17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Sirotci na scéně

Na českou politickou scénu vtrhla kohorta padesáti syrských sirotků. S nápadem přišla europoslankyně za lidovce Michaela Šojdrová. Nápad to byl racionálně podložený – proč se máme nechat (jakožto Česko) okopávat kvůli nedostatku solidarity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kotas 18.9.2018 17:54

Re: 50 sirotků

Především je to hraní na city. Navíc víme, co jsou proto média udělat. Můžete říkat, že jsem, necita, sobec, nic vám to nebude platné - jednoduše nemám zájem.

K. Novák 18.9.2018 17:36

Dovedu si představit,

že autobus přiveze 50 "sirotků", vystoupí z něj 50 černochů ve věku 25-30 let, kteří budou o sobě tvrdit, že je jim 15, načež přijedou nějaká auta nebo autobusy neziskovek a "sirotci" v nich odjedou neznámo kam (jako se to stalo v Itálii). Žádné "sirotky" bych nepřijímal, je to jen pokus vplížit se sem s imigranty. A imigranti nejsou v Evropě kvůli humanitě, ale kvůli převádění veřejných peněz do soukromých kapes. Politici, neziskovky i ti, kteří je z pozadí ovládají, na humanitu kašlou. Zajímají je jen peníze a kecy o humanitě jsou jen oblbování lidí, aby ten jejich výdělečný projekt přijali.

F. Šimek 18.9.2018 17:53

Re: Dovedu si představit,

1* !

P. Aron 18.9.2018 16:51

Pane Neffe

Vidím, že i Vy dokážete bohužel podlehnout citovému vydírání. V Chemnitz řeší na základní škole případ, kdy devítiletí migranti napadli své spolužáky nožem. Incident potvrdil mluvčí ministerstva školství. Dále jeden z podezřelých z vraždy v Chemnitz propuštěn z vazby, druhý 23 letý Syřan ve vazbě zůstává. Takže oni ti sirotci nám mohou za pár let i dříve vyrobit pár vlastních našich sirotků ! To si neuvědomujete ?

A. Alda 18.9.2018 16:25

Já jsem taky sirotek,

ale poslanci na mně kašlou.

Aspoň že vnoučata mně mají ráda.

F. Doušek 18.9.2018 16:08

Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

úžasem četl zprávu o sestřelení ruského špionážního letadla syrskou obranou. A navíc ještě ruskou raketou.

To je fakt bomba.

Jo, a mimo téma - ráno jsem zahlédl na lanovce na Čertovu Horu V.K. seniora a vzájemně jsme si pokynuli.

P. Aron 18.9.2018 16:55

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

Četl jsem podrobnosti. Ono to bylo tak, že Syřani měli zaměřeny izraelské stíhačky a ty se schovaly za ten ruský letoun, takže Syřani sundali jeho. A Rusové jsou na Izraelce hodně naštvaní.

R. Brzák 18.9.2018 17:18

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

není to přesné - Rusové vyčítají Izraelcům, že nebyli včas varováni (zřejmě mají nějaké dohody o těchto věcech).

To je ovšem těžko - protože Rusové zase jsou schopni v případě varování od Izraele varovat své spojence Assadovce...

P. Aron 18.9.2018 17:38

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

Ano, to také. Varování přišlo pozdě.

F. Nekolný 18.9.2018 17:42

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

To už Doušek pro jistotu neuvedl.

S. Deringer 18.9.2018 17:10

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

Pane Doušek Vy ale mate stesti kdyz vam V.K snr zamaval :):)

Myslim ze jste byl stastnejsi jako znami plavec Wenclovsky kdyz preplaval kanal L.M.do Anglie :):

R. Brzák 18.9.2018 17:20

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

Vítejte na hlavním fóru, paní Sohorová.

Vy máte ale odhad na lidi - že víte, jak se pan Doušek cítil. Soudíte podle sebe?

S. Deringer 18.9.2018 18:35

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

Copak take vas vitam pane Donate,ale za to vy mate spatnej odhad na lidi ze vse soudite podle sebe? ubozaku? a to jeste neumite cist Pani Sohorova? kde jste na tom byl ubozaku ? vy budete dobry tak do te komunisticke zumpy mezi Kombercovou a pod//

F. Šimek 18.9.2018 18:01

Re: Pár dní nepolíben politikou jsem s němým

Když František Venclovský přeplaval L.M.-to si pamatuju. Znamiho plavce Wenclovskyho neznám. Nejni to ten z TOP 09 ?

K. Zelený 18.9.2018 15:58

Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

ale začínám se obávat, že na té Brzákem fedrované teorii o strachu jako určujícím hybateli lidského chování by něco mohlo být. Když čtu stále zdejší stále vííce unisono články a zejména příspěvky pod nimi, tak ve snaze vysvětlit si jejich tón a motivaci mi opravdu přichází na mysl zejména strach. Strach z cizích, z jiné kultury, o své bydlo, o evropskou civilizaci, o život svůj, dětí vnoučat ... a to všechno způsobené ne živelnou katastrofou, epidemii smrtelné nemoci, hrozbou války, krachem ekonomiky, vyčerpáním přírodních zdrojů ... nic takového, ale výskytem lidí potřebujících pomoc, vposledku dokonce pouhých dětí. Pokud z nich zde vládne takový strach, pak mi vychází závěr – vy vystrašení jste zároveň velice nestateční, když takovou nicotnost považujete za hrozbu a nechcete nebo nedokážete se jí postavit. Co je neobyčejně kormutliivé je, nakolik zde a soudě podle výsledků voleb, průzkumů a žebříčků popularity, i v mé zemi, převládáte.

P. Hofman 18.9.2018 16:13

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Problém je ale v tom, že on ten strach vidí právě u těch, kteří mu vůbec nepodlehli (či, přesněji, se jim ho snaží vsugerovat), ale u sebe a toho jejich Bratrstva vystrašené kočičí pracky jej jaksi benevolentně přehlíží, či přesněji snad ani vůbec nevidí.

Strach je ale samozřejmě právě to, na co šmejdi všeho druhu útočí nejraději. Neb vystrašený člověk (ideálně ještě i nevzdělaný) se ovládá nejjednodušeji.

R. Brzák 18.9.2018 16:29

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Pane Hofmane, vzhledem k tomu, že strach je moje velké téma, budu Vám vděčný, když v mé komunikaci zde naleznete potvrzení svého tvrzení. A ještě více budu vděčen, když mi přímo doložíte projevy mého strachu. Je to pro mne cesta, jak se o sobě něco dozvědět - sebereflexe je obtížná bez zpětné vazby od bližních.

Co se týče nepodléhání strachu Vámi zmiňovaných - nesedím v jejich hlavách, nemohu tedy tvrdit, jak na tom jsou. Pokud však někdo v diskuzi osobně zaútočí, je to vždy projev strachu. Pokud někdo v rámci tématu odmítá vnímat širší souvislosti, je to vysoce pravděpodobně vlivem tunelového vnímání vlivem strachu.

S. Netzer 18.9.2018 16:35

Stojí za přečtení

"A Warning From Europe: The Worst Is Yet to Come" https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2018/10/poland-polarization/568324/

M. Moravcová 18.9.2018 16:20

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Strach z cizích, z jiné kultury, o své bydlo, o evropskou civilizaci, o život svůj, dětí vnoučat - není to náhodou normální lidská přirozenost? Vy se nebojíte o své děti a vnoučata?

S. Netzer 18.9.2018 16:32

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Ne, to je zblbnutí z propagandy, jakou vám servírují Neviditelný pes, Parlamentní listy a podobné internetové žumpy dnes a denně.

J. Fialová 18.9.2018 16:48

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Paní Netzer, vy jste žumpofil?? Když tedy "internetovou žumpu" Neviditelný pes navštěvujete dnes a denně :))

S. Netzer 18.9.2018 16:56

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Zajímá mě to jednoduše.

Vy snad čtete jen to, s čím souhlasíte? Čtu Psa od roku 2003 a to hnědnutí, které zde pozorovali i jiní, už opravdu nikdo nemůže popírat.

J. Fialová 18.9.2018 17:05

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Kde je rozhraní mezi nehnědou a hnědou?

Jo už vím - každý, kdo není nadšen z přívalu muslimů a Afričanů, je nácek náckovatej :))

S. Netzer 18.9.2018 17:10

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Postižení jako vy nevnímají mezitóny. To je fatální.

V článku od Anne Applebaum, na který upozorňuji výše, jsou podle autorky dnešní polský a maďarský režim založeny na nenávisti a na konspiračních teoriích.

V ČR je to, jak se zdá, podobné, ale doufám, že ostrůvky tolerance a zdravého rozumu ještě stále existují.

J. Fialová 18.9.2018 17:26

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Zdravý rozum nám mnohým pámbu zachovati ráčil :) Vypůjčím si příspěvek Autor: P. Boublíková Datum: 18.9.2018 17:18

Na ta rozpálená kamna si skutečně nemusím sahat osobně, stačí mi vidět západoevropské a švédské puchýře :-)

I. Břízová 18.9.2018 17:35

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Tak já nevím, paní Fialová, to asi bude ta nenávist a konspirace. My si myslíme, že vidíme puchýře. A ono je to ve skutečnosti něco docela jiného.

S. Netzer 18.9.2018 17:47

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Tomu se říká helvétská víra, a ta je jak známo tak pevná, že je zbytečné se pokoušet ji vyvracet.

Většinou jí však bývají postižené osoby spíše ducha mdlého, než osoby se zdravým rozumem.

J. Fialová 18.9.2018 17:58

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Vy Němci máte jiné zkušenosti.

My v Česku jsme seděli na rozpálených kamnech za protektorátu, v padesátých letech, a po okupaci 1968. Stačilo.

S. Netzer 18.9.2018 18:04

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Já jsem Češka zrovna tak jako vy, s tím rozdílem, že bych se za podobné ublíženecké skuhrání styděla.

J. Kombercová 18.9.2018 18:10

Re: Nevím, jsem jen prostý občasný psí přispěvatel,

Njn. vy jste ˇČeška, kdežto my ostatní Západoasiaté. Takže žádné jako vy.