19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

Pohodové Velikonoce všem

Počasí je slunečné, příroda se už probudila, lístečky se zelenají a včelky lítají - nemohu jinak než přát nám všem dobrou vůli a ulehčení od denních starostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kučerová 22.4.2019 23:57

To je zlý sen...HorizontČT24

Martin Slezák, zahraničněpolitický analytik, komentátor ČRo

Teroristické útoky na Srí Lance -

"Je to velice zajímavé, kdyby to nebylo tak drastické, tak by to bylo opravdu pro znalce takovou lahůdkou, protože na Srí Lance nepamatují pumové atentáty už dlouho..."

J. Matuška 22.4.2019 22:55

Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

http://www.skrytapravda.cz/domaci/2429-rozjel-biomasovy-jau-jau-fery-kalousek-predvolebni-kampan

Nejen magistr Schořík si odnesl z případu Feri poznání, ale i Petr Pokorný.

I já si odnáším z PŘÍPADU FERI poznání, že v naší malé kotlince si žijeme jako...snad nikde na světě. Jinde ve světě v titulcích Právě dnes: krvavé Velikonoce na Srí Lance - téměř 300 mrtvých, 500 zraněných - Osm tisíc vražd za tři měsíce. Válka drogových kartelů v Mexiku je zničující - Školákům se po očkování udělalo špatně, příbuzní podpálili nemocnici - Saúdská Arábie oznámila, že zastřelila čtyři teroristy. Třináct podezřelých zatkla - Dánský miliardář na Srí Lance přišel o tři děti! - Srí Lanka zavádí kvůli nedělním atentátům výjimečný stav - Filipíny hledají mrtvé po silném zemětřesení. Sociální sítě zaplavily dezinformace - Šokující tajemství továrny Boeingu? Zaměstnanci společnosti vypráví, jak vyrábí Dreamliner - Zelenskyj jako agent Kremlu? Nového prezidenta charakterizují spíš vazby na oligarchu - Potápěče (†30) napadl krokodýl: Zakousl se mu do rozkroku a odvlekl ho pryč! - Muž v Austrálii se popral s několika divokými psy. Jeden z nich vláčel v zubech jeho malého syna - V polském Pruchniku spálili figurínu Žida. Přidaly se i malé děti

Zajímá dneska ještě požár katedrály Notre Dame...

J. Jelínek 22.4.2019 23:06

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

Zajímá ještě dneska stav mysli Jardy Matušky......?

J. Jelínek 22.4.2019 23:11

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

tedy: někoho?

F. Nekolný 22.4.2019 23:23

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

Zajímá, ale na Jelínka se serre ! Jelínek nezapomenout vyndat zuby, nasadit pemprs a chrápat.

V. Fenzel 22.4.2019 23:48

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

Magor z Vrbna usnul, nahradil ho magor z Prahy.

J. Václavíková 22.4.2019 23:10

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

To už je opravdu výplod choré mysli.

S. Lazárek 22.4.2019 23:12

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

Pokorný je chorá mysl.

J. Václavíková 22.4.2019 23:15

Re: Rozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?

Teď jsem narazila na tohle. Jak se dá mysl vytěžit. Cambridge analytica:

https://video.aktualne.cz/dvtv/facebook-je-jako-kolonizatori-lide-z-firmy-mi-vyhrozovali-a/r~86416d68620611e9a305ac1f6b220ee8/

I. Kučerová 22.4.2019 22:48

..a opět vyvážená masírka

Zelenskyj vyhrál volby se 73% - všude se hovořilo hlavně o protestní volbě proti Porošenkovi, ale

ukrajinistka L.Víchová v dnešním Horizontu ČT24 masíruje, jak Ukrajinci milují Porošenka - cituji:

Dnes se to ukázalo, protože to bylo poprvé, kdy Ukrajinci přišli poděkovat svému prezidentovi. Nikdy se s ním neloučili s takovou láskou, jako dnes s Petrem Porošenkem. Jsou toho plné sociální sítě a opravdu několik tisíc lidí přišlo poděkovat Porošenkovi před administraci prezidenta.

J. Jelínek 22.4.2019 23:07

Re: ..a opět vyvážená masírka

A ?

R. Neveselý 22.4.2019 22:32

Už chrní...

.

J. Jelínek 22.4.2019 23:08

Re: Už chrní...

Ve jménu Boha milosrdného a slitovného (jeho jméno budiž pochváleno), nechť chrní.

I. Kučerová 22.4.2019 22:17

...perlička na dobrou noc

Věděl jste, že na Akademii výtvarných umění existuje katedra obnažování se na veřejnosti?

Oficiálně se jmenuje Ateliér nových médií II a má několik zaměstnanců. Šéfuje jí hlavní představitelka kojící úderky. Takže pokud nemáte výtvarný talent a nestydíte se, můžete pět let studovat obnažování. Daňové poplatníky vaše studium vyjde přibližně na milion korun.

I. Kučerová 22.4.2019 22:28

Re: ...perlička na dobrou noc

zdroj Petr Hampl pro PL

S. Lazárek 22.4.2019 22:42

Re: ...perlička na dobrou noc

Věříte tomu?

J. Jelínek 22.4.2019 22:50

Re: ...perlička na dobrou noc

To není důležité. Každá píčovina se hodí.

S. Lazárek 22.4.2019 23:06

Re: ...perlička na dobrou noc

Jo, vypadá to tak.

J. Václavíková 22.4.2019 23:11

Re: ...perlička na dobrou noc

Není to pravda? No, ale mohla by být!

K. Janyška 22.4.2019 21:46

JSME JEN JAKO KOSTKY V ŠUPLÍKU.

To je nadělení, to je nadělení. To zase budou nevzdělaní, zejména rudočerní, zkomáravolisti, kraválisti a morálisti řvát. Také by mě to urazilo, kdybych nevěděl, že to tak ve skutečnosti příměrem je a musí být. Věc se má totiž takto.

Všechno ve vesmíru, tedy obsah mikrosmu i makrokosmu, podléhá společné tendenci. Tendenci věcí, tedy všeho, řadit se ve spontánní řády, tedy ve své samovolně vzniklé řídící struktury. Vždy za předpokladu, že jsou ve vzájemném dosahu a pravidla, jimiž je řízeno jejich chování, vykazují alespoň podobnou charakteristiku nebo reagují podobně na vnější podněty například chemického, fyzikálního nebo na Zemi i biologického charakteru. Interakce takových spontánních sil, do kterých na Zemi můžeme klidně zařadit i lidskou nekoordinovanou, ale i záměrnou a koordinovanou, aktivitu a realizované, a v případě obsahu lidských myslí dokonce i nerealizované, myšlenky, je nekonečně složitá a lidským rozumem nevysvětlitelná. Jen představitelná abstraktně podle principů, za nichž k ní dochází a důsledků z ní. Samotný obsah interakcí spontánních sil je však, a navždy zůstane, lidskému rozumu utajen. Lidský rozum je totiž jejich produktem, ne autorem.

Tak to obecně platí na každém šutru a místě vesmíru, tedy na Zemi také. Na Zemi dokonce daleko "hustěji", neboť entit, o kterých je řeč a které jsou ve vzájemním dosahu je tu daleko více a spontánní řády jejich interakcí a aktivitou vzniklé tedy jsou daleko uspořádanější a přesnější. Vykazují daleko silnější, a tedy i efektivnější, sebebepořádací, sebezáchovné a seberegulační vlastnosti. To, že to samo, si všiml už koncem 17. století Giambattista Vico. Jen to neuměl popsat.

K. Janyška 22.4.2019 21:47

Re: JSME JEN JAKO KOSTKY V ŠUPLÍKU.

Jak tuhle složitost připodobnit člověku, který se s takovým výkladem, a já vím, že velmi překvapivým a složitým, setká poprve ? Například takto.

Nasypeme na polovinu dna šuplíku, aby názorný příklad byl co možná nejjednodušší a vypovídající, úplně stejné dětské dřevěné kostky na hraní. Uchopíme ho rukami a nakloníme ho k jednomu z jeho rohů. Šuplíkem budeme třást tak dlouho, až se všechny kostky krásně seřadí jedna vedle druhé svými stranami k sobě právě v onom nejnižším místě tohoto kusu nábytku, aniž by se jich přímo dotkla lidská ruka a aniž by je seřadila ona.

Co se tedy stalo ? Strany kostek při účincích a aktivitě spontánních sil, které byly ve hře, tedy zemská přitažlivost, tření, tvar kostek a šuplíku, naše svalová činnost při třepání celým pokusem a dalších, vnutily kostkám jejich pravidla chování a zařadily je do spontánního řádu, který na dně šuplíku, vznikl a který je ve finální fázi řídí. A my to tam v podobě krásně seřazených kostek jasně vidíme. To samo. Můžeme si klidně odmyslet ruční práci a dosadit za ní třeba mořské vlny, kde by se takový šuplík mohl teoreticky nacházet a výsledek bude stejný. Co takový pokus prokazuje, prezentuje a dokládá ? Nic jiného, než, že věci se řadí v řád samy. Příroda je důkazem největším.

K. Janyška 22.4.2019 21:47

Re: JSME JEN JAKO KOSTKY V ŠUPLÍKU.

A jak je to s lidmi a jejich lidským světem ? Úplně stejně. Jednotlivci jsou vzdáleně a příměrem oněmi kostkami v šuplíku a jsou řízeni evolučně, vývojem lidského světa, vyvinutými pravidly chování, které tvoří jejich mysl a nemají jinou šanci, než se jim podřídit, pokud nejsou kriminogenní nebo psychicky narušení nebo nechtějí dobrovolně zemřít.

Spontání řád lidské interakce a lidského světa má tytéž základy jako řád kostek v šuplíku nebo nekonečný počet spontánních řádů vesmíru, které však v součtu tvoří jeden obří a ten umožňuje jeho existenci. Spontánní řád je jedinou možností existence lidstva a nelze ho zorganizovat, tedy v lidském světě zavést lidmi organizaci, tedy socialismus. Lidé jsou jeho produktem a nikdy nebudou jeho řediteli. Je třeba se s tím smířit a naopak, naučit se dobrodiní spontánního řádu využívat. Vždyť, jak už řečeno, to on má bohulibé sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti, ne lidé.

Chce-li to tak, nebo dělá-li to tak Bůh, je pro mne možné. V poměru 50 na 50... Dzp.

R. Neveselý 22.4.2019 22:27

Re: JSME JEN JAKO KOSTKY V ŠUPLÍKU.

tak, a už mazej do klecového lůžka

J. Jelínek 22.4.2019 22:52

Re: JSME JEN JAKO KOSTKY V ŠUPLÍKU.

Kadle, Bůh nehraje v kostky. A už vůbec ne v ty, kterými štěrcháš v nějakém šupliku. Kolotočkáři ducha.

V. Hájková 22.4.2019 21:45

Ještě

se někdo domnívá, že přeháním, když píši, že žijeme v ABSURDISTÁNU???

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soudce-trpi-alzheimerem-pritom-dal-rozhoduje-o-lidskych-osudech-70178?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

P. Spáčil 22.4.2019 21:48

Re: Ještě

Tak se nedivte AB, že se mu k soudu nechce. (:-))

R. Brzák 22.4.2019 21:54

Re: Ještě

ABabiš je na rozdíl od drtivé většiny lidí v této zemi chráněn proti nepříznivým výrokům soudu svou obrovskou mocí - která má přinejmenším tři zdroje legální (peníze, média, politická moc) a nejeméně jeden nelegální - vliv prostřednictvím jeho kontaktů na mocenské složky z předsametového režimu. Soudce je jen člověk...

Každý člověk v této zemi (bez atributů moci, jaké má Ababiš) by už dávno za činy, jaké náš premiér spáchal dnes i v minulosti, koukal na svět z hradu - Mírova...

K. Janyška 22.4.2019 22:04

Re: Ještě

Ano, Ducký, Mrázek, Kejla, Kovarčík a mnoho a mnoho dalšího... Dzp.

M. Prokop 22.4.2019 22:10

Re: Ještě

DRáth už tu moc nemá, ale stejně ještě nesedí.

Stran Bureše souhlas.

E. Derat 22.4.2019 23:16

Re: Ještě

No, topácká pěnice Vlastička Parkanová tu moc už také nemá, a také nesedí.