18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Státní zástupce Šaroch o nátlaku

K čerstvému rozhodnutí zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a ostatních stíhaných ve věci Čapího hnízda se veřejně vyslovil dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Ne moc přesvědčivě vysvětloval, jak se stalo, že na nedostatky se nepřišlo už před dvěma lety. Popřel, že by na něho někdo, konkrétně Babiš, vynakládal ze strany politických funkcionářů tlak a zmínil se jen o tom, že zpočátku médii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 17.9.2019 12:03

Co dělat?

Někdo by měl Pověřit Šumana - Slonkovou vypátráním Babiše ml. .. -)

M. Prokop 17.9.2019 12:58

Jaképak nepovedlo, dokud ještě Bureš nezatloukal, tak to prohlásil za svou nejlepší myšlenku.

J. Anděl 17.9.2019 11:38

Mimochodem na nahlašování nevhodného příspěvku bych rád demonstroval rozdíl mezi právem, společenskou morálkou a svědomím. Nahlásit je v případě porušení pravidel právně správně, společensky ostuda a svědomí na každém z nás.

V. Mokrý 17.9.2019 11:43

Jo, hulváti zde byli a jsou tolerováni. Ale sebemenší slovní otření se o ty dnes privilegované, tak je to na okamžitý vyhazov.

J. Vobr 17.9.2019 11:29

ALE JE TU KRÁSNĚ !!!

_______________________

Já si to užívám !!!

;-D;-D;-D;-D

D. Švik 17.9.2019 11:38

Užíváš, užíváš, ale čapice se ti hromadí. Rozdávej to! :-)

D. Švik 17.9.2019 11:24

Retardovaná Greta

je v dobré společnosti. Cenou AI se dostala vedle Humanitárního bombometčíka a Jihoafrického teroristu a vraha...jen ta Su Tij to Amnesťákům celé kazí, když vypráskala z Barmy machometány...:-)

V. Němec 17.9.2019 11:15

Od začátku vše zarážející. Oznamovatel trestního stíhání neznámý! Utajovaný. Nikdy nebylo uveřejněné stanovisko Šarocha, takže řeč o změně jeho názoru je lež!

M. Kolář 17.9.2019 11:17

Tak změnu názoru s.z. uvedlo samotné státní zastupitelství. A oznamovatel je známý, před pár dny s ním byl někde rozhovor..

V. Čermák 17.9.2019 11:21

A kdo to tedy je ten Anonym?Rv

M. Kolář 17.9.2019 11:26

https://1url.cz/KMbkH

V. Čermák 17.9.2019 11:40

Nějaké divné. Udání bylo anonymní, ale policie tomu anonymovi volala, takže nebylo Anonymní? Ale to už je teď jedno. Tento týpek se na Čapí hnízdo podívat nebyl, protože je to prý Babišova rezidence s výběhem pro kozy. Tak buď ten pán je blbý, nebo navedený. Já jsem tam byl, je to prosperující farma, turistická atrakce, takže né Babišova rezidence, kozy jsem tam neviděl, spíše hodně koní. Samotné ČH je aréna pro koně, ale také multifunkční sál. Toš tak, anonyme.Rv

M. Kolář 17.9.2019 11:46

Já anonym nejsem.. Vy jste tu kecal o anonymním oznamovateli ... Prosperující farma ? Díky vylhaně získané dotaci a možná i daňovým únikům.. Projekt byl od počátku nerentabilní při běžném investičním přístupu ..Proto ty machinace..

V. Čermák 17.9.2019 12:04

Oslovení Anonym platilo pro toho Udavače. To vy jste jenom Dehonestovač. Farma v hodnotě přes miliardu asi nebyla na dotaci ( oprávněné) 50-ti milionů závislá. Platí řádně daně a zaměstnává lidi, tedy žádné šméčko, jak byste tady rád prezentoval. Mimochodem, Kriminalizovat podnikatele nás po revoluci učila hlavně ODS a taky vaše TOPka, ale u vás to zrno zřejmě nepadlo na úrodnou půdu. Spíš na Závistivý úhorRv..

V. Čermák 17.9.2019 12:09

Pardon, Odnaučovala...

M. Kolář 17.9.2019 12:13

Snažíte se demagogicky dobře. Já zde stále obhajuji po léta soukromé podnikání a kapitalismus.. Za fakt, že Babiš je produktem tunelářských praktik z počátku jeho podnikání, nemůžu ani já ani nějaká TOPka.. Také asi nechápete rozdíl mezi substanciální hodnotou podniku ,čistou hodnotou a nutností vybalancovat peněžní toky, dobu návratnosti, atd... Proto ty machinace u ČH. V životě jsem nikomu nezáviděl..

Oligarchizace ČR, kam nás ženou tupci vaše typu, je nepřijatelná a nestane se..

M. Varadinková 17.9.2019 12:40

Kdybyste skutečně obhajoval soukromé podnikání, tak byste nemohl žádat kriminalizaci Babiše za Čapí hnízdo.

Prostě firma svou velikostí odpovídala podmínkám, tak si o dotaci požádala. Pokud byl projekt špatný (což je Vaše spekulace), tak jí tu dotaci neměli přidělit. O tom ale rozhodovali jiní, ne Babiš. Výsledek ale je, že dotace byla použita v souladu s projektem a že Čapí hnízdo stojí a funguje, na rozdíl od mnoha jiných projektů, které rovněž dostaly dotaci a nefungují.

M. Varadinková 17.9.2019 12:18

Dotace nebyla získaná vylhaně. Firma svou velikostí na ni měla plné právo.

Určitě nebyla prosperující díky dotaci. Ta dotace se týkala investice, nikoliv následného provozu. Právě proto, že zpočátku moc prosperující nebyla, ji Agrofert nakonec pozřel.

Jestli je prosperující teď, to nevím. A je to šumák.

Náklady na reklamu nemusí být daňovým únikem, pokud jsou řádně doložené. Pakliže Čapí hnízdo funguje jako konferenční centrum, pak většina jeho činnosti jsou z pohledu jeho zákazníků (tedy i jiných podniků skupiny Agrofert) "náklady na propagaci". Pokud se tam pořádají prezentace, školení, setkání s obchodními partnery, tak jsou to náklady oprávněné. Od toho je ale příslušný finanční úřad, aby to posoudil. I kdyby to nějaké firmě neuznali jako daňově uznatelný náklad, představa, že na tom někdo uvaří Babiše jako osobu, je velmi naivní. Nanejvýš dojde k doměření daně a penalizaci té firmy, která to neoprávněně v nákladech má (tedy nikoliv Čapího hnízda samotného, pro které je to naopak výnos). Babiš jako osoba není ani jednatelem těch firem, ani účetním v těch firmách, a silně pochybuju, že má čas na to, aby jim diktoval, co a jak mají účtovat. Čili jako osoba nemůže nést odpovědnost za to, jestli oni něco účtují nesprávně.

P. Jirkovský 17.9.2019 12:27

Bóže to jsou blbosti .... Víte vůbec něco o daních?

M. Varadinková 17.9.2019 12:43

Na rozdíl od Vás ano.

M. Prokop 17.9.2019 11:46

Ta "prosperita" je daňový únik Agrofertu, šachystoši.

V. Čermák 17.9.2019 12:11

Nahlašte to Koníku, třebas anonymně. Teď se to bude obzvláště hodit...

M. Varadinková 17.9.2019 11:23

Šaroch přece názor nikdy nezměnil, a toho mluvčího Cimbalu by měli vyrazit, protože není schopen podat informaci srozumitelně a ťápe nesmysly. Které se ovšem hodí do krámu nemorálním stalinistům, jako jste Vy.

J. Vobr 17.9.2019 11:27

CIMBALA JE CYMBAL JAK LAMPA !!!

;-D;-D;-D

M. Kolář 17.9.2019 11:27

Ale no tak.. Na podobné ožralcovo blábolení je zde Švik, ne ??

:-)

M. Varadinková 17.9.2019 11:36

To není blábolení. Vy jste nemorální stalinista! Protože jenom nemorální stalinisté používají účelovou kriminalizaci politických odpůrců jako metodu politického boje.

M. Kolář 17.9.2019 11:43

Asi o kauze ČP víte mnohem více, než já.. Nemám žádný problém s ukončením tr. řízení.. Že bude dokazování i právní posouzení problém, říkali mnozí.. Babiš je nebezpečný člověk, nikdy se neměl dostat do ústavní funkce.. Jeho pravou tvář ukazují například jeho výroky z pořízených nahrávek .. Jenom voliči-šílenci něčemu takovému svěří stát..

M. Varadinková 17.9.2019 11:52

I Vy víte tolik, co já. Jen si nechce přiznat, že v tom žádný trestný čin nebyl, protože se za každou cenu (tedy i za cenu ryze účelové kriminalizace) potřebujete zbavit dle Vás nevhodného politika. Typicky stalinská metoda.

M. Kolář 17.9.2019 12:03

Nemáte pravdu. Vždy jsem prosazoval nutnost porazit tento nebezpečný fenomém v politické rovině.. A to se také stane.. Kauza ČH i další záležitosti okolo Babiše by měly voličům ukázat skutečnou povahu toho člověka a charakter jeho vlivu.. Pro mne je rozhodující ohledně tr. činu výrok justice. Nemám s tím problém.. Možná je ukončení řízení dobře z jednoho hlediska, možná se začne AB chovat alespoň trochu jako premiér této země.. Nezávislost justice je pro mne svatá bez ohledu na pravomocný výrok .. Nemám žádný důvod nevěřit Šarochovi .. Udělal jistě svou práci ..

V. Čermák 17.9.2019 11:52

Babiš je především velmi schopný člověk a v současnosti pracuje na plný úvazek pro ČR. Pro mnoho lidí už udělal dost dobrého. Do ústavní funkce byl drtivě zvolen, proto tam je a nejspíš i dlouho zůstane. A co se týče té vaší "pravé tváře", tak z vašich fanatických příspěvků je celkem dobře patrná. Toš tak....