17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Smutná postava

Snad jen v jediné televizi se objevil sotva desetivteřinový šot o sobotní demonstraci. Není ani příliš divu, dnes mají přednost dvě témata: prezidentská volba a amnestie prezidenta republiky. Dlužno poznamenat, že před volbou politika, jenž má sedět příštích pět let na Pražském hradě, upřednostňují naše média onu amnestii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinovská 7.1.2013 18:02

Re: Paní Kombercová

Roithoou jsem zvažovala, ale naštvala mě podporou Palestinského státu.

J. Kombercová 7.1.2013 18:05

Re: Paní Kombercová

Každý má své plusy a mínusy...

M. Martinovská 7.1.2013 18:39

Re: Paní Kombercová

Ano. Ale myslím, že kdo nevolí, volí Zemana, je to ovšem taky volba.

V. Nosek 7.1.2013 17:38

Klausova amnestie

Klausova amnestie byla jenom jedním tahem na celé šachovnici. Každým tahem je předán kousek moci šedým eminencím v pozadí, nebo kousek majetku, nebo nějaký penězovod, nebo zákonem zrušena další možnost, jak je potrestat či na ně dosáhnout.Občas to ruší zbytečně aktivní zahraničí, například Švýcarsko se začalo nechutně montovat do MUS. Nebo Pítr. Alespoň tam se dalo zdržovat a nakonec prošvihnout lhůty. Ale je to nepříjemné a vyvolává to zbytečné otázky mezi lidmi.

Záměrným pokračováním tohoto procesu je také dostat lidi do stavu, kdy budou na hranici uživení se. Budou mít spousty starostí jen o holý život. Zadlužování státu, neschopnost dosáhnout spravedlnosti, exekuční orgie, podporování kriminálních živlů jednak pozitivní diskriminací, jednak pořádnou tahanicí po soudech každého, kdo se opovážil bránit obviněním z překročení nutné obrany, rasismu či neonacismu.

Dále rozbíjením co jde.Dále rozeštváváním lidí proti sobě. Mladých vůči starým. Podnikatelů vůči zaměstnancům. Antikomunismem a bojem proti komunismu v době, kdy žádné osobní riziko nehrozí, ale je to hezká póza. Rozeštvávají se muži proti ženám co to jde. Atd.

Nicméně toto už přesahuje rámec jediného tahu na šachovnici – Klausovy amnestie, mimochodem geniálního tahu, pokud bychom to četli v detektivce.Klausova amnestie nedává téměř žádný smysl, pokud se posuzuje jako ojedinělý krok.

Nebo srovnává s osobou Klause – zde dokonce vypadá amnestie jako totální zmatení, kdy Klaus dělá něco jiného, než poslední roky dělal. Nicméně v celém kontextu celého procesu předávní moci do šedých eminencí a přeměny vlády pouze na pimrlové divadélko bez významu pouze aby si občané užili hry s tím, že stále považují vládu za centrum moci – to dává velký smysl.Klaus není osamocený člověk, sólista, Klaus hraje s velkým orchestrem. A tam to smysl dává.Miloslav Ponkrác

J. Boleslav 7.1.2013 17:40

Re: Klausova amnestie

Není nad konspirační teorie.

V. Nosek 7.1.2013 17:45

Re: Klausova amnestie

Není. Od tý Čubovic matrace jich tady máte málo, tak je třeba něco přidat.

J. Tolman 7.1.2013 17:42

Re: Klausova amnestie

Klausova amnestie je tah mimo šachovnici.

J. Kanioková 7.1.2013 17:45

a Havlova byla co ? Když už teda...

Nikdy jsem proti ní neřekla jediné slovo, ovšem po vypuknutí téhle štvanice to ke srovnání dát musím..

J. Kombercová 7.1.2013 17:46

Re: a Havlova byla co ? Když už teda...

Jiná situace.. Nebo ne?

P. Vandas 7.1.2013 17:35

Průzkumy jsou na nic. Lidé často neuskuteční, ani to o čem jsou přesvědčeni, že je dobré.

M. Martinovská 7.1.2013 17:41

Re: Průzkumy jsou na nic. Lidé často neuskuteční, ani to o čem jsou přesvědčeni, že je dobré.

Ano, někdy ani nevědí, co chtějí. Někdy vědí, co nechtějí. Jenže to je málo a je to velmi pasivní.

V. Hajková 7.1.2013 17:43

Re: Průzkumy jsou na nic. Lidé často neuskuteční, ani to o čem jsou přesvědčeni, že je dobré.

Též  si  to  myslím-  že  jsou  pruzkumy  na nic!   Jen  jako  duvod  vidím  něco  zcela  jiného :-)

J. Kombercová 7.1.2013 17:45

Re: Průzkumy jsou na nic. Lidé často neuskuteční, ani to o čem jsou přesvědčeni, že je dobré.

A povíte nám to nebo nás zase necháte tápat?

V. Váňa 7.1.2013 17:16

Vážený pane Rybo,

zkuste jiný než právní obor. Již někdy v minulých dnech jsem Vám psal, že si pletete pojmy s dojmy. A rychlým nahlédnutím do dešní diskuse zjišťuji, že jste dosud od složitých, leč - promiňte - poněkud zmatených výkladů neupustil.

Ačkoliv ESLP nevyvodil z porušení článku 6 odst. 1 Úmluvy povinnost smluvního státu automaticky kompenzovat průtahy v řízení zastavením trestního stíhání nebo zmírněním trestu, současně takovou formu kompenzace připustil. Takové formy kompenzace považuje ESLP za dostatečnou nápravu porušeného práva, jestliže je národní soud použije výslovně proto, ře bylo porušeno právo na projednání věci v přiměřené lhůtě, a pokud jde o zmírnění trestu, uvede, v jaké míře byl trest z tohoto důvodu zmírněn.

Žádný explicitní zákaz zastavení trestního stíhání v případě porušení čl. 6 odst. Úmluvy neexistuje, a už vůbec ne od Evropského soudu pro lidská práva.

Jinak Vám musím sdělit, jak jsem si v mezidobí zjistil, že například i v případě Rázlové, kterou jsem zmiňoval, ačkoli z trochu jiného zorného úhlu, uložil ESLP České republice uhradit jí finanční kompenzaci za průtahy v řízení.

Text amnestie je tak s největší pravděpodobností naprosto v souladu s právem. Buďte tedy tak laskav, a neschovávejte se za neexistující právo a postavte se k tématu jako chlap: Nemám rád Klause, nesouhlasím s jím vyhlášenou amnestií. To Vám nikdo nemůže vzít a alespoň nevypadáte jako právní domácí kutil.

V. Hajková 7.1.2013 17:30

Re: Vážený pane Rybo,

VÁŽENÝ  p.  VÁNA-  Značka  "  RYBA"-  není  RYBA   ale  bývalý  zhrzený  poslanec  za  ODS   JIŘÍ  JÍLEK  z  K.Varu!    A  mám  pocit,  že  dostanete  za  uši-  neb  tento   človíček   ví  vše   nejlépe!  :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

J. Kombercová 7.1.2013 17:35

Re: Vážený pane Rybo,

Žalobníček žaloval, pod nosem si maloval...

V. Hajková 7.1.2013 17:41

Re: Vážený pane Rybo,

:-)))))))))))))))   klídek   šetřete  se:-)))))))))))))))))))))))

S. Netzer 7.1.2013 17:44

Re: Vážený pane Rybo,

Jediná osoba, která zde jeví známky neklidu, jste Vy, značko Hájková.

M. Varadinková 7.1.2013 17:42

Re: Vážený pane Rybo,

Na Rybu není třeba žalovat. Každý zde dávno ví, že on není tím, kým předstírá, že je. Ani co se týká jména, ani co se týká znalostí. Zatím každý, kdo se s ním dostal do křížku, dospěl k závěru, že ten člověk vůbec ničemu nerozumí a co horšího, není ani schopen porozumět (on je totiž něco jako dislektik - prostě nepochopí psaný text a ani není schopen ho správně reprodukovat). Obvykle nepochopí ani to, co sám  vygůgluje :-)))))))

J. Kombercová 7.1.2013 17:48

Re: Vážený pane Rybo,

Jj. to jsou vjecy.

V. Hajková 7.1.2013 17:48

Re: Vážený pane Rybo,

Ne  vždy  s  Vámi  souhlasí-  nyní  ale  ANO! 

M. Martinovská 7.1.2013 17:15

Pane Boleslave,

činnost ruských agentů v případě radaru v Brdech je velmi pravděpodobná. Činnost ruských agentů v případě protestů proti amnestii je velmi nepravděpodobná. Amnestie se mi nelíbí, i když je jasné, že na ni měl Klaus právo  - je to podle mě podnět k novele, taková amnestie by měla být opravdu dělána ve spolupráci s vládou, pokud ji premiér podepisuje. Měla by být více připravená a odůvodněná, aby bylo PŘEDEM jasné, koho "postihne" a koho ne - je přece možné vyjmout závažnou hospodářskou kriminalitu a pod.

Takhle je odfláklá. V kolektivu tří lidí - zajímalo by mě, kdo byl ten třetí, asi mi to jen nějak uniklo.

J. Boleslav 7.1.2013 17:19

Re: Pane Boleslave,

Přece já, to Vám ještě nedošlo? Proto ji tady pořád tak hájím.:-)

M. Martinovská 7.1.2013 17:23

Re: Pane Boleslave,

Já jsem se cítila trochu osobně dotčena výrokem, že odpůrci amnestie rozkládají demokracii. Já se snažím demokracii ... utužovat není dobré slovo? Již jest u nás dost tuhá?

J. Boleslav 7.1.2013 17:36

Re: Pane Boleslave,

Amnestie do našeho současného politického systému IMHO nepatří, jedná se o archaický prvek. Mně vadí různé excesy v souvislosti s jejím odmítáním, jako sundávání obrazů, podávání ústavních stížností a urážky hlavy státu.

M. Martinovská 7.1.2013 17:42

Re: Pane Boleslave,

ale podávání ústavních stížností je u nás běžný folklór. VV, ČSSD, pořád nějaké další. Já jsem ráda, že vám vadí jen "různé excesy", ne nesouhlas s amnestií či dokonce s Klausem.

P. Hofman 7.1.2013 17:19

Re: Pane Boleslave,

Ta není odfláknutá, ta je přesně taková, jakou ten zločinec potřeboval.

J. Boleslav 7.1.2013 17:23

Re: Pane Boleslave,

Tak teď jsem na rozpacích, je tedy odfláknutá nebo není?

M. Martinovská 7.1.2013 17:25

Re: Pane Boleslave,

Každý z nás má poněkud jiný názor, pane Boleslave, jak vidíte, ale když byste se zeptal mě, tak bych vám napsala, že spíš odfláknutá, ale takhle musíte vše zkombinovat. Co třeba odfláknutý zločin, to by šlo?

J. Boleslav 7.1.2013 17:43

Re: Pane Boleslave,

Amnestie jakožto promíjení trestů nemůže být zločin. Je to naopak akt milosti panovníka, převzatý z feudálních dob.