15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

Smutek a hrdost

K seznamu padlých hrdinů přibyla tři další jména, Karel Beneš, Martin Marcin a Patrik Štěpánek. Padli při výkonu služby při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Kontingent české armády tady plní svoje spojenecké závazky, jako je plní v Iráku, v Mali a v Pobaltí, abych jmenoval aspoň některé destinace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 6.8.2018 16:27

Re: Když nevím, tak se zeptám

Nejspíš proto, že to ve skutečnosti Evropané a Američané platí ze svých daní skrze dotaci pro nějakou neziskovku.

J. Anděl 6.8.2018 16:30

Hm, pak ovšem nestojí 800 ;-)

Zrovna jedu od zubaře :-P

P. Bolec 6.8.2018 17:12

Re: Když nevím, tak se zeptám

80 % z darované částky shrábne neziskovka pro svůj personál. Bylo by zajímavé zjistit, kde se ty neziskovky líhnou. Vsázím na Prahu.

M. Berka 6.8.2018 16:30

Re: Když nevím, tak se zeptám

To nemusí být tak jednoduché, jak to vypadá... Pokud např. ten příspěvek pošle 1 000 lidí je ta cena už docela OK. ...

J. Anděl 6.8.2018 16:33

Myslím, že psali doslova "operace očí - 800 Kč". Ale jinak jistě, to taky dává smysl.

M. Varadinková 6.8.2018 16:37

Re:

Někdo jim postaví nemocnici, někdo dodá přístroje, pracují tam "zadarmo" nějací "lékaři bez hranic", takže pak už zbývá jen spotřební materiál a ten zase tolik nestojí.

J. Anděl 6.8.2018 16:56

I na ten materiál se mi to zdá málo, ale chápu, kam směřujete, díky .

V. Kotas 6.8.2018 16:37

Re:

Jen aby to nebyla " operace " - drátem do oka a peníze do kapsy.

M. Berka 6.8.2018 16:39

Re:

Já v takových případech nemá problém prostě poslat jakoukoliv částku. Peníze jsou to nejmenším o co jde... Pochopitelně, pokud ty peníze máte a zrovna je nepotřebujete... Což je můj případ.

J. Anděl 6.8.2018 16:46

Jistě, to je jasné. Jen se cítím trochu informačně balamucen. Ale třeba jsem to blbě pochopil. Díky za reakce.

S. Lazárek 6.8.2018 16:46

Re:

To je blbost Jindro, seš asi ještě omámenej tou injekcí, co ti píchnul zubař....:-)

J. Anděl 6.8.2018 16:54

To jsem viděl cestou tam, a když mi pak řekli u zubaře cenu, začalo mi to víc vrtat v hlavě.

Někdy ji vyfotím, tu reklamu :-)

S. Lazárek 6.8.2018 16:58

Re:

Za 800 korun ti domluvím vydloubnutí obou očí na jakékoliv klinice v Čechách.....:-)

J. Matuška 6.8.2018 16:13

Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

chce dostat velmoci ze slepé uličky

... "Naše země nezbytně potřebují více kulturních výměn, kontaktů mezi zákonodárci i více otevřeného dialogu," prohlásil americký senátor při schůzce s předsedou zmiňovaného výboru Konstantinem Kosačovem. "Svět je komplikované místo a my se nalézáme v bezprostřední blízkosti Ruska, Sýrie a dalších míst. Proto by podle mého názoru bylo velkou chybou nehovořit spolu," řekl Paul.

Kosačov věří, že prostřednictvím senátora Paula, který má blízko k prezidentu Donaldu Trumpovi, může Moskva do Washingtonu vyslat signál o odhodlání rozvíjet dialog a také dostat vztahy mezi oběma velmocemi "z nynější slepé uličky".

Americko-ruské vztahy se prudce zhoršily po ruské anexi Krymu a vypuknutí konfliktu na východě Ukrajiny, na což USA a další západní státy odpověděly zavedením sankcí proti Rusku.

Zdroj: https://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/231542-senator-usa-pozval-ruske-kolegy-do-washingtonu-chce-dostat-velmoci-ze-slepe-ulicky/

J. Matuška 6.8.2018 16:20

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Držím senátoru Rand Paulu v jeho iniciativě palce...

P. Čech 6.8.2018 16:24

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Ten senátor se jmenuje Ron Paul.

M. Varadinková 6.8.2018 16:30

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Ron je jeho otec, známý libertarián. Senátorem je teď jeho syn Rand.

https://www.google.cz/search?sourceid=navclient&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGHP_csCZ775CZ775&q=Ron+Paul&gws_rd=ssl

J. Matuška 6.8.2018 16:34

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Pane Čechu, původně jsem napsal Ron Paul. Potom jsem se podíval na EuroZprávy.cz a opravil jsem to tedy na Rand Paul /senátor za Kentucky/. Snad jeho otec se jmenuje Ron...

J. Matuška 6.8.2018 20:58

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Pane Čechu, oněměl jste v tom vedru? Jak je to správně? Hodit mrtvého brouka je také řešení. Lámat vás na kole ale nebudu, zdravím diškutére. Bunga bunga!

V. Novák 6.8.2018 17:45

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Je aby je pustili zpátky...

P. Hofman 6.8.2018 15:47

Prý bychom neměli

o smrti našich třech spoluobčanů diskutovat a dopřát jim klid, či tak nějak, napsat tu dnes někdo. Není hloupějšího názoru, než tento.

Nebudeme-li o nich diskutovat a vzdávat jim hold, ovládnou to tady plně zdejší proruští šmejdi a další užiteční idioti Kremlu (a že jich tu je). Jen si ti jejich zvratky přečtěte.

Ti tři chlapci si naši pozornost plně zaslouží a čím víc se o nich bude mluvit, tím větší smysl jejich oběť měla. Obětovali se za nás, neb v Afghánistánu probíhá mocenský boj mnoha místních a světových velmocí o vliv na dění v něm, v jeho okolí, potažmo v celém světě. Je naší povinností být přitom.

R.I.P. naši kamarádi a hlubokou soustrast vašim pozůstalým.

M. Prokop 6.8.2018 15:54

Re: Prý bychom neměli

Akorát nevím, jestli by dotyční měli radost, když se jich zastává eunijní šmejd.

K. Zelený 6.8.2018 16:26

Re: Prý bychom neměli

Vy ten močák prostě v klidu neudržíte ani při pietě, co ? A tohle jiné nazývá šmejdem !

M. Varadinková 6.8.2018 16:33

Re: Prý bychom neměli

Spletl jste si vlákno, o šmejdech bylo psáno už o level výše.

K. Zelený 6.8.2018 16:37

Re: Prý bychom neměli

A další: Číst umíte ? Významy slov jako třeba "eunijní šmejd" chápete ?

M. Varadinková 6.8.2018 16:43

Re: Prý bychom neměli

Aha, takže Vám vadí až to eunijní a už to šmejd. Když tam nebude eunijní, tak se může šmejdovat do libosti?

K. Zelený 6.8.2018 16:49

Re: Prý bychom neměli

Tag určitě, když to říkáte vy, ažtoužto!

I. Kellner 6.8.2018 16:30

Re: Prý bychom neměli

Oni sice pietně ripují, ale jinak jim to přišlo vhod, ruce si mnou.

Mohou opět prokázat svojí "morální převahu" a verbovat k semykání.

K. Zelený 6.8.2018 16:36

Re: Prý bychom neměli

Ciwe vida jak se k sobě s Prokopem vinete. Svůj k svému, nač tajit co je zjevné.

P. Hofman 6.8.2018 16:53

Re: Prý bychom neměli

Přesný postřeh!