Perlu na Vltavě navštívil posledně, byla plná...pražáků...takže si výhled na našeho milovaného prezidenta, asi nechám ujít. Za slezské venkovany, s pozdravem Švik :-)

F. De Winter 4.6.2020 9:20

Copak pražáci...ale ten lumpenproletariát, co se tam stahuje z celé země...po té co neuspěl doma. :-(

R. Tesařík 4.6.2020 9:27

Vy se neustále točíte na tom pokusu, co by to udělalo, kdyby to zavřeli. Naštěstí couvli. Jenomže dělají další pokusy, ti vaši spasitelé. Vy píšete z Prahé?

J. Drobný 4.6.2020 10:27

Děkuji za pozvání, jen co mi přinesou důchod, tak na tu předzahrádku jistě vyrazím. Snad mi ten důchod na jednu kávičku bude stačit.

D. Stys 4.6.2020 14:06

Co teprve jak se bude jezdit, až se postaví lanovka Suchdol-Bohnice po které budou převážet i kamiony. https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/8196846

:-)

D. Polanský 4.6.2020 9:05

Na Zelenou Evropu nebudou peníze. Bude to jako po revoluci v Rusku, musel být zaveden alespoň dočasně NEP (takový malý kapitalismus), aby lidé nepomřeli hlady.