6.12.2019 | Svátek má Mikuláš


Snaha o hrdost

19.7.2019

Ušli jsme dobrý kus cesty za dobu velmi krátkou! Včera jsou to tři roky, kdy Čtyřka podělaných, konkrétně prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předseda senátu Milan Štěch a předseda sněmovny Jan Hamáček poslali do Pekingu poníženou omluvnou supliku kvůli tomu, že se ministr kultury Daniel Herman potkal soukromě s dalajlámou. 

Tehdy jsme spadli do bažiny hanebné servility. Nyní by k ní byl taky dobrý důvod – a z původní Čtyřky nezklamal Zeman.

Ale dopadlo to jinak.

Jde o to, že pražský primátor pirát Hřib usoudil, že otázka Tchaj-wanu patří mezi priority magistrátu, a místo aby řešil katastrofální dopravní situaci a katastrofální bytovou situaci a katastrofální situaci s čistotou vzduchu, pustil se do vysoké mezinárodní politiky. Chce vypustit pasáž o Jedné Číně z partnerské smlouvy se Šanghají, na což čínská strana odpověděla arogantně a výhrůžně. Hrad, ten se samozřejmě patřičně podělal. Chvála bohu, že je v tom sám, Jan Hamáček se do věci neplete, Jan Hamáček smutně přemýšlí o tom, proč to ministerstvo gultury už dávno nezrušili, na co je, dyť se do něj furt jenom cpou prachy. Naštěstí ministr zahraničí Petříček si zve čínského velvyslance na kobereček a premiér Andrej Babiš se ohradil a připomněl, že ve svobodném demokratickém státě má primátor spolu s vedením města nárok vlastní formulace.

Chválabohu za to.

Jsme v situaci, kdy se evropská vůle k činu zhroutila, kdy tón udávají extremisté typu kapitánky Rackete a kdy se z Číny stává agresivní koloniální mocnost, která nabírá nové a nové pozice v Asii a Africe za bezmocného kvikotu ochránců lidských práv. Tady jde o to, abychom za pár let měli hřebík, na který si pověsíme čepici.

Třeba nás Číňané na ten hřebíček jednou pověsí, ale aspoň je dobře si udržet trochu hrdosti – momentálně v této situaci se o to premiér s ministrem zahraničí snaží.

Aston Ondřej Neff


RD 4+kk v Chlumci nad Cidlinou
RD 4+kk v Chlumci nad Cidlinou

Palackého, Chlumec nad Cidlinou - Chlumec nad Cidlinou III, okres Hradec Králové
3 900 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.