28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Neokázalá zásluha

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Koutecký 25.5.2022 2:24

Ale, ale, Astone, Petr Pavel nebyl skutečně žádný fízl, nýbrž zpravodajec a vyznamenaný velitel NATO. Kromě toho oznamovatel je dnes tady vážená osoba, sama vláda nás dokonce vyzývá, abychom se všichni stali oznamovateli. V případě, že by ta válka s Ruskem a Čínou přeci jen vypukla, což nelze vyloučit, tak by se nám zkušený voják s dobrými styky v NATO jako vrchní velitel armády velice hodil. No, a jeho osoba se líbí jak našim patronům v EU, tak v USA, takže by s ním nebyly nepříjemnosti, ohroženy dotace, dodávky zbraní a dostavba jaderných bloků. Fiala, ten umí jen kecat.

L. Písařík 30.5.2022 7:30

Souhlasím všemi deseti, i mezi komunisty se našli čestní a rovní lidé. Kdo chtěl nečeho dosáhnout, bez červené knížečky sotva mohl.

O. Seliger 24.5.2022 23:54

Není pravda, že na Ukrajině žilo cca 8mega ukrajinců ruské národnosti, které po obživnutí ex premiérka eurodemokratka Timošenková nabádala postřílet a mīt atom letí na Kreml a to v době, kdy eurodemokrat Kličko vykřikoval o podříznutí prezidenta Janukoviče jako Kadáfího. A Janukovičovi radil za 40 mega doláčů pan Manford, co pozděj radil i Trumpetovi, možná : honem frnkni neznáš Klička, ten vlastníma rukama... Nenī pravda,že na Ukrajině si obrovské majetky převzali do vlastnictví tzv.oligarchové, co si mohli poté dovolit vlastní ozbrojence. Není pravda, že pánové Jaceňuk a Turčynov namísto jednání s antimajdanisty a opozicí na východ poslali kanóny a tanky v první spec.voj.operaci, jejímž výsledkem bylo 13tis mrtvých a demolovaný východ. Není pravda, co na Majdanu prohlašoval John Mc Cain o 5ti miliardách doláčů investovaných do Majdanu. Není pravda co prohlašoval jistý G. Friedman cca před 10 lety o nutnosti rozdělení EU koridorem trojmoří a to hlavně oddělení Německa s jeho technologiemi od Ruska s jeho komoditami. Také cosi o další válce v Evropě. Není pravda, že Banderu jako největšího Ukrajince vyhrabal pro národ při odchodu eurodemokrat Juščenko. Janukovič ho zahrabal a měl být podříznut. Není pravda, že EU vždy kritizovala Rusko, že neplní Minské dohody a nikdy Ukrajinu atd.

P. Diviš 24.5.2022 23:57

Jo. Zaručeně to není "pravda, nic než pravda a celá pravda".

Je to taková polopravda, horší než lež.

P. Jirkovský 24.5.2022 23:43

Od roku 1935 začaly sílit separatistický tendence německý mluvící menšiny v ČSR. Ideovej základ tomu dal Konrad Henlein, jehož partaj, zpočátku vedená programem autonomie Sudet, byla finančně krmená NSDAP. Založil a cvičil turnerský organizace, SS vyzbrojila tzv. Freikorps, který přecházely hranice a provokovaly a páchaly teroristický akce. Z Německa šel jeden hlas o národnostních právech utlačovanejch Němců (zajímavá okolnost byla, že česká vláda na území Sudet měla povinnost v případě, že v obci bylo víc, než 14 dětí, hlásících se k německý národnosti, postavit německou školu; tuto povinnost striktně plnila). Potyčky přerůstaly v ozbrojený střety s mrtvými civilisty a v Evropě sílily hlasy volající po míru, po odstoupení území ČSR Němcům. Kam to vedlo, je dostatečně známý. A přesto i v zemi, která byla takhle postižená, se dnes najdou lidi, který jsou schopný všechno zopakovat úplně stejně.

P. Diviš 24.5.2022 23:55

Konec konců, okupace Československa v roce 1968 je dnešku bližší a taky to nepomáhá pochopení ruských (tehdy pod firmou sovětských) ambicí.

P. Jirkovský 25.5.2022 0:04

To bylo trochu jinak, ale ta podobnost s předválečným postupem německý agresivní politiky, včetně podobnosti výroků Hitelrových a Putinových je tak zarážející, že to vylučuje jin ou interpretaci.

J. Václavíková 25.5.2022 0:03

Déja Vu.

J. Lukavsky 25.5.2022 9:05

Za chyby se platí. Sudetští Němci měli v První republice svoje základní a střední školství a v Praze německou část Karlo_Ferdinandovy Univerzity. Měli svoje poslance, politickou stranu, noviny.... ale chtěli vládnou celému světu, jak jim slíbil Vůdce. Tak proto z 80% volili Henleina. A když přijel Vůdce do Protektorátu tak ho nadšeně vítali. Nu a zaplatili. Nejdřív směli jejich synové umírat za Vůdce u Stalingradu, Normandii a jinde... až nakonec v květnu 1945 stáli na nádraží s 20 kg/osobu a čekali na vlak do vysněného Reichu. No ale co by za to 6 milionů Židů dalo, kdyby jejich vlak nezastavil v Ausschvitzu ale v Jeruzalémě. Něco mi to připomíná. A pak si to říká Homo sapiens... Homo debilis! J.L. end

M. Pivoda 24.5.2022 22:00

Špatná zpráva pro Karla Šebestu. Mohl by totiž zde na NP zmizet z diskuze jako Prokop Diviš po úderu bleskem.

Covid is getting really good at re-infecting us. People who caught the original omicron variant are reporting second infections with newer versions.

J. Matuška 24.5.2022 21:53

Možná jediný způsob, jak zachovat naši civilizaci, je porazit Putina, vyzývá Soros Echo24.cy

A. Renjascu 24.5.2022 22:04

Vidíte a Kissinger radí uzavřít mír i za cenu ztráty území, které ostatně Ukrajině patřilo jen něco málo přes dvacet let. Podobně jsme i my přišli o Podkarpatskou Rus, kterou jsme měli taktéž jen něco málo přes dvacet let. I tak jí nadále zůstane spousta území, které jí rovněž nepatřilo (Volyň, Halič, Bukovina, Podkarpatská Rus, větší část Novorossijska) a dostala jej jen díky síle bolševického Sojuzu.

J. Kejkrt 24.5.2022 22:08

Kdyby šlo o pouhých 12,5 m2 Aljašky, tak by Kissinger takovou hovadinu v životě nevyslovil.

Z cizího krev neteče, to je moudrost předků,

a taky že se tonoucí stébla chytá.

Argumentovat blábolením takového dědka je slabé ...

A. Renjascu 24.5.2022 22:13

Možná jen na rozdíl od dnešních diplomatických jelimanů vidí situaci realisticky a snaží se pro Ukrajinu i svět zachránit co se dá. Rusové navzdory ohromným dodávkám zbraní Ukrajině i s pětkrát menším počtem nasazených vojáků stále - byť pomalu - postupují. Včera navíc psali (seznam?), že rusové mají stále k dispozici ohromné množství staré munice, kterou budou chtít použít.

S. Lazárek 24.5.2022 22:16

Mnichov. To se to pane v "zájmu dobra" porcuje cizí území.......

A. Renjascu 24.5.2022 22:26

Mnichov pro tuto oblast byl, když bolševik Lenin odtrhnul od Ruska oblast Novorossijska a přilepil jí k Ukrajině, když bolševik Stalin odtrhnul od Polska, ČSR a Rumunska oblast Haliče, Volyně, Bukoviny a Podkarpatské Rusi a přilepil je k Ukrajině a když bolševik Chruščov odtrhnul od Ruska oblast Krymu a přilepil jí taktéž k Ukrajině. Dokud to bylo v rámci SSSR, tak tyto oblasti drželi hubu i krok, ale po osamostatnění se chtěly vrátit zpět. Krym uspořádal referendum o odtržení ještě půl roku před vznikem Ukrajiny, ale nebyl na to brán zřetel, Podkarpatská Rus uspořádala petici o znovupřipojení k ČSR a dokonce vyslala do Prahy delegaci, ale Havel je nepřijal...

P. Diviš 24.5.2022 22:34

Polsko, Rumunsko, Česko(Slovensko) neblbnou a nemění nezměnitelné, jen ti Rusáci zase sní o Rusku v hranicích SSSR.

A. Renjascu 24.5.2022 22:48

Ano neblbnou, ale to na situaci nic nemění. Území Novorossijska a Krymu prostě a jednoduše ukrajinská nikdy nebyla a hlavně nechtěla být a ani dvacet až třicet let, kdy byly její součástí na tom nic nemění. Možná kdyby Ukrajina neprovozovala tu stupidní a ve dvacátém století již překonanou národnosti politiku založenou na násilné ukrajinizaci neukrajinskych částí země a kdyby se západ nesnažil vyvoláváním revoluce na vnitřně rozdělené Ukrajině jí strhnout směrem na západ, tak to mohlo dopadnout jinak. Přílišný spěch ničemu neprospěl. Ukrajina rozhodně není bez viny a možná bude za půl roku litovat, že neposlechla rady Kissingera, protože jí velice reálně hrozí, že přijde nejen o Luhansk, Donbas, ale i o Záporoží či Chesronsko nebo dokonce o Oděsu.

P. Diviš 24.5.2022 23:07

Kdyby měla teta koule ...

Kdyby Rusáci netlačili na pilu ...

Kdyby jim fungovaly zpětné vazby ...

Jistěže všichni zúčastnění udělali mnohé chyby. Rozdíl bude, jak se z nich dokáží poučit. Čím více nekontrolované vlády diktátora (Rusko), tím méně naděje na to poučení.

A. Renjascu 24.5.2022 23:11

Jenže ty chyby Ukrajiny staly mimo jiné životy téměř patnácti tisíc vlastních obyvatel Donbasu a Luhansku a tak se tyto oblasti po vzoru Kosova, které bylo stvrzeno mezinárodním soudem rozhodlo odtrhnout a požádat podobně jako Kosovo jiný stát o vojenskou pomoc. To, že západ ten idiotský precedens s Kosovem připustil a dal tak návod i oficiální punc dalším je věc jiná

P. Diviš 24.5.2022 23:15

To byly spíš chyby Ruska, které to povstání vyvolalo, podporovalo a udržovalo až do současnosti. V Kosovu žádný takovýhle soused, usilující po vzoru Třetí říše o vyvolání iredenty a odtržení území nebyl. Tam to byla jen dlouholetá (staletá) nenávist a krevní msta mezi Srby a Kosovany. Kterou Srbové, jako silnější, spíš přikrmovali, než tlumili. Podobně, jako s muslimy v BiH.

A. Renjascu 24.5.2022 23:22

Majdan platily USA a ne rusové.. O počátku konfliktu či o vystrnadění Srbů u Kosova toho najdete dost sám...

P. Diviš 24.5.2022 23:25

Tvrdíte vy a Rusáci ... o tom Majdanu. Proč bych tomu měl věřit, těžko říci.

Kosovo je hodně letitý problém. Jak tak koukám na vaše glosy, asi byste měl hledat a zkoušet pochopit spíš vy.

S. Lazárek 24.5.2022 23:28

Raději věřte nebo dostanete odkazem po hlavě a bude.

P. Diviš 24.5.2022 23:38

Já jsem dost otrlý, to už jste si mohl všimnout.

A. Renjascu 25.5.2022 4:55

To o tom financování potvrdila Nuland a ne já či rusáci a o odstřelovacích na Majdanu natočila nedávno italská TV dokument

D. Mach 24.5.2022 22:48

Jen faktická : Části Sovětského svazu odtržené od Sovětského svazu se po rozpadu Sovětského svazu neměly kam vrátit.

A. Renjascu 24.5.2022 22:51

Pokud byly odtržené od ruské části SSSR, tak měly a to zpět k Rusku. Koneckonců Rusko je i nástupnickým státem SSSR. Podobně by se Podkarpatská Rus mohla vrátit k Česku, které je nástupnickým státem ČSFR.

D. Mach 24.5.2022 22:53

Krym nemohl být odtržen od russké části SSSR, protože s russkou částí SSSR nikdy nesousedit.

A. Renjascu 24.5.2022 23:03

Stejná logika jako kdybyste tvrdil, že Aljaška nejde odtrhnout od USA, protože s nimi nesousedí.