3.7.2024 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

Na rozcestí

Česká politika se očividně ocitla na rozcestí. Schyluje se k volbě, kterou cestou jít, a zdánlivě malicherné zajiskření mezi Klausem a Schwarzenbergem ukazuje, že čas rozhodnutí už nastal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinovská 13.1.2012 14:55

????????????????????

Takže fakt nikdo z odpůrců - ODPůRCů - LS - neví, proti čemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

protestuje?

L. Brabencová 13.1.2012 14:54

Re: Ještě jednou OT

Právě s tím zápasím.Přestal fungovat Word.

M. Martinovská 13.1.2012 14:52

Re: Lisabonská smlouva byla nutná

To je neuvěřitelné!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takže všichni tady vehementně protestujete proti něčemu, proti čemu nedokážete vznést jedinou konkrétní námitku?????

Já se........................ .................(= potečkuju.)

Námitku o nesrozumitelnosti neberu, kdyby vás to tak pálilo, tak se snažíte.

Byla nutná - zakotvila rozhodování nadpoloviční většinou místo dřívějšího jednomyslného v mnoha,ale ne všech oblastech rozhodování.---- Je dobrá - zakotvila postup, který zabraňuje převálcování menšin - zasílání návrhů všeho PŘEDEM národním parlamentům.

J. Anděl 13.1.2012 14:50

Re: Ještě jednou OT

Zkouším to přes FF, mám i operu, ale tam to nefungovalo nikdy. FF mi ještě tak minulý týden fungoval, stačilo dát odkaz do wordu, odentrovat, a pak už jen cut and paste...

L. Brabencová 13.1.2012 14:48

Re: Lisabonská smlouva byla nutná

http://apostol.webnode.cz/lisabonska-smlouva/

M. Prokop 13.1.2012 14:48

"O nových jaderných projektech proto neuvažuje v tuto chvíli žádna z evropských zemí kromě Česka."

Co se to staví ve Francii a ve Finsku, oni agitátore?

Onen mýtus brzy potvrdí pěkný blackout, pokud někdo sofort nepostaví nová vedení, což nepostaví, protože melounisté rádi protestují, ale neradi budují něco nedotovaného.

F. Doušek 13.1.2012 14:46

Re: Co měl Mirek Topolánek proti EU? Dlouho mu to nevydrželo.

Neměl jsem tu odvahu.

L. Brabencová 13.1.2012 14:46

Re: Lisabonská smlouva byla nutná

2000 slov?

J. Matuška 13.1.2012 14:45

Re: Schwarzenberg je dávno rozhodnutý. Už tak před několika desítkami Let. Kdo se MUSÍ nově rozhodnout, je Nečas.

Prezident napsal řadu knih, měl řadu přednášek, takže jeho názory lze najít dokonce v tištěné formě. A že těch -ismů, co kritizuje je víc než dost. Jsme členy EU, jsem členy NATO, jsme členy OSN a dalších mnoha mezinárodních organizací. Co byste chtěla víc? Lisabonská smlouva je evropská ústava. Není dobré, aspoň zkušený Pithart a nejen on, tvrdí, že není dobré každou chvíli a navíc v kvaltu ústavu měnit. Dneska Kníže z Bilderbergu přirovnával naše členství v Unii s členstvím nějakého klubu v Horních Počernicích /nebo kde/. Tam že se také musí platit příspěvky. Má pravdu, ale tam ty příspěvky jsou ve stovkách korun, tady v miliardách. A o tom by už měli občané rozhodnout sami, že. Trochu to jeho přirovnání kulhá. Někdy ale sedí, viz třeba o těch rakouských magorech. To jsem mu ještě tleskal, to víte, naivita je moje druhá přirozenost...

M. Prokop 13.1.2012 14:45

Re: Ještě jednou OT

Přes jaký internetový prohlížeč fungujete? V Chrome odkazy nefungují vůbec, ve FF špatně, v IE dobře.

R. Sedláček 13.1.2012 14:44

Re: Lisabonská smlouva byla nutná

konkrétní - nikdo. On ji totiž téměř nikdo nečetl celou, jen ji kritizují atd. Plné znění je mimo jiné i na mých str.

M. Prokop 13.1.2012 14:44

Re: Lisabonská smlouva byla nutná

Záměrnou nesrozumitelnost.

Kdybych šel do podrobností, byl by zaplněn počínající weekend.

J. Anděl 13.1.2012 14:43

Ještě jednou OT

V souvislosti s Tanvaldem mi youtube nabídl jedno ryze pravicové videjko jako od Michaela Baye. Tyhle asociace mě baví, jak lze od vážného tématu sklouznout někam úplně jinam. Snad tím někoho potěším ;-). Všimněte si prosím univerzální harmonie červené a černé barvy. Více zde: http://youtu.be/GGygXfNYW5w

P.S.: nevím, proč mi přestalo fungovat vkládání odkazů přes word, sorry

M. Martinovská 13.1.2012 14:41

Lisabonská smlouva byla nutná

A je v rámci možností dohody je dobrá. Má někdo proti ní nějakou konkrétní námitku?

J. Tolman 13.1.2012 14:38

Útok na naše členství v EU se vede na více fontách

V parlamentu finišuje schvalováni zákona o obnovitelných zdrojích, který má podle obav části energetických experlů skoncovat s alternativními jednou provždy. Co |e však to nejpodstatnější, nerozhoduje se ničem menším než o setrvání Česka v energeticky se

propojující Evropské unii.

V navrhovaném zákonu navzdory jeho jménu nejde o podporu energetických alternativ, ale o pokus odstranit je ze scény. A historie z devadesátých let jako by se opakovala. „Pokud nedostavíme Temelín, nastane fatální nedostatek energie a spolu s tím vyletí i ceny pro občany," varuje veřejnost v médiích premiér Petr Nečas. Mnohem méně už politici zdůrazňují skutečnost, že s investicí do Temelína padají prakticky všechny alternativy, Češi se pouštějí do virtuální hry s odhadem finančních nákladů energetiky a do popředí se dere i posílení nevyzpytatelného vlivu Ruska. Kromě zemního plynu totiž Rusové už teď dodávají Česku i jaderné palivo a v plánované dostavbě platí za jednoho z favoritů. A co je možná nejdůležitější: nekompromisní podporou jádra se nyní Česko dostává do evropského protiproudu a rozporu se směřováním EU jako takové. O nových jaderných projektech proto neuvažuje v tuto chvíli žádna z evropských zemí kromě Česka.

Do role hlavního .řezníka" obnovitelnýchzdrojů se nyní pasuje žena nedávno dosazená premiérem Nečasem do čela Energetického regulačního úřadu (ERÚ) AlenaVitásková, dlouholetá spolupracovnice STB a předsedkyně nadačního fondu Livie a Václava Klausových . „Dovedu si představit, že obnovitelným zdrojům stopneme podporu." nechala se na přelomu roku slyšet. Podle šéfky ERÚ by se měla osekat veškerá podpora zelených energií a nejostřeji se Vitásková - bývalá manažerka několika plynárenských firem s vazbami na ruský Gazprom - pustila do boje proti bioplynovým stanicím, které by mohly klasickým dodávkám plynu konkurovat. Právě tyto stálé a snadno regulovatelné malé elektrárny by přitom v budoucnu mohly narušit i mýtus o nestabilitě zelené elektřiny.

M. Martinovská 13.1.2012 14:37

Re: My se máme ptát, pochopitelně ... omluva.

Ano, měli bychom se ptát sami sebe, jakou představu o Evropě tedy od našich politiků chceme, aby prosazovali.

Evropu před LS? Evropu, přijímající jako před Lisabonskou smlouvou rozhodnutí jedině jednohlasně, a tedy Evropu zcela neakceschopnou, která nikdy k žádnému rozhodnutí nedojde?

M. Martinovská 13.1.2012 14:35

Re: Co měl Mirek Topolánek proti EU? Dlouho mu to nevydrželo.

A vy jste prostudoval? Já jsem ji prohlížela (na internetu je zajímavá verze s barevně vyznačenými změnami oproti Maastrichtské). Nic špatného jsem na ní neshledala, jen je moc dlouhá, což je ovšem závažná chyba. Nikdo ji pak nezná.

S. Vaněček Šauerová 13.1.2012 14:35

My se máme ptát, pochopitelně ... omluva.

...

M. Martinovská 13.1.2012 14:34

Re: Pane Prokope, s Vámi je skutečně obtížná diskuse.

Ano, o mě jako voličku tím samozřejmě nepřijdou.

M. Martinovská 13.1.2012 14:33

Lisabonská smlouva byla nutná

Lisabonskou smlouvu tu nikdo nezná. Ale byla NUTNÁ!

27 států (narozdíl od předchozích 12ti) se nemůže rozhodovat o něčem jednomyslně, musí se dohadovat nadpoloviční či jinou většinou - pokud se ovšem 27 tak různých států vůbec má na něčem někdy dohodnout.  Je to daň za rozšíření - i o nás!

V LS je zakotveno několik různých pojistek proti přílišnému převálcování menšiny - například, všechna zaákonná a jiná opatření a předpisy jsou posílány Národním parlamentům PŘEDEM k připomínkám, jednání, vracení těchto, a pokud se ozve 1/3 hlasů s námitkami, MUSÍ být návrh znovu s nimi projednán a přepracován, je to tzv. "žlutá kartaů.

S. Vaněček Šauerová 13.1.2012 14:33

Pane Prokope, s Vámi je skutečně obtížná diskuse.

TOP09 se již na samém potáčku deklarovala jako jasně proevropská strana. Zkuste se podívat na její stránky (hodnotové desatero a volební program). Proto ti, kteří ji volili, volili právě ji a nikoliv ODS. To byl totiž v zásadě jediný rozdíl mezi oběma těmito stranami. Vaše předpoklady jsou tudíž liché.

Z. Rychlý 13.1.2012 14:32

Re: Otáska

Pane Vandasi, co myslíte "pevným jádrem" - jestli eurozónu, pak jste myslím hodně vedle. Takoví Řekové již hořce litují své účasti na přepevném jádru.

A pokud se týká samotné EU (její vláda sice stojí za prd), ale nikdo nás z ní nevyhání, my taky zdaleka nepodáváme odhlášku, NATO zaplať pánbůh zůstává - a jestli nás v tom EU spolku někdo hodlá peskovat, že máme jiný názor, a odstrkovat nás někam na okraj (kde mimochodem dávno jsme a není to jen zásluhou V.K.), tak to bych raději do takového spolku nafoukanců nepatřil. Šikovnou a levnou pracovní sílu budou potřebovat všichni - EU sem, EU tam. Vždycky se zasměju, když někoho slyším vykládat termín vícerychlostní Evropa. Tak jestli někdo považuje část Evropy s Řeckem, Španělskem a Itálií za tu rychlejší (jen proto, že mají euro), pak tedy není co dodat.

EU se rozhodně nerozpadne, možná modifikuje, a my v ní vždy budeme sedět na okraji EU stolu, ať si o tom vykládá kdo chce, co chce.

Ale euro, to určitě skončí, poněvadž je to blbost. Jenže přiznat si to může trvat delší dobu. To víte, jak začnou lidi jednat o vyšším principu, a vyšších cílech - rozum jde stranou. A přiznat si to bolí.

Osobně považuji výrok pana knížete za výrok starce, který už by se vším nejraději sekl, ale má závazky. Spekuluji, že hořce lituje svému slibu dělat panu Kalouskovi maskota. Trpí, ale nese svůj šlechtický kříž s hlavou vztyčenou.

M. Prokop 13.1.2012 14:30

Re: Scwarzenberg by se měl rozhodnout za koho kope

Ale to je v pořádku, vy ne, já ano.

Ale ani jeden z nás není schopen prosadit, co jsou naše zájmy.

Takže Schwarzenberg bojuje za své zájmy, možná i za Vaše zájmy, ale ne za naše zájmy.

J. Matuška 13.1.2012 14:29

Re: Schwarzenberg je dávno rozhodnutý. Už tak před několika desítkami Let. Kdo se MUSÍ nově rozhodnout, je Nečas.

S Vaší úvahou, že Kníže z Bilderbergu si může v této podstatné věci notovat s ČSSD, souhlasím. Socialisté mají internacionalismus hned za rohem. Rozhodnou nakonec občané. Co si zvolí, budou mít. Mě může utěšovat fakt, že žádná říše na světě nevydržela věčně. A tak možná dopadne i IV. nebo kolikátá to už je.

F. Doušek 13.1.2012 14:28

Re: Co měl Mirek Topolánek proti EU? Dlouho mu to nevydrželo.

Nesvědčí to spíše o tom, že V.K. jako jediný obsah té smlouvy prostudoval a následky nepodcenil?

J. Anděl 13.1.2012 14:28

Re: Co měl Mirek Topolánek proti EU? Dlouho mu to nevydrželo.

To snad ani ne. Já tomu s tím Hnízdilem nevěřím, to mi připadá tak vykonstruované. Pozor, nepřipadá mi vysloveně vykonstruované to, že by se bavili nějací doktoři o alternativě, kdy lze prezidenta zbavit svéprávnosti, o tom se možná psychiatři baví častěji, než tušíme, třeba je to jejich oblíbené téma na grilovacích večírcích.

Ale spíš mi přijde krajně nepravděpodobné, že by to někdo zkusil zrealizovat a hlavně, že by měl reálnou šanci na to uspět. Tedy pokud by se prezident sám nezhroutil v polovině nějakého jednání s tím, že už ty Hlasy ve své hlavě nedokáže déle snášet :).

Takže mluvit o Hnízdilovi jako o nějaké reálné hrozbě není podle mě fér.

M. Martinovská 13.1.2012 14:27

Re: Co měl Mirek Topolánek proti EU? Dlouho mu to nevydrželo.

Beneš tehdy přijal demisi ministrů s tím, že bude lepší, pokud se ON udrží ještě u koryta, a bute to tedy pro národ a stát lepší, než kdyby tam byl někdo horší/strašlivý - typická výmluva všech kariéristů.

S. Vaněček Šauerová 13.1.2012 14:26

Špatně čtete, paní Boublíková. "Prézu" rozhodně nevynechávám.

Netuším ale, proč by bylo dobré ptát se Van Rompuye. My se máte ptát našich politiků, těch, které jsme si zvolili. Sami, nebo prostřednictvím parlamentu.