29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Po osmdesáti letech

Celý pátek se vzpomínalo na události před osmdesáti lety. Pozoruhodné je vyprávění 96leté bývalé zahradnice ze zámku v Panenských Břežanech, poslechněte si ho na podcastu Vinohradská 12. Narodil jsem se po válce, v dětství jsem zachycoval ozvěny té události z vyprávění pamětníků. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Dudík 28.5.2022 9:10

Michal David a podobní by mohli vyprávět jak za hubičku kupovali majetek po emigrantech !!!

A MAJÍ HO DODNES - český výklad práva ;-O;-O;-O

R. Sorge 28.5.2022 9:11

Potomci majitele emigrovali ?

A. Dudík 28.5.2022 9:23

MUSELI ZAVČASU UTÉCT PŘED HITLEREM ... JSOU TO ŽIDI ;-O;-O;-O

R. Sorge 28.5.2022 9:26

Jasně a po válce to nedostali zpět ?

A. Dudík 28.5.2022 9:35

Mnoho lidí nedostalo zpět svůj majetek !!! A nejen Židi.

Viz. Hluboká, Opočno,Valtice atd.

Hrobku v Třeboni vrátili Schwarzenkům taky se zdráháním , ale zámek ten kůůůrwa zůstal státní.

Na toho Blocha-Bauera patrně vyčmuchali, že patrně kolaboroval s Němci nebo se přihlásil k německé národnosti ... Benešovy dekrety jsou spravedlivé !!! ;-D;-D;-D

R. Sorge 28.5.2022 9:38

Tak to byla těžká chyba, že se přihlásil k německé národnosti ... ;-D

R. Nešpůrek 28.5.2022 10:23

Kdyby na ně měli nárok, už by ho dávno měli. Co svět světem stojí, majetky mění své majitele. To je jejich základní vlastnost. ;-D

Hluboká - jedna větev rodu, které to nevyšlo. Druhá větev rodu byla uspokojena - Orlík.

Dělení rodů na větve - viz "Byl jednou jeden dům", moc pěkný a poučný seriál ... A nyní z části i aktuální. ;-)

R. Toman 28.5.2022 9:17

M. David opravdu není můj oblíbenec, ale po roce 89 se s rodinou která emigrovala, a on opravdu levně koupil jejich nemovitost, velmi slušně finančně vyrovnal. Takových mnoho nebylo.

J. Havelka 28.5.2022 9:23

To nevadí ale Vobřík si uflusnul...ty umělci, chlastání, hérečky, šou...

A. Dudík 28.5.2022 9:27

Neodkloňovat !!!!!!

V. Mokrý 28.5.2022 9:47

Rv!Rv

V. Mokrý 28.5.2022 9:46

JO !!

R. Sorge 28.5.2022 9:10

To je možné. A proč mu to po válce nevrátili ? A pak znovu v restitucích ?

R. Toman 28.5.2022 8:40

Dnes je výročí kdy tady Němci založili Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. Které mělo děti převychovávat k nacismu. České děti nosily polovojenské uniformy a musely se vzájemně zdravit zdviženou pravicí.Tedy hned druhý den po atentátu, sice ten den to byla čistě formální záležitost, ale byla to rychlá reakce na atentát. I když to bylo zřejmě připravováno již předtím. Do Kuratoria se musely zapojit prakticky všechny spolky které organizovaly volnočasovou činnost mládeže, rybáři, turisti, šachisti atd. Spolky které se nepodvolily přestaly automaticky existovat.

P. Diviš 28.5.2022 8:50

Něco podobného asi nastalo v padesátých a v sedmdesátých už to i osobně pamatuji. Do SSM mne nedostali, ale Junáka mi rozkulačili.

R. Toman 28.5.2022 8:55

Ano, to byl zřejmě vzor pro komouše. A jinak jsem na tom podobně, byl jsem jiskra, pak přišel rok 68, a tak jsem byl Junák do jeho konce. A v SSM jsem také nebyl.

J. Fridrich 28.5.2022 8:39

„Snahy Francie a Německa, aby si Putin zachoval tvář, nechápu. Je to zločinec“ -

Putin svou agresí zavraždil desetitisíce nevinných lidí, i žen a dětí - Ukrajinců i Rusů. Takový zločinec si NEMŮŽE ZACHOVAT TVÁŘ.. On musí být dle práva POTRESTÁN.

F. De Winter 28.5.2022 8:46

Vy toho nechápete mnohem víc. Ale to je jedno.

V. Mokrý 28.5.2022 9:49

!R^R^

V. Hájková 28.5.2022 8:35

Snahy Francie a Německa, aby si Putin zachoval tvář, nechápu. Je to zločinec“

My už jsme o hrozbě, kterou Rusko představuje, mluvili léta, ale pro Západ to nebylo důležité, říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy estonská politoložka Kristi Raiková. Snahy Berlína a Paříže, aby si Putin zachoval tvář, nechápe.

My už jsme o hrozbě, kterou Rusko představuje a která byla vždy existenční, mluvili dlouhé roky, západoevropské země ji ale jako existenční nevnímaly. Pro ně to nikdy nebylo tak důležité a jako existenční hrozbu nevidí Rusko doteď.

Teď se ale ruské imperiální ambice, ruská agresivita a nepředvídatelnost staly hlavním bezpečnostním rizikem celé Evropy a mění se postoj, jak ho kolektivně vnímáme. Samozřejmě existují stále rozdíly v přístupu, například mezi tím v Pobaltí a německým či francouzským. Diskuze se ale vedou a věřím, že to vede k postupnému přehodnocení politiky

R^R^R^R^R^

J. Vlček 28.5.2022 8:42

Paní Hájková s Putinem ráno vstává a večer zase usíná. Tak to má být, tak je to správné. ;-D;-D;-D

F. De Winter 28.5.2022 8:46

Jo, Fridrich to má stejně.

J. Pankovic 28.5.2022 8:46

...no, jestli ten Putin taky vstává ráno s Hájkovou...;-)

R. Langer 28.5.2022 8:53

... tak konečně víme, KDO za to může... ;-D

J. Vlček 28.5.2022 9:06

Nakonec hezké rozuzlení. ;-D

L. Gudas 28.5.2022 9:41

naštěstí používá vložky s křidélky ...no toto ?!!

V. Hájková 28.5.2022 9:05

A co jako má být?:-) Víte mám přátele, které jsem kdysi poznala na vysokohor. turistice na západním Kavkaze ! Oba tito manžele jsou prof. na univerzitě v Kyjevě !

Mám od nich zprávy přes skype už z doby první studentské demonstrace - proti Janukoviči, kterou vše začalo v roce 2014!

Vím toho o Ukrajině více jak vy všichni zde dohromady! Těžko se mně smiřuje s tou PRASÁRNOU ZLOČINCE PUTINA - KDYŽ VIDÍM - jak pro nic za nic umírá tisíce skvělých lidí !

Takže kdy a s kým vstávám si nedělějte o mě starosti! Jsou to takové zbytečné cancy!!

J. Vlček 28.5.2022 9:10

Není přesto, je-li člověk dobře informován.

Jestlipak vás vaši dobře známí také informovali o zvěrstvech, kterých se dopouštěli fašisté z Azova na rusky mluvících Ukrajincích? :-)

V. Hájková 28.5.2022 9:32

Na tyto žvásty nemá cenu odpovídat !

J. Vlček 28.5.2022 9:57

Chápu, že na něco takového se těžko odpovídá. Ono to nejde do not, že. ;-)