15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

Správné slovo

Dobře odpověděl předseda sociální demokracie Jan Hamáček na novou vyděračskou podmínku komunistů. Ti pohrozili, že vládu nepodpoří kvůli zahraničním misím. Hamáček jim přes média vzkázal, že kvůli komunistům neodepíše naše spojence.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jelínek 15.5.2018 12:28

Re: Jak se troch zkurwí počasí

To je furt řečí, však už jdu.

R. Neveselý 15.5.2018 12:22

Re: Jak se troch zkurwí počasí

Radovan prosím, Radovan Neveselý. Hezké jméno, co říkáte? :-))

J. Jelínek 15.5.2018 12:27

Re: Jak se troch zkurwí počasí

Pěkné jméno, vskutku. A teď už mažu do té stodoly, ach jo.

J. Matuška 15.5.2018 12:45

Re: Jak se troch zkurwí počasí

Pane Jelínku, já už mám odpracováno, dokonce jsem právě doobědval - čínskou/vietnamskou polévku - jsou prý nezdravé, ale já je miluji. Na NP hlavně chodím proto, abych se něco moudrého od "diskutérů: dozvěděl...

R. Neveselý 15.5.2018 11:44

Prašť jako uhoď !!

Když vyhraje Finsko, budeme hrát s Finskem. Když vyhrají USA, budeme hrát s Kanadou. To není dobré, není ....

S. Lazárek 15.5.2018 11:48

Re: Prašť jako uhoď !!

Konečně téma k diskuzi, včera večer jsme taky prima pokecali, ne?....:-)

R. Neveselý 15.5.2018 11:54

Re: Prašť jako uhoď !!

Ani ne, za howno to stálo....:-)

S. Lazárek 15.5.2018 11:56

Re: Prašť jako uhoď !!

Mně to přišlo docela zábavný, startoval jste na první našlápnutí....;-)

Proč na ten hokej čumíte, když vám to u bedny bere roky života a dopředu víte, jak to bude, to mi tedy řekněte...:-)

R. Neveselý 15.5.2018 12:03

Re: Prašť jako uhoď !!

Ale jděte. Máte bujnou fantazii, pište romány! Ale nejdřív začněte s poezií, abyste se zaběhl. Nebo ne, nepište nic, stejně by to byl paskvil! :-))

S. Lazárek 15.5.2018 12:20

Re: Prašť jako uhoď !!

Ok, pišu si: nic nepsat....:-)

R. Neveselý 15.5.2018 12:26

Re: Prašť jako uhoď !!

To je zajímavý logický oříšek :-))

R. Neveselý 15.5.2018 12:35

Korekce nepravdivého tvrzení

Když vyhraje Finsko za 3 body, budeme hrát s USA.

Když vyhraje Finsko za 2 body, budeme hrát s Finskem.

J. Vobr 15.5.2018 11:32

DOBŘE FAKUJETE !!!

:-)))

P. Zinga 15.5.2018 11:30

Žoldák je žoldák

je žoldák je žoldák...

Jaképak bitvy za naši svobodu. On vám ji někdo bere?

K. Janyška 15.5.2018 11:37

Re: Žoldák je žoldák

Vy jste žoldák ? Dzp.

R. Neveselý 15.5.2018 11:38

Re: Žoldák je žoldák

Zinga je Zinga je Zinga je Zinga je Zinga.

P. Zinga 15.5.2018 14:30

Re: Žoldák je žoldák

Ano. Jenže já nikoho nezabíjím za prachy.

Vojáci v žoldu profesionální armády je něco jiného než národní armáda. Zrušením branné povinnosti se ztratila odpovědnost za vlastní národ (stát, chcete-li) a s ní úměrně vlastenectví. Ještě tak hokej.

M. Prokop 15.5.2018 11:46

Re: Žoldák je žoldák

Voják bere žold od svého státu, ten za něj zodpovídá a platí ho.

Žoldák bere žold od někoho jiného, žádný stát za něj nezodpovídá a nekontroluje ho. Třeba soukromá vojenská společnost Va gner.

J. Matuška 15.5.2018 13:02

Re: Žoldák je žoldák

A co třeba Blackwater/Academy, ŽE.

M. Prokop 15.5.2018 13:08

Re: Žoldák je žoldák

Jo, ti taky.

F. Doušek 15.5.2018 11:28

Prognostik Zeman zase "trefil" do černého

ohledně vývoje ve společnosti CEFC. Ta padá držkou k zemi, ovšem Zeman tvrdí opak.

M. Prokop 15.5.2018 11:47

Re: Prognostik Zeman zase "trefil" do černého

Asi to bude tím, že Zemanův poradce nemůže radit, protože ho čínští soudruzi zabásli a LuftJarda na vše nestačí, ani s pomocí Mynáře. :-P

D. Green 15.5.2018 11:17

Liška zlodějka

"Příběh ten byl mediálně podán takto: Totožnost tajemného zloděje bot, který před časem řádil v malém německém městečku Föhren, byla odhalena. Ke všeobecnému překvapení odcizila více než stovku střevíců troufalá liška, aby je použila jako hračky pro svá mláďata. Uvedla to agentura Reuters. .......Všechno je jinak. Neznámý vtipálek z městečka Föhren vymyslel plán, a protože byl právě tím typem ze Saturnina, který vstane a začne házet koblihy, plán uskuteční. ......Potom se jedné temné noci s pytlem bot na zádech vydá do lesa, k liščí noře, a nakradené boty rozhází po okolí. A možná i některou tenisku narafičí přímo do vchodu, aby to dobře vypadalo. .....světový tisk to papouškuje a papouškuje a papouškuje, a föhrenští spoluobčané se také přihřívají na té velké slávě, vždyť obec s tak inteligentní liškou nemohou přece obývat nějací blbci." :))))

https://goo.gl/DrjnDu https://goo.gl/4t2UeD

J. Matuška 15.5.2018 11:15

Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

... Jak se mohlo stát, že si mlčky zvykáme, jak demokracie má už jen jeden povolený /liberální/ obsah? Nechali jsme si pod nosem uskutečnit státní a ústavní převrat, měnící samotné základy naší demokracie? Podle všeho ano. Jenže liberální demokracie je pouze jednou z mnoha demokratických myšlenkových konstrukcí, ne nějakou univerzální, zastřešující, závaznou pro všechny. To by nám to museli nejdřív napsat do ústavy, a tam nic takového dosud není.

Demokracie a liberální demokracie není totéž, stejně jako akt a pietní akt není totéž. Buďme demokracií. Různé politické a myšlenkové směry mají právo hrát na politickém hřišti o svůj úspěch. Ale žádný z nich nemá právo hřiště vlastnit. https://jakl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=616999

Skvělé, skvělé, skvělé! Bunga bunga!

R. Neveselý 15.5.2018 11:21

Re: Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

Jste individuum prozodoické, kopírko.

M. Prokop 15.5.2018 11:21

Re: Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

To zase někdo krade pojem "liberální".

J. Matuška 15.5.2018 11:25

Re: Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

"Koncem demokracie ale je, když se konkrétní a obvykle dočasný politický obsah ztotožní se samotným rámcem. Tím se jiné politické obsahy dostávají do autu a jsou mimo, ne-li dokonce protiśtaví. A podle toho se s nimi i zachází."

J. Matuška 15.5.2018 11:35

Re: Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

Od roku 1993 jsem až donedávna žil v domnění, že má vlast je definičně demokratickým státem, demokratickou svrchovanou republikou. Je to koneckonců dáno i naší ústavou, její preambulí i prvním odstavcem článku 1, který zní: "Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana."

M. Prokop 15.5.2018 11:48

Re: Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

A kdy nastalo to "nedávno", případně jak? Když jste objevil Okamuru a Bureše?

J. Matuška 15.5.2018 12:28

Re: Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

Pane Prokope, nedělám žádného asistenta Ladislavu Jaklovi, ale vaši otázku můžete směřovat přímo na autora blogu: ladislav.jakl@institutvk.cz

Odkazy dávám rád, protože zkvalitňují a rozšiřují diskusi. Považuji Ladislava Jakla za našeho nejlepšího novináře. /Docela mě mrzí, že jsem na TO nepřišel sám. Jedná o zcela evidentní "pravdu".../