30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Pohodové Velikonoce všem

Počasí je slunečné, příroda se už probudila, lístečky se zelenají a včelky lítají - nemohu jinak než přát nám všem dobrou vůli a ulehčení od denních starostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bystriansky 22.4.2019 16:23

Re: Z knihy o národnostních konfliktech

Lepší něco, než nic, je mi vás líto.:-)))))

P. Jirkovský 22.4.2019 15:54

Re: Z knihy o národnostních konfliktech

Doplňte si za slovo nacionalismus výrobci Coca-coly a už víte, co se tu děje.

F. Šimek 22.4.2019 14:50

ve Volarech si prej vydělávají ještě víc

záleží na kamionech z polska.....je to možný ?

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/558812/studentky-si-prostituci-vydelaji-i-100-tisic-podivejte-se-na-jejich-cenik.html

M. Němec 22.4.2019 15:39

Re: ve Volarech si prej vydělávají ještě víc

Hlavně jestli ve Volarech platěj šlápoty daně a vydávaj účtenky EET.

R. Tesařík 22.4.2019 15:47

Re: ve Volarech si prej vydělávají ještě víc

Neplatěj.

J. Matuška 22.4.2019 14:38

Spisovatel Vlastimil Vondruška

Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě

Učil jsem se národní dějiny a českou literaturu, navštěvoval jsem památky spjaté s českou minulostí, chodíval do divadla, kde zněla čeština, navštěvoval folklorní festivaly, kde ožívaly tradice mých předků. Jásal jsem jako dítě, když naši sportovci vítězili, na stožár stoupala česká vlajka a zněla hymna, která opěvuje naši nádhernou a požehnanou zem. Učili mne, že tohle jsou Čechy a žije tu český národ. Je to naše vlast, za kterou jsme odpovědní, a budeme se mít dobře jen tehdy, pokud o ni budeme pečovat svědomitě, s úctou a láskou. Učili mne, že si musím brát příklad z předků, kteří pro svou vlast umírali, bojovali s nepřáteli a postavili se i přesile, neboť cítili odpovědnost za svůj domov. V těžkých dobách, kdy jsme měli cizí panovníky, čeština byla pronásledovaná a česká inteligence vyháněná, mí předkové chovali pevně v srdcích lásku a úctu k téhle zemi a dokázali vybojovat zpět ztracenou svobodu. Dokázali to v roce 1918, 1945, stejně jako v roce 1989. Učili mne, že se nemám sklonit před nepřítelem a mám pohrdat vlastizrádci.

Kdysi byl za vlastizradu trest smrti. Učili mě, že vlastizradou je to, pokud by chtěl někdo vydat tuto zem a její lid nepříteli. Pro celé generace mých předků byla vlastizrada tím nejhorším, čeho se mohl Čech na Čechovi dopustit. Bylo to stejné jako vrazit bratrovi dýku do zad. Bylo toho hodně, co mě učili a čemu jsem věřil. Vychovali mě divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je prý dnes špatně. Zločinem vlastizrady je dnes vlastenectví. Dozvídám se, že tahle země nepatří nám, Čechům, ale patří všem, celému světu. Dozvídám se, že o svém osudu nesmíme rozhodovat my, ale za nás myslí OSN, NATO, Evropská Unie, lidskoprávní organizace a mezinárodní soudy. Dozvídám se, že národy, které dobře hospodařily, mají své bohatství odevzdat těm, kteří hospodařili špatně.

http://jdem.cz/e27uz8

P. Jirkovský 22.4.2019 14:42

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Tak to to má pan spisovatel blbý, že za něj musí někdo myslet. Výchova nebo dispozice ....?

J. Kanioková 22.4.2019 15:42

Vaše ?

P. Jirkovský 22.4.2019 15:50

Re: Vaše ?

Vaše co?

J. Václavíková 22.4.2019 14:43

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Dementia praecox?

J. Jelínek 22.4.2019 14:45

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

U Vondrušky?

J. Matuška 22.4.2019 15:54

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

... zastaralý a nepřesný lékařský pojem pro onemocnění schizofrenního okruhu, zavedený Emilem Kraeppelinem, jenž se domníval, že domnělý úbytek rozumových schopností v období ADOLESCENCE je základním příznakem i podstatou schizofrenie. /Slovníky ABZ/

Možné je všechno, ŽE. :-)

M. Kolář 22.4.2019 14:46

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

To víte, od padesátých let, co si náš národ za vlastizrádce označil a zničil naše nejlepší lidi, opravdové vlastence, bojovníky ze zahraničních armád, hrdiny odboje, svobodné lidi od půdy a intelektuální elitu národa to zde už s určením kdo je vlastizrádce a kdo vlastenec nebude nikdy jdnoduché.

No, ono také, kdy si člověk přečte ty výtrysky křupanství a zakoplexovanosti, kupříkladu v diskusích pod články o včerejším útoku na poslance, člověk si klade otázku, kde ten národ vlastně je a co zde má smysl bránit...

R. Tesařík 22.4.2019 14:48

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Ale vy jste také příslušník zdejšího národa, či ne?

J. Václavíková 22.4.2019 14:48

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Tvrdí něco jiného?

R. Tesařík 22.4.2019 14:52

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Tváří se, že není příslušník toho hrozného národa.

J. Kombercová 22.4.2019 14:57

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Pan Kolář mluví o nás, tedy se počítá do množiny. Na to, mluvit o Češích jako o nějakém póvlu, nad nímž oni sami ční vysoko, že snad ani Čechy nejsou, jsou zde jiní. Jmenovat nebudu, nechci přivolávat.

J. Václavíková 22.4.2019 14:58

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

A z čeho jste tak usoudil?

R. Tesařík 22.4.2019 15:03

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Z napsaného.

J. Václavíková 22.4.2019 15:08

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Z napsané kritiky soudíte, že se z národa vyčleňuje? Nesmíte soudit podle sebe!

R. Tesařík 22.4.2019 15:20

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

žebych se vyčleňoval?

J. Kombercová 22.4.2019 15:26

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Zrovna u paní Václavíkové to nevyčleňování nějak nesedí, když se tu často nerozpakuje psát o tom, jak je (ta její skupina) lepší ostatních. Tohle je debata na nic, nenechte se vláčet. :)

R. Tesařík 22.4.2019 15:38

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Nabojte , známe své papnhajmské:-))

J. Kanioková 22.4.2019 15:48

Souhlas, a Vondruška je skvělý

V. Vondruška, historik, spisovatel - "Hovořím o nejhroznější zbrani hromadného ničení, která je ve svých důsledcích strašnější než atomová bomba. I když to zní možná paradoxně, tou strašnou zbraní jsou "lidská práva"."

J. Václavíková 22.4.2019 15:50

Re: Souhlas, a Vondruška je skvělý

Svatá boží prostato! :-))))))))

J. Václavíková 22.4.2019 15:48

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Já se ovšem distancuji pouze od blbosti. Ne od národnosti.

S. Lazárek 22.4.2019 14:48

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Tam už diskuze není. Zřejmě tak bylo tolik přání brzkého uzdravení, že to lidovkám ucpalo server.

J. Václavíková 22.4.2019 15:00

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

:-)

F. Doušek 22.4.2019 14:51

Re: Spisovatel Vlastimil Vondruška

Pan spisovatel vystudovaný v době nejtužší normalizace a posléze jmenovaný i ředitelem musel mít hodně ohebnou páteř.

J. Kanioková 22.4.2019 15:38

Spisovatel Vlastimil Vondruška

je naprosto skvělý chlapík.

V. Vondruška, historik, spisovatel - "Hovořím o nejhroznější zbrani hromadného ničení, která je ve svých důsledcích strašnější než atomová bomba. I když to zní možná paradoxně, tou strašnou zbraní jsou "lidská práva"."