1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Snaha o hrdost

Ušli jsme dobrý kus cesty za dobu velmi krátkou! Včera jsou to tři roky, kdy Čtyřka podělaných, konkrétně prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předseda senátu Milan Štěch a předseda sněmovny Jan Hamáček poslali do Pekingu poníženou omluvnou supliku kvůli tomu, že se ministr kultury Daniel Herman potkal soukromě s dalajlámou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holíček 19.7.2019 7:13

Re: Betty McDonall

A napsal jsem snad, že stíhají? Přečtěte si to, prosím, znovu.

Ve standardním demokratickém státě se moc dělí na zákonodárnou, výkonnou a soudní. V jedné reakci na pana Rajmana jsem napsal, že soudy nemohou fungovat jako moc výkonná, tedy stíhat někoho z vlastního podnětu. Moc úřední, ex offo, je dána exekutivě. S panem Jirkovským jsem se nebavil, ale on ve své podjebávaci vášni se do toho navezl, překroutil, a - masturboval, masturboval, masturboval... :-))

P. Jirkovský 19.7.2019 7:19

Re: Betty McDonall

Lžete jako malej smrad. O stíhání v tom vašem textu nebylo vůbec nic, a já jsem se vás jen zeptal, jak to myslíte. A jestli nad diskusema masturbujete, vaše věc, ale proč se s tím chlubíte?

P. Hofman 19.7.2019 7:44

Re: Betty McDonall

Dobře, pomiňme tedy onen pojem "ex offo", neb mu nejspíš nerozumíte. Jak tedy vlastně soudy někoho stíhají? Tomu zase nerozumím já. Vysvětlete mi to prosím.

J. Holíček 19.7.2019 9:05

Re: Betty McDonall

Soudy nestíhají, soudy soudí. To jsem se tehdy pokusil namítnout panu Rajmanovi, když tvrdil cosi v tom smyslu, že by soudy měly při něčem chytit Babiše, či nějaké další podvodníky.

Když to řeknu lidově, tak ex offo je právnický vejšplecht, což znamená, že řízení se zahajuje buď na "udání", tedy někdy někoho "napráská", nebo ex offo - tedy státní (úřední) mocí, když se policie, případně žalobce, něco dozví. Pak nemusí nikdo nikoho udat (oznámit), ale úředník státu už z povahy svého úřadu řízení (stíhání) zahájí sám. Dokonce je to považováno za jeho povinnost.

To soudy nedělají, protože by se pletly státní moci do jejího kšeftu. Tím se ovšem nevylučuje, že soudce, coby občan, nemůže někoho prásknout..... :-))

P. Jirkovský 19.7.2019 7:14

Re: Betty McDonall

Jenomže ten původní váš text byl "trochu" jinej, že jo? A teď jste proje wiki a děláte chytráka, vy banalito.

J. Holíček 19.7.2019 7:35

Re: Betty McDonall

Mně je jasné, že vám nejde o konsensus a snažím se vám vyhnout. Vy si tady prostě léčíte nějaké mindráky, a když to nejde jinak, tak se navážíte do debaty jiných s poťouchlými poznámkami nebo otázkami.

Teď "geniálně", abyste neztratil glanz, tvrdíte, že jsem napřed použil neznámý výraz a pak jsem si ho našel na wikině. Ubohost vašeho kalibru. Nepište, že to bylo jinak, ale dejte místo toho odkaz. Třeba vám docvakne. Já to hledat nebudu.

A mohu-li poprosit: Vyhněte se mě, nedolézejte, neobtěžujte. Opravdu nemám zájem. Díky