17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Náhoda, nebo důsledek?

Jestli je to shoda okolností čili náhoda, bude se to těžko vysvětlovat a bude malá ochota tomu věřit. Poslední útok na naše vojáky v Afghánistánu přišel ve stejný den, kdy byla zveřejněna neoficiální zpráva o našem vojenském úspěchu v této zemi

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 18.10.2018 16:20

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Chcete říct, že je Šojdrová ještě nenašla? Vždyť k tomu má pěkných pár pátků souhlas od Babiše.

M. Martinovská 18.10.2018 16:25

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Vy si taky myslíte, že v těch řeckých táborech žádný nejsou?

P. Boublíková 18.10.2018 16:31

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Četla jsem nějaké reportáže - malé děti, o které by se nikdo z rodiny nestaral, v řeckých táborech údajně nejsou. A pokud přece jen jsou, proč už nemá Šojdrová jejich seznam a nepodniká další kroky?

Takové zcela opuštěné děti byly nalezeny přímo v Sýrii, ale tam odtud je nelze vyvážet.

M. Martinovská 18.10.2018 16:35

Re: Pojďme mezi uprchlíky

aha. Já myslela třeba steřdní děti v táborech, výrostci v táborech. Mně se ta iniciativa s e sirotky nevímproč taky úplně nezdá, zdá se mi tedy že se pokusila zahrát na city, nevím zda je to dobře, zapůsobit na okoralé srdce Andreje B a českého lidu, aby se ustrnulo - mnohem líp se mi líbí praktická a reálná akce Charity, přesídlení rodin z táborů - ono totiž v těch táborech jsou lidi dlouhá léta dost bez perspektivy a doléhá to na mladé lidi - rodiče už jsou aspoň hotoví , ale ti mladí, co dlouhý léta nemají perspektivu práce (v táborech se nesmí), tak to je dost průšvih.

M. Martinovská 18.10.2018 16:39

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Ale chápu že Šojdrová myslela, že rodin se tu lidi budou víc bát než představy nevinného, ovlivnitelného sirotka, že zkrátka Sirotek projde, tak kde neprošel Uprchlík.

P. Boublíková 18.10.2018 16:42

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Tak těch větších dětí a výrostků by bylo dobré se v první řadě zeptat, jestli do čr vůbec chtějí, do děcáků či do rodin? Eventuelně kolik rodin by bylo ochotných si vzít domů puberťáka, eventuelně (převážně asi) muslima.

J. Kombercová 18.10.2018 16:46

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Přesně. Chtějí sem vůbec? Pokud jsou to děti s doprovodem, neměly původně za cíl své příbuzné (byť z desátého kolena) usazené už někde v západní Evropě?

M. Martinovská 18.10.2018 16:48

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Šojdrová tvrdila, že rodiny v ČR ochotné k adopci má.

Co se týče výrostků, to fakt nevím, zda by sem chtěli. Ale je otázka, co je příčina a co následek, zajímavé je, že o odmítavém postoji Zemana k uprchlíkům věděli i lidi v jordánském uprchlickém táboře, kde právě Charita působila, asi něco proběhlo i v médiích, která sledují.

P. Boublíková 18.10.2018 16:54

Re: Pojďme mezi uprchlíky

No, nevím, jestli se ta ochota netýkala právě těch malých dětí, které jaxi nejsou na skladě.

V uprchlických táborech se ví všechno, dokonce tam plán Šojdrové vyvolal paniku mezi příbuznými, kteří se starají o děti bez rodičů.

M. Martinovská 18.10.2018 16:58

Re: Pojďme mezi uprchlíky

To je možné, s tou ochotou. Asi jo. Tak bych se vrátila radši k rodinám, to už se úspěšně podařilo.

J. Kombercová 18.10.2018 16:45

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Paní Šojdrová říkala, že na tom plánu, když ho představila veřejnosti, pracovala spolu s Pachtou půl roku. Ten její plán nakonec byl "přijmeme 50 sirotků", ale kde je vzít, to nevěděla a neví zřejmě dodnes.

M. Martinovská 18.10.2018 16:50

Re: Pojďme mezi uprchlíky

No já myslím, že to chtěla napřed prosadit u nás, ono zjišťovat od sirotků, zda by nechtěli do ČR, když by bylo zcela nereálné, aby se sem dostali, by bylo trochu blbý vůči těm sirotkům, nemyslíte?

P. Boublíková 18.10.2018 16:50

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Ano, ta původní idea byla pomoci těm nejohroženějším a nejzranitelnějším, malým opuštěným dětem. Pěkná, ale zřejmě naprosto nedomyšlená.

Takže nejspíš se zase začne o dětech bez doprovodu, případně o rodinách s dětmi, a tak pořád dokolečka dokola.

M. Martinovská 18.10.2018 17:00

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Jenže možná se jí podařilo nalomit okoralé srdce aspoň u Andreje Babiše, zvlášť po výsledcích komunálních voleb v Praze (kdoví kdo mu to zanalyzuje - i on mluvil o vlivu celostátní politiky) a chce sirotkům stavět domy v Sýrii, to je dobrý, ne?

J. Kombercová 18.10.2018 17:17

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Nejspíš dal na radu odborníků, na rozdíl od Šojdrové vědí, co je potřebnější, tedy pomoci přímo na místě v táborech nebo tam, kam se již uprchlíci vracejí. Za méně peněz více muziky.

M. Prokop 18.10.2018 17:21

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Jistěže jsou. Jenže neodpovídají představě, kterou vzbudila Šojdrová.

F. Doušek 18.10.2018 16:39

Re: Pojďme mezi uprchlíky

Nějaká Slovenka mezi uprchlíky v táboře sama ve stanu přespávala, a sotva 18-tiletý Tunisan ji "vojel". Psali minulý týden.

J. Kombercová 18.10.2018 15:44

Na iDnes je stále ještě článek

(v zahraničních zprávách) " Osmdesát procent Američanů nechce politickou korektnost, říká studie" (Harvardu)...vyčerpanou většinu terorizuje řvoucí aktivní menšina. To se týká zvláště progresivních aktivistů. "Mají v politické debatě nepatřičně velkou roli, přestože představují jen malou část celkové populace."

Stojí za přečtení. :)

H. Omar 18.10.2018 15:46

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Jo být bílý, muž a heterosexuál v USA není žádný med.... Nedej bože bohatý...

J. Václavíková 18.10.2018 15:48

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Fascinuje mě, jak se každý tady cítí povolaným posuzovat stav politické korektnosti za oceánem :-)

J. Kombercová 18.10.2018 15:50

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Já jsem si článek přečetla a nabídla k přečtení dalším. Tu studii jsem nevytvořila, ani nikdo ze zdejších, tak o čem to píšete?

J. Václavíková 18.10.2018 15:52

Re: Na iDnes je stále ještě článek

O tom, že je to tu jeden odborník na americkou korektnost vedle druhého. O čem vy?

J. Kombercová 18.10.2018 15:53

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Já o tom článku, který jste nečetla, nevíte, oč jde a už komentujete. V opačném případě máte řečí jak čuba blech.

J. Václavíková 18.10.2018 15:56

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Já komentuju ten článek? Kde?

V. Hájková 18.10.2018 16:15

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Že by KOMBERCOVÁ- nasadila poslední záchranu """STAV MRTVÉHO BROUKA"""" To by bylo velké překvapení :-)))))))))))))))))))))

J. Kombercová 18.10.2018 16:49

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Bububu, jezinko. :))

J. Kombercová 18.10.2018 16:48

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Tak proč ta poznámka, když vlákno JE o článku? O voze, o koze?

A. Nový 18.10.2018 16:12

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Pěkně vás to sere, že. :-))

J. Anděl 18.10.2018 15:48

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Článek jsem četl a je opravdu hodně dobrý.

Důležitá je i poslední věta, že stejně velkému množství lidí připadá problém nárůst nenávistných projevů.

J. Kombercová 18.10.2018 15:51

Re: Na iDnes je stále ještě článek

Ano. Teď co je příčina a co důsledek.