17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Správné rozhodnutí poslanecké sněmovny

Poslanecká sněmovna se postavila za Izrael a odsoudila antisemitismus. Je to správné a je to v duchu tradice, kdy ještě Československo, samo ohrožované, podporovalo antisemitismem ohrožený Izrael.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 23.10.2019 15:46

Rozumím.

A to jsme zatím rozebrali jen dezinformace. Zbývají ještě projevy nenávisti. Tak zase příště. Musíme taky ostatním nechat prostor, Vobr už z toho mektá :-).

V. Klepetko 23.10.2019 15:54

Tak jo. Zkusím zase chvíli pracovat :-). Nenávidím tu vlastní neschopnost odpoutat se od zajímavé diskuze :-).

J. Anděl 23.10.2019 15:56

Ještě mě napadá, a je to v souladu s tím, co píšeš, ke tvé zjednodušené otázce dezinformace versus vyznání lásky: účel dezinformace je podle mě většinou v narušení, rozbití, svedení z té cesty. Vytváří zmatek, nejistotu, pochybnosti. Vyznání lásky či marketing jsou naopak (většinou, obvykle) poutání pozornosti k nabízené cestě či produktu.

Jinak platí to v čisté podobě - a nic ve světě se nevyskytuje v čisté podobě :)

V. Klepetko 23.10.2019 16:01

:-)

Nejsou ty první dvě věty o lásce? K tomu marketingu nepatří. Alespoň doufám! ;-)

M. Prokop 23.10.2019 15:18

Palec nahoru.

Popis dobrý, použitelnost diskutabilní.

V. Klepetko 23.10.2019 15:28

Proč? Teď vím. že stačí rozprostřít paví ocas, a hned nejsem žádný demagogocký fabulátor, natož dezinformátor :-)

M. Prokop 23.10.2019 15:14

To už by chtělo přesně definovat co je co v konkrétním případě, názory se budou dost rozcházet.

Vzor, Burešova podbába s Čápákem: Je to jednoduchý podfuck na vydojení pár milionů, nebo náhodná distribuce majetku v rodině?

V. Klepetko 23.10.2019 15:32

Právě proto se ptám, že jsou i jiné možnosti...

Obecně si myslím, že pojem "dezinformace" je nadužíván, a to značně.

Označují se tím i různé nekvalitní informace a omyly, které mají naprosto odlišný motivační zdroj. A dokonce i názory.y jak jsi názorně ukázal!

J. Anděl 23.10.2019 15:39

Mimochodem teď mě napadlo, že ti ze seznamu nepravdivých či nedokazatelných tvrzení vypadl vtip, ironie, sarkasmus.

Zejména v internetové komunikaci jsou navíc tyto kategorie samy o sobě nedokazatelné (těžko dokázat, že jsem něco myslel jako vtip), minimálně nepoužil-li člověk emotikon. Asi bych je měl používat ani ne tak pro větší srozumitelnost, ale pro případ žaloby...

V. Klepetko 23.10.2019 15:51

Celý ten "seznam" je spíše žert :-). Klasifikovat to nelze, protože přechod mezi láskou a nenávistí je plynulý.

V některých případech je ale třeba pojmenovat věci jejich pravými jmény. Jen se mi zdá, že ta slovo "dezinformace" se příliš nadužívá!

Lehká ironie a sarkasmus? Vždy jsem byl názor, že je to spíše zbraň informovaných lidí, a ne tedy těch dezinformátorů...

J. Anděl 23.10.2019 15:58

Masokostní moučka...

Ano, nadužívá. Nebo nedostatečně definuje - pak člověk neví, co bude dělat komise na potírání dezinformací, z čehož mohou povstat nepříjemné pocity...

A jdu taky ještě něco dělat jiného :)

V. Klepetko 23.10.2019 16:06

Mám temné podezření, že ta ne-definice je zámérná. A škoda že tu není pan Jirkovský, ten by možná i toto sdělení prohlásil za rafinovanou formu dezinformace... :-) Hezký zbytek dne!

L. Kolman 23.10.2019 14:40

Jsem si přečetl, co píše Štrougal ve své vzpomínkové knize o Listopadu. Neměl jsem to dělat, teď nevím, co mám příští měsíc vlastně slavit. Že jsem byl blbý a naivní zvonimír, to asi ke slavení není, jedině snad, že to nakonec těm soudruhům z "nové vlny" nevyšlo a události v rozporu se scénářem nakonec převálcovaly i je.

J. Anděl 23.10.2019 15:00

To by mě zajímalo, co jste byl ochoten slavit předtím, než jste si to přečetl, že vám to ta knížka překazila.

J. Fridrich 23.10.2019 14:38

Dnes souhlas s Astonovým popisem nepřijatelného chování Arabů-muslimů - a nyní bohužel i EU k našim skvělým civilizačním kolegům-přátelům na jejich nelehké výspě na Středním Východě v moři nepřátel, kde hrdinně odolávají cca 70 roků té nepřátelské lavině smrtelných nepřátel své země...

J. Eagles 23.10.2019 14:36

Škodíci z kalouskova demobloku unizono opakují lži o tom, že Babišova vláda nedodržuje slib o vyrovnaných rozpočtech. Pokud hospodaření za loňský rok skončí v přebytku, nemůže přece lidovecký Rakušan beztrestně blábolit ve "veřejnoprávní" ČT24, že vláda neplní sliby ...

M. Prokop 23.10.2019 14:58

Pletete si pojmy vyrovnaný rozpočet a výsledek rozpočtu.

L. Kolman 23.10.2019 14:27

Kamarádi, jen když se jim to hodí? O takových jsme kdysi říkali, že to nejsou žádní kamarádi, leč toliko ku**y převlečené za kamarády. Tady čtu, jak srdečně se loučili Kurdové s Američany. Táhněte, vy lháři!" křičeli Kurdové na projíždějící konvoj a házeli po něm kamení a brambory. Skandovali také "Ne Americe" a "Amerika je lhář". Jeden jim za cenu nesmírných obětí vybojuje mír, takového vděku se nakonec dočká!

V. Mokrý 23.10.2019 14:37

K * urvy převlečený za kamarády, těch se najde, zvlášť když je člověk při penězích.

M. Ilsner 23.10.2019 14:27

Piráti, hanba vám !!!!

J. Matuška 23.10.2019 14:04

Václav Klaus ml. na FB:

Včera večer pětihodinové zasedání předsednictva Trikolóra v nové centrále na Malostranském náměstí.

Na programu byl regionální rozvoj - probrat všech 14 krajů zabralo největší čas (zvlášť ty dva slabší).

Krajské a senátní volby 2020 - jdeme do toho!

Opakované komunální volby ve Strakonicích - tam nám vede kandidátku pan Toman - dlouholetý šéf kriminálky místní (okres je tedy jeden z nejbezpečnějších v ČR).

Díky Zuzana Majerová Zahradníková, Norbert Hlaváček - místopředseda Trikolóra - hnutí občanů a Jan Tesař za věcné jednání. Byl to maraton, ale myslím, že jsme vše dost posunuli.

M. Kolář 23.10.2019 14:07

A o vlastenectví by něco nebylo ? A co ten daňový program Trikolóry, pořád je to taková sranda ?

J. Matuška 23.10.2019 14:45

14. prosince se budou konat opakované volby do Zastupitelstva města Strakonice. Jsem zvědavý, jak tam Trikolóra dopadne... Po šesti měsících od založení...

J. Nový 23.10.2019 14:18

Můj hlas dostanou za současných podmínek.

V. Mokrý 23.10.2019 14:20

Nebudete v tom sám.

I. Kellner 23.10.2019 14:20

Vidim to taky tak. Zatím.

L. Kolman 23.10.2019 14:33

Které to jsou, ty dva slabší kraje? Bych se pěkně na*ral, kdybych v jednom z nich žil. Já bych chtěl žít v tom nejbohatším, kde létají ti pečení holubové přímo do huby. Ani chleba prý není třeba, tolik tam toho létá.

I. Kellner 23.10.2019 13:52

Posťte nás na ně.

Vaši piráti.

https://pbs.twimg.com/media/EHjgqNWXkAASqbW?format=jpg&name=small

J. Anděl 23.10.2019 14:01

Jo, v tomto kontextu na první pohled až příliš sebevědomý slogan.

Dokud si člověk nevzpomene, čeho všeho bylo dosaženo ženským pláčem.

I. Kellner 23.10.2019 14:13

Je to krásná causa. Za velkého pobavení sleduju některá vyjádření, protože už tady toho bylo v minulosti dost, ale něco takového ještě ne. To je prostě poezie.

"K debatě se na fóru přidávají i další Piráti, někteří se Michálka zastávají. Například členové pražského krajského sdružení Matěj Kubíček a Tereza Vovesová. Šimon Barczi z karlovarského sdružení se domnívá, že Michálek díky tomu, že empatie není jeho silná stránka, dokáže tvrdě bojovat za pirátské zájmy."