30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Potěšující výzkum

Vítány jsou výzkumy veřejného mínění, ze kterých vychází něco jiného než nějaké deprimující zjištění. Takový výzkum zveřejnil STEM/MARK. Výzkumníci se ptali lidí na kvalitu prezidentů. Měli jsme tři, Václava Havla, Václava Klause a teď máme Miloše Zemana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Matuška 23.11.2019 14:01

Včera se stala neuvěřitelná věc. Syna bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera, Fritze von Weizsäckera na lékařské přednášce, velmi specializované, s účastí zhruba dvacet lidí, na klinice, kde Fritz von Weizsäcker léčí, pracuje a vyučuje, udělal velmi odbornou přednášku týkající se jater tuším, to je jeho specializace, a z publika, asi čítající dvacet lidí, vyběhl muž a zavraždil ho, ubodal ho. A zdá se, že tím důvodem snad, asi měla být účast jeho otce v nějaké farmaceutické firmě, která dodávala jedy do Vietnamu. Neuvěřitelná věc.

Ta firma se jmenovala Agent Orange a bylo to před ne dvaceti, ale možná dokonce třiceti lety. Sice teď se říká, že ten člověk byl duševně nemocný, když Vám hrozí nejvyšší trest, což je, tuším, v Německu doživotí, tak nejjednodušší cesta, jak se z toho vyvléknout, je prohlásit se za blázna. Já bych tomu moc nevěřil. S panem Weizsäckerem jsem se setkal jednou, a bylo to velice, velice příjemné a přátelské setkání. Smrti jeho syna je mi samozřejmě líto, ale i tady máte terorismus v malém, že? https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-15170

J. Havelka 23.11.2019 12:48

Dost mě to hodnocení překvapilo,v době fake news, pomalejších spoluobčanů/co je psáno to je dáno jako tehdy v RP/ trollů, trotlů typu Forejt, bych čekal č.1 - 2 oposmluvní bratři, 3. Pan Prezdent Havel. Ale nějak výrazně se nezlobím!!:-)[>-]

R. John 23.11.2019 12:46

Tak nejlepší skoky na parkuru měl včera Olda s jezdcem Vobrem... vítězství měl jasné, ale jezdec Vobr neprošel po té skočné dopingovou kontrolou...Jezdec Vobr se pro tisk vyjádřil příkře až vulgárně a tisku sdělil, že s parkurem končí a tak maximálně si skočí na jedno..

J. Olejník 23.11.2019 12:45

Čekal jsem zamyšlení, že Havel vyhrál díky hlasům věkové kategorie 18-29. Počítejte... Vyhrál tedy díky těm, kteří jsou odkázáni na mediální adoraci a nemají šanci dozvědět se třeba, že tato morální modla v honbě za penězi prodala ideální polovinu rodinného dědictví tj.paláce Lucerna StBákům, kteří mu za to zaplatili více než činila tržní hodnota. Proč?... Těchto milionů si nyní užívá další modla: paní Veškrnová. Dovedete si představit ten cirkus v ČT, kdyby něco podobného udělal Klaus nebo Zeman? Jak by potom asi dopadl ten "potěšující" průzkum?!

J. Slavíček 23.11.2019 11:59

Něco málo si ještě ze statistiky pamatuji. Přednášel ji docent Švidrnoch. Co si ještě mlhavě pamatuji, žádoucí výsledek statistického průzkumu lze bez problému dosáhnout vhodně položenou otázkou.

D. Mach 23.11.2019 11:47

Problém je v tom, že proti nikomu z dalších kandidátů nebude stát žádný nový Havel. Je svobodná doba, nebojuje se proti komunistické, ruské okupaci či jiné diktatuře a není jeden společný nepřítel. Není tedy potřeba mít odvážné disidenty. Dnes může být disidentem každý, a nic mu za to nehrozí. Lidé, kteří jsou svobodní a bohatí jako my, mají čas na nesmysly. Čtou ruskou propagandu, za prezidenta si zvolí notorického lháře a ulhaného notorika, a za premiéra si přejí estébáka, donašeče a zloděje. Pokud bychom měli zase jednoho nepřítele, tak se nějaká osobnost objeví. Ale v obou přímých volbách, a to je potřeba připomenout, bylo hned několik daleko lepších kandidátů na prezidenta, než ten, který byl nakonec zvolen. ;-(

J. Vobr 23.11.2019 11:52

MACH SE ZAMYSLEL ... a pak si uprd !!!

;-D

D. Mach 23.11.2019 11:56

Vobře, je ti dobře? Nebo ti jen třeští hlava po včerejší piatice?

P. Boleloucký 23.11.2019 12:02

Nu což, menšinový názor !;-D

J. Havelka 23.11.2019 12:09

Vobr se někdy při vyholování bobra řízne a pak vyvádí. To jsou ověřené a zdokumentovaná fakta!!

J. Havelka 23.11.2019 12:10

ověřená..aby nějaký češtinář...

D. Mach 23.11.2019 12:11

Dosť bolo Vobra, pojďme se raději věnovat diskusi k článku ...

P. Boleloucký 23.11.2019 12:44

Když k článku, tak čánku. Máte na mysli ten úvodní článek. Jako pamětník, si určitě vzpomínáte na podivné volby V.H. Ty první po hadráku byly vyděračské (beztrestnost STB a funkcionářů KSČ). Další za pomoci zaryglování voliče na den voleb. Další po spáchání velezrady (rozbití státu)......I první volba Václava Klause (kampaň na WC) nebyla košer. Takže žádná sláva.

P. Jirkovský 23.11.2019 12:46

To jsem fakt zvědavej, jak dlouho se budou tyhle nesmysly opakovat.

P. Boleloucký 23.11.2019 12:57

Neřekl bych. V té první volbě byl zvolen komunisty po předchozí domluvě OF a KSČ. S tím zavřeným voličem v průběhu voleb je také fakt. Rozbití státu a abdikace je také fakt. Připouštím, že z vašeho pohled to tak nevidíte. To je tak všechno.;-)

P. Jirkovský 23.11.2019 13:38

Samej nesmysl. Pokud ne, tak to dokažte, vy fakte z vašeho pohledu.

V. Petr 23.11.2019 13:45

Zavření poslance Miroslava Sládka protože Havlovi chyběl ten jeden hlas a při nepřítomnosti Sládka už prošel a sice zavření proto, co tento POSLANEC NĚKDE ŘEKL JE PROSTĚ FAKT! Po zvolení Havla byl Sládek opět propuštěn!

P. Jirkovský 23.11.2019 14:38

Je to marný. Holt si to držíte jako .... košile. Havel byl zvolenej v druhým kole 146 hlasy. Kdyby tam Sládek byl, dostal by taky 146 hlasů. Musíte se znovu vrátit na ZŠ.

P. Aron 23.11.2019 13:36

S panem Machem naprosto nesouhlasím. Ale takovéto vyjadřování nepatří do diskuse dospělých lidí.

J. Jurax 23.11.2019 12:06

Jojo, lidé jsou svobodní. Ale dovolují si myslet jinak než Vy a volit podle sebe. Máte za to, že by to nemělo být?

Též nejsem nadšen výsledky voleb. Jenže když holt máme demokracii, nezbývá mi než je respektovat. Lidi si můžou číst jakou propagandu je jim libo.

J. Franke 23.11.2019 12:41

Výsledky voleb respektuji, ale komunistický agent StB v čele vlády mi vadí víc, než jeho Čapí hnízda a celý Agrofert.

Proč mi ho tam lid volí, nechápu. Dokonce jim nevadí ani jeho proevropské chování, které jiným vyčítají. Vždyť Agrofert by byl bez dotací na dně a proto v Bruselu hlasuje s ostatními. Je to šašek.

P. Boleloucký 23.11.2019 12:48

Bez dotací by byli na dně všichni, co se zemědělstvím zabývají. Ta to je pane. Zřejmě nejste informován.

A. Nový 23.11.2019 13:00

Zrušit dotace na řepku a je po ptákách. ;-D

J. Eagles 23.11.2019 16:48

Musíš jít fňukat do Brusele. Proč rovnou nezrušíš dotace na soláry ? Bylo by hned po solárních baronech i po zdražování elektřiny ...

J. Franke 23.11.2019 13:18

Až budete informován Vy sám, zjistíte, jak malé procento ze všech dotačních titulů pro Agrofert tvoří či tvořily ony zemědělské dotace.

J. Chaloupka 23.11.2019 13:35

To tedy byla volba: Zeman nebo Drahoš. Mám tisíce výhrad k Zemanovi a přece jsem to jemu hodil.

J. Jurax 23.11.2019 13:44

Tak já jsem si druhé kolo odpustil. Děsilo mne, že by jeden z těch dvou vyhrál právě kvůli mému hlasu.

V. Petr 23.11.2019 11:41

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi-zapomenute-zlociny/431341/kdyz-zlocinci-z-havlovy-amnestie-vrazdi-mezi-obetmi-byly-zeny-i-miminko.html

V. Petr 23.11.2019 11:35

Pokud by ale kandidoval Havel na presidenta dnes, tak prohraje stejně, jako prohrálo Občanské hnutí roku 1992!

P. Boleloucký 23.11.2019 12:05

Po těch zkušenostech a po té euforii, zcela určitě!;-)