21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

Proti levicovému populismu

Razantní nástup sociální demokracie do předvolební kampaně – přitom volby by se měly konat koncem druhé dekády příštího října, ale termín vyhlášen není – vyburcoval občanské demokraty k činnosti a vyhlásili v tento čas adventní taktéž razantní slogan. Tentokrát to už není mobilizace proti komunistům, kde ty loňské sněhy jsou. Má to být antibyrokratická revoluce a kampaň proti koblihám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 14.12.2016 15:58

Re: Znáte někdo jedinou směrnici EU, která byla, či je...

No, to jsme skoro všichni.

Taky připomínají husákovskou normalizaci jak ten Svěrák :-)

S. Lazárek 14.12.2016 16:00

Re: Znáte někdo jedinou směrnici EU, která byla, či je...

Dokud tam bude zasmrádat tahle banda debilů, nepovede se nám dobře......:-)

P. Lepew 14.12.2016 15:46

Re: Znáte někdo jedinou směrnici EU, která byla, či je...

Ochrana spotřebitele ve finančních službách a obecná ochrana spotřebitele (zakazující nevýhodná ustanovení ve smlouvách). To smysl mělo.. Sousta jiného nikoliv.

K. Němec 14.12.2016 16:15

Re: Znáte někdo jedinou směrnici EU, která byla, či je...

Volný pohyb zboží, služeb a lidí a vše co kolem to je.

P. Vandas 14.12.2016 15:24

Oni mi bijí Svěráka ! Nějaký nýmand jej dokonce posílá do ..

.. do prdele. Já protestuji. A dokonce psal i o mně, neb jsem jeden z těch "sektářů, co si kolem sebe vytvořili." Ale jinak má o nás i o Svěrákovi pravdu. :-):-):-)

cituji: "Pane Svěráku, řeknu vám to natvrdo. Vy a vaši kamarádi jste zatuchlým reliktem sedmdesátých let minulého století. Jste produktem husákovské normalizace, z vašeho myšlení se šíří smrad těch let. Váš věk a vaše osobní mentální nastavení, a koneckonců i vaše ziskuchtivost a potřeba potlesku sektářů, které jste kolem sebe shromáždili, vás nutí vylézat pořád dokola a poučovat lidi, i když vaše názory jsou staré a blbé. Nejste řešením problémů veřejnoprávních médií, nejste řešením vůbec žádných problémů české společnosti roku 2016. To vy jste ten problém."

To jsem to dopracoval. :-):-):-):-)

L. Kolman 14.12.2016 15:35

Re: Oni mi bijí Svěráka ! Nějaký nýmand jej dokonce posílá do ..

Po té, co pan režisér prohrál s Čáslavskou svým televizním výstupem vašemu panu knížeti prezidentské volby, by se měl držet víc při zdi a radši s Uhlířem skládat písničky, to mu jde líp.

P. Vandas 14.12.2016 15:41

Re: Oni mi bijí Svěráka ! Nějaký nýmand jej dokonce posílá do ..

Vyjímečně s vámi souhlasím. Opravdu to vystoupení byla hrůza hrůz. A to si obou velmi vážím :-):-):-)

P. Vandas 14.12.2016 15:37

Re: Oni mi bijí Svěráka ! Nějaký nýmand jej dokonce posílá do ..

Nicméně, když nad tím tak uvažuji, ten Viktor Lošťák se mi opravdu líbí. To je konečně otevřená a jasná řeč, jak by měl mluvit politik. Ten to někam dotáhne. Ta řeč je přesná, krátká a srozumitelná a oceňuji ji přesto, že kopnul do zadnice právě mne. :-):-):-)

P. Čech 14.12.2016 15:21

Proti levicovému populismu?

Ježíši, co je to zase za novinářský blábol! Co je to populismus? Podle slovníku cizích slov je popúulismus "styl politiky, který usiluje o získání široké základny voličů údajnou ochranou zájmů prostých lidí proti různým ohrožením a prosazováním témat, vzbuzujících emocionální reakce veřejnosti". Podle této vyčerpávající definice populismus není a ani nemůže být ani levicový či pravicový a ani žádný jiný. Populismus je totiž vlastní naprosto všem politickým stranám a jejich ideologiím, stejně tak jako i občanským hnutím a jejich vizím a programům. Populismus je jen jeden - viz definice výše.

P. Vandas 14.12.2016 15:27

Re: Proti levicovému populismu?

To jsou dnešní módní kliší, podobného druhu, jako xenofobie. Ta už není, dnes je to populizmus. Proti populizmu se bojuje podobně, jako onehdy proti mandelince bramborové. :-):-):-)

P. Čech 14.12.2016 16:34

Re: Proti levicovému populismu?

Proti populismu, v jeho pravém slova smyslu, nikdo nebojuje. Zcela jej využívají všechny politické strany a hnutí bez výjimky a to jen proto, aby ve "volné soutěži" (rozuměj v boji o moc nad občany) získaly co nejvíce bodů, které následně zúročují v nesvobodných volbách. Každé volby u nás jsou nesvobodné, protože probíhají podle nedemokratických volebních zákonů, kdy tyto voličům diktují podmínky, za jakých musí volit, pokud volit chtějí. A xenofobie? Pokud toto slovo používají novináři a politici, používají jej ve zcela špatných souvislostech. Ukazují tak jediné. Neví, co tento pojem znamená.

L. Kolman 14.12.2016 15:31

Re: Proti levicovému populismu?

Když chci popsat něco špatného, musím to označit za levicové, takové je dnes zkrátka pravidlo.

P. Vandas 14.12.2016 15:33

Re: Proti levicovému populismu?

Tak proč to děláte právě opačně? :-):-):-)

L. Kolman 14.12.2016 15:41

Re: Proti levicovému populismu?

Protože vždycky fandím slabšímu a především nesnáším jednostranné oblbovačky. Potom musím vyvažovat.

P. Vandas 14.12.2016 15:46

Re: Proti levicovému populismu?

Tak to jste Vy? To je ale překvapení. Nikdy by mne to nenapadlo. :-).-):-)

P. Čech 14.12.2016 16:39

Re: Proti levicovému populismu?

Nikoliv jen za levicové. Všechno špatné je obecně stranické ve smyslu "volné soutěže " politických stran. Jak levicové, tak i pravicové, středové, levostředové, pravostředové levolevostředové pravopravostředové, okrajové či jakékoliv jiné. systém dělení lidí, jejich názorů, ideologií a pod. je prováděno jen proto, aby lidé byli rozděleni a zaškatulkováni do menších stádeček, jimž se lépe vládne než celku. Toto je známo již od dob Starého Říma. Rozděl a panuj!

J. Mrázek 14.12.2016 15:20

Demokracie v EU je minulostí...

Zatímco v minulosti se každý zákon projednával v Evropském parlamentu ve třech kolech, kdy mohli europoslanci do celého procesu zasahovat svými připomínkami a doplňky, nově tak projdou jen jedním jednáním s cílem minimalizovat počet námitek. Ryze negativně se na přijaté změny dívají také euroskeptici ze Strany svobodných občanů, kteří je ve svém facebookovém příspěvku označili za „smrt demokracii v EU“.

„Eurofilové dnes prosadili změnu, která umožní přijímat směrnice a nařízení tajně. Za zavřenými dveřmi se tak sejdou nevolení úředníci, zástupci nevolené komise a pár vybraných europoslanců a připraví normu, kterou už nebude moci nikdo upravit.Zastánci této možnosti jsou nadšeni, že se "urychlí rozhodování v EU". Pro nás je to další důkaz, že je čas pro #czexit. Pojďme z Unie vystoupit!,“ vyzvali Svobodní, jejichž jediný zástupce v Evropském parlamentu Petr Mach hlasoval proti přijetí Corbettova návrhu.

A. Trick 14.12.2016 15:20

To se nám to rozrůstá

"Policie při velkém zátahu kvůli kauze ROP Severozápad, kde mělo docházet k trestným činům v souvislosti s evropskými dotacemi, zadržela i Vladimíra Bártla, vysoce postaveného úředníka ministerstva průmyslu a obchodu pověřeného funkcí náměstka a bývalého primátora Mostu (ODS). Potvrdily to důvěryhodné zdroje Aktuálně.cz. Kromě něj mezi obviněnými figurují podnikatelé i politici z Ústeckého i Karlovarského kraje. Mimo jiné bývalá ústecká hejtmanka Jana Vaňhová, starosta Chebu Petr Navrátil (oba ČSSD), podnikatel Daniel Ježek a bývalý senátor Alexandr Novák nebo Jiří Červinka. Policie stále zadržuje devět z 24 obviněných."

Sotva si kmotr Novák odseděl půlku trestu, tak má zase opletačky s OČTŘ. No na kriminál už je zvyklý.

J. Matuška 14.12.2016 15:14

Kde všude máme dopisovatele?

Přesto už se nemohu dočkat solidních informací o Aleppu od Novinářky Terezy Spencerové, snad je ještě naživu.

L. Kolman 14.12.2016 15:27

Re: Kde všude máme dopisovatele?

Mě zaujalo, jak se všichni civilisté v Aleppu loučí na sociálních sítích se světem. Jak to, že tam ty sítě ještě fungují, když civilisté z větší části vyvražděni, nemocnice a školy vybombardovány? A těch několik posledních zbylých civilistů vysílá "poslední" vzkazy a volá o pomoc. Proč vůbec ti osvoboditelé v Sýrii a Iráku někoho osvobozují, když to tam lidem vyhovuje a nepřejí si nic jiného, než aby to tak zůstalo? Mají se dobře a džihádisté se o ně dobře starají, proč jim tu pohodu kazit!

L. Kolman 14.12.2016 15:06

Co všechno není dnes toxické!

Jsem si už přečetl, že některé čaje jsou toxické, též slepičí vejce, zejména ty z Polska, teď i úvěry v Itálii. Není to přenosné i na špagety, pizzu a mozzarellu?

J. Anděl 14.12.2016 15:10

Re: Co všechno není dnes toxické!

Je, ale jen sexuálním stykem.

P. Smutný 14.12.2016 15:18

Re: Co všechno není dnes toxické!

Sexuální styk se špagetami nebo pizzou? Je to sice úchylné, ale zdejší nagelovaný deprivant-archivář by to jistě zvládl.

J. Kombercová 14.12.2016 17:30

Re: Co všechno není dnes toxické!

Na BLBOU OTÁZKU JEDINĚ BLBOU ODPOVĚĎ, ASI TAK.:)

L. Kolman 14.12.2016 13:32

A zas to pěkně frčí

Kam se hrabe ruská propaganda. Zpráva lidí z Aleppa: SBOHEM. Civilisté seřazováni v ulicích a popravováni. Zděšené rodiny se loučí na sociálních sítích. Lékaři v Aleppu se obávají, že budou mučeni a vražděni za to, že zachraňovali životy...! Proč sem dávají takové hrůzy zrovna před vánočními svátky a nedají sem něco radostnějšího? Třeba nějaké fotografie a filmové záběry z Mosulu, jak zde osvobozený lid radostně vítá své osvoboditele, nebo něco podobně optimistického.

M. Prokop 14.12.2016 13:33

Re: A zas to pěkně frčí

Napište na Radu, nejlépe.

K. Němec 14.12.2016 13:57

Re: A zas to pěkně frčí

Na Radu? Proč?

J. Anděl 14.12.2016 14:17

Re: A zas to pěkně frčí

Protože trpím speciální mozkovou disfunkcí, která mi téměř znemožňuje pamatovat si jména, tak stejně nevím, kdo vítězí a kdo prohrává, když se se životy loučí civilové z Aleppa.

Ale tak protože vy nemáte rád Američany a máte rád Rusko, tak odhaduji, že (teď abych to nepopletl) ... Assad dobil zpátky Allepo. Správně? A myslíte si, že je to dobře, avšak mainstream tvrdí, že je to špatně.

Já odhaduju, že konec války by byl dobře, ať by vyhrál kdokoliv, popravování civilistů a mučení lékařů ne. Ale co já o tom vím, že? Vždyť já ani nevím, jestli tam nějaké lékaře opravdu mučit budou.

Při úplňku jděte s optimistickými zprávami do zadele ;-)

L. Kolman 14.12.2016 14:35

Re: A zas to pěkně frčí

Já nemám rád především ohlupovačky. Zejména takového kalibru. A jen tak na okraj, už tady mediálně proběhlo třeba to o obětech mylného úderu amerického letectva v iráckém Mosulu? Dle zdroje ve štábu irácké armády bylo "při chybném leteckém úderu" US Air Force v Mosulu zabito cca 90 civilistů a 100 dalších zraněno. To se mi pak nedivte, že sa mi na tom ledačo nepozdáva a nemusíte mě hned podezírat z kdečeho.

M. Prokop 14.12.2016 14:41

Re: A zas to pěkně frčí

Když nemáte rád, tak neoblbujte. Nic jiného zde obvykle neděláte.