Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Diskuse k článku

Smutek a hrdost

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 457
  • Poslední: 6.8. 2018 23:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Anděl 6.8.2018 16:22

Když nevím, tak se zeptám

Od tématu, ale vrtá mi to hlavou. Viděl jsem reklamu, že za 800 Kč mohu pomoci nějaké Afričance vrátit zrak.

Proč je tam ta operace tak levná?

M. Varadinková 6.8.2018 16:27

Re: Když nevím, tak se zeptám

Nejspíš proto, že to ve skutečnosti Evropané a Američané platí ze svých daní skrze dotaci pro nějakou neziskovku.

J. Anděl 6.8.2018 16:30

Hm, pak ovšem nestojí 800 ;-)

Zrovna jedu od zubaře :-P

P. Bolec 6.8.2018 17:12

Re: Když nevím, tak se zeptám

80 % z darované částky shrábne neziskovka pro svůj personál. Bylo by zajímavé zjistit, kde se ty neziskovky líhnou. Vsázím na Prahu.

M. Berka 6.8.2018 16:30

Re: Když nevím, tak se zeptám

To nemusí být tak jednoduché, jak to vypadá... Pokud např. ten příspěvek pošle 1 000 lidí je ta cena už docela OK. ...

J. Anděl 6.8.2018 16:33

Myslím, že psali doslova "operace očí - 800 Kč". Ale jinak jistě, to taky dává smysl.

M. Varadinková 6.8.2018 16:37

Re:

Někdo jim postaví nemocnici, někdo dodá přístroje, pracují tam "zadarmo" nějací "lékaři bez hranic", takže pak už zbývá jen spotřební materiál a ten zase tolik nestojí.

J. Anděl 6.8.2018 16:56

I na ten materiál se mi to zdá málo, ale chápu, kam směřujete, díky .

V. Kotas 6.8.2018 16:37

Re:

Jen aby to nebyla " operace " - drátem do oka a peníze do kapsy.

M. Berka 6.8.2018 16:39

Re:

Já v takových případech nemá problém prostě poslat jakoukoliv částku. Peníze jsou to nejmenším o co jde... Pochopitelně, pokud ty peníze máte a zrovna je nepotřebujete... Což je můj případ.

J. Anděl 6.8.2018 16:46

Jistě, to je jasné. Jen se cítím trochu informačně balamucen. Ale třeba jsem to blbě pochopil. Díky za reakce.

S. Lazárek 6.8.2018 16:46

Re:

To je blbost Jindro, seš asi ještě omámenej tou injekcí, co ti píchnul zubař....:-)

J. Anděl 6.8.2018 16:54

To jsem viděl cestou tam, a když mi pak řekli u zubaře cenu, začalo mi to víc vrtat v hlavě.

Někdy ji vyfotím, tu reklamu :-)

S. Lazárek 6.8.2018 16:58

Re:

Za 800 korun ti domluvím vydloubnutí obou očí na jakékoliv klinice v Čechách.....:-)

J. Matuška 6.8.2018 16:13

Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

chce dostat velmoci ze slepé uličky

... "Naše země nezbytně potřebují více kulturních výměn, kontaktů mezi zákonodárci i více otevřeného dialogu," prohlásil americký senátor při schůzce s předsedou zmiňovaného výboru Konstantinem Kosačovem. "Svět je komplikované místo a my se nalézáme v bezprostřední blízkosti Ruska, Sýrie a dalších míst. Proto by podle mého názoru bylo velkou chybou nehovořit spolu," řekl Paul.

Kosačov věří, že prostřednictvím senátora Paula, který má blízko k prezidentu Donaldu Trumpovi, může Moskva do Washingtonu vyslat signál o odhodlání rozvíjet dialog a také dostat vztahy mezi oběma velmocemi "z nynější slepé uličky".

Americko-ruské vztahy se prudce zhoršily po ruské anexi Krymu a vypuknutí konfliktu na východě Ukrajiny, na což USA a další západní státy odpověděly zavedením sankcí proti Rusku.

Zdroj: https://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/231542-senator-usa-pozval-ruske-kolegy-do-washingtonu-chce-dostat-velmoci-ze-slepe-ulicky/

J. Matuška 6.8.2018 16:20

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Držím senátoru Rand Paulu v jeho iniciativě palce...

P. Čech 6.8.2018 16:24

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Ten senátor se jmenuje Ron Paul.

M. Varadinková 6.8.2018 16:30

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Ron je jeho otec, známý libertarián. Senátorem je teď jeho syn Rand.

https://www.google.cz/search?sourceid=navclient&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGHP_csCZ775CZ775&q=Ron+Paul&gws_rd=ssl

J. Matuška 6.8.2018 16:34

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Pane Čechu, původně jsem napsal Ron Paul. Potom jsem se podíval na EuroZprávy.cz a opravil jsem to tedy na Rand Paul /senátor za Kentucky/. Snad jeho otec se jmenuje Ron...

J. Matuška 6.8.2018 20:58

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Pane Čechu, oněměl jste v tom vedru? Jak je to správně? Hodit mrtvého brouka je také řešení. Lámat vás na kole ale nebudu, zdravím diškutére. Bunga bunga!

V. Novák 6.8.2018 17:45

Re: Senátor USA pozval ruské kolegy do Washingtonu,

Je aby je pustili zpátky...

P. Hofman 6.8.2018 15:47

Prý bychom neměli

o smrti našich třech spoluobčanů diskutovat a dopřát jim klid, či tak nějak, napsat tu dnes někdo. Není hloupějšího názoru, než tento.

Nebudeme-li o nich diskutovat a vzdávat jim hold, ovládnou to tady plně zdejší proruští šmejdi a další užiteční idioti Kremlu (a že jich tu je). Jen si ti jejich zvratky přečtěte.

Ti tři chlapci si naši pozornost plně zaslouží a čím víc se o nich bude mluvit, tím větší smysl jejich oběť měla. Obětovali se za nás, neb v Afghánistánu probíhá mocenský boj mnoha místních a světových velmocí o vliv na dění v něm, v jeho okolí, potažmo v celém světě. Je naší povinností být přitom.

R.I.P. naši kamarádi a hlubokou soustrast vašim pozůstalým.

M. Prokop 6.8.2018 15:54

Re: Prý bychom neměli

Akorát nevím, jestli by dotyční měli radost, když se jich zastává eunijní šmejd.

K. Zelený 6.8.2018 16:26

Re: Prý bychom neměli

Vy ten močák prostě v klidu neudržíte ani při pietě, co ? A tohle jiné nazývá šmejdem !

M. Varadinková 6.8.2018 16:33

Re: Prý bychom neměli

Spletl jste si vlákno, o šmejdech bylo psáno už o level výše.

K. Zelený 6.8.2018 16:37

Re: Prý bychom neměli

A další: Číst umíte ? Významy slov jako třeba "eunijní šmejd" chápete ?

M. Varadinková 6.8.2018 16:43

Re: Prý bychom neměli

Aha, takže Vám vadí až to eunijní a už to šmejd. Když tam nebude eunijní, tak se může šmejdovat do libosti?

K. Zelený 6.8.2018 16:49

Re: Prý bychom neměli

Tag určitě, když to říkáte vy, ažtoužto!

I. Kellner 6.8.2018 16:30

Re: Prý bychom neměli

Oni sice pietně ripují, ale jinak jim to přišlo vhod, ruce si mnou.

Mohou opět prokázat svojí "morální převahu" a verbovat k semykání.

K. Zelený 6.8.2018 16:36

Re: Prý bychom neměli

Ciwe vida jak se k sobě s Prokopem vinete. Svůj k svému, nač tajit co je zjevné.

P. Hofman 6.8.2018 16:53

Re: Prý bychom neměli

Přesný postřeh!